Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 20:48   #1
Novi Citroen C5 2.0 HDI

Nakon mjesec dana potrage za novim sluzbenim autom odluka je pala na C5 2.0 hdi iako je vec bio sredjen leasing za passat cc 1.8t.
Presudna je naravno bila cijena.
Za 201.000,00 kn umjesto 256.000,00kn ( redovna cijena) dobivam potpuno opremljni auto sa automatskim mjenjacem dok bi me passat cc sa dosta slabijom opremom i rucnim dosao 251.000,00kn.
Ono sto me muci je koji mjenjac izabrati automatski ili rucni, a niti u jednom Citroenovom salonu u ZG nema ni jednog automatika za isprobati da mogu napraviti usporedbu sa passatom 2.0tdi sa dsg mjenjacem kojeg jos vozim.
Po specifikacijama automatik je nesto sporiji i vise trosi ali mene zanima kako to u stvarnosti izgleda pogotovo jer je auto tezak preko 1,6 tona.
I sljedeca caka je ta da ja hocu crnu boju s krem kozom a tu se nudi samo automatik dok rucni mogu dobiti samo u thorium sivoj i srebrnoj boji.
Ako ima netko a da je probao c5 a automatikom molio bi da napise svoje dojmove.

Zadnje uređivanje zigy1 : 20.06.2009. at 21:56.
zigy1 is offline  
Old 23.06.2009., 11:35   #2
Prosto nevjerojatno je da kad iz posta izbrišeš sve što nema veze s ovim što si pitao kako ne ostane ništa... dobio si 40 odgovora i ni jedan o mjenjaču


btw... da li si možda gledao imaju li kojeg automatika za test van zg?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 23.06.2009., 11:45   #3
Moj savjet:

Učlani se na Citroen forum, tamo potraži iskustva.
Već će se naći netko tko ima C5 sa automatskim mjenjačem i kladim se da će čovjek biti voljan provozati te u autu ili ti dati da probaš kako stvar funkcionira
moril is offline  
Old 23.06.2009., 12:25   #4
Ako se ne varam ja sam napisao kako funkcionira mjenjač u C6 i usput objasnio da je isti mjenjač ugrađen i u C5.
LHM is offline  
Old 23.06.2009., 13:05   #5
citroen forum krvatske
citroen forum srbije, u google

mislim da je ovaj iz srbije čak i otključan, pa možeš odmah čitati... imaš podforum C5
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 23.06.2009., 13:14   #6
Quote:
LHM kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam ja sam napisao kako funkcionira mjenjač u C6 i usput objasnio da je isti mjenjač ugrađen i u C5.
link?
Pugsley Adams is offline  
Old 23.06.2009., 13:23   #7
Nema linka,pisao sam o svom iskustvu vožnje C6,a taj post je izbrisan.
LHM is offline  
Old 23.06.2009., 13:36   #8
Quote:
LHM kaže: Pogledaj post
Nema linka,pisao sam o svom iskustvu vožnje C6,a taj post je izbrisan.
Ajd piši ponovno i mene zanima taj automatik
Pugsley Adams is offline  
Old 23.06.2009., 13:49   #9
Evo, copy/paste tog njegovog iskustva:

Quote:
Zigy1,automatika u C6 mjenja glatko i meni dovoljno brzo,uostalom imaš i mogučnost ručne izmjene brzina. Novi C5 još nisam vozio,al nema razloga da se mjenjač drugačije ponaša jer su mehanički sklopovi na C6 i C5 identični.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 23.06.2009., 15:11   #10
rijeseno je, uzeo sam automatika.
prije 20 min je uplacena kapara od 4000 kn za:
Citroen C5 Exclusive 2.0 HDI BVA
+ metalic thorium gris
+ naplatci od lake legure 18''
+ paket senzor II
sto u konacnici izadje 204.550,01 kn.
sad cemo vidjeti kolko je bolji ili losiji od Passata 2.0 tdi DSG Highline.
Passat postaje moje vlasnistvo jer ga otkupljujem od leasing kuce po povoljnoj cijeni, tak da cu realno moci vidjeti kolko je njemacka tehnologija naprednija od francuske ili obrnuto.

Pozdrav svima,

Hvala na savjetima.
zigy1 is offline  
Old 23.06.2009., 15:16   #11
Quote:
zigy1 kaže: Pogledaj post
rijeseno je, uzeo sam automatika.
prije 20 min je uplacena kapara od 4000 kn za:
Citroen C5 Exclusive 2.0 HDI BVA
+ metalic thorium gris
+ naplatci od lake legure 18''
+ paket senzor II
sto u konacnici izadje 204.550,01 kn.
sad cemo vidjeti kolko je bolji ili losiji od Passata 2.0 tdi DSG Highline.
Passat postaje moje vlasnistvo jer ga otkupljujem od leasing kuce po povoljnoj cijeni, tak da cu realno moci vidjeti kolko je njemacka tehnologija naprednija od francuske ili obrnuto.

Pozdrav svima,

Hvala na savjetima.
Ajde, čestitamo, kad napraviš prvih 50 tkm napravi jednu recenziju i usporedi.
johny5 is offline  
Old 23.06.2009., 15:27   #12
Očekujemo koju sliku i par dojmova (naročito o mjenjaču) kad pila stigne

Sretno
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 23.06.2009., 22:43   #13
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Ajde, čestitamo, kad napraviš prvih 50 tkm napravi jednu recenziju i usporedi.
Pridruzujem se cestitkama i ....nemoras cekat bas 50tkm za izvjesce...
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Old 23.06.2009., 23:41   #14
auto podizem negdje iza 10.07. pa cu onda poslati par fotki
zigy1 is offline  
Old 24.06.2009., 01:17   #15
Ja sam sa citroenima otkad znam za sebe ali ne vjerujem da postoji bolji mjenjac od DSG tako da to moš zaboravit...
Pod bolji ne mislim na cukanje i sl, vjerovatno je po tom pitanju mjenjac ok, i relativno brzo prebacuje, vec na brzinu prebacivanja koja se mjeri u ms kod DSG, znaci max akceleracija je u slucaju DSG nenadmasna!
Jedino sto bi moglo da ga predje je CVT kao kod Murana samo taj CVT je malo banana, krhki je kao na skuterima, ovo je bolje
http://www.youtube.com/watch?v=c9t_uQc-NQ0 vjerujem buduci standard.
Uzivaj u autu, i ja bi

Zadnje uređivanje ZEGA : 24.06.2009. at 01:34.
ZEGA is offline  
Old 24.06.2009., 01:33   #16
Quote:
zigy1 kaže: Pogledaj post
rijeseno je, uzeo sam automatika.
prije 20 min je uplacena kapara od 4000 kn za:
Citroen C5 Exclusive 2.0 HDI BVA
+ metalic thorium gris
+ naplatci od lake legure 18''
+ paket senzor II
sto u konacnici izadje 204.550,01 kn.
sad cemo vidjeti kolko je bolji ili losiji od Passata 2.0 tdi DSG Highline.
Passat postaje moje vlasnistvo jer ga otkupljujem od leasing kuce po povoljnoj cijeni, tak da cu realno moci vidjeti kolko je njemacka tehnologija naprednija od francuske ili obrnuto.

Pozdrav svima,

Hvala na savjetima.
Kako jeftino! Sta je to preko operativnog leasinga? sta je na akciji?
Dodge-167 is offline  
Old 24.06.2009., 01:51   #17
Sretno.
alfa mužjak is offline  
Old 24.06.2009., 12:10   #18
c5

Imam C5 sa automatskim mjenjačem i jednostavno uživam u vožnji ali prije svega zbog nevjerojatne udobnosti koju pruža hidraulični ovjes.
Što se tiče mjenjača ,nemam prijašnja iskustva jer sam uvijek vozio automobile sa manualnim mjenjačem pa ga nemogu usporediti ni jednim prije.Vjerojatno je srednje kvalitete (ocjena 4) ali C5 nije sportski bolid nego obiteljska limuzina pa ni nema perfomance sportskog mjenjača.U svakom slučaju kombinacija ovjes+automatski mjenjač u C5 kao da si odgovaraju što ćeš ti uskoro shvatiti.
Način vožnje se može promjeniti u sportsku i tada se mijenjač ponaša kao i cijelo vozilo(ovjes se spušta a mjenač duže drži u pojedinoj brzini i tada auto postaje prilično brz(ipak je to 150 konja).Postoji funcija +,- tako da se može u bilo koje vrijeme u vožnji prebaciti na manual i laganim dodirom +vozač mijenja u višu brzinu ili dodirom - u nižu brzinu.Odabrao si odlično što si umjesto pasata uzeo C5 jer kad nakon nekog vremena ponovno sjedneš i provozaš se u BILO KOJEM autu misliti ćeš da sjediš u kočiji a ne u nečemu što košta 30000 i više eura
ozirus is offline  
Old 24.06.2009., 12:34   #19
Quote:
ozirus kaže: Pogledaj post
Imam C5 sa automatskim mjenjačem i jednostavno uživam u vožnji ali prije svega zbog nevjerojatne udobnosti koju pruža hidraulični ovjes.
Što se tiče mjenjača ,nemam prijašnja iskustva jer sam uvijek vozio automobile sa manualnim mjenjačem pa ga nemogu usporediti ni jednim prije.Vjerojatno je srednje kvalitete (ocjena 4) ali C5 nije sportski bolid nego obiteljska limuzina pa ni nema perfomance sportskog mjenjača.U svakom slučaju kombinacija ovjes+automatski mjenjač u C5 kao da si odgovaraju što ćeš ti uskoro shvatiti.
Način vožnje se može promjeniti u sportsku i tada se mijenjač ponaša kao i cijelo vozilo(ovjes se spušta a mjenač duže drži u pojedinoj brzini i tada auto postaje prilično brz(ipak je to 150 konja).Postoji funcija +,- tako da se može u bilo koje vrijeme u vožnji prebaciti na manual i laganim dodirom +vozač mijenja u višu brzinu ili dodirom - u nižu brzinu.Odabrao si odlično što si umjesto pasata uzeo C5 jer kad nakon nekog vremena ponovno sjedneš i provozaš se u BILO KOJEM autu misliti ćeš da sjediš u kočiji a ne u nečemu što košta 30000 i više eura
Ovo je istina, mi koji smo ipak zapeli za druge marke idemo na to da zaradimo dosta para pa da si uzmemo auto sa zračnim ovjesom koji skoro može konkurirat hidraulici, no tko zna, možda i citroeni uskoro ulove potpuno savršenstvo pa se okanimo malo švaba i japanaca, teško budu uspjeli no svakom treba dat priliku i ne podcjenjivat.
johny5 is offline  
Old 24.06.2009., 12:49   #20
zigy, jel ovaj tvoj ima hidraulični ovjes ili klasični?
Zvon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.