Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2011., 18:49   #1
Kako naći snage za dalje, jer ništa nema smisla

U braku sam 11 godina i imamo troje djece.Financijska situacija nam nije sjajna,podstanari smo,nemamo ništa svoje,no gura se nekako.Mm je tip koji voli popiti,voli prokockati,voli prevariti.Nekoliko sam prevara oprostila,ima razdoblje kada je sve ok,a onda opet nastavi po starome.Iako me uvjerava da će se promijeniti više nemam ni volje ni nade,ni živaca.Jako sam tradicionalna i nikad ne bih mogla prevariti mm,druge muškarce i ne primjećujem i užasno se osjećam jer znam da on mene vara(saznala sam jer je dobio gljivice).

Svaki puta kad zasere vrti se oko mene,obećaje,govori da bi umro bez mene,da me voli,da me prevario samo zbog alkohola,jer nije znao što radi...S druge strane nekad bude jako nježan,počne sam sebe kritizirati i govoriti pogreške...pomisliš,shvatio je,sada če se promijeniti,a nakon nekog vremena opet po starom.
Ne mogu shvatiti zašto me prevario,što mu to nedostaje,a pružila sam mu sve,dala sam mu najljepše godine svog života,svaki svoj trenutak,nikad ga nisam prevarila,sexamo se svaki dan,nekad i dva puta,iako mi se nekad i ne da nisam mu ništa uskračivala,iako zna biti toliko uporan da ga ne možeš odbiti.

Svakodnevno obavim milijun stvari,imam svoju radnju i radim kod kuće,on radi samo ponekad,honorarno,nema stalan posao ,nema vremena ni za što oko kućanskih i dječjih poslova "jer mora tražiti posao,naravno ,u kavani".Briga oko djece,trči vamo trči tamo,skuhaj ručak,operi,ispeglaj i još posao...nije me sprečavao da se posvetim i njemu,zaista mu nisam uskratila ništa.

Užasno je i ljubomoran,kontrolira svaki korak u mom životu,stalno nešto predbacuje,često imam osjećaj da baš zbog toga što on vara ili je varao,misli da bih i ja mogla,preispituje svaku moju riječ,isprobava moje odgovore na neka njegova pitanja,zamara me sa glupostima,jer je popio koju čašicu,dok sam ja u milijun obaveza i briga i to potpuno sama,jer on je u svom filmu.

Nekad imam osjećaj kao da mi je netko držao povez na očima dok sam se udavala.Sve me to izluđuje,svaki dan sam sve nesretnija.Nekako u dubini duše znam da će uvijek biti isto,ne vidim svoju sreću u svemu tome,razdire me tuga,razočaranje,bol,ne znam mogu li dalje,a moram zbog djece,jer oni su mi najvažniji.

Opraštam sve i svašta samo zbog djece,jer ne želim da rastu bez oca,jako su vezani za njega,a i on ih jako voli.
Djeca su jako emotivna i mislim da bi bila jako nesretna kad bi se rastali,još su mali i mislim da ne bi shvatili.Sve što on radi držim podalje od njih,imaju sliku da smo idilična obitelj.Volim svoju djecu najviše na svijetu,sve bi dala za njih,oni su moje svjetlo na kraju tunela.Prije sam uvijek imala kontrolu nad svojim životom,no od kako sam u braku gušim se,nemam kontrolu nad ni jednim dijelom svog života.

Zaboravila sam napomenuti da kada vidi da sam na rubu počne prijetiti da če mi uzeti djecu,ako ga ostavim,pa me sve to još više dotuče,a onda opet učini sve da bude lijep period neko vrijeme,uvjeri me u sve i svašta pa opet nakon nekog vremena ode pa ga nema 24 sata,a ja razbijaj glavu gdje je što se dešava ,pa opet sve ispočetka,laži,uvjeravanja...taman kad pomislim da će biti bolje.
Da nema djece bilo bi tako lako otići,ne bih ni razmišljala,al ovako u ovoj situaciji govorim sama sebi brzo će djeca odrasti,možda će tada doći mojih pet minuta,ništa me neće sprečavati,al pitam se hoće li biti kasno?

Hoću li ikad vratiti svoje samopouzdanje koje mi je uzeo?Hoću li ikad biti sretna i uživati u svakodnevnim situacijama onako s osjećajem slobode?Hoću li ikad skupiti dovoljno snage i reći "Dosta"

Zanima me vaše mišljenje,može li mi itko pomoći pokojom utješnom riječi da ću ipak jednom vratiti svoj život,jer čini mi se kao da živim tuđi.

Zadnje uređivanje Tupelo : 17.10.2011. at 21:16. Reason: Udaranje entera
Lyyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 19:16   #2
Nemam nekog iskustva, a ne želim pametovati, ali ako se on u 11 godina zajedničkog života nije promijenio, mislim da ni neće.
Iako si tradicionalna, ako nema druge, najbolje je da se rastanete, i to ne toliko radi tebe koliko radi djece.
On takav alkos, ljubomoran, neradnik, manipulator, licemjer i ucjenjivač ne treba tvoje sažaljenje iako ti je suprug i ima neke svijetle trenutke.
Možda te uzima zdravo za gotovo i trebaš mu se malo suprotstaviti, pa da se sredi, ali vjerojatnije je da njemu nema pomoći.
Jednom živiš, ne troši svoje vrijeme i snagu na tog nezahvalnika, nego se usmjeri na sebe i svoju djecu.
A njega ko jebe.
Casey Macy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 19:22   #3
Ja isto ne znam što ti reći, zato jer on se promijenit neće, a ti se razvesti ne želiš.

Tradicionalna si, pa nisam sigurna ni da ćeš razmisliti o opciji da i ti imaš ljubavnika.

Ne znam.

Drž se nekako, a pošto ti se situacija s njim neće popraviti, a van, kako smo već rekli ne želiš, preostaje ti da uživaš u interesima koji nemaju veze s ljubavi, brakom i romantičnim osjećajima i da jednostavno više ništa ne očekuješ po tom pitanju.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:19   #4
A zašto bi je ljubavnik usrećio?
Casey Macy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:39   #5
Quote:
Casey Macy kaže: Pogledaj post
A zašto bi je ljubavnik usrećio?
A tko je to savjetovao?

OT-Autorice, nema ti boljitka s takvom osobom, organiziraj si život bez njega, usmjeri na posao i djecu, uskrati sex, zadovolji sebe, budi sebična. Ovim želim reći, zauzmi se za sebe, ne budi otirač. Tvoja promjena mogla bi pozitivno utjecati i na njega. Ukoliko ne, ne preostaje ti drugo već razvod.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:43   #6
Imaš troje djece,posao,svoj izvor novaca (radnju) i muža bez para-probisvjeta,alkosa,kockara i preljubnika...

Šta se ne razvedeš? Koji će ti on kjurac ?
On ti dođe samo ko nepotrebni trošak ...
Podstanar bi bila i ovako i onako samo bi ti gospodin muž dio prihoda umjesto ostavljat u kavani morao ostavljat na računu za alimentaciju...

Osim toga,neki koji cjelodnevno traži posao (by the way za flašom),al nikako da ga nađe, ti sasvim sigurno neće uzeti djecu,jer upitno dal će nakon što ga ostaviš imat više i za 0.03 ,a kamoli za odvjetnika...

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 17.10.2011. at 20:59.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 20:48   #7
Lyyla..muž ti je razmažen,nezreo i sebičan..uz to kaj je lažljivac i ljenguza .Plus bonus što te iskorištava.
Ti si se tu došla samo ispovijediti i čuti riječi utjehe i tapkanja po leđima.
Nemaš kamo.
Razvod ne želiš.
Ti si majka ,žena,kraljica.
Nemaš izbora onda jer što će susjed Štef i susjeda Katica reći ako se ti razvedeš od takve niškoristi?Bogte to je najbitnije...ma koja djeca,podstanarstvo sa troje klinaca i raspikućina sebičnost zbog koje djeca nemaju svoj dom.Bitno da si ti spasiteljica pijandure i da mu jako,jako trebaš.

Bitnije je vidim i tuđe mišljenje.Od svećenika do lokalne ženske na placu kaj prodaje sir i mlijeko.
Lijepo ugasi komp,skuhaj gulaš za ispičuturu (malo žešći)i pomoli se Bogu za posjet ciroze jetre tvome mužiću i ....dalje robuj.
Čekaj da se vrati kad povali neku žensku i kad popije par litrica.
Za ostalo nemaš volje ni želje..jer što bi ti bila da se ne brineš o njemu??Oh užasa.
Sve što on kaže je apsolutna istina ..on je kralj svemira i tvoj gospodar.
Frigaš mir i spokoj djece i njihovu sigurnost.Glavno da dilber maše repićem i redovito obavlja seks dužnosti.A sve si mu dala..ccc
Vama bi oboje trebalo oduzeti tu djecu.
Tebi jer si po meni mazohista koji ih ne želi zaštititi niti misli na njihovu dobrobit,a njega jer nije dobar za odgajanje nacrtane ovce a kamoli djece.
Prevara je tu najmanje bitna sve dok za vas dvoje g$%#%$ postoje u ljekarni antigljivne masti za intimne zone.
Bedastima ni Bog ne može pomoći.
Tebi nitko.
Odi guhaj gulaš i uzdiši.
Amen.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 21:00   #8
Quote:
Lyyla kaže: Pogledaj post
U braku sam 11 godina i imamo troje djece.Financijska situacija nam nije sjajna,podstanari smo,nemamo ništa svoje,no gura se nekako.Mm je tip koji voli popiti,voli prokockati,voli prevariti.Nekoliko sam prevara oprostila,ima razdoblje kada je sve ok,a onda opet nastavi po starome.Iako me uvjerava da će se promijeniti više nemam ni volje ni nade,ni živaca.Jako sam tradicionalna i nikad ne bih mogla prevariti mm,druge muškarce i ne primjećujem i užasno se osjećam jer znam da on mene vara(saznala sam jer je dobio gljivice).Svaki puta kad zasere vrti se oko mene,obećaje,govori da bi umro bez mene,da me voli,da me prevario samo zbog alkohola,jer nije znao što radi...S druge strane nekad bude jako nježan,počne sam sebe kritizirati i govoriti pogreške...pomisliš,shvatio je,sada če se promijeniti,a nakon nekog vremena opet po starom.Ne mogu shvatiti zašto me prevario,što mu to nedostaje,a pružila sam mu sve,dala sam mu najljepše godine svog života,svaki svoj trenutak,nikad ga nisam prevarila,sexamo se svaki dan,nekad i dva puta,iako mi se nekad i ne da nisam mu ništa uskračivala,iako zna biti toliko uporan da ga ne možeš odbiti.Svakodnevno obavim milijun stvari,imam svoju radnju i radim kod kuće,on radi samo ponekad,honorarno,nema stalan posao ,nema vremena ni za što oko kućanskih i dječjih poslova "jer mora tražiti posao,naravno ,u kavani".Briga oko djece,trči vamo trči tamo,skuhaj ručak,operi,ispeglaj i još posao...nije me sprečavao da se posvetim i njemu,zaista mu nisam uskratila ništa.Užasno je i ljubomoran,kontrolira svaki korak u mom životu,stalno nešto predbacuje,često imam osjećaj da baš zbog toga što on vara ili je varao,misli da bih i ja mogla,preispituje svaku moju riječ,isprobava moje odgovore na neka njegova pitanja,zamara me sa glupostima,jer je popio koju čašicu,dok sam ja u milijun obaveza i briga i to potpuno sama,jer on je u svom filmu.Nekad imam osjećaj kao da mi je netko držao povez na očima dok sam se udavala.Sve me to izluđuje,svaki dan sam sve nesretnija.Nekako u dubini duše znam da će uvijek biti isto,ne vidim svoju sreću u svemu tome,razdire me tuga,razočaranje,bol,ne znam mogu li dalje,a moram zbog djece,jer oni su mi najvažniji.Opraštam sve i svašta samo zbog djece,jer ne želim da rastu bez oca,jako su vezani za njega,a i on ih jako voli.Djeca su jako emotivna i mislim da bi bila jako nesretna kad bi se rastali,još su mali i mislim da ne bi shvatili.Sve što on radi držim podalje od njih,imaju sliku da smo idilična obitelj.Volim svoju djecu najviše na svijetu,sve bi dala za njih,oni su moje svjetlo na kraju tunela.Prije sam uvijek imala kontrolu nad svojim životom,no od kako sam u braku gušim se,nemam kontrolu nad ni jednim dijelom svog života.Zaboravila sam napomenuti da kada vidi da sam na rubu počne prijetiti da če mi uzeti djecu,ako ga ostavim,pa me sve to još više dotuče,a onda opet učini sve da bude lijep period neko vrijeme,uvjeri me u sve i svašta pa opet nakon nekog vremena ode pa ga nema 24 sata,a ja razbijaj glavu gdje je što se dešava ,pa opet sve ispočetka,laži,uvjeravanja...taman kad pomislim da će biti bolje.Da nema djece bilo bi tako lako otići,ne bih ni razmišljala,al ovako u ovoj situaciji govorim sama sebi brzo će djeca odrasti,možda će tada doći mojih pet minuta,ništa me neće sprečavati,al pitam se hoće li biti kasno?
Hoću li ikad vratiti svoje samopouzdanje koje mi je uzeo?Hoću li ikad biti sretna i uživati u svakodnevnim situacijama onako s osjećajem slobode?Hoću li ikad skupiti dovoljno snage i reći "Dosta"
Zanima me vaše mišljenje,može li mi itko pomoći pokojom utješnom riječi da ću ipak jednom vratiti svoj život,jer čini mi se kao da živim tuđi.

A zašto bi se tvoj muž mijenjao kada za njega sve dobro funkcionira???
Ti iznalaziš cijeli niz opravdanja da bi i dalje bilo tako!
Bojim se da ti nikada nećeš biti ni dovoljno hrabra ni spremna reči: Dosta!
A kad djeca odrastu ti ćeš biti na dnu i navikla kao magare na batine,a muž ti sve gori i gori,jer alkohol mijenja kroz godine strukturu osobnosti,nažalost nikada na bolje,a djeca ti sigurno neće biti niti zahvalna,niti će moći shvatiti što si trpjela kad im nakon niza godina u kojima im prezentiraš sliku idiličnih roditelja,pokušaš objasniti pravo stanje stvari!
Bilo bi lijepo da te se stvarno može utješiti,no što ti reči?
Floskulu:biti će bolje?
Ili:trpi Bog će ti to priznati?
Žalim te iskreno,no isto sam tako svjesna da samo o tebi ovisi do kada i koliko ćeš trpjeti.
A što se djece tiče,pa ako živiš u Hr. nema šanse da ih on kao nezaposlena osoba sklona alkoholu ikada dobije.
Kad se i ako se odlučiš promijeniti svoj život i situaciju,potraži najprije pravne savjete(postoji pri više organizacija-vidi popis u temi(gore na ovoj stranici): Nasilje u obitelji,tako da se više nedaš priplašiti ovakvim prijetnjama.
I ja sam opstala,preživjela s troje djece po razvodu!
Lako nije bilo,no to se ni ne očekuje!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 21:18   #9
užas
neće se promjeniti, naravno, zašto i bi, ajd reci šta mu fali
i zna kako treba s tobom
ajme, taj je za nogom u dupe pa u jarak...

a ti ili šuti i trpi ili nešto napravi. za to treba imati muda, pitanje je imaš li ih. djeca ti jednog dana mogu samo spočitavati zašto si to trpjela, sigurno ti neće dati orden...dovoljno je vidljivo koliko sebe malo cijeniš. pa zašto bi te onda drugi cijenili?

nije da ti predbacujem, ali sve dok ćeš nalaziti za njega opravdanje nećeš ništa napraviti.

sve što su ostali gore napisali stoji.
pa ti vidi...
other2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 21:21   #10
i tek sam sad u biti skužila naslov topica.
nema smisla?
djeca?
ti?

šta ti je on smisao?
ako jest, onda ti ne treba savjet. ostani uz svog muškarca i deri po starom...
other2301 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 21:43   #11
autorici teme

pohvalno je što misliš na djecu i što stavljaš njihov interes prije svog.
ali ajde malo razmisli

djeca su mala i ne razumiju neke stvari, to je točno.
sad ne razumiju kakav im zaista otac je. njima je on zabavan i vole ga i sve je to ok dok su mali.

ali što kad porastu?
kad im otac alkoholičar više ne bude zanimljiv?
kad odluče nešto mu odgovoriti, a onda on gazda fino pijan zavali jednu dobru i razbije nekome nos?

što oni mogu naučiti u takvoj sredini?
da je u redu biti alkoholičar, raspikuća, kurviš i ne poštivati čak ni vlastitog partnera?
da je u redu biti parazit?
i s druge strane da je u redu biti beskičmenjak i trpiti takvo ponašanje, žrtvovati se i ne poduzimati ništa?
da se ne treba zauzimati za sebe i vlastito dobro?

djeca odrastaju promatrajući odrasle, prvenstveno roditelje.
što želiš da nauče?
da gledaju oca i oponašaju ga, uče od njega, budu kao on?
i da gledaju tebe i ponašaju se kao ti?

kako bi se osjećala da je tvoja kćer u identičnoj situaciji?
bilo bi ti grozno, jel tako?
a ako je imaš, nesvjesno je učiš da se treba ponašati kao i ti, da mora sve u potpunosti podrediti suprugu, ništa mu ne odbijati i brinuti se za njega, čak i kad svaki dan visi po kavanama i spava s drugim ženama.

kažeš misliš na njihov interes.
vjeruješ li zaista da je sve ovo za njihov najbolji interes?
da će oni zaista profitirati od ovakvog odnosa?

vjeruješ li zaista da ne bi bilo bolje da se brineš za sebe i njih i umjesto da crnčiš po cijele dane samo zato da bi ti suprug te novce mogao zapiti da provedeš nešto kvalitetnog vremena s njima? da novce koje bi suprug zapio i novce od alimentacije ulažeš u njihovu edukaciju, njihovu budućnost?
jer ti si ta koja im mora osigurati budućnost.
otac ovakav kakav sada je to sigurno neće učiniti
celesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 21:57   #12
Lyyla a što ti je u naslovu ovo "dalje"? što, gdje dalje? jel misliš na to kako i odakle naći snage za trpjeti "dalje" još xy godina (kako sama kažeš, dok djeca ne narastu) njegovo varanje, kontroliranje tebe, bavljenje nebitnim stvarima, traženjem posla kojeg nikako ne nalazi, izuzev onog koji je držanje šanka u kafiću?
odnosno, što zapravo pitaš? odakle crpiti snagu za trpljenje takvog čovjeka?
od ostalih pitanja koja postavljaš, znaš i sama odgovore. pitanje je samo želiš li se i dalje praviti da ne vidiš dobro.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 18:25   #13
Hvala vam svima na odgovorima neki pogode baš u sridu,no evo što sam sinoć razmišljala;možda se on tako ponaša baš zato što nije poslovno uspješan pa ga sve to muči i odvede u drugom smjeru,jer nije on taj koji nas uzdržava.Sada je radio nekoliko dana i vidjela sam da je bio jako ponosan kada je donio nešto novaca u kuću,nakon dosta vremena.
Možda bježi od nas u kafiće ... baš zbog toga što zna da nam ne pruža dovoljno,a onda ga još i alkohol ponese,možda bi bilo drugačije da ima stalan posao,svakodnevnu obavezu,ma ne znam.
Što se tiče vaših postova gore razvod ne dolazi sada trenutno u obzir baš zbog djece jer su premali i znam da ne bi shvatili jer oni imaju idiličnu sliku o nama kao što sam i napisala u prvom postu,no za koju godinu kada budu svega svjesniji tada če im se lako moći objasniti,već sam o tome razmišljala.Oni su za sada moje bezbrižne bebice koje ni u kom slučaju ne želim povrijediti nekim svojim odlukama,njihove osjećaje stavljam na prvo mjesto,a mm je super prema njima,jer da nije ne bih ni razmišljala,odmah bi otišla.
Ne znam, ja sam tip koji ne odustaje lako od ljudi pa u svakome tražim nešto dobro,možda se još uvijek potajno nadam da če se desiti neka velika promjena,mislim, da če se promijeniti,ipak sam se zaklela pred oltarom ono"U dobru i zlu",možda nije dobro na prvi znak nevolje i problema dignuti sidro i pobjeći.Možda bi neki savjet kako takvog čovjeka promijeniti dobro došao,kao što sam napisala i u prvom postu on prizna pogreške i zaista pokaže veliku volju da sve ispravi,krene na bolje,bude sve super,a onda ga opet povuče,doduše mislim da tu imaju i utjecaj i njegovi prijatelji iz njegovog rodnog mjesta(žive u blizini nas) koji su isto takvi, pa ga stalno zivkaju na piće,pa tako sve krene.Nekoliko puta je promijenio broj jer nije više želio izlaziti,a oni dođu kući po njega.Ne znam,misli mi se brkaju,možda samo tražim opravdanje,no zaista bih voljela neku pomoć jer ni sama ne znam što i kako.Niti bih voljela otići,odustati,niti bih željela nastaviti živjeti takav život.
Lyyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 18:38   #14
Draga autorice
Lijepo ti razmišljaš,tražiš opravdanja čovjeku koji kocka,vara,pije i dođe kući na spremljenu večeru.
Em ga nagovara društvo na ružne navike,em nema posla,pa bježi u kavanu...a što misliš misli li on na tvoju sreću
ili na sreću vaše djece (koja ga obožavaju) dok ispija s društvom i onako usputno koju povali.Što misliš razmišlja li on
kako se ti osječaš i zašto ima umornu i nesretnu ženu kući?
Radiš,rintaš da sačuvaš obitelj na okupu umjesto da udahneš život punim plućima i pokažeš svojoj dječici što znači biti sretan i voditi ispunjen život
__________________
Meni se živo fućka za ovaj majmunski zbor koji nazivamo ljudskim društvom
Mnemoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 20:22   #15
Quote:
Lyyla kaže: Pogledaj post
U braku sam 11 godina i imamo troje djece.Financijska situacija nam nije sjajna,podstanari smo,nemamo ništa svoje,no gura se nekako.Mm je tip koji voli popiti,voli prokockati,voli prevariti.Nekoliko sam prevara oprostila,ima razdoblje kada je sve ok,a onda opet nastavi po starome.Iako me uvjerava da će se promijeniti više nemam ni volje ni nade,ni živaca.Jako sam tradicionalna i nikad ne bih mogla prevariti mm,druge muškarce i ne primjećujem i užasno se osjećam jer znam da on mene vara(saznala sam jer je dobio gljivice).

Svaki puta kad zasere vrti se oko mene,obećaje,govori da bi umro bez mene,da me voli,da me prevario samo zbog alkohola,jer nije znao što radi...S druge strane nekad bude jako nježan,počne sam sebe kritizirati i govoriti pogreške...pomisliš,shvatio je,sada če se promijeniti,a nakon nekog vremena opet po starom.
Ne mogu shvatiti zašto me prevario,što mu to nedostaje,a pružila sam mu sve,dala sam mu najljepše godine svog života,svaki svoj trenutak,nikad ga nisam prevarila,sexamo se svaki dan,nekad i dva puta,iako mi se nekad i ne da nisam mu ništa uskračivala,iako zna biti toliko uporan da ga ne možeš odbiti.

Svakodnevno obavim milijun stvari,imam svoju radnju i radim kod kuće,on radi samo ponekad,honorarno,nema stalan posao ,nema vremena ni za što oko kućanskih i dječjih poslova "jer mora tražiti posao,naravno ,u kavani".Briga oko djece,trči vamo trči tamo,skuhaj ručak,operi,ispeglaj i još posao...nije me sprečavao da se posvetim i njemu,zaista mu nisam uskratila ništa.

Užasno je i ljubomoran,kontrolira svaki korak u mom životu,stalno nešto predbacuje,često imam osjećaj da baš zbog toga što on vara ili je varao,misli da bih i ja mogla,preispituje svaku moju riječ,isprobava moje odgovore na neka njegova pitanja,zamara me sa glupostima,jer je popio koju čašicu,dok sam ja u milijun obaveza i briga i to potpuno sama,jer on je u svom filmu.

Nekad imam osjećaj kao da mi je netko držao povez na očima dok sam se udavala.Sve me to izluđuje,svaki dan sam sve nesretnija.Nekako u dubini duše znam da će uvijek biti isto,ne vidim svoju sreću u svemu tome,razdire me tuga,razočaranje,bol,ne znam mogu li dalje,a moram zbog djece,jer oni su mi najvažniji.

Opraštam sve i svašta samo zbog djece,jer ne želim da rastu bez oca,jako su vezani za njega,a i on ih jako voli.
...
Hoću li ikad vratiti svoje samopouzdanje koje mi je uzeo?Hoću li ikad biti sretna i uživati u svakodnevnim situacijama onako s osjećajem slobode?Hoću li ikad skupiti dovoljno snage i reći "Dosta"

Zanima me vaše mišljenje,može li mi itko pomoći pokojom utješnom riječi da ću ipak jednom vratiti svoj život,jer čini mi se kao da živim tuđi.
Uopće ne razumijem što te veže za njega osim djece.

Mislim da će i tebi i njima biti bolje,ako se rastanete.
I biti će lakše dok su mali,kada porastu mogu samo usvojiti loše navike tvojeg supruga koje gledaju svaki dan.

Na može ti on uzeti djecu,to su puke prijetnje.
On je nezaposlen,nema izvora zarade,a i njegov način života(piće,kocka i skakanje u krevete raznih žena) ne daju baš neku dobru sliku njega kao roditelja.
Sama ljubav nije dovoljna da bi se bilo dobar roditelj.

Uostalom on računa da nikada nećeš otići od njega,jer do sada nisi.

I ne,on se neće promjeniti.
Nije da ja ne mislim da se ljudi ne mogu promjeniti,ali on nije od tih.Znaš to i sama.

Ja jesam za praštanje i razumjevanje,ali sve ima svoje granice.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 21:40   #16
Quote:
Lyyla kaže: Pogledaj post
Sada je radio nekoliko dana i vidjela sam da je bio jako ponosan kada je donio nešto novaca u kuću,nakon dosta vremena.
Zamisli kako bi tek bio ponosan da traži posao po firmama, birou i sl. a ne po birtijama i u drugim krevetima.

Quote:
Što se tiče vaših postova gore razvod ne dolazi sada trenutno u obzir baš zbog djece jer su premali i znam da ne bi shvatili jer oni imaju idiličnu sliku o nama kao što sam i napisala u prvom postu,no za koju godinu kada budu svega svjesniji tada če im se lako moći objasniti,već sam o tome razmišljala.

Ako ćemo iskreno, bolje ti je rastati se dok djeca ne shvaćaju, jer kad krenu shvćati nastat će ludnica.
Znam iz vlastitog iskustva, iako nisam imala ekstremne situacije s njima ipak si mislim kako bi ih manje povrijedilo da sam to napravila dok još nisu bili svjesni svega.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 00:16   #17
Quote:
RinaRea kaže: Pogledaj post
Ako ćemo iskreno, bolje ti je rastati se dok djeca ne shvaćaju, jer kad krenu shvćati nastat će ludnica.
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
Mislim da će i tebi i njima biti bolje,ako se rastanete. I biti će lakše dok su mali,kada porastu mogu samo usvojiti loše navike tvojeg supruga koje gledaju svaki dan.
Quote:
Lyyla kaže: Pogledaj post
Što se tiče vaših postova gore razvod ne dolazi sada trenutno u obzir baš zbog djece jer su premali i znam da ne bi shvatili jer oni imaju idiličnu sliku o nama kao što sam i napisala u prvom postu,no za koju godinu kada budu svega svjesniji tada če im se lako moći objasniti,već sam o tome razmišljala.
Quote:
celesta kaže: Pogledaj post
djeca su mala i ne razumiju neke stvari, to je točno.
sad ne razumiju kakav im zaista otac je. njima je on zabavan i vole ga i sve je to ok dok su mali.
Quote:
other2301 kaže: Pogledaj post
djeca ti jednog dana mogu samo spočitavati zašto si to trpjela, sigurno ti neće dati orden...dovoljno je vidljivo koliko sebe malo cijeniš. pa zašto bi te onda drugi cijenili?
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
A kad djeca odrastu ti ćeš biti na dnu i navikla kao magare na batine,a muž ti sve gori i gori,jer alkohol mijenja kroz godine strukturu osobnosti,nažalost nikada na bolje,a djeca ti sigurno neće biti niti zahvalna,niti će moći shvatiti što si trpjela kad im nakon niza godina u kojima im prezentiraš sliku idiličnih roditelja,pokušaš objasniti pravo stanje stvari!
Sto su ovdje svi strucnjaci za djecu?
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 01:40   #18
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Imaš troje djece,posao,svoj izvor novaca (radnju) i muža bez para-probisvjeta,alkosa,kockara i preljubnika...

Šta se ne razvedeš? Koji će ti on kjurac ?
On ti dođe samo ko nepotrebni trošak ...
Podstanar bi bila i ovako i onako samo bi ti gospodin muž dio prihoda umjesto ostavljat u kavani morao ostavljat na računu za alimentaciju...

Osim toga,neki koji cjelodnevno traži posao (by the way za flašom),al nikako da ga nađe, ti sasvim sigurno neće uzeti djecu,jer upitno dal će nakon što ga ostaviš imat više i za 0.03 ,a kamoli za odvjetnika...
Ne razvede se jer "što će ljudi reći"....ko da ljudi ionako ne znaju. Nefunkcionirajući par se uvijek prepoznaje. Kad ste zadnji put čuli da se neki par razišao, a da ste ih viđali i da niste ni naslutili da imaju problema? Egzekli.

Ja nemam baš puno empatije za ovakve ljude, moram priznati. On radi to što radi - jer može. A ona ne izlazi iz tog braka - jer eto, ima neke svoje razloge. Tko joj kriv? Sama si je kriva.

Fala bogu da se nisam ja udala za nekog takvog i još s njim imala djecu. Kako god glupe odluke da sam donosila što se ljubavnih odnosa tiče, uvijek sam ipak bila dovoljno prisebna da si trajno ne uništim život sa ovakvim primjercima kao iz posta pa su veze završavale.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 18:53   #19
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Sto su ovdje svi strucnjaci za djecu?




Odkuda ti znaš da upravo mi nismo
-djeca iz sličnih brakova
-roditelji djece iz naših eks bračnih veza i da znamo o čemu govorimo...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 19:12   #20
jao ,i MM je jednom dobio gljivice , sigurno me vara ili je od antibiotika
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.