Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2006., 17:42   #61
Quote:
wardancer kaže:
baš ti je slatka ta krafa
fala
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 17:50   #62
Quote:
ambasadorica kaže:
i mahne rukom
i trepne... (da ne prođe ne zapaženo)
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 00:49   #63
Joj fakat, trepnula je! Hm, ne znam kak tek u 20-oj, al vjeruj mi bolje kasnije neg prije Gle, još uvijek postoji mogućnost da nemaš ad, neg sam reagiraš na nekaj, zato se nastavi raspitivat i istraživat. Ja ti zapravo nikako ne izdržim. Loše faze su rjeđe od dobrih i to je to. Baš to cviljenje što spominješ...kak mi je sad loše, imam dojam da stalno cvilim o tome i već se gadim samoj sebi Samo kaj moji više ne govore "proći će...", već "voljeli bi da ti možemo nekak pomoć..." Vidim da to i njih pomalo izjeda A ovo kaj ti je rekla žena je istina. Barem utoliko da su neg. emocije glavni triger takvih kožnih ispada. Ne znam u kojoj si životnoj fazi, meni su, osim djetinjstva, dva najgora razdoblja bila 1) kada sam upisala fax i 2) sad kad sam pred krajem. A vjeruj mi, ne da nisam potiskivala osjećaje kad sam upisala fax, nego sam bila najsretnije dijete na svijetu. Pa si ti misli. Ako gledamo s biološke strane, svrha nekog simptoma jest da obrani tijelo od nečega, (tipa temperatura od virusa) ili da nam nešto kaže, (tipa simptomi trovanja). Pa je možda ok zapitati se od čeg se branimo ili što nam tijelo pokušava reći? Ali da tak super komuniciramo sa svojim tijelom, tj. sami sa sobom, ne bismo ni bili u ovoj kaši. Tak da, ono, sranje.
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 01:05   #64
Da javim, isprobala sam ono belobaza /ulje čudo. Samo nisam zmješala s maslinovim, već kantarionovim, (baza je maslinovo). I...super je, ruke mi puno brže zacjeljuju od nje, (kantarion to radi), krastice se suše i otpadnu. Ipak, miris nije, ono, divan, (zamislite: mješavina belobaze i kantariona), ali zapravo ni trixera ili exomega nisu baš cvijeće. Uglavnom, jeftino za isprobati, a može se kombinirati npr. nevenovo ulje za upaljenu kožu i sl. Možda probam dodati i koju kap eteričnog, npr. sandal mi smiruje svrbež. Mislim da bi u tom slučaju prvo trebalo dobro pomiješati ulje i eterično ulje, pa tek onda u kremu. Jer, krema se malo odvaja, (nema emulgatora), ali nema veze, na koži je opet sve isto. Živjeli!
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 01:36   #65
Quote:
chupava&dlakava kaže:
daklem, imam fleke veličine kovanice od 5kn po leđima ih imam 5 i na laktovima ruku s unutarnje strane i s unutarnje strane na bedrima, bliže koljenu...uglavnom, svuda po malo, osim na faci
e, te fleke su il jako suhe i svrbe, pa ja to češem, pa svrbe još više, il ih namažem, pa su upaljene, crvene i svrbe...
zadnja dermatologica kod koje sam bila (friki žemka ) kaže da je to od stresa, ja mislim da nije, al eto...
ne mogu otkriti uzrok, možda fakat i je od stresa, ono što mene zanima je:

zna ko kakvu dobru kremicu? bakin recept? bilošta?

imam hrpu skupih kremica, niš ne pomaže

btw-bila sam na testiranju, alergična sam na kalij-bikromat, al briem da nisam u dodiru s njim...mislim, ni sama ne znam di se sve točno nalazi, niko mi ne zna reći


cime peres ves ???
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 09:24   #66
Quote:
cuca kaže:
cime peres ves ???
ja ne perem suđe,alergična na čarli i ine detergente

ziher joj ga pere stara
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 10:08   #67
Quote:
VILKO kaže:
ziher joj ga pere stara
uglavnom buraz
ma svi peru...ja eventualno potrpam u perilicu...
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 10:10   #68
Quote:
cuca kaže:
cime peres ves ???
to mi isto palo na pamet, al već godinama peremo sa arielom (reklama ) ...jedino ak nije od omekšivača...to stalno experimentiramo
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 10:13   #69
Quote:
wardancer kaže:
Ja ti zapravo nikako ne izdržim. Loše faze su rjeđe od dobrih i to je to. Baš to cviljenje što spominješ...kak mi je sad loše, imam dojam da stalno cvilim o tome i već se gadim samoj sebi

A ovo kaj ti je rekla žena je istina. Barem utoliko da su neg. emocije glavni triger takvih kožnih ispada.
a joooj samo ti cvili...meni bar tako bude lakše


znam da su neg.emocije trigeri, al trenutno nemam ni jedan problem u životu, sve ko podmazano... jedino ak meni ne smeta idila
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 10:20   #70
Ja sam nedavno odlučila preispitati sve što koristim jer su me ruke znale toliko svrbit da sam mislila da ću izludit, a budući da mi je alergološko ispitivanje pokazalo jedino osjetljivost na detergent, učinilo mi se logično počet od sapuna. Našla sam u DM neki sapun, ULOLA se zove, za suhu kožu (s kozjim mlijekom, bademovim uljem i medom). Nema nikakvih dodataka, konzervansa ni ničeg što bi mi eventualno moglo iritirati kožu, i bolje mi je. Više se uopće ne čoham, a koristim ga tek 2 tjedna.
Ne znam je li tvoj problem doista vezan uz psihu ili ga potiče nešto što koristiš što ti onda iritira kožu. Možda je kombinacija svega toga, to je nekako začarani krug. Kad ti je loše, onda ti to smeta, pa se zbediraš, pa ti je još gore i tako unedogled. Ali kad nađeš nešto za što ti se učini da malo mijenja stanje, onda imaš nadu da će ti se stanje popraviti, odmah se osjećaš bolje što vjerojatno i utječe na kožu.
I kakav losion ili mlijeko za tijelo koristiš?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 10:45   #71
Quote:
bliss kaže:
JNe znam je li tvoj problem doista vezan uz psihu ili ga potiče nešto što koristiš što ti onda iritira kožu. Možda je kombinacija svega toga, to je nekako začarani krug. Kad ti je loše, onda ti to smeta, pa se zbediraš, pa ti je još gore i tako unedogled. Ali kad nađeš nešto za što ti se učini da malo mijenja stanje, onda imaš nadu da će ti se stanje popraviti, odmah se osjećaš bolje što vjerojatno i utječe na kožu.
Točno tako.
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 11:03   #72
Quote:
chupava&dlakava kaže:
a joooj samo ti cvili...meni bar tako bude lakše

znam da su neg.emocije trigeri, al trenutno nemam ni jedan problem u životu, sve ko podmazano... jedino ak meni ne smeta idila
Evo, baš sam mislila malo cvilit , (od jutros su ruke opet u zavojima), al nekak sam si baš super :klap: i nikaj mi ne fali. Divno je jutro (koristim smajliće kao terapiju )
Možda nam baš smeta idila...posvađaj se s dragim il si barem slučajno prignječi palac vratima Ak pomogne, javi pa se idem slučajno popiknut niz stepenice
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 11:44   #73
Quote:
bliss kaže:
I kakav losion ili mlijeko za tijelo koristiš?
od avene, trixera... s tim se mažem 2-3 puta dnevno već 5 dana i jutros primjetila pomake nabolje

sad su mi još samo prsti na rukama šugavi, a to mi manji problem, bitno da ne svrbi...

juče sam od dvije osobe dobila prijedlog da probam diprogenta mast, ima ko od vas iskustva s njom?
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 11:48   #74
Quote:
wardancer kaže:
(od jutros su ruke opet u zavojima), al nekak sam si baš super :klap: i nikaj mi ne fali. Divno je jutro (koristim smajliće kao terapiju )
uuu, zavoje sam ljetos koristila, mumija

tak i ja smijem se i super sam si... i onda me odjednom nekaj primi... i niko me ne razumije, niko ne zna kako je meni... ah jadna ja, sirota ja...itd... i onda sutradan opet sve 5
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:19   #75
Quote:
chupava&dlakava kaže:
juče sam od dvije osobe dobila prijedlog da probam diprogenta mast, ima ko od vas iskustva s njom?
Nisam načisto s Diprogentom. Naime, moj stari je imao nekih problema s rukama, uglavnom po dlanovima, to mi se stalno ljuskalo i mazao je Diprogentom. Njemu je pomagalo. No, kako je Diprogenta mast antibiotik, bila bih jako oprezna na tvom mjestu i ako se odlučiš, koristi ju kratko. Duža upotreba zna izazvat kontraefekt.

Quote:
od avene, trixera... s tim se mažem 2-3 puta dnevno već 5 dana i jutros primjetila pomake nabolje
Odlično! Ja sam bila probala Trixera kremu, ali me na kritičnim mjestima od nje peklo i crvenilo se još više
Sad koristim Johnsonov losion sa zobenim mlijekom i bademovim uljem i dobar mi je. Umiruje

Quote:
tak i ja smijem se i super sam si... i onda me odjednom nekaj primi... i niko me ne razumije, niko ne zna kako je meni... ah jadna ja, sirota ja...itd... i onda sutradan opet sve 5
E to i mene uhvati, buuuhuuu, jadna ja, to nikad neće proć Pa malo tulim. Imam te faze.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 14:47   #76
Quote:
bliss kaže:
E to i mene uhvati, buuuhuuu, jadna ja, to nikad neće proć Pa malo tulim. Imam te faze.
zašto baš ja?! ja sam tak dobra osoba...čime sam to zaslužila?!?
ma ja mislim da to nema veze sa alergijom, mi žemke smo po prirodi malo opićene...
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 00:44   #77
Quote:
chupava&dlakava kaže:
to mi isto palo na pamet, al već godinama peremo sa arielom (reklama ) ...jedino ak nije od omekšivača...to stalno experimentiramo

pokusaj promjeniti prasak i jedno vrijeme prati bez omeksivaca
omeksivac uzrokuje cesto alergije i stetan je tako i tako za vodu...itd.
i ako imate masinu za susenje nije potreban omeksivac
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 11:38   #78
imala sam problem skoro identičan

javio se negdje oko 14 godine (sada sam 34) i trajao je dugo, predugo

prvi problem je bio što mi moja opća praksa nije dala uputnicu za dermatologiju da vidim jel je alergija ili nešto drugo - ona je meni lječila ekceme, strašno
stalno bi mi mjenjala kreme i tinkture sa kojima bi se mazala, sestra i tata su me držali a mama mazala - sve po varijanti zna doktorica što treba
nakon jednog takvog tretmana ja se više nisam grebala sa noktima, to mi je bilo preslabo, uzela bi češalj i sa češljom po koži
nešto strašno kako sam izgledala
uvijek u zavojima koje ako skinem odmah sve potrgam po sebi od grebanja

i onda sam otišla bez uputnice na Šalatu
tamo mi napravili sve testove na alergiju i ustanovili što mi smeta
bilo je toga jako puno
uglavnom, meni su konzervansi iz hrane bili problem, prašina, gljivice neke, dlaka pasa i mačaka, trave, pelud....
i onda sam imala divnog alergologa koji je tako smirujuće djelovao na mene
istina je bila i to da što sam više o tome razmišljala bilo mi je gore, o kompleksima kako ja nisam htjela nikoga dodirnuti i kako su uvijek mene svi gledali u čudu da i ne govorim
ja sam uvijek bila u dugim rukavima, sve mi je bilo tako dugo da su mi samo prsti virili van, nešto malo
išla sam i na kvarcanje i pomoglo mi je dosta ( u to vrijeme sam to radila u bolnici jer onda solarija nije bilo na svakom ćošku)
bila sam na dijeti, dugo vremena
alergolog mi je objasnio da radim krivo totalno sa tim što se tako učestalo perem i tuširam, da tako samo odmažem svojoj koži koja onda gubi sav zaštitini omotač i tako nastaju iritacije, svrbeži, flekice, prištići i slične pojave....
nastojala sam kožu dovoljno nahraniti sa sredstvima za vlagu, prala sam se u nekim biljnim pripravcima, u mlakoj vodi
mama mi je robu prala samo u čistoj vodi, bez praška i omekšivača i nisam bila zmazana, ionako sam se presvlačila 12 puta dnevno
morala sam se odreći kućnih ljubimaca
prolazilo je polako iako ne sasvim, vidjela sam napredak i bila sam jako jako jako zadovoljna sobom
bitna stvar je da kod mene (zbog mog problema u glavi) more i skidanje u badić nije dolazilo u obzir iako je to bila preporuka
i onda sam otišla jednu godinu

i kao da sam se ponovo rodila

nije sasvim nestalo, postojalo je, onako kao mali flekići ili tu i tamo koji prištić koji sam vidjela samo ja
velika promjena koja je bila očita svima kada sam došla doma
kada bi ušla u more osjetila sam kako me sol onak malo kao gricka na tim mjestima ali nisam se grebala kao nenormalna, nisam uopće dirala
kada sam došla doma i skinula se da im se svima ponosno pokažem nisu mogli vjerovati
drugi dan sam odmah otišla kod alergologa da mu se pokažem
nakon svih krema, tubica, tretmana nastojala sam naći nešto sa čim bi kožu dovoljno navlažila i nahranila ali da su to uglavnom biljni preparati sa što manje kozmetičkih dodataka
ako mi je negdje smetao miris odmah bi došlo do shita

danas, igrom slučaja živim na moru, zaista nisam tako planirala da se zbog bolesti preselim ali tako je ispalo i mojoj sreći zbog toga nema kraja
suncu se izlažem kontrolirano, ne idem u solarij
koristim velike zaštitne faktore jer sunce je ipak danas takvo kakvo je...
mogu reći samo da imam recimo kožu malo svjetliju na tim mjestima di su mi nekada bili flekovi poput dlana kod mene na nekim mjestima
ali to vidim samo ja, koža je ipak malo izgubila pigmentaciju
kada mi je bilo jako ružno počela sam pisati dnevnik jer događalo mi se u pubertetu veliki shit
i tako sam do nekih zaključaka došla sama
a to je da stres kod mene izaziva ponovo vraćanje

svatko je slab na nešto - ja imam alergiju i povremeno probleme sa sinusima, i uvijek reagiram jednako
nakon jedne traume, šoka (u obitelji) počela sam raditi istu stvar - a to je - tuširanjem se liječi sve - što misliš što se dogodilo opet - isprvocirala sam vlastitio tijelo koje reagira na samo jedan način - alergija (neurodermitis)
uvjerila se na sebi po stoti put

svatko je poseban na svoj način

sorry, ako sam ugnjavila sve prisutne
probaj se namakati u toploj vodi u koju si stavila ulje noćurka, nekada bilo za kupiti u ljekarni od dr. Kneippa
meni je to bilo spas
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 15:35   #79
Hrvach, nisi me ugnjavila, naprotiv hvala ti..

ja evo baš danas otišla kod novog dermatologa i konačno naišla na razumjevanje...čovjek ima jako puno godina iskustva, strpljiv je i sve mi je objasnio, šta smijem, šta ne...na kraju krajeva mi napokon rekao moju diagnozu i objasnio ju

prezadovoljna sam...napokon imam svog dermatologa

pozdrav svima i hvala na pomoći
__________________
...luda sam za tobom,
ali ovo jeste vrijeme ludih,
i ja ću za nas osedlati strah,
a ti me ljubi do zla, dok ne izgubim dah...
chupava&dlakava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 15:55   #80
zvuči kao preporuka... podijeli s nama ime dobrog doktora...
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.