Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 19:39   #321
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Zašto bi tebi smetalo ako kršćanstvo tvrdi to što tvrdi?To tvrde maltene sve religije, da su jedino one 'ispravne'.
Pa eto smeta ustvari ne smeta koliko na neki način želim shvatiti otkud takva potreba za takvim "isključivim" vjerovanjima pogotovo kad takva vjerovanja rade bespotrebne raskole među ljudima sa jedne strane, a sa druge pozivaju na ljubav.... i sad budi pametan. Smeta mi kad svi tvrde da su u "pravu", a oni drugi u "krivu" , a svi ustvari traže i teže za istim. Ali dosta ove teme. Vjeruj ili ne vjeruj i pusti druge da vjeruju ili nevjeruju

Zadnje uređivanje vannia : 22.01.2017. at 19:52.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:50   #322
Vjernik. Bolje je biti vjernik ali i teže. Na mnogo načina.
Nije ti svejedno, ne možeš lagati toliko sebi i drugima.
Ljudi te obično osuđuju jer ideš uz struju a ne niz struju.
Donosiš odluke koje nisu uvijek lake u odnosu na svijet ali čovječe koje milosti i radosti dobiva vjernik. On to jedini može vidjeti ako želi prepoznati milost Božju jer se Bog osobno obraća svakome čovjeku.
Uz to naučiš da mnogo toga ružnoga ustvari možeš okrenuti u blagoslov. Shvaćaš i prihvaćaš život kao veliku učionicu duše.Ofkors ako si pametan.
Opet mislim da nije ni lako biti ateist, ne vjerovati ni u šta osim u atome, energiju i da je sve savršeno složeno iz ničega, bez razloga i bez pokretača.
Da je sve nastalo iz ništa. Da je čovjek samo životin ja sa nešto većom inteligencijom.Posebno mi nisu jasni biolozi i metafizičari.
Ništa u prirodi nije nastalo samo od sebe ni od čega pa ne mogu shvatiti taj majnd set.
Vjerujem da ni sebi nisu potpuno sve objasnili. Istu idu linijom manjeg otpora... nevjerstva, jer neke stvari ne mogu shvatiti, neke ne žele.
Sve znanost može samo ne može udahnuti dušu neživom da postane živo. Ne može čak ni iz nematerije stvoriti duh, jedva znanje a da o itelektu ne govorimo. Ne može stvoriti dušu...pa nije to lako prihvatiti. Usredotočiš se na svijet i zaboraviš što zapravo tražiš. Boga. Hoće to.
Još kaj ? E da...
U prednosti je uvijek kršćanski vjernik jer on ima obećanje vječnoga života u blizini apsolutne ljubavi... Boga Stvoritelja. Našega Oca.
Aaaah "Što oko nije vidjelo, ni uho nije čulo, ni u srce čovječje nije unišlo, to je pripravio Bog onima, koji ga ljube"
Dobro neki su blaženi osjetili tu beskrajnu , bezuvjetnu ljubav Boga u vječnosti ali nitko ne zna snagu emocije za dušu. Stvarnu ljubav vječnosti i Božje prisutnosti.
Može se u to malo zavirti kroz molitvu, kontemplaciju, prepuštanje, kroz ljubav prema bližnjima, darovanje sebe itd. no mislim da je prava stvar milijuna puta jača. Nadajmo se da će neki od nas to jednom iskusiti.

U životnim teškoćama, izazovima vjera ne da pomaže nego i otkriva, pokazuje, dokazuje čovjeku stvari za koje je donedavno bio slijep.
Vodi ga prema svjetlosti u životu. Oslobađa ga okova svijeta.
Osobni moj stav (da ne bu da me neko puntra) je da bez Boga ostaje praznina. Svakakvi ljudi je svakakvim stvarima popunjavaju a koliko uspješno ne bih znala. To oni znaju.
Život u vjeri vodi životu u duhovnosti. Bez vjere ne možeš istražiti duhovnost. Ni svoju a ni onu svijeta.
Bolje upoznaješ čovjeka, njegovu krhkost, strahove, mane, patnje i borbe. Njegove zablude i uvijek ga pokušavaš okrenuti dobru. Čak i ako to ne radiš direktno.
Naučiš voljeti sebe jer vidiš koliko te Bog bezuvjetno voli, postaješ bolji čovjek i nisi toliko usredotočen na sebe. Nisi ni ovisan toliko o mišljenju svijeta. Zapravo si slobodan u duhu i umu a to je ultimativna sloboda čovjeka. Samo težak je i grbav to put... ima tu stepenica i trnja.

Je. U prednosti je vjernik.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:06   #323
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
U prednosti je uvijek kršćanski vjernik jer on ima obećanje vječnoga života u blizini apsolutne ljubavi... Boga Stvoritelja. Našega Oca.

Je. U prednosti je vjernik.
Zanima odakle ta religijska fascinacija "vječnog života u blizini Oca"?

Duhovni svijet je dinamičan svijet a ne pasiva vječnosti u blizini oca slušati nebeske harfe; "mnogo je stanova" kažu a i stanovnika.

Napiješ se vode rijeke Leta, malo dođeš sebi i dalje na zadatak a ne lekcije iz harfe u blizini Oca koji sviri u vječnosti ko da su nebesa glazbena škola.


U prednosti su oni koji svoj život žive odgovorno prema samim sebi i drugima; oni koji svoje greške ne pripisuju grijehu već svojoj nezrelosti.
Oni koji uče i koji ne žive od inhibicija.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 17:49   #324
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Duhovni svijet je dinamičan svijet a ne pasiva vječnosti u blizini oca slušati nebeske harfe; "mnogo je stanova" kažu a i stanovnika.
stanovi su za svete, a ne nesvete... ljude (kaže Sveto pismo)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:19   #325
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
stanovi su za svete, a ne nesvete... ljude (kaže Sveto pismo)
A koji su to sveti , a koji nesveti ljudi ?
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 18:44   #326
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
A koji su to sveti , a koji nesveti ljudi ?
Ovozemaljskim vijećem, nitko ne zna tko zapravo - https://www.youtube.com/watch?v=V8YBuwmtzYE
(sudnica prosto oduševljava )


Naspram njih, što misliš koji su sveti (?)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 13:35   #327
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Vjernik. Bolje je biti vjernik ali i teže. Na mnogo načina.
Nije ti svejedno, ne možeš lagati toliko sebi i drugima.
Ljudi te obično osuđuju jer ideš uz struju a ne niz struju.
Donosiš odluke koje nisu uvijek lake u odnosu na svijet ali čovječe koje milosti i radosti dobiva vjernik. On to jedini može vidjeti ako želi prepoznati milost Božju jer se Bog osobno obraća svakome čovjeku.
Uz to naučiš da mnogo toga ružnoga ustvari možeš okrenuti u blagoslov. Shvaćaš i prihvaćaš život kao veliku učionicu duše.Ofkors ako si pametan.
Opet mislim da nije ni lako biti ateist, ne vjerovati ni u šta osim u atome, energiju i da je sve savršeno složeno iz ničega, bez razloga i bez pokretača.
Da je sve nastalo iz ništa. Da je čovjek samo životin ja sa nešto većom inteligencijom.Posebno mi nisu jasni biolozi i metafizičari.
Ništa u prirodi nije nastalo samo od sebe ni od čega pa ne mogu shvatiti taj majnd set.
Vjerujem da ni sebi nisu potpuno sve objasnili. Istu idu linijom manjeg otpora... nevjerstva, jer neke stvari ne mogu shvatiti, neke ne žele.
Sve znanost može samo ne može udahnuti dušu neživom da postane živo. Ne može čak ni iz nematerije stvoriti duh, jedva znanje a da o itelektu ne govorimo. Ne može stvoriti dušu...pa nije to lako prihvatiti. Usredotočiš se na svijet i zaboraviš što zapravo tražiš. Boga. Hoće to.
Još kaj ? E da...
U prednosti je uvijek kršćanski vjernik jer on ima obećanje vječnoga života u blizini apsolutne ljubavi... Boga Stvoritelja. Našega Oca.
Aaaah "Što oko nije vidjelo, ni uho nije čulo, ni u srce čovječje nije unišlo, to je pripravio Bog onima, koji ga ljube"
Dobro neki su blaženi osjetili tu beskrajnu , bezuvjetnu ljubav Boga u vječnosti ali nitko ne zna snagu emocije za dušu. Stvarnu ljubav vječnosti i Božje prisutnosti.
Može se u to malo zavirti kroz molitvu, kontemplaciju, prepuštanje, kroz ljubav prema bližnjima, darovanje sebe itd. no mislim da je prava stvar milijuna puta jača. Nadajmo se da će neki od nas to jednom iskusiti.

U životnim teškoćama, izazovima vjera ne da pomaže nego i otkriva, pokazuje, dokazuje čovjeku stvari za koje je donedavno bio slijep.
Vodi ga prema svjetlosti u životu. Oslobađa ga okova svijeta.
Osobni moj stav (da ne bu da me neko puntra) je da bez Boga ostaje praznina. Svakakvi ljudi je svakakvim stvarima popunjavaju a koliko uspješno ne bih znala. To oni znaju.
Život u vjeri vodi životu u duhovnosti. Bez vjere ne možeš istražiti duhovnost. Ni svoju a ni onu svijeta.
Bolje upoznaješ čovjeka, njegovu krhkost, strahove, mane, patnje i borbe. Njegove zablude i uvijek ga pokušavaš okrenuti dobru. Čak i ako to ne radiš direktno.
Naučiš voljeti sebe jer vidiš koliko te Bog bezuvjetno voli, postaješ bolji čovjek i nisi toliko usredotočen na sebe. Nisi ni ovisan toliko o mišljenju svijeta. Zapravo si slobodan u duhu i umu a to je ultimativna sloboda čovjeka. Samo težak je i grbav to put... ima tu stepenica i trnja.

Je. U prednosti je vjernik.
Jako dobro!
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 17:08   #328
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Vjernik. Bolje je biti vjernik ali i teže. Na mnogo načina.
Nije ti svejedno, ne možeš lagati toliko sebi i drugima.
U stvarnosti gotovo se svi kršćani prave slijepi na Stari Zavjet ili ne poznaju dovoljno Bibliju što ih čini u prvom slučaju lažovima a u drugom neautentičnima.
Isus je za ljubav ali po njegovim riječima nije došao ukinuti stare zakone odnosno kamenovanje neposlušne djece, prodaje silovane kćeri silovatelju, uredu je tući roba ako od batina ne umre u slijedećih tri dana itd.
Al u ime vjere ajmo jednostavno preskočiti tu nezgodnu izjavu Isusa i nastaviti sa "love is in the air".
Ček malo, pa u Starom Zavjetu je priča o postanku!?
Oh da! To je istina!
Dakle Stari Zavjet vrijedi?
Pa.....vrijedi.
Kamenovanje neposlušne djece vrijedi?
To ne. Ali trebaš uzet kontekst vremena!
Po kojem kriteriju si zaključio da ćeš to strpat pod kontekst vremena a priču o postanku ne?

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ljudi te obično osuđuju jer ideš uz struju a ne niz struju.
Sjećaš se "U ime obitelji" i Željke Markić?
Standardan primjer vjerske laži. Minoran postotak homoseksualaca u Hrvatskoj uplašio opstanak "uz struju" heteroseksualnih vjernika jer se boje da će postat homoseksualci i da će time hetero brak biti ugrožen.
749.316 potpisa koje su sakupljali dobrovoljci je u Hrvatskoj ogroman broj koji nedvojbeno govori tko je tu uz a tko niz struju. Nemoj se pozivati na struje.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Donosiš odluke koje nisu uvijek lake u odnosu na svijet ali čovječe koje milosti i radosti dobiva vjernik. On to jedini može vidjeti ako želi prepoznati milost Božju jer se Bog osobno obraća svakome čovjeku.
Moralan čovjek je ponekad neizbježno suočen sa teškim odlukama. Tu nema razlike između vjernika ili ateista. A to što će vjerniku biti pitanje moralne odluke diskriminirat na bilo koji način čovjeka koji ne vjeruje u njegovog boga, nije stvar moralne odluke nego otrovne predrasude koja ne poštuje čovjeka po njegovim vrlinama već po načelnoj ideji tj. etiketi. Ideološko etiketiranje ljudi nam je iz prošlosti poznato kao rasizam i nacizam.
I da, možeš reći da ti osobno ne sudiš čovjeka po njegovoj vjeri ali isto tako nećeš ući u brak sa takvom osobom zar ne? Budući da je brak velika stvar u smislu dugotrajne posvećenosti i odgoja djece kao jamac opstanka ljudske vrste tvoja diskriminacija dobiva na težini.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Uz to naučiš da mnogo toga ružnoga ustvari možeš okrenuti u blagoslov. Shvaćaš i prihvaćaš život kao veliku učionicu duše.Ofkors ako si pametan.
Bez učenja na pogreškama ne bi postojala teorija evolucije.
Oni koji uče iz svojih pogrešaka imaju veće šanse za opstanak za razliku od onih koji to ne čine. Krenimo od najjednostavnijih stvari kao guranje ruke u vatru. Peće! Dakle neću više gurat ruku u vatru. Jednostavno.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Opet mislim da nije ni lako biti ateist, ne vjerovati ni u šta osim u atome, energiju i da je sve savršeno složeno iz ničega, bez razloga i bez pokretača.
Ti ne vjeruješ u atome i energiju?
Sve savršeno složeno? Po čemu to zaključuješ da je sve savršeno složeno?
Jesi svjesna da za praktički sve živo na našem planetu izlazak iz planeta je nepregledno polje smrti!?
Jesi svjesna da znanstvenici toliko željni znakova života u svemiru uz sav trud nisu pronašli ništa?
Hmmmm...na neki način bi se mogao složiti sa tobom da s obzirom na okolnosti milost je bila potrebna. Zrno pijeska u nepreglednom moru nepostojanja života.
S druge strane, da su ljudi moja djeca, moja ljubav bi im dala više od zrna pijeska.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Da je sve nastalo iz ništa.
Znanost ne tvrdi da je sve nastalo iz ništa. Big Bang teorija poznaje samo ishod singularnosti a ne i ono što se dogodilo prije. Postoje hipoteze ali ništa dokazanog.


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Da je čovjek samo životin ja sa nešto većom inteligencijom.
Nisam sklon toj tvrdnji da je čovjek životinja sa većom inteligencijom.
Čovjek je smislio termin "životinja" kao klasifikaciju različitog. Umjesto toga je mogao biti bilo koji izraz. Termin sam po sebi u ovom slučaju ne znači ništa drugo do razlike. Nije isto već drugačije.
Lav je snažan a čovjek ima inteligenciju. Riba pliva ko riba a čovjek se snalazi sa perajama, podmornicama, gliserima i brodovima.
Snježni Medo se šeta po sjevernom polu u potrazi za hranom, čovjek se rijetko šeta po sjevernom polu ali kada je to slučaj onda je poprilično depresivan kad to potraje.

Životinje nisu životinje niti smo mi životinje. Svi smo mi biološke vrste sa svojim vrlinama i manama.



Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Posebno mi nisu jasni biolozi i metafizičari.
Kao da jedni sa drugima imaju veze.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ništa u prirodi nije nastalo samo od sebe ni od čega pa ne mogu shvatiti taj majnd set.
Izgleda da ništa u prirodi nije nastalo samo od sebe. Znanost se slaže sa tobom.

Btw. biogeneza i evolucija su dvije različite stvari. Prva se bavi nastankom života iz nežive materije a druga se bavi isključivo živom materijom.


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Vjerujem da ni sebi nisu potpuno sve objasnili.
Ah ta vjera. Ajd primi se knjige da znaš o čemu pričaš.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Istu idu linijom manjeg otpora... nevjerstva, jer neke stvari ne mogu shvatiti, neke ne žele.
Linija manjeg otpora je lupati takve generalizirane izjave a da prstom nisi mrdnula upoznat materiju. Šta ti zapravo znaš o znanosti o kojoj pričaš?
Poznaješ li temu o kojoj pričaš?!

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Sve znanost može samo ne može udahnuti dušu neživom da postane živo.
Nešto tipa zombie sex?


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ne može čak ni iz nematerije stvoriti duh, jedva znanje a da o itelektu ne govorimo. Ne može stvoriti dušu...pa nije to lako prihvatiti.
Šta je duh? Gdje ti se duh nalazi kad se onesvjestiš?


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Usredotočiš se na svijet i zaboraviš što zapravo tražiš. Boga. Hoće to.
Još kaj ? E da...
Znanost je usredotočena na svijet a ne na to što ti tražiš.
Dala ti je mogućnost da preko interneta i kompjutera izražavaš svoje ideje.
Što si ti dala svijetu?

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
U životnim teškoćama, izazovima vjera ne da pomaže nego i otkriva, pokazuje, dokazuje čovjeku stvari za koje je donedavno bio slijep.
U životnim teškoćama ljudi dolaze do svakojakih otkrivljenja. Ateisti i Teisti.
Neki teisti prestanu vjerovat.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Vodi ga prema svjetlosti u životu. Oslobađa ga okova svijeta.
Ako ti svijet predstavlja okove onda ne znaš kako sa svijetom. Umjesto da bježiš suoči se sa svijetom.


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Osobni moj stav (da ne bu da me neko puntra) je da bez Boga ostaje praznina. Svakakvi ljudi je svakakvim stvarima popunjavaju a koliko uspješno ne bih znala. To oni znaju.
Ne znaš o znanosti, ne znaš o popunjavanju praznina "svakakvih ljudi".
Ali kad treba izraziti mišljenje nema toga što ne znaš.


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Život u vjeri vodi životu u duhovnosti. Bez vjere ne možeš istražiti duhovnost. Ni svoju a ni onu svijeta.
Sudeći po prethodnim izjavama ne očekujem da imaš definiciju duhovnosti.
Ok, tu nisi toliko u krivu jer većina onih koji koriste taj termin ne znaju objasnit o čemu se radi a da je ništa drugo do "Imam feeling".

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Bolje upoznaješ čovjeka, njegovu krhkost, strahove, mane, patnje i borbe. Njegove zablude i uvijek ga pokušavaš okrenuti dobru. Čak i ako to ne radiš direktno.
Maloprije nisi znala kako svakakvi ljudi ispunjavaju praznine a sad si već bolji poznavatelj čovjeka? Sječaš se laži iz tvoje prve rečenice?

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Naučiš voljeti sebe jer vidiš koliko te Bog bezuvjetno voli, postaješ bolji čovjek i nisi toliko usredotočen na sebe.
Bezuvjetno voli. Cool.
Eva pojede jabuku i bog se odluči proklet sve buduće naraštaje. Ovdje se ne radi samo o kršenju principa bezuvjetnosti nego i vrhunskom zlu kojeg se ni Sotona ne bi dosjetio. Ne mogu si zamisliti da čak iz moje ljudske pozicije poželim takvo zlo djeci svojeg neprijatelja. Ne vjerujem ni da si ti tako zla osoba kao bog.


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nisi ni ovisan toliko o mišljenju svijeta. Zapravo si slobodan u duhu i umu a to je ultimativna sloboda čovjeka. Samo težak je i grbav to put... ima tu stepenica i trnja.
Mislio sam da kršćani imaju zadatak objaviti božju riječ u svijet.
Tvoje vjera je mješavina new age duha i službene katoličke dogme.
__________________
Love Lickers

Zadnje uređivanje implosive : 24.01.2017. at 17:19.
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:28   #329
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
U stvarnosti gotovo se svi kršćani prave slijepi na Stari Zavjet ili ne poznaju dovoljno Bibliju što ih čini u prvom slučaju lažovima a u drugom neautentičnima.
Isus je za ljubav ali po njegovim riječima nije došao ukinuti stare zakone odnosno kamenovanje neposlušne djece, prodaje silovane kćeri silovatelju, uredu je tući roba ako od batina ne umre u slijedećih tri dana itd.
Al u ime vjere ajmo jednostavno preskočiti tu nezgodnu izjavu Isusa i nastaviti sa "love is in the air".
Ček malo, pa u Starom Zavjetu je priča o postanku!?
Oh da! To je istina!
Dakle Stari Zavjet vrijedi?
Pa.....vrijedi.
Kamenovanje neposlušne djece vrijedi?
To ne. Ali trebaš uzet kontekst vremena!
Po kojem kriteriju si zaključio da ćeš to strpat pod kontekst vremena a priču o postanku ne?
Uvijek iznova interesantno. Usporedba SZ i NZ. Doduše, možda ni ne bi bilo tako zanimljivo kad ljudi ne bi bili oprečnih mišljenja/uvjerenja vezano za poveznicu ta dva vanredna zavjeta.

NZ tvrdi "Krist je došao ispuniti zakon". Time onda - SZ nije nešto što se može samo tako odbaciti tj. okrenuti leđa stila ništi ne vidim ništ ne čujem, jer takvim stavom čovjek ne doprije do baš nekakvog 'spoznanja'.

"novi svijet" odnosno "nova zemlja" (Otkrivenje 21) donekle zazvuči da određene situacije vezano za Božji zakon mogle bi lako podsjećati na situacije iz SZ. Primjerice, pojedincu bi moglo pasti na pamet ponavljati pogreške iz "prošlog života" pa pokušati maltretirati druge oko sebe. I, što tada s takvim jednim pojedincem?, zar da kazna podsjeća na kazne današnje?, ili će mu se presuditi u samo jednoj minuti iliti sekundi - hop!-cap! - ovog puta ga stvarno zauvijek više nema (?). Ne zna se točno kako će izgledati osuda ali se pretpostavlja, obzirom da po uskrsnuću većina ljudi neće živjeti vječno. Radi se o uskrsnuću na tek tisuću godina a u tih tisuću, gledano realno, nitko nije rekao... to već što, razumiješ ne.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:13   #330
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Sjećaš se "U ime obitelji" i Željke Markić?
Standardan primjer vjerske laži. Minoran postotak homoseksualaca u Hrvatskoj uplašio opstanak "uz struju" heteroseksualnih vjernika jer se boje da će postat homoseksualci i da će time hetero brak biti ugrožen.
749.316 potpisa koje su sakupljali dobrovoljci je u Hrvatskoj ogroman broj koji nedvojbeno govori tko je tu uz a tko niz struju. Nemoj se pozivati na struje.
Prvo, naslov teme nema objektivnog smisla po meni... ali ako komentare čitamo kao subjektivne istine s kojima nema smisla polemizirati, u redu.

Dakle, zbog čega sam (ne)vjernik... iako je tema o tome već bilo.

Izraze "uz struju" i "niz struju" treba čitati u kontekstu borbe za očuvanje vlastite duhovne cjelovitosti i smisla, značenja svijeta... kakvog ga mi sami jedino želimo i možemo vidjeti.

Čemu sad spominjanje referenduma o braku ?

Ljudi su dali potpise i glasove iz različitih razloga.

Razlog koji sam boldao je apsurdna i smišljena karikatura... svašta je moguće, pa i to da netko zaista tako razmišlja, ali bizarnosti možeš svugdje naći, pa i na "drugoj" strani.

Mislim da je većina glasovala na osnovi stranačke pripadnosti. Poznajem neke koji LGBT populaciju ne mogu smisliti niti nacrtanu i drže ih bolesnima, ali su uredno zaokružili PROTIV kao disciplinirani stranački vojnici (naravno da je druga stranačka vojska također iz istog razloga zaokružila ZA).

Ja sam izabrao ZA, jer smatram apsurdnim definiranje kulturnih i simboličkih vrijednosti društva pod pritiskom interesa nekih globalnih elita (NGO-LGBT udruge su samo instrument) koje provode socijalni inženjering u svjetskim razmjerima.

Drago mi je što je odmah zatim donesen Zakon o životnom partnerstvu, tako da se izbio "argument" o ograničavanju prava LGBT populacije.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:04   #331
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ja sam izabrao ZA, jer smatram apsurdnim definiranje kulturnih i simboličkih vrijednosti društva pod pritiskom interesa nekih globalnih elita (NGO-LGBT udruge su samo instrument) koje provode socijalni inženjering u svjetskim razmjerima.
"Zahvaljujuci urodenoj nesklonosti ljudskog uma kritickom misljenju ceka nas razdoblje obracuna s liberalima, pederima, ateistima, feministicama i ostalim imaginarnim neprijateljima, a stvarni problemi, s kojima se rezim nece imati niti volje niti sposobnosti nositi gomilat ce se do tocke pucanja."

Citiram forumaša
EGA sa pdf Politika


Moj komentar: Markićka je svu silinu energije usmjerila na nebitno, preslagivajući vlastite predrasude a što smo svi mi platili iz proračuna.
Tako su psi zalajali a karavane i danas prolaze.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 11:32   #332
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
"Zahvaljujuci urodenoj nesklonosti ljudskog uma kritickom misljenju ceka nas razdoblje obracuna s liberalima, pederima, ateistima, feministicama i ostalim imaginarnim neprijateljima, a stvarni problemi, s kojima se rezim nece imati niti volje niti sposobnosti nositi gomilat ce se do tocke pucanja."

Citiram forumaša
EGA sa pdf Politika
Ti "obračuni" su folklor, dio današnjeg političkog junk food-a. Listu možeš slobodno proširiti na fašiste, katotalibane, kamenjare, kockastoglave, itd.


Quote:
Moj komentar: Markićka je svu silinu energije usmjerila na nebitno, preslagivajući vlastite predrasude a što smo svi mi platili iz proračuna.
Prije Markićke je netko također usmjerio energiju.
A demokracija košta, možda možemo bez izbora uopće... misliš li da je diktatura dugoročno isplativija ?
Referenduma je bilo više, zašto bi oni bili populizam a redovni izbori "festivali demokracije" ?

Inače, nisam fan Markićke i njezine politike, ali za to što je organizirala referendum, dajem joj priznanje.

Quote:
Tako su psi zalajali a karavane i danas prolaze.
Ako je netko od LGBT-ovaca osobno sretniji u životu zbog zakonskih promjena, super... i meni je drago.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 12:29   #333
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Prije Markićke je netko također usmjerio energiju.
A demokracija košta, možda možemo bez izbora uopće... misliš li da je diktatura dugoročno isplativija ?
Referenduma je bilo više, zašto bi oni bili populizam a redovni izbori "festivali demokracije" ?

Inače, nisam fan Markićke i njezine politike, ali za to što je organizirala referendum, dajem joj priznanje.
Demokracije je tanašna žica, ako je opustiš nema zvuka, ako je nategneš - puca.

Tu je puklo što se uopće nije razmišljalo da takvo pitanje uopće može ići na referendum.


No, Markićka i opusaši su lukavi, znaju da neki ne bi prošli pa radije prčkaju po Vrhovnom sudu da se hapa zakona o pobačaju iz 1978.

Misleć da ga treba osuvremeniti odnosno, vruće kestenje treba tuđim rukama oladit...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 02:58   #334
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post

Dakle, zbog čega sam (ne)vjernik... iako je tema o tome već bilo.
?

tema je bilo ali - jedno jasno bistro pitanje ne bi naškodilo, zar ne, stoga :

Zašto si između svih vjera odabrao baš katoličanstvo?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2020., 18:14   #335
Probajte pogledati ovako...

Na primjeru 2 osobe. Vjernika i nevjernika.
Ako vjernik npr. svojim vjerovanjem nakon smrti dođe u raj on ima puno toga za dobiti. Život vječni i sve.
A ako nema ništa od toga on nema puno za izgubiti...
Ako s druge strane nevjernik umre i nema ništa i ničega nakon smrti on neće ništa zadobiti a ako postoji sve nakon smrti on ima jako puno za izgubiti..
Dakle, zapravo... Vjernik ima puno manje toga za izgubiti i puno više zadobiti... Jednostavnije rečeno
tekennster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 00:35   #336
Quote:
tekennster kaže: Pogledaj post
Na primjeru 2 osobe. Vjernika i nevjernika.
Ako vjernik npr. svojim vjerovanjem nakon smrti dođe u raj on ima puno toga za dobiti. Život vječni i sve.
A ako nema ništa od toga on nema puno za izgubiti...
Ako s druge strane nevjernik umre i nema ništa i ničega nakon smrti on neće ništa zadobiti a ako postoji sve nakon smrti on ima jako puno za izgubiti..
Dakle, zapravo... Vjernik ima puno manje toga za izgubiti i puno više zadobiti... Jednostavnije rečeno
Ima kvaka.

Bog zna tko lukavo kalkulira i vjeruje u Njega, jer takav misli da mu se to isplati, i da će omastiti svoj brk dobicima u raju.

Stoga Bog preferira one koji čine Dobro radi Dobra samoga (ta to je On), a nisu lukavi kalkulanti, koji misle Boga zajebat (takvi idu Sotoni koja je lukavi manipulator, kockar i prevarant).

Dakle dobri ateisti su u prednosti, jer je Bog, Bog Istine i Dobra, a ne sebičnih Paskalovih kalkulacija.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 11:40   #337
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ima kvaka.

Bog zna tko lukavo kalkulira i vjeruje u Njega, jer takav misli da mu se to isplati, i da će omastiti svoj brk dobicima u raju.

Stoga Bog preferira one koji čine Dobro radi Dobra samoga (ta to je On), a nisu lukavi kalkulanti, koji misle Boga zajebat (takvi idu Sotoni koja je lukavi manipulator, kockar i prevarant).

Dakle dobri ateisti su u prednosti, jer je Bog, Bog Istine i Dobra, a ne sebičnih Paskalovih kalkulacija.
Tko bi rekao da će antiteist poput tebe imati post pravog kršćanskog apologete, poput antiteista Cult Of Dusty koji u ovom zabavnom i dinamičnom video-uratku, (nesvjesno) brani Isusa i njegovo evanđelje od religijskih plaćenika i profitera?
__________________
Eto što vam je čovjek
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2020., 13:13   #338
Quote:
Je li bolje biti vjernik ili nevjernik, tko je u prednosti?
Kako ja razumijem ovu temu??
Razumijem ju nas nacin da postoji jedan dio vjernika (mozda cak vecina), koji vjeruju "za svaki slucaj".
To ce reci da imaju pokvaren i prevrtljiv karakter, jer vjeruju zbog ciste koristi.
To je ujedno odgovor i takozvanim ateistima, koji su nekad u zivotu (iz cistog mira!?) "pronasli boga".
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 13:47   #339
Cool

Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao da će antiteist poput tebe imati post pravog kršćanskog apologete, poput antiteista Cult Of Dusty koji u ovom zabavnom i dinamičnom video-uratku, (nesvjesno) brani Isusa i njegovo evanđelje od religijskih plaćenika i profitera?
Ako Isus danas hoda zemljom, to je Dusty.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2020., 20:53   #340
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ima kvaka.

Bog zna tko lukavo kalkulira i vjeruje u Njega, jer takav misli da mu se to isplati, i da će omastiti svoj brk dobicima u raju.

Stoga Bog preferira one koji čine Dobro radi Dobra samoga (ta to je On), a nisu lukavi kalkulanti, koji misle Boga zajebat (takvi idu Sotoni koja je lukavi manipulator, kockar i prevarant).

Dakle dobri ateisti su u prednosti, jer je Bog, Bog Istine i Dobra, a ne sebičnih Paskalovih kalkulacija.

hahaha,lepo si objasnio poentu.
Ako cinis dobro zato sto si shvatio neke stvari i zaista to radis iz srca bez obzira da li bog postoji ili ne i kada usporedis sa onima koji kalkulisu i mole se bogu samo zato sto misle da ce nesto dobiti upitaj se sam ko ce sta dobiti a ko izgubiti.
Ako pretpostavimo da bog postoji to znaci da ga je i nemoguce zajebat.
mislite o tome
Vesa101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.