Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 18:15   #1921
Je, da se razvodnila nakon 52. ep. ali meni opet nije loša. Volim gledati tu tzv. sapunicu (nisam nikad prije gledao ni jednu, vjerovali ili ne). Glazba, radnja, glumci - sve mi je dobro. Istina da ima nekih dosadnih epizoda... ali kad je to takav žanr - serija ide i nešto se mora događati - a ponekad nema puno smisla.
37. je super, ali i mislim 34. mi je bila odlična - kad se pomalo otkriva da nije takva Feriha kako je Emir mislio. Sviđaju mi se njegove reakcije, kada se prisjeća njenih riječi ili kad je sluša... Vidi se kako mu je krivo...
Ispada da nije takva lažljivica i da nije kriva za sve...
I onda kada sve ide na bolje - odjednom slika sa zaruka i opet sve po starom.
A to nakon 52. mi je isto u redu. Nestaje romantika, ali su zajedno - što je isto važno! Sve do kraja, kada ona odlazi - bez riječi. E to mi je totalni promašaj! I onda se odjednom pomire - kao da ništa nije ni bilo. A Levant je ispao kao neki teenager - nakon svih svojih avantura i žena koje je mijenjao kao čarape - on je njoj posvetio 3 godine, bez da ima išta s njom!
Ispao je papak
Fritz is offline  
Old 02.09.2013., 18:18   #1922
Thumbs down

Quote:
Frankenstein. kaže: Pogledaj post
ja dosao do 55. kada se Feriha zbog pljuske seli u studentski dom. emire, ovo ti nije trebalo, mada se jako kaje i tuguje zbog tog. kaze da ne moze bez nje, i da je iracionalan i pravi probleme kada ona nije u njegovoj blizini tj. s njim. on nju toliko jako obožava. ali eto, nju je šamar toliko povrijedio da je morala malo se odvojit i dati vremena da se sve strasti oko toga smire.
mislio sam da ce nakon 46te nesto poci po zlu i da ce opet nastati neki problemi, ali nije, bas sam se zacudio, no ipak sam odlucio nastavit gledat. i to je tako bilo jos 5 epizoda, bili sretni, zadovoljni, poceli zivit svoj zivot, ja uzivao, ali opet ne bas potpuno jer ona feriha me malo zivcirala sa onim babom, babom i razmisljanjem kaj ce da bude, a i sve dok nije dosla ona jebena kucka podvalit mu kakti njegovo dijete! Wtf? pa ja nisam mogao vjerovat da je ova serija krenula u tom meksiko stilu. Fuj, kakav klisej. doslo mi da odustanem od gledanja, al ova serija mi se toliko uvukla u kozu, pogotovo emir i feriha da je to nevjerojatno
pa sto im je trebalo to u tom scenariju? ne mogu ovo sad sto gledam nikako prihvatit, nikako, ludim
i tako samo mogu potvrdit da serija nakon 52. ide u totalno debilnom smjeru.
i mislim stvarno, opet, sto im je ono trebalo? one kucke zeljne bogatstva jer ce ostati bez njega ili cega vec, ako sam dobro razumio, dosle njemu podvalit dijete nakon 5. mjeseci, i jos se slozili da ce se praviti test ocinstva nakon sto rodi, iako su one svjesne da nije njegovo? i jos se one kakti prijete, da ce svi zalit i kajat se jer svi misle da je to zamka i da su sve opako smislili.. pa kad se sazna da nije njegovo, jedino tko ce jako nisko pasti su one, ne znam sto ocekuju tj. sto im je cilj? da se emir ozeni njome? Hahaha pa ja ne vjerujem kakav debilizam od scenarija.
a za ferihu sam se zacudio kako je ona, nekako, dosta stalozeno prihvatila to kad je saznala za dijete, kaze ona, nema veze ja cu ga i dalje voljeti i biti uz njega bez obzira na dijete
Steta, ova serija je mogla biti kultna, odlicna prica i sve sto ide uz to, glumci, muzika.. na kraju osla u totalno drugom smjeru, a jos kad se sjetim da ce feriha biti ubijena, mah.. zasto kod svih turskih serija, prve sezone budu odlicne, a druge katastrofalne.

ja bih da snime novi kraj
totalno nezasluzeno da nam feriha draga umre!
E ta luđaknja sto je glumatala da čeka Emirovo dijete, slažem se skroz da je taj dio previše sapunjičarski.. Umjesto da traži alimentaciju, gospođa bi da uništi brak pa da Emir bude s njom.. Mislim :/
Jadransko more is offline  
Old 02.09.2013., 18:18   #1923
Quote:
Jadransko more kaže: Pogledaj post
Vidim da smo vi oduševljeni ovom serijom, zato nam i smetaju neke greške.. Ne možeš vjerovati da nešto tako dobro postaje tako besmisleno
I sve zbog ljudske pohlepe . Da taj idot Fatih nije bilo toliko žedan love, završili bi najvjerojatnije sa 2 sezone, čitaj 65 epizoda i sretnim krajem. Ali i to je vrlo upitno kad je radnja već nakon 50te krenula nizbrdo
Luxxy is offline  
Old 02.09.2013., 22:38   #1924
Što će biti sa Mehmetovim ženom i tetkom oće li letjeti iz stana? Bojim se da ne naštetim televizoru u sobi kad se one pojave !
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Old 02.09.2013., 23:41   #1925
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
Što će biti sa Mehmetovim ženom i tetkom oće li letjeti iz stana? Bojim se da ne naštetim televizoru u sobi kad se one pojave !
Seherica će ostati do kraja, a tetkica će nestati negdje - kasnije...
Fritz is offline  
Old 02.09.2013., 23:58   #1926
emir je spominjao neku noć,kako sam ja shvatila ona je došla nekako našminkana kod njega,nisam shvatila..koja je to epizoda i što se dogodilo?
gilmoreica is offline  
Old 03.09.2013., 00:05   #1927
Da nije kad je došla u bijeloj spavaćici sa crvenim ružom da spava s njim jednu noć jer joj je on prethodno dok je bio ljut ponudio da onaj dug od auta ona otplati ako spava s njim? Taj pokušaj otplate je 59. epizoda ako na to misliš.
__________________
"Trust is for old marrieds, Buffy. Great love is wild ... and passionate and dangerous. It burns and consumes."
dizzyfive is offline  
Old 03.09.2013., 02:10   #1928
Quote:
dizzyfive kaže: Pogledaj post
Da nije kad je došla u bijeloj spavaćici sa crvenim ružom da spava s njim jednu noć jer joj je on prethodno dok je bio ljut ponudio da onaj dug od auta ona otplati ako spava s njim? Taj pokušaj otplate je 59. epizoda ako na to misliš.
Ne to ne može biti 59-ta, nego je 40-ta (provjereno)
E, tu mi nije jasno kad je Emir potjera i kaže joj da 'to nije ona' kud ona odlazi s Levantom i zašto
Taj scenarij mi se uopće ne sviđa! Htjeli su nešto izvesti, a ne zna se što... Iz toga što je prikazano ispada da je tu noć provela s Levantom
Pa onda kad se tuku Emir i Levant!? Zašto!? Pa jel Emir vidio da je ona otišla s Levim

Zadnje uređivanje Fritz : 03.09.2013. at 02:16.
Fritz is offline  
Old 03.09.2013., 03:03   #1929
Malo me sram što pišem na temi o nekoj turskoj sapunici. Ovo je jedina koja me dotakla osobno i gledam je opet iznova. Pošto je ovdje većina odgledala seriju, voljela bih ostaviti komentar.

Kraj serije mi se nikako nije svidio i i ja, kao što su neki drugi rekli, ponašam se kao da nije bilo zadnjih dviju minuta serije. Također, mnogima se ne sviđa serija od 50 epizode do kraja, kao, priča nije više uvjerljiva i slatka i scenarij je razvodnjen, a glavni likovi se ponašaju kao da se uopće ne vole.

Mislim da je zadnjih 15 epizoda serije zapravo prenijelo ljudima najsnažniju poruku. Nitko u životu ne može pobjeći od sebe i svojih mana. Na kraju nas serija vraća na početak priče o glavnim likovima.

O muškarcu koji je naizgled moderan i osjećajan, ali zapravo egoističan i odgojen tako da bude tašt i da u svemu mora biti najbolji. On se natječe sam sa sobom i svojim suparnicima. U borbi za osobnu pobjedu nad ocem, poslovnim partnerima, u borbi za novac i ugled, zapušta jedini iskreni ljudski odnos koji je uspio izgraditi u svom životu. Kad pobijedi sve oko sebe, na kraju izgubi od samoga sebe jer je u toj borbi zaboravio na ono najvažnije u svom životu - unutarnji mir i nesebičnu ljubav jedine osobe koja ga iskreno voli. U seriji se i u početku to vidjelo, lik je započeo kao mladi nedogovorni playboy, kasnije osvetoljubivi, povrijeđen i ljubomoran školarac, da bi na kraju ponovo upao u sve zamke svog ega (priča o Ece i borbi protiv oca i Yavuza).

O ženi koja je duboko nesigurna u sebe i koja se boji svog života. Koja potvrdu sebe i sigurnost koju ne može naći u svojoj okolini traži u ljubavnoj vezi s glavnim likom. Ponekad pokušava izgraditi sebe samu, primjerice, kad odlazi u dom i traži posao kako bi se sama uzdržavala, kad odlazi u Ameriku i vraća se kao uspješna, ali uvijek iznova upada u svoje nesigurnosti, strah i ovisnički odnos o glavnom liku. Stalno ga napušta, pa kad je s njim onda ga minira i provocira, a onda mu se uvijek opet iznova vraća.


Kraj serije je samo logičan ishod njihovih mana i grešaka od kojih niti jedno niti drugo nisu uspjeli pobjeći.

Ono što je mene na kraju naučila ova priča jest:
1. Da čovjek nikad ne može pobjeći od svojih mana
2. Da su tvoje pogreške samo tvoje do kraja tvog života
3. Da se u životu uvijek lažemo da imamo dovoljno vremena da napravimo što želimo, da ispravimo ono što nam se ne sviđa, da imamo dovoljno vremena da sutra, prekosutra ili za godinu dana budemo neki drugi, sretni ljudi. Ali zapravo, vrijeme je ono čega imamo najmanje. Vrijeme nas mrvi, ono nije naše.

Netko je ovdje jednom napisao da ga u seriji najviše frustrira to što su glavni likovi bili zajedno sretni u svega 3 ili 4 epizode,. Tako je bilo većinom zbog njihovih grešaka i nedostatka razumijevanja za drugoga. Eto, to je to. Iskoristite svaku priliku da budete sretni.

A sad se odjavljujem, više se neću javljati.

I na pitanje zašto su se potukli: Feriha je rekla Leventu u nekoj prethodnoj epizodi da je E učinio nešto strašno i da ju je sram uopće reći što, aludirajući na onaj naturalni otkup duga. Onda ju je Levent zatekao u toj spavaćici na hodniku. Leventu prekipjelo zbog mučenja i ponižavanja Ferihe. Njegov lik je tako posložen da bi ga vjerojatno odlučio namlatiti i da nije zaljubljen u F. Eto.
Lenka123 is offline  
Old 03.09.2013., 09:12   #1930
Quote:
Lenka123 kaže: Pogledaj post
I na pitanje zašto su se potukli: Feriha je rekla Leventu u nekoj prethodnoj epizodi da je E učinio nešto strašno i da ju je sram uopće reći što, aludirajući na onaj naturalni otkup duga. Onda ju je Levent zatekao u toj spavaćici na hodniku. Leventu prekipjelo zbog mučenja i ponižavanja Ferihe. Njegov lik je tako posložen da bi ga vjerojatno odlučio namlatiti i da nije zaljubljen u F. Eto.
Ali kako su se njih dvojica tu razumijeli u jednoj rečenici.
"Sarrafoglu, došao je taj dan". Bum, tres, pljas!
@Fritz, nije Emir vidio da je Feriha otišla s Leventom već su se ujutro sreli ispred zgrade, smrklo im se obojici i samo se počeli šaketati. :klap:
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 03.09.2013., 10:29   #1931
U 39-oj epizodi Feriha dolazi Emiru na vrata u bijeloj spavaćici . Zašto. Kada Emir govori ferihi da plati dug u krevetu , to Ferihu jako povrijedi i stalno kasnije kako vidimo tu noć nabija Emiru na nos . Kada se svađaju u parku on u ljutnji govori kako to nije rekao da je povrijedi nego da je on nju te večeri zaista poželio. A Feriha kakva jest i kako je odgojene doživljava to kao katastrofu ka o uvredu , propast svijeta i ne može Emiru to da oprosti.
Bitaka is offline  
Old 03.09.2013., 10:33   #1932
Quote:
Bitaka kaže: Pogledaj post
U 39-oj epizodi Feriha dolazi Emiru na vrata u bijeloj spavaćici . Zašto. Kada Emir govori ferihi da plati dug u krevetu , to Ferihu jako povrijedi i stalno kasnije kako vidimo tu noć nabija Emiru na nos . Kada se svađaju u parku on u ljutnji govori kako to nije rekao da je povrijedi nego da je on nju te večeri zaista poželio. A Feriha kakva jest i kako je odgojene doživljava to kao katastrofu ka o uvredu , propast svijeta i ne može Emiru to da oprosti.
Da, ali ta svađa u parku izbija nakon što Emir sazna za Halila i nakon što bude uvjeren da je Levent otplatio dug za auto. Taman sad kad se malo smirilo, eto opet belaja ničim izazvanog.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 03.09.2013., 10:42   #1933
Ne znam, osvrćući se na odgledano i čitajući vaše komentare dolazim do zaključka da je serija totalni promašaj. kao da se neko sprdao sa scenarijem.
Nije kraj mogao biti drugačiji. Naravno da jeste. kada su vidjeli da rade gluposti od epizoda šta je falilo da na kraju F i E spoznaju svoje greške i gluposti i da započnu život u dvoje daleko od sviju sretni i zadovljni.
Ovako , Feriha uništila svoj život i svima oko sebe , posebno Emiru.
Bitaka is offline  
Old 03.09.2013., 10:49   #1934
Tako je , ali tu stupa na scenu Gulsen koja priča Emiru da se Feriha morala vjeriti za halila zato što je nešto pogriješila . Emir priča sa ferihom u klubu i pita je šta je razlog vjeridbe i ona se napokon otvara Emiru i kaže, dali se sjeća kada je on mislio da ga ona vara sa Korajem i kada su izišle slike u časopisu , eto zbog toga. Tada Emir poludi , jer se sjeti da je hande te slike poslala u časopis, odlazi kod nje i napada je.
Uglavno sada bi trebalo sve biti ok. a i Emir sam govori Koraju , nema više laži.
Eto , zar nije sve poslije trebalo da bude lijepo i romantično.
Bitaka is offline  
Old 03.09.2013., 11:03   #1935
Quote:
Bitaka kaže: Pogledaj post
Tako je , ali tu stupa na scenu Gulsen koja priča Emiru da se Feriha morala vjeriti za halila zato što je nešto pogriješila . Emir priča sa ferihom u klubu i pita je šta je razlog vjeridbe i ona se napokon otvara Emiru i kaže, dali se sjeća kada je on mislio da ga ona vara sa Korajem i kada su izišle slike u časopisu , eto zbog toga. Tada Emir poludi , jer se sjeti da je hande te slike poslala u časopis, odlazi kod nje i napada je.
Uglavno sada bi trebalo sve biti ok. a i Emir sam govori Koraju , nema više laži.
To nisam odgledala, stigla sam do 41. epizode, valjda je to tada.
Prije toga su ih Koray i Gulsum zaključali u dvoranu na fakuletu misleći da će se pomirti ali yok be.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 03.09.2013., 11:43   #1936
E , to je u 41-oj epizodi , a u toj epizodi je i Nova Godina i Ferihina otmica.
Ma tako me ova Feriha nervira da kažem ma neću više gledati njezinu tvrdoglavost pa opet gledam. I stalno se vraćam na misao da je ona svemu kriva. Za sve nesreće samo ona, za sve laži samo ona. Evo sada se znaju sve istine. Emir opet trči za njom kao u početku a ona opet tvrdoglava.I konju bi dosadilo, umorio bi seviše.
Šta je sada problem uzeti Emira za ruku, otići negdje sami , ugasiti mobitele, sjesti i razgovarati dva dana ako treba dok sve jedno drugom ne kažu.
Emir bi to srcem i dušom jedva dočekao. Divim se Emiru kako stoički sve ovo podnosi i podnosi.
Bitaka is offline  
Old 03.09.2013., 11:44   #1937
Quote:
Bitaka kaže: Pogledaj post
U 39-oj epizodi Feriha dolazi Emiru na vrata u bijeloj spavaćici . Zašto. Kada Emir govori ferihi da plati dug u krevetu , to Ferihu jako povrijedi i stalno kasnije kako vidimo tu noć nabija Emiru na nos . Kada se svađaju u parku on u ljutnji govori kako to nije rekao da je povrijedi nego da je on nju te večeri zaista poželio. A Feriha kakva jest i kako je odgojene doživljava to kao katastrofu ka o uvredu , propast svijeta i ne može Emiru to da oprosti.
Dolazi Emiru zato, ali nekako protiv sebe - samo da Emiru 'udovolji' - ali to je on shvatio, rekao da to nije ona i potjerao je... Ali nitko nije odgovorio zašto je otišla s Levijem? Zašto jednostavno nije otišla kući... Što je scenarist s tim htio reći
Fritz is offline  
Old 03.09.2013., 11:44   #1938
Quote:
Bitaka kaže: Pogledaj post
U 39-oj epizodi Feriha dolazi Emiru na vrata u bijeloj spavaćici . Zašto. Kada Emir govori ferihi da plati dug u krevetu , to Ferihu jako povrijedi i stalno kasnije kako vidimo tu noć nabija Emiru na nos . Kada se svađaju u parku on u ljutnji govori kako to nije rekao da je povrijedi nego da je on nju te večeri zaista poželio. A Feriha kakva jest i kako je odgojene doživljava to kao katastrofu ka o uvredu , propast svijeta i ne može Emiru to da oprosti.
Ovo ne razumijem. Pa zar nije Sophie odplatila taj dug? Zar fam. Yilmaz neće za to doznati?
minchelina is offline  
Old 03.09.2013., 11:47   #1939
Quote:
Bitaka kaže: Pogledaj post
Emir opet trči za njom kao u početku a ona opet tvrdoglava.I konju bi dosadilo, umorio bi seviše.
Šta je sada problem uzeti Emira za ruku, otići negdje sami , ugasiti mobitele, sjesti i razgovarati dva dana ako treba dok sve jedno drugom ne kažu.
Emir bi to srcem i dušom jedva dočekao. Divim se Emiru kako stoički sve ovo podnosi i podnosi.

To i ja kažem.

Quote:
Fritz kaže: Pogledaj post
Dolazi Emiru zato, ali nekako protiv sebe - samo da Emiru 'udovolji' - ali to je on shvatio, rekao da to nije ona i potjerao je... Ali nitko nije odgovorio zašto je otišla s Levijem? Zašto jednostavno nije otišla kući... Što je scenarist s tim htio reći
Levent se stvorio ispred vrata (bio je u posjetu majci koja će se doseliti u zgradu također ) kada je Emir izbacio Ferihu i samo je bez riječi odveo do auta. Ona otišla za njim. Di su proveli noć, nepoznato je.
Ujutro ju vraća, Emir ga sreće i potuku se na mrtvo ime.

Što se tiče duga, to će sve nekako nespretno doznati. Emir će prvi, onda će napasti Ferihu, ova neće imati pojma da je i tko je uopće otplatio dug. Kasnije oboje saznaju da je to bila Sophie (koja će doći razgovarati s Ferihom a Emiru Unal prepriča sve). Kupus. Oboma su im živci tanki i opet će se posvađati, po tko zna koji put.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 03.09.2013., 12:00   #1940
Hvala Lolita na odg.! Volim ovu seriju, nema bolje nema dalje...ali mi vise počinje živce vaditi ova njihova neprestana svađa Malo su pretjerali...ja bi to drugačije uradila da sam Fer, ja bi mu samo prisla i zagrlila ga i nikad ne ispustila iz šaka
minchelina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.