Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2009., 18:01   #1
Zlo i astrologija

Zanima me da li postoje neki aspekti koji bi u necijoj natalnoj karti mogli pokazati zle osobine osobe.... i zlo opcenito? koji bi ti aspekti/tranziti bili?

Pri tome ne mislim konkretno na kradljivce, kriminalce, prevarante, ubojice i slicno,(znam da takva tema vec postoji) iako mnogi od njih vjerojatno sadrze u sebi te karakteristike...

Zanima me i kakav je stav astrologije prema zlu (sad je ovo vec sira tema)...dakle da li zlo uopce postoji, ili je ono rezultat nekih poremecaja, unutarnjih konflikata i slicnoga..pa ta osoba djeluje na nacin koji tumacimo kao "zao"?

Koji su indikatori zle osobe u astrologiji? Postoje li uopce takve, ili...?
Dakle, cisto zlo
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 18:37   #2
Misliš da su svi kriminalci zli?
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 18:44   #3
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
Misliš da su svi kriminalci zli?
ne mislim... zato sam i napisao da ovo nije tema o kriminalcima i slicnima...nego o cistom zlu
tomihejtomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 08:39   #4
Osobno ne smatram da postoje čisto zli ili pak čisto dobri ljudi.
Svi smo mi sivi, neki tamnije, drugi svjetlije, a i čovjeka oblikuje
okolina, događaji, tako da zapravo ne postoji nekakva univerzalna
formula što daje neosjetljivije i 'zločestije' ljude jer zavisi od
događaja i okoline koja oblikuje malog natusa.

Međutim, mogli bismo u tom obliku pričati o ljudima kojima je usfalilo
majčine nježnosti u ranijem djetinjstvu.

Ljudi koje najčešće karakteriziramo kao zločeste su oni koji su neosjetljivi, bez sposobnosti empatije, osjećaja, a sama logika nalaže da bi kod takvih mjesec
trebao biti loše postavljen i/ili oštećen.

Zatim, kontakti osobnih planeta, sunca, mjeseca..., posebno ako su oštećeni sa saturnom i sl. ( s time da bi još ovdje ubacila postavku 4p koje je polje doma i obitelji, te na taj način izuzetno bitno za čovjekov razvoj kako psihički, tako i emotivan) jer na taj način govorimo o teškom djetinjstvu, mladosti i teškim lekcijama koje, ako se ne savladaju i ako se osobna nesreća ne nadvlada dovode do neosjetljivih pojedinaca jer saturn daje dvije krajnosti.
Mogućnost suosjećanja s unesrećenima zbog vlastitog iskustva ili pak
izuzetnu hladnokrvnost i socijalnu neosjetljivost zbog frustracija koje se nisu uspjele savladati.

Npr Oprah Winfrey koju skoro uvijek spominjem u ovakvim slučajevima ima egzaktni kvadrat saturna - sunca i venere, međutim, ona također ima i jedan jako lijepi aspekt trigona mjeseca i jupitera, tako da je ona svoju osobnu nesreću, zlostavljanje od strane rođaka, pobačaj i niz drugih nesreća u ranoj mladosti uspjela nadvladati i pače, upotrijebiti u vlastitu korist na način da uspjeva suosjećati s ljudima i pomagati im kako prebroditi vlastitu nesreću na jedan fajterski način.


Bitno je shvatiti da ne postoje tipovi po kojima bi ti nekoga mogao optužiti da , eto ima taj i taj aspekt znači da je 'zao' jer je takav
način bavljenja astrologijom izuzetno površan. Potrebno je sagledati čitavu kartu i proučiti povijest i djetinjstvo
natusa kroz kartu, jer su, ponavljam, događaji, obitelj i okolina ti koji utječu na razvoj potencijalno, ne bih rekla zle, već
neosjetljive osobe. Dakle, pitanje koje se postavlja nije Što daje, već Što je utjecalo na to da je došlo do toga.

Eto, to ti je neko moje mišljenje

Zadnje uređivanje Frea : 11.11.2009. at 08:48.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 09:00   #5
frea...citala sam da je ma90sa "zao" aspekt ili bilo koji kontakt izmedju njih???? ja ga imam u natalu..takodjer ta osoba moze biti zla prema drugima ili drugi prema njoj...za mene vise vazi ovo drugo...plus ja imam ve90sa..hah..kojeg si spomenula kod Oprah..imali koji aspekt kod mene da "ublazava" ove aspekte.

evo karte da virnete...

http://www.merrypic.com/files/ojzaf2yccyn126he9704.gif
Bosanka_88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 14:19   #6
zanimljiva tema

a jel bi podveo i pakost pod taj tvoj pojam zla?
u smislu, "ljudi iz susjedstva"
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 19:11   #7
to je meni kombinacija
jarca-skorpije i lava
recimo
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 16:00   #8
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
to je meni kombinacija
jarca-skorpije i lava
recimo
zakaj jarca?
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 16:41   #9
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
zakaj jarca?
Mjesec (osjećaj, empatija) u izgonu.
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 13:58   #10
evo neki primeri radi ilustracije
Gebels je najslikovitiji
http://i47.tinypic.com/5f3bsm.gif
posebno je interesantan ovaj Mesec koji u muskom horoskopu predstavlja i zenu.
Njegova supruga Magda, kao sto znamo, je otrovala njihovu decu.
Inace Magde je skorpija i isto joj je Mesec los-jer je u skorpiji

evo jos nekih:
http://i49.tinypic.com/30hr50n.gif
http://i49.tinypic.com/28clpmt.gif
http://i46.tinypic.com/2djw7cm.gif
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 14:14   #11
zanimljivo je da goering i rosenberg imaju zapravo sve isto samo malo zarotirane kuce
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 07:47   #12
Gledam Mansonovu kartu...

Uran (12., blizu ASC) kvadrat Pluton?Sukob mraka i vizionarstva??
Saturn (na vrhu) kv. Venera?Seksualne frustracije??
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 15:39   #13
Crna magija i demonski utjecaji u natalnoj karti

Čitao sam u nekim knjigama da se iz čovjekove natalne karte može viditi , naravno dobre strane (inteligencija, govorništvo, itd.), ali tako i loše strane(pohlepa,materijalizam,lijenost, itd.).
Ali zanima me da li se i utjecaji crne magije i demonske prirode osobe mogu isčitati iz nečije natalne karte, na kojim mjestima i kako?
Jel netko ima kakva znanja o tome,pa da podjeli sa nama?
dhanurx is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 15:43   #14
Ne možeš vidjeti da li si pod utjecajem crne magije. To je kao da pitaš da li možeš u natalnoj karti vidjeti da li je netko pijan.

No može se vidjeti da li osoba naginje "mračnijim" stvarima, da li je sklona okultnim disciplinama ili da li ima predispozicije za lakši kontakt sa drugim svijetovima.

Školski primjer su padajuće kuće u vodenim znacima (4., 8., i 12.), uglavnom pojačan utjecaj vodenih kuća kao predispozicija za kontakt sa onostranim i jaki aspekti Urana,Neptuna i Plutona (konjukcije) koji su "onostrane" planete. Planete iza Saturna koji bi simbolično označavao granicu materijalnog svijeta.

edit:

Zaboravih spomenuti i konjukciju neke od bitnijih fiksnih zvijezda sa nekom od osobnih planeta (Sunce,Mjesec,Merkur,Mars,Venera)
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:21   #15
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne možeš vidjeti da li si pod utjecajem crne magije. To je kao da pitaš da li možeš u natalnoj karti vidjeti da li je netko pijan.

No može se vidjeti da li osoba naginje "mračnijim" stvarima, da li je sklona okultnim disciplinama ili da li ima predispozicije za lakši kontakt sa drugim svijetovima.

Školski primjer su padajuće kuće u vodenim znacima (4., 8., i 12.), uglavnom pojačan utjecaj vodenih kuća kao predispozicija za kontakt sa onostranim i jaki aspekti Urana,Neptuna i Plutona (konjukcije) koji su "onostrane" planete. Planete iza Saturna koji bi simbolično označavao granicu materijalnog svijeta.

edit:

Zaboravih spomenuti i konjukciju neke od bitnijih fiksnih zvijezda sa nekom od osobnih planeta (Sunce,Mjesec,Merkur,Mars,Venera)
Negdje pročitah da je 8.polje crna magija, kao i debilitirane planete malefici u padajućim poljma itd. to su naravno samo pokazatelji pravo stanje će dati traziti, progresije ...
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:27   #16
Sve zavisi o tome kako definiraš crnu magiju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:41   #17
Ako uzmemo da je crna magija tipična manipulacija sviješću druge osobe bez njenog znanja i pristanka, korištenjem raznih rituala, sa ciljem da se nanese zlo drugome, onda mora postojati korespondencija sa 12. poljem koje predstavlja rezervoar nesvjesnih sadržaja i tu smo prijemčivi za "nerazumljive" kontakte, telepatiju i sl., jer je u suštini crna magija izopačeni oblik "molitve", duhovnosti i rada sa duhovnim bićima, ali onih koja obitavaju u podzemlju (8. kuća)...

U tradicionalnoj astrologiji, SA je prirodni signifikator 8. kuće, te se smatra najvećim zlotovorom koji se ujedno raduje u 12. polju, a tamo gdje se najveci malefik raduje, tu tesko da moze biti trunka dobra...Tako da sustinski, zlo se ogleda kroz 8. i 12. polje, ali osobe sa razvijenom svijescu nece to koristiti u pravcu zla, tako da nece svako sa istaknutim 8. i 12. poljem biti zao niti ce biti zrtva zla...ali "loše" postavljene lične planete, problem sa 4. kućom i sl., već mogu ukazivati na osobu oštećenu u karakternom smislu, i kao najveći aspekt zla jeste SA90MA, što je generalno aspekt destrukcije i mržnje, posebno ako su u debilitaciji, u vodenim znacima ili vodenim kućama, s obzirom da se kroz vodeni element aspekt odrazava direktno na psihu i emotivni sklop...

U suštini, teško je generalizovati, jer su različite uzročno-posljedične veze koje osobu navode ili motivišu na činjenje zla...

Pogledajmo kod Hitlera, on ima SA90MA, oba debilitirana, SA u lavu, MA u biku...ima malefike (transsaturne-izvan SA- izvan kontrole) u vodenim kućama i nešto što se u horarnim pitanjima smatra kao pokazatelj magije - asc i 12. kuću u istom znaku...MO u izgonu, naslonjen na JU u padu, oboje pod vlašću SA koji je uključen u aspekt "mržnje" pa je to duša koja mrzi, nema vjere i Boga se ne boji...a kako sam već naglasila da ima transsaturne u 8. i 12. kući, koji daju energije koje se teško kontrolišu, to govori da je on bio upravljan, da je bio opsjednut tim energijama zla, destrukcije i uništenja...

Zadnje uređivanje Fata_Morgana : 06.11.2011. at 20:03.
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 15:54   #18
Quote:
Fata_Morgana kaže: Pogledaj post
U tradicionalnoj astrologiji, SA je prirodni signifikator 8. kuće, te se smatra najvećim zlotovorom koji se ujedno raduje u 12. polju, a tamo gdje se najveci malefik raduje, tu tesko da moze biti trunka dobra...

Kako SA može biti prirodni signifikator 8.kuće, pa valjda je to u tradicionalnoj astrologiji MA, a ne SA... ovo prvi put čujem
__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 18:22   #19
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
Kako SA može biti prirodni signifikator 8.kuće, pa valjda je to u tradicionalnoj astrologiji MA, a ne SA... ovo prvi put čujem
U tradicionalnoj je to drugačije...signifikator (označitelj) nije isto što i vladar, moderna astrologija uzima analogiju polja i znakova, dok tradicionalna za vladare znakova uzima jedne planete a za signifikatore kuća druge, uskladjene sa njihovim prirodnim značenjem.

Recimo Venera je vladar bika i vage, ali je ujedno signifikator braka, 5. i 12. polja, Jupiter je signifikator novca i obilja i zato mu je dodijeljena 2. kuća, Saturn je signifikator forme, strukture ali isto tako i zla, smrti pa su mu dodijeljene 1. i 8. kuća itd.
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 19:49   #20
Quote:
Fata_Morgana kaže: Pogledaj post
Ako uzmemo da je crna magija tipična manipulacija sviješću druge osobe bez njenog znanja i pristanka, korištenjem raznih rituala, sa ciljem da se nanese zlo drugome, onda mora postojati korespondencija sa 12. poljem koje predstavlja rezervoar nesvjesnih sadržaja i tu smo prijemčivi za "nerazumljive" kontakte, telepatiju i sl., jer je u suštini crna magija izopačeni oblik "molitve", duhovnosti i rada sa duhovnim bićima, ali onih koja obitavaju u podzemlju (8. kuća)...

U tradicionalnoj astrologiji, SA je prirodni signifikator 8. kuće, te se smatra najvećim zlotovorom koji se ujedno raduje u 12. polju, a tamo gdje se najveci malefik raduje, tu tesko da moze biti trunka dobra...Tako da sustinski, zlo se ogleda kroz 8. i 12. polje, ali osobe sa razvijenom svijescu nece to koristiti u pravcu zla, tako da nece svako sa istaknutim 8. i 12. poljem biti zao niti ce biti zrtva zla...ali "loše" postavljene lične planete, problem sa 4. kućom i sl., već mogu ukazivati na osobu oštećenu u karakternom smislu, i kao najveći aspekt zla jeste SA90MA, što je generalno aspekt destrukcije i mržnje, posebno ako su u debilitaciji, u vodenim znacima ili vodenim kućama, s obzirom da se kroz vodeni element aspekt odrazava direktno na psihu i emotivni sklop...

U suštini, teško je generalizovati, jer su različite uzročno-posljedične veze koje osobu navode ili motivišu na činjenje zla...

Pogledajmo kod Hitlera, on ima SA90MA, oba debilitirana, SA u lavu, MA u biku...ima malefike (transsaturne-izvan SA- izvan kontrole) u vodenim kućama i nešto što se u horarnim pitanjima smatra kao pokazatelj magije - asc i 12. kuću u istom znaku...MO u izgonu, naslonjen na JU u padu, oboje pod vlašću SA koji je uključen u aspekt "mržnje" pa je to duša koja mrzi, nema vjere i Boga se ne boji...a kako sam već naglasila da ima transsaturne u 8. i 12. kući, koji daju energije koje se teško kontrolišu, to govori da je on bio upravljan, da je bio opsjednut tim energijama zla, destrukcije i uništenja...
Super tema ,vezano za pokazatelje ljubavi prema okultizmu u natalu.Inace se zanimam za okultno i jednako me zanimaju i "svijetle i mracne " stvari; mracne ne u smislu da cu ja sada bacati uroke i sl. s**nja ,vec se vise radi o svjesnosti o postojanju nekakvih snaznih ,nekontroliranih ,dubokih i nesvjesnih sila unutar sebe i oko sebe ,koje me izazivaju na to da ih jednostavno "upoznam".
Meni je to intrigantno jos od 15.god ,a intenziviralo se u 18.godini..Tanatologija ,zagrobni zivot ,legendarna opasna bica ,sve me to fasciniralo vec tada..Vidim da se ovdje spominju okultne planete u okultnim poljima ;ja imam Moo u 8.polju kao vladar 9-og i Pl. pri kraju 12 .polja ,kao vladara 1.polja.
Negdje sam procitala da Moo u 8. polju daje "vjesticju dusu" i svakako zanimanje za okultizam ,a aspekti ce potvrditi jel postoji opasnost da se zadje u "mracnu stranu".Mjesec mi radi 180 sa Ma i Ur ,150 sa Sa u 1.polju ,90 sa Me koji je i vladar 8.polja i jos 120 sa Ve ,koja se smjestila u 12.polju u Vagi..S godinama sam cak naucila zavoljeti svoj Mjesec ,jer san shvatila da moze biti cudesno imati ga u 8.polju i da se kroz krize transformira.
E da ,zaboravih spomenuti ,imam JMC u prvom polju u Skorpionu ,i to na 29.stupnju ,a to je kao "crna rupa "zodijaka.
I jel Pluton u 12.polju daje sklonost sanjanju seksualnih snova koji ukljucuju inkubuse ?
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.