Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2024., 00:00   #1
Gdje živjeti u Hr?

Već 7 godina ne živim u Hr. Trenutno sam u trećoj zemlji od kad sam odselila i uživam ali kad razmišljam o budućnosti voljela bih se maknuti iz grada i živjeti negdje na selu kroz nekih 5,6 godina.

Nekako mi se povratak u Hr namece kao najbolje rješenje jer imamo divnu prirodu, bila bih bliže obitelji i prijateljima a na kraju ipak sam tu rođena. I kako se stvorila ta ideja u glavi počela sam istraživati i voljela bih čuti neke prijedloge.

Kako ja to zamišljam?
Imam neku kućicu u cvijeću, dosta zemlje za saditi voćke i imati vrt. Imam par pasa i možda koju koku, a možda i kozu. Poznajem sve susjede, ali smo na dovoljnoj udaljenosti da si ne gledamo u dvorišta

Rodom sam iz Slavonije, tamo ne želim. Ravnica mi je grozna. Želim kad izađem iz kuće vidjeti nešto u daljini. Imati neko brdo ili planinu za otići u šetnju, izvesti pse. Neka rijeka ili jezero vrlo poželjno, ali ne mutna Drava puna virova već više nešto kao Kupa ili Mrežnica. Biti blizu mora bi bilo divno ali preskupo tako da to nije neophodno, svakako sve je bolje od 3 dana jahanja iz Osijeka do Splita. Ne mora biti uz neki veliki grad, ali da ipak ima neki gradić u blizini zbog trgovine, doktora, škole i tih neophodnih stvari. Imam remote posao tako da mi nije bitno ima li posla ili ne već samo jel ima interneta.

Ono što mi se sviđa je dolina Neretve, unutrašnjost Istre, potez od Rijeke do Karlovca uz Sloveniju, Fužine, Lokve.

Zna li itko od vas za neki hidden gem u Hr koji mi je promakao i koji nudi ovakav način života koji ja zamišljam? Također ako imate neke savjete ili mišljenje za ili protiv života u takvim mjestima voljela bih čuti jer možda su meni neke stvari promakle.
__________________
Brainfreeze!
Love_Me_Do is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 01:36   #2
Gospic, Obrovac, Otocac, Benkovac, Ogulin, Knin. Blizu su more i planine, mali gradovi, divna priroda, jezera ili rijeke u svakom.
Ok, svaki ima nesto nepovoljno, ili nepovezanost javnim prijevozom, medvjede, vukove, migrante... no sve to skoro pa ima i Zagreb ili Osijek ili Split.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 02:16   #3
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
Gospic, Obrovac, Otocac, Benkovac, Ogulin, Knin. Blizu su more i planine, mali gradovi, divna priroda, jezera ili rijeke u svakom.
Ok, svaki ima nesto nepovoljno, ili nepovezanost javnim prijevozom, medvjede, vukove, migrante... no sve to skoro pa ima i Zagreb ili Osijek ili Split.
Zar nisu ovo - mrtvi gradovi?
__________________
Stara panjina.
Drob is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 10:36   #4
Quote:
Love_Me_Do kaže: Pogledaj post
Već 7 godina ne živim u Hr. Trenutno sam u trećoj zemlji od kad sam odselila i uživam ali kad razmišljam o budućnosti voljela bih se maknuti iz grada i živjeti negdje na selu kroz nekih 5,6 godina.

Nekako mi se povratak u Hr namece kao najbolje rješenje jer imamo divnu prirodu, bila bih bliže obitelji i prijateljima a na kraju ipak sam tu rođena. I kako se stvorila ta ideja u glavi počela sam istraživati i voljela bih čuti neke prijedloge.

Kako ja to zamišljam?
Imam neku kućicu u cvijeću, dosta zemlje za saditi voćke i imati vrt. Imam par pasa i možda koju koku, a možda i kozu. Poznajem sve susjede, ali smo na dovoljnoj udaljenosti da si ne gledamo u dvorišta

Rodom sam iz Slavonije, tamo ne želim. Ravnica mi je grozna. Želim kad izađem iz kuće vidjeti nešto u daljini. Imati neko brdo ili planinu za otići u šetnju, izvesti pse. Neka rijeka ili jezero vrlo poželjno, ali ne mutna Drava puna virova već više nešto kao Kupa ili Mrežnica. Biti blizu mora bi bilo divno ali preskupo tako da to nije neophodno, svakako sve je bolje od 3 dana jahanja iz Osijeka do Splita. Ne mora biti uz neki veliki grad, ali da ipak ima neki gradić u blizini zbog trgovine, doktora, škole i tih neophodnih stvari. Imam remote posao tako da mi nije bitno ima li posla ili ne već samo jel ima interneta.

Ono što mi se sviđa je dolina Neretve, unutrašnjost Istre, potez od Rijeke do Karlovca uz Sloveniju, Fužine, Lokve.

Zna li itko od vas za neki hidden gem u Hr koji mi je promakao i koji nudi ovakav način života koji ja zamišljam? Također ako imate neke savjete ili mišljenje za ili protiv života u takvim mjestima voljela bih čuti jer možda su meni neke stvari promakle.
ovo kao da sam ja pisao, hvala ti na ovom upitu...i mene zanima nesto slicno, isto tako sam iz Slavonije koju postujem i tu sam se rodio, ali ravnica nije ono sto mi odgovara, krajolik bez energije koja mi pase...razmisljam se primaknuti blize moru, bilo bi idealno more i planine u jednom, da je blizu nekog veceg grada ili gradica, a opet da nije negdje gdje su cijene predivlje
Destin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 11:17   #5
Tamo di su recimo relativno jeftinije nekretnine ja bi odabrao, recimo u blizini Zagreba okolicu Krapine ili Zaboka. Kod Karlovca tu su Ozalj i potez sela prema Karlovcu ili Duga Resa. Znaći sve zapadno od Ka je ok jer istočno je (barem meni) grozno. U Zg si za 45 min a u Ri za sat, sat i pol.
weidertm is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 11:15   #6
Quote:
Love_Me_Do kaže: Pogledaj post
Već 7 godina ne živim u Hr. Trenutno sam u trećoj zemlji od kad sam odselila i uživam ali kad razmišljam o budućnosti voljela bih se maknuti iz grada i živjeti negdje na selu kroz nekih 5,6 godina.

Nekako mi se povratak u Hr namece kao najbolje rješenje jer imamo divnu prirodu, bila bih bliže obitelji i prijateljima a na kraju ipak sam tu rođena. I kako se stvorila ta ideja u glavi počela sam istraživati i voljela bih čuti neke prijedloge.

Kako ja to zamišljam?
Imam neku kućicu u cvijeću, dosta zemlje za saditi voćke i imati vrt. Imam par pasa i možda koju koku, a možda i kozu. Poznajem sve susjede, ali smo na dovoljnoj udaljenosti da si ne gledamo u dvorišta

Rodom sam iz Slavonije, tamo ne želim. Ravnica mi je grozna. Želim kad izađem iz kuće vidjeti nešto u daljini. Imati neko brdo ili planinu za otići u šetnju, izvesti pse. Neka rijeka ili jezero vrlo poželjno, ali ne mutna Drava puna virova već više nešto kao Kupa ili Mrežnica. Biti blizu mora bi bilo divno ali preskupo tako da to nije neophodno, svakako sve je bolje od 3 dana jahanja iz Osijeka do Splita. Ne mora biti uz neki veliki grad, ali da ipak ima neki gradić u blizini zbog trgovine, doktora, škole i tih neophodnih stvari. Imam remote posao tako da mi nije bitno ima li posla ili ne već samo jel ima interneta.

Ono što mi se sviđa je dolina Neretve, unutrašnjost Istre, potez od Rijeke do Karlovca uz Sloveniju, Fužine, Lokve.

Zna li itko od vas za neki hidden gem u Hr koji mi je promakao i koji nudi ovakav način života koji ja zamišljam? Također ako imate neke savjete ili mišljenje za ili protiv života u takvim mjestima voljela bih čuti jer možda su meni neke stvari promakle.
Ovdje si opisala lijepe želje, kao da imaš 1o godina.

U tom cijelom tekstu nisi opisala svoje mogućnosti (financijske), godine i hrpu drugih informacija.

Svaki dio je na svoj način lijep.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2024., 15:31   #7
Nije prijedlog, nego samo onako... ja bih odabrala unutrašnjost Istre.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2024., 10:29   #8
Ja sam iz doline neretve (ali sam i zivjela vani), i sad zivim u Istri. U Dolini Neretve ces poludjeti zbog mentaliteta ljudi...ali je prekrasan krajolik. Ali zbog ljudi, drzavnih usluga, povezanost sa drugim gradovima u EU, Istra je zakon. Ja sam u Puli, i ne znam koje bi malo mjesto preporucila, ali cesto se provozamo kroz unutrasnjost i prelijepo je.
SamsTown is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2024., 17:30   #9
Quote:
SamsTown kaže: Pogledaj post
Ja sam iz doline neretve (ali sam i zivjela vani), i sad zivim u Istri. U Dolini Neretve ces poludjeti zbog mentaliteta ljudi...ali je prekrasan krajolik. Ali zbog ljudi, drzavnih usluga, povezanost sa drugim gradovima u EU, Istra je zakon. Ja sam u Puli, i ne znam koje bi malo mjesto preporucila, ali cesto se provozamo kroz unutrasnjost i prelijepo je.
Volim Pulu.
Ni ja baš ne poznam unutrašnjost, ali ima prekrasnih mjesta.
Ovisi o prioritetima, dostupnosti dućana, bolnice i sl.
Ali, ništa nije pre daleko, pa je izbor velik.
Iako i cijene pretpostavljam.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2024., 11:21   #10
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
Gospic, Obrovac, Otocac, Benkovac, Ogulin, Knin. Blizu su more i planine, mali gradovi, divna priroda, jezera ili rijeke u svakom.
Ok, svaki ima nesto nepovoljno, ili nepovezanost javnim prijevozom, medvjede, vukove, migrante... no sve to skoro pa ima i Zagreb ili Osijek ili Split.
jel ovo neki sprd?
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 00:10   #11
Quote:
Drob kaže: Pogledaj post
Zar nisu ovo - mrtvi gradovi?
Ajd ne znam za sve, ali Gospic i Otocac su sve samo ne mrtvi. I Ogulin. Odmah bi se preselila da nadem posao u struci.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 00:11   #12
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
jel ovo neki sprd?
Zasto? Ok, Obrovac cujem da je mrtvilo. Opet, Otocac je super gradic, na 1.5 sat od Zga i isto do Ri i Senja. Preselila bi se bez problema u neko selo u okolici. Stani uz Gacku u proljece pa mi reci jel sprdnja zivot tamo. ��
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 00:18   #13
Žumberak. Plješivica.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2024., 10:08   #14
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
Zasto? Ok, Obrovac cujem da je mrtvilo. Opet, Otocac je super gradic, na 1.5 sat od Zga i isto do Ri i Senja. Preselila bi se bez problema u neko selo u okolici. Stani uz Gacku u proljece pa mi reci jel sprdnja zivot tamo. ��
bila sam uz gacku nekoliko puta i da, unatoc ljepoti, smatram da je u otoccu bog rekao laku noc isto ko i u obrovcu. jedino sto tamo zivi je pizzerija ruspante.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 10:14   #15
mnogi misle da ce promjenom zivotne okoline nesto u svom zivotu promijeniti sto moze biti a i ne mora...pitanje je koji su nam osnovni motivi za promjenu jer okolina sama po sebi moze djelovati neko vrijeme na nas, ali od sebe pobjeci ne mozemo..znam neke ljude koji su upravo iz ovog razloga mijenjali vise puta okolinu i na kraju se vratili u pocetnu tocku jer se nisu snasli kako su zamislili, nisu stekli drustvo itd..znam i neke koji su otisli i super se snasli..sve ovisi sta zapravo zelimo i koliko nam je jak motiv..govorim o promjeni iz zelje, ne iz nuznosti ( zbog posla itd)...volio bih cuti misljenje ljudi s kontinenta koji su se preselili negdje blize moru ili u planine kako im je
Destin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 00:36   #16
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
bila sam uz gacku nekoliko puta i da, unatoc ljepoti, smatram da je u otoccu bog rekao laku noc isto ko i u obrovcu. jedino sto tamo zivi je pizzerija ruspante.

Meni sasvim dovoljno zivota. Ali valjda ovisi koliko vanjskih podrazaja nekom treba. Da odselim prvo bi nabavila psa i macku, pa kokosi, kozu, ovcu... nebi mi stiglo bit dosadno u danu, a kamoli u godini. Vrt, neki posao, urediti objekt kamo uselis, zivotinje, priroda, pa malo upoznaj susjede i siru okolicu... posla iducih 50 godina.
A tek da odes s nekim u takvu sredinu, a ne sam...

Bila sam po selima okolo, gdje na svakih par km ima po stanovnik. Meni ok. Mozda fali malo mladih. Ali, nisam ni ja vise gen z cvijetak.
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 17:30   #17
Quote:
vall kaže: Pogledaj post
Gospic, Obrovac, Otocac, Benkovac, Ogulin, Knin. Blizu su more i planine, mali gradovi, divna priroda, jezera ili rijeke u svakom.
Ok, svaki ima nesto nepovoljno, ili nepovezanost javnim prijevozom, medvjede, vukove, migrante... no sve to skoro pa ima i Zagreb ili Osijek ili Split.
Za migranti znam da svima smetaju sl šta ti smetaju vukovi i medvjedi....
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 17:31   #18
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Za migranti znam da svima smetaju sl šta ti smetaju vukovi i medvjedi....
Bas, di ces prirodnijeg dozivljaja
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 20:37   #19
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Za migranti znam da svima smetaju sl šta ti smetaju vukovi i medvjedi....
Ne mogu opusteno hodati prirodom nit od jednih.

Dodajem divlje svinje na popis kao cetvrtu vrstu za izbjegavat
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2024., 21:00   #20
Evo, ja sam Dalmatinac i meni je Dalmacija najlipša. Vječito sam u planinama ili na moru. Ali zemlja je skupa kod nas a ljudi... A teški. Mi smo jako teški ljudi. Specifični.

Istarska obala ni blizu nije kao dalmatinska, naša je doslovno raj ( prošao sam svijeta i jedino mi je Pacifik lijepši) ali unutrašnjost Istre je simpatična.

Istrijani su puno opušteniji od Dalmatinaca. To isto moraš uzeti u obzir. Mi doli smo dinaroidi sa vječnom potrebom za natjecanjem. Teško je to objasnit nekome tko nije od tamo..

Gledaj Kvarner, Istru, Gorski kotar.

Dalmacija da ali moraš bit spremna na stvari koje sam ti rekao gore.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.