Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 22:47   #61
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ma ni katolici se ne znaju dogovoriti, ja samo vjerujem što piše u bibliji.
Rimljanima 8,29-30
A vjeruješ svojoj interpretaciji toga što piše? Vjeruješ prijevodu koji čitaš?

Jesi li siguran da se uopće možeš dogovoriti sa samim sobom? I što ćemo po pitanju ovih predodređenih da beskrajno pate, ili možda s ovima ni krivima ni dužnima koji harače i siju smrt? Spreman si osvrnuti se na stoljeća i stoljeća i mirno nam reći kaj se uzrujavamo - to je dio plana i eto slava onome koji stvara pokolje - iliti, slava Bogu?
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:04   #62
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
A vjeruješ svojoj interpretaciji toga što piše? Vjeruješ prijevodu koji čitaš?

Jesi li siguran da se uopće možeš dogovoriti sa samim sobom?
Nemam se što dogovoriti, tako je kako piše.
Quote:
I što ćemo po pitanju ovih predodređenih da beskrajno pate, ili možda s ovima ni krivima ni dužnima koji harače i siju smrt? Spreman si osvrnuti se na stoljeća i stoljeća i mirno nam reći kaj se uzrujavamo - to je dio plana i eto slava onome koji stvara pokolje - iliti, slava Bogu?
Ako se uzrujavate to je dobro, znači da imate dušu.
A što ćemo? Već je sve rečeno, neki će biti nagrađeni a neki kažnjeni.
I Bog je trpio, budući da ne možeš pogledati stvari iz više perspektive nisu ti ni razumnjive.
Na tebi je hoće li tako ostati.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:07   #63
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nemam se što dogovoriti, tako je kako piše.
Znači Biblija je pisana na hrvatskom?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ako se uzrujavate to je dobro, znači da imate dušu.
A što ćemo? Već je sve rečeno, neki će biti nagrađeni a neki kažnjeni.
I Bog je trpio, budući da ne možeš pogledati stvari iz više perspektive nisu ti ni razumnjive.
Na tebi je hoće li tako ostati.
Hvala na komplimentu. I da, sve je već izrečeno, pogotovo potpuna trulost te tobožnje više perspektive, kao i izopačenosti koje bi se mogle povući kao stavovi iz tih "spoznaja".

Rekao bih na tebi je hoće li tako ostati, ali ne vjerujem da je to smisleno uopće. Gotovo sigurno će ostati upravo tako. Samo se nadam da neće biti nesretnika koje će zaraza zahvatiti.
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:44   #64
Quote:
ur-faust kaže: Pogledaj post
Samo se nadam da neće biti nesretnika koje će zaraza zahvatiti.
Onaj koji živi sa Božanskom svrhom je vrlo sretan.
Onaj koji živi bez svrhe nije, a živjeti gonjen svjetovnim požudama, e to je potpuna ludost.
Možda Bog zahtjeva naizgled velike uloge, ali oni su samo privremeni a nagrada je vječna i neizmjerna, a to curica mokrih cipela ne može pojmiti.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:58   #65
Postavši svjestan polarnosti vjernik/ateista prestadoh biti i jedno i drugo.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:05   #66
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Možda Bog zahtjeva naizgled velike uloge, ali oni su samo privremeni a nagrada je vječna i neizmjerna, a to curica mokrih cipela ne može pojmiti.
Pih, ljudi uopće ne cijene suhe cipele dovoljno. Primjerice, mene dizalice prenose preko vode, ponekad i dobronamjerni stranci



(čovjek se zapita jesu li metafore s curicama i vodom standardni dio repertoara loših doskočica i jadnih pokušaja uvrede u određenim krugovima )
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:59   #67
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što bi vam se dogodilo da u kršćanskom razdoblju tame od pojave spisa o liku Isusa Kristusa pa uključivo srednjega vijeka, lijepo javno izjavite da je Bog jedna izmišljotina ljudska, a sve te biblijske priče - stari, srednji i novi zavjet - bajke za odrasle, bez ikakve bitne povijesne relevantnosti niti morala?

Indoktrinacija bi vas natjerala da se bacite u prvi potok iz grižnje savjesti.
Ako ne uspije, onda bi vas smaknula obitelj da se ne sazna.
Pa bi vas lokalna zajednica izbola grabljama, na čelu s lokalnim župnikom.
itd.

Jer pokušah naći nekog takvog lika u srednjem vijeku ili prije, ali baš nisam imao uspjeha u googlanju.

"Europa
U europskom srednjem vijeku, nema poznatih jasnih izraza ateizma."

Europe
In the European Middle Ages, no clear expression of atheism is known.

https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_atheism#Europe
Ili su ljudi bili toliko "genijalni" u ta Isusoljubna vremena, da im ideja Velikog Klauna na nebesima nije bila ridikulozna? Što je posrijedi?
(sure)
Kako to da su Isusovi apologeti tada potrošili dosta tinte i jalovih sati pišući dokaze o postojanju njihova Boga? Ne bi to činili bez razloga.

Ali ateistima do modernijih vremena niti traga niti glasa. Sve tamo do razdoblja legendarne stare Grčke, što je sustavno potaracano nakon pojave Isusoštovatelja.
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post


To se zovu vile, grablje su ono čime se grablja lišće.
Znam ja razliku između grablji i vila (bavljenje riječima mi je struka).

Vilama probodeš nevjernika i odmah umre, a grabljama grabljaš po njemu do smrti, da više okaje svoje grijehe i tako se očisti pred Isusom, da ne bude bačen u vječni oganj gdje je škripa zubima.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:34   #68
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Znam ja razliku između grablji i vila (bavljenje riječima mi je struka).

Vilama probodeš nevjernika i odmah umre, a grabljama grabljaš po njemu do smrti, da više okaje svoje grijehe i tako se očisti pred Isusom, da ne bude bačen u vječni oganj gdje je škripa zubima.
Bit će da sam nastrana jer navedene alate upotrebljavam u sasvim druge svrhe. Iako, moram priznati da u poslijednje vrijeme sve više meditiram o multifunkcionalnosti kolaca za podupiranje rajčica. U vječni oganj se ne razumijem, ali giljotina je vrlo učinkovita tehnologija.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.