Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2013., 00:52   #1
EMI Institute - Zagreb

"EMI učilište je verificirana ustanova za obrazovanje u audio inženjeringu i glazbenoj produkciji. Od 2008. godine obrazovali smo preko 100 polaznika, a neki od njih su ostvarili velike uspjehe, zasjeli na vrhove top lista, zaposlili se u glazbenom studiju i na Live sustavima. Kreativnost i visoko tehničko znanje našeg tima su tu da ispune sva polaznikova očekivanja (dobro i više od toga…)."

Ima li tko iskustva sa njima?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 17:42   #2
mene zanima produkcija elektroničke glazbe (ne elektronske)http://www.emi.com.hr/programi/produ...ronske-glazbe/ pa sam otišao osobno vidjeti što nude. a za tu namjenu nude studio sa macom, miksetom i ostalim tehnikalijama za snimanje i predavaonicu gdje se održava nastava. jedino što me zaintrigiralo je kad mi je voditelj rekao da će nabaviti macove za edukaciju (ovu u listopadu 2013) tako da će svaki polaznik odmah moći primjeniti što predavač pokaže. živi bili pa vidjeli.

zaposlenje u studiju, vrhove top lista i ostale priče nitko nije spomenuo, a ja nisam ni pitao. tako da je to sve od mene.

be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 21:01   #3
Quote:
be3inme kaže: Pogledaj post
mene zanima produkcija elektroničke glazbe (ne elektronske)http://www.emi.com.hr/programi/produ...ronske-glazbe/ pa sam otišao osobno vidjeti što nude.
Koliko vidim, kod njih se spominje samo elektronska glazba!?
Što smatraš pod "elektronička glazba"?

Quote:
be3inme kaže: Pogledaj post
zaposlenje u studiju, vrhove top lista i ostale priče nitko nije spomenuo, a ja nisam ni pitao. tako da je to sve od mene.

Šteta što nisi pitao. Zanima me njihov odgovor.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 17:53   #4
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Koliko vidim, kod njih se spominje samo elektronska glazba!?
Što smatraš pod "elektronička glazba"?
kod njih se spominje svašta, pogotovo u brošuri prepunoj gramatičkih grešaka. elektronička glazba je ono što oni valjda podrazumjevaju pod elektronska, a to je lijepo objasnila wikipedija http://hr.wikipedia.org/wiki/Elektronička_glazba

na ovome jezičnom portalu objašnjena je razlika između pojma elektronska i elektronička http://savjetnik.ihjj.hr/savjet.php?id=59/

to je razlika. nadam se da im je edukacija jača od pravopisa jer je ovo katastrofa.


Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Šteta što nisi pitao. Zanima me njihov odgovor.

gle... na njihovim stranicama nalazi se mail, telefon i adresa pa uvijek možeš poslati mail sa pitanjima koja želiš (kao što sam i ja) pa ćeš vidjeti što će ti odgovoriti. meni je tip ispao korektan (odgovorio je na mail) iako sam očekivao kad smo se našlio uživo da će pokazati malo više želje da mi izvuče novce. ovako možda platim možda ne.
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 17:13   #5
Tebe zapravo samo termin muči!?
Onda bolje da odustaneš jer 99% ljudi kod nas se služe "elektronskom" glazbom

Uostalom, bez elektrona ne bi bilo elektroničke glazbe.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 08:10   #6
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Uostalom, bez elektrona ne bi bilo elektroničke glazbe.

ouje.

be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 15:24   #7
Ej, znam da dižem staru temu, ali imam pitanja i ne želim otvarati zasebnu temu. Dakle upisao sam se na kurs elektronske/elektroničke kako vam drago glazbe. Ugl. zanima me mišljenje ljudi koji su prošli kroz to. Opišite mi, kako to izgleda? U 10. mj. počinje. Naime piše da se radi u Abletonu i Logicu, a i sam ravnatelj pri upisu mi je rekao da se sve odvija na Abletonu... E sad, caka je što ja volim, preferiram i posjedujem nešto treće. PreSonusov Studio One. Zanima me je li dealbreaker i grijeh ako koristim taj DAW umjesto Abletona i da li ću nešto propustiti tako. Navodno mi sam ravnatelj kaže da nema veze što koristim i da priručnici nisu vezani za niti jedan softver, a opet nekako mi nameće da koristim Ableton kao softver. A meni je to jedan od najružnijih, najkompliciranijih i naj neintuitivnijih DAW-ova, uz sav respekt. Eto, molio bi nekoga tko je prošao kroz to da mi što iscrpnije odgovori na moja pitanja,

Hvala unaprijed
Sylenth is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 11:16   #8
Quote:
Sylenth kaže: Pogledaj post
Ej, znam da dižem staru temu, ali imam pitanja i ne želim otvarati zasebnu temu. Dakle upisao sam se na kurs elektronske/elektroničke kako vam drago glazbe. Ugl. zanima me mišljenje ljudi koji su prošli kroz to. Opišite mi, kako to izgleda? U 10. mj. počinje. Naime piše da se radi u Abletonu i Logicu, a i sam ravnatelj pri upisu mi je rekao da se sve odvija na Abletonu... E sad, caka je što ja volim, preferiram i posjedujem nešto treće. PreSonusov Studio One. Zanima me je li dealbreaker i grijeh ako koristim taj DAW umjesto Abletona i da li ću nešto propustiti tako. Navodno mi sam ravnatelj kaže da nema veze što koristim i da priručnici nisu vezani za niti jedan softver, a opet nekako mi nameće da koristim Ableton kao softver. A meni je to jedan od najružnijih, najkompliciranijih i naj neintuitivnijih DAW-ova, uz sav respekt. Eto, molio bi nekoga tko je prošao kroz to da mi što iscrpnije odgovori na moja pitanja,

Hvala unaprijed
ja sam upisao i završio emi tečaj produkcija elektroničke glazbe. sad sam producent sa papirom ne treba te brinuti to što ti radiš na presonusu, a u školi se vrti ableton jer tog abletona ima toliko malo da nećeš ni osjetiti. a razlog zašto se vrti ableton je taj jer je kakti najbolji za elektroniku. za snimanje vokala korišten je logic.

da ti ne duljim... ne znam na kojem si stupnju elektro vještina, ali ovaj tečaj je u biti klasična auto škola. pokazat će ti gdje gas, kočnica i kvačilo pa se ti vozi i uči... kad završiš znat ćeš čemu služi kompresor, eq, efekti, sinteza zvuka (na sylenth-u )al da ćeš gruvati neke ekstra turbo beatove to nećeš. mislim.. . ako griješim kad završiš samo pukni link na ovu temu za 6 mjeseci i razuvjeri me


uglavnom... ugodnih 6 mjeseci za 6 soma kuna nakon kojih skužiš koliko ne znaš i koliko još trebaš znati...


uživaj!
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 00:37   #9
Quote:
be3inme kaže: Pogledaj post
ja sam upisao i završio emi tečaj produkcija elektroničke glazbe. sad sam producent sa papirom ne treba te brinuti to što ti radiš na presonusu, a u školi se vrti ableton jer tog abletona ima toliko malo da nećeš ni osjetiti. a razlog zašto se vrti ableton je taj jer je kakti najbolji za elektroniku. za snimanje vokala korišten je logic.

da ti ne duljim... ne znam na kojem si stupnju elektro vještina, ali ovaj tečaj je u biti klasična auto škola. pokazat će ti gdje gas, kočnica i kvačilo pa se ti vozi i uči... kad završiš znat ćeš čemu služi kompresor, eq, efekti, sinteza zvuka (na sylenth-u )al da ćeš gruvati neke ekstra turbo beatove to nećeš. mislim.. . ako griješim kad završiš samo pukni link na ovu temu za 6 mjeseci i razuvjeri me


uglavnom... ugodnih 6 mjeseci za 6 soma kuna nakon kojih skužiš koliko ne znaš i koliko još trebaš znati...


uživaj!
E hvala ti kompa na odgovoru Ako te smijem još daviti imam još par pitanja. Ispit teorijski na kraju to kužim, ali oni neki mix/mastering projekti, whadda heck? To ne kužim. Znači svaki polaznik komponira pjesmu uz pomoć i savjete profesora ili kako to funkcionira? Nije mi iskreno jasno, a glupo mi je opsjedati i spammati stalno njihov mail sa pitanjima. I da, snimanje vokala. Hahaha znam da je glupo pitanje, al... Mislim da je to tečaj di su samo muškarci. Nisam ni gay, ni feminist, ali kako se snimaju vokali jerbo ja ne bi niti pokušavao da se to mora. Vidio sam na fejsu neke projekte pa piše vokali by neka ženska. Di je iščupate? Ili ako se upiše jedna bijedna nju se muči? eto, samo sam malo znatiželjan. I hvala ti na odgovorima. Volim to čuti od nekoga tko je to prošao

Pozz
Sylenth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 08:43   #10
Quote:
Sylenth kaže: Pogledaj post
E hvala ti kompa na odgovoru Ako te smijem još daviti imam još par pitanja. Ispit teorijski na kraju to kužim, ali oni neki mix/mastering projekti, whadda heck? To ne kužim. Znači svaki polaznik komponira pjesmu uz pomoć i savjete profesora ili kako to funkcionira? Nije mi iskreno jasno, a glupo mi je opsjedati i spammati stalno njihov mail sa pitanjima. I da, snimanje vokala. Hahaha znam da je glupo pitanje, al... Mislim da je to tečaj di su samo muškarci. Nisam ni gay, ni feminist, ali kako se snimaju vokali jerbo ja ne bi niti pokušavao da se to mora. Vidio sam na fejsu neke projekte pa piše vokali by neka ženska. Di je iščupate? Ili ako se upiše jedna bijedna nju se muči? eto, samo sam malo znatiželjan. I hvala ti na odgovorima. Volim to čuti od nekoga tko je to prošao

Pozz
taj miks i mastering je, u biti, bio dio zbog kojega sam upisao emi. ali na žalost od 120 sati, 2 sata je bilo mixa i 2 masteringa. i to je to. ja sam rekao svoje mišljenje da bi trebalo toga biti malo mnogo više, ali program je takav da je to dovoljno. kao što napisah u prethodnom postu, to ti je auto škola. naučiš osnove, a za driftanje se nauči sam

što se tiče snimanja vokala, žena koja pjeva i koju se snima je katarina exle. polaznici imaju priliku malo prčkati po mikseti i po logicu za vrijeme snimanja. da se osjećaju ko nikša bratoš! tako da nema mrcvarenja polaznika, ni muških ni ženskih. nakon njenog snimanja, vokal se obrađuje, zatim lijepi na podlogu, mixa i na kraju masterira. to je sve podijeljeno na dijelove po 2 sata i sve radi predavač. polaznici su publika. dio kada polaznici dobiju vokale i podlogu da smiksaju imaju 2 sata što je za početnike premalo. al opet, ako si talenat, i tih 2 sata je taman. kad sam ja išao rađen je benediction. tu je link pa sam procijeni kako ti se sviđa:

http://soundcloud.com/emi-institute/...-emi-institute
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 19:25   #11
Mučiti ću te još malo

Nego, reci mi, jel to muška ekipa ili ima ženskih. Bio sam na serviserstvu osobnih računala i bila je muška ekipa, ja sam bio i najmlađi. Bilo je super zabavno, ali mislim da i tu na EMP kursu je slična situacija, da su žene crne ovce ako upadnu tu. Drugo je audio inžinjering i skladanje (ostale) glazbe. Ali EMP XD Ne znam, bolja je vibra kada je muška ekipa. Kako je kod tebe bilo?
Sylenth is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 12:07   #12
Quote:
Sylenth kaže: Pogledaj post
Mučiti ću te još malo

Nego, reci mi, jel to muška ekipa ili ima ženskih. Bio sam na serviserstvu osobnih računala i bila je muška ekipa, ja sam bio i najmlađi. Bilo je super zabavno, ali mislim da i tu na EMP kursu je slična situacija, da su žene crne ovce ako upadnu tu. Drugo je audio inžinjering i skladanje (ostale) glazbe. Ali EMP XD Ne znam, bolja je vibra kada je muška ekipa. Kako je kod tebe bilo?

samo muški. i bolje je kad su samo muški u grupi. što se tiče cura. upoznao sam jednu koja je bila muzički potkovana i jednu koja je upisala tečaj tek toliko da vidi što se nudi.

kad već imaš vremena, preporučam ti da pročitaš i proučiš malo materijale sa neta o produkciji tako da kad škola krene imaš što više pitanja i time više koristi od predavanja.
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 23:01   #13
Quote:
be3inme kaže: Pogledaj post
samo muški. i bolje je kad su samo muški u grupi. što se tiče cura. upoznao sam jednu koja je bila muzički potkovana i jednu koja je upisala tečaj tek toliko da vidi što se nudi.

kad već imaš vremena, preporučam ti da pročitaš i proučiš malo materijale sa neta o produkciji tako da kad škola krene imaš što više pitanja i time više koristi od predavanja.
Slažem se kompa Malo je awkward da na to ide cura ili bože cure XD A mislim, upoznao si ih ovako, nisu išle sa tobom? Koliko je, 8 ljudi grupa?

Da, hvala ti na savjetima, budem se pozabavio malo materijalima da to još utvrdim kada upišem I tnx na odgovorima
Sylenth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:30   #14
Quote:
Sylenth kaže: Pogledaj post
Slažem se kompa Malo je awkward da na to ide cura ili bože cure XD A mislim, upoznao si ih ovako, nisu išle sa tobom? Koliko je, 8 ljudi grupa?

Da, hvala ti na savjetima, budem se pozabavio malo materijalima da to još utvrdim kada upišem I tnx na odgovorima

u mojoj grupi smo bili četvorica. emi organizira razne radionice za polaznike i nepolaznike, pa sam tamo upoznao cure iz druge smjene i čuo njihove priče i motive. eto... možda se sretnemo i mi kad jesen krene.
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:22   #15
Quote:
be3inme kaže: Pogledaj post
u mojoj grupi smo bili četvorica. emi organizira razne radionice za polaznike i nepolaznike, pa sam tamo upoznao cure iz druge smjene i čuo njihove priče i motive. eto... možda se sretnemo i mi kad jesen krene.
Aha Kužim Pa to je super, male grupe su fakat super, puno više se nauči

Ja ću biti onaj geek dečko sa naočalama XD Uživaj kompa, hvala
Sylenth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 20:23   #16
Quote:
Sylenth kaže: Pogledaj post
Aha Kužim Pa to je super, male grupe su fakat super, puno više se nauči

Ja ću biti onaj geek dečko sa naočalama XD Uživaj kompa, hvala
molim. ovako zvuči direktor i glavni predavač emija pa njega pitaj sve što te zanima https://soundcloud.com/beni-ducent

peace.
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 17:40   #17
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
"EMI učilište je verificirana ustanova za obrazovanje u audio inženjeringu i glazbenoj produkciji. Od 2008. godine obrazovali smo preko 100 polaznika, a neki od njih su ostvarili velike uspjehe, zasjeli na vrhove top lista, zaposlili se u glazbenom studiju i na Live sustavima. Kreativnost i visoko tehničko znanje našeg tima su tu da ispune sva polaznikova očekivanja (dobro i više od toga…)."

Ima li tko iskustva sa njima?

implosive, ako te još zanima...


https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/...aa&oe=54C676EC
be3inme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:42   #18
Ozbiljno se brinem da ne dođe neka baba na tečaj Mislim ono, ok glazba. Ali elektronska lool Ti lik si reko da si čak upozno neke. A ja molim Boga (ako postoji) da ne bude niti jedna Mizoginist sam, ali iznad svega ne želim da mi jedno super iskustvo pokvari neka balavica. Inače, ravnatelj je replyao na sve mailove moje grupe i nisam naišao na žensku osobu. Nisam gay, nemojte me krivo shvatiti. Samo smatram da tu APSOLUTNO ženama nije mjesto. U elektronskoj glazbi. Dovoljno reć da na dj setu skida grudnjak da privuče fanove. Ma daj

A i ne mogu shvatiti Marinovu opsesiju Abletonom XD Ti si reko da se radi malo u Abletonu. Ne znam jel se šta promijenilo, ali u to malo sumnjam da se išta o tom softveru može naučiti?
I See Fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 11:22   #19
Quote:
I See Fire kaže: Pogledaj post
Samo smatram da tu APSOLUTNO ženama nije mjesto. U elektronskoj glazbi. Dovoljno reć da na dj setu skida grudnjak da privuče fanove.
Aj.. daj ne drobi?[!]

I.. dj tjesto, armin burek za van i slični su "skidaći grudnjaka"....
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 00:51   #20
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Aj.. daj ne drobi?[!]

I.. dj tjesto, armin burek za van i slični su "skidaći grudnjaka"....
Aaa popuštam na sve otvore čim sam vidio cover na youtube. Dobro da nisam pokrenuo. Sa feminiziranošću i "ravnopravnošću" spolava mi ljudi idu na živce. Da ne govorim da muške budale same sebe vode u propast dopuštajući APSOLUTNO SVE branše života ženama. Baš me zanima da li se prije 100-200 godina itko osim idiota od muškaraca tužio na svijet. Ne, dajte im prst uzet će ruku. Nije lik to flame protiv tebe. Samo smatram da trebaju postojati kako muške stvari, tako i ženske.

Peace

Edit: Sudeći po tvom potpisu ionako sam mrtav.
I See Fire is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.