Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2005., 02:06   #21
Meni se nedavno pojavilo po rukama i za sada samo zaključujem da ni doktori ne znaju puno o tome. Je'l ima netko neka novija iskustva?
__________________
Za pravilno doziranje i pripremu obroka koristite samo priloženu mjericu.
Šakomyzine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2005., 02:43   #22
Quote:
Marko kaže:
vitiligo je neizljeciv. imam depigmentirana podrucja na ledjima promjera oko 1cm i jedan u kosi gdje mi je sjedi pramen promjera pol centimetra. ljudi sa tom bolesti dosta psihicki pate jer koza kao najveci organ ljudskog tjela najvise deprimira. jednostavno se treba prihvatit da je to tak i nema druge. postoje neke sminke za prikrivanje, ali trajno jos nista. vitiligo je imao michael jackson koji si je dao depigmentirati kozu u poliklinici u dallasu koja to radi za paprenu cjenu. suncanjem se mogu smanjiti podrucja, ali ne prekomjernim jer na tim mjestima koza jako izgori. nije jos istrazeno na koji nacin se moze izgubljena pigmentacija vratiti i razlog zasto se ona izgubi.
da te ispravim,on nije depigmentirao kožu nego je u "flekama" a to što je bijel na slikama može zahvaliti šminki,ako hočeš šaljem ti slike gdje se jasno vidi da ima "stare boje"
 
Odgovori s citatom
Old 12.08.2005., 18:40   #23
Quote:
Marko kaže:
vitiligo je neizljeciv.
Ništa nije neizlječivo, a pogotovo ne vitiligo. Ja ga nisam imao ali sam čuo da se može suzbiti uz pomoć biljnih preparata. Ukoliko koga zanima mogu se raspitati i spojiti ga.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 12:59   #24
vitiligo je tzv. autoimuna "bolest". javlja se bez odredjenog razloga, postoji koliko hoce i povuce se kad hoce i ako hoce. ne moze da se izlijeci. ali kao sto rekoh gore, moze da se povuce sama od sebe.
cesto oni koji imaju vitiligo mogu biti skloni i nekim drugim autoimunim bolestima, a to su npr. afte, opadanje kose/dlaka u krugovima, kao i polengroznica.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2005., 17:32   #25
Ja ga imam na preponi od oko 15-16 godine, ne smeta mi naročito budući da je dolje samo da se ne proširi dalje
billie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2005., 17:36   #26
Quote:
jer sam imala ja na tijelu neku bijelu mrlju,pa sam pomislila da je vitiligo
Možda je bila pitirijaza; gljivično oboljenje koje se lako pokupi kad padne imunitet. Nekima prođe sama od sebe, a neki se gadno namuče da je otjeraju.
__________________
"Udarac nogom u guzicu u pravilu znači korak naprijed!"
orga-ni-zam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 20:28   #27
Vitiligo

Ovak, zanimaju me iskustva forumaša sa ovom kretenskom autoimunom bolešću.
Naime, prije nekoliko godina pojavile su mi se fleke na podrucju ociju a budući da stalno nosim suncane naocale zabrijavala sam kako mi je taj svjetliji dio oko očiju nastao upravo zato kaj nije bio izložen suncu. Znam kako vitiligo inace izgleda, no kod mene nije toliko uocljiv - onak cini se da mi e kozana tim mjestiam tek malo svjetlija od ostatka.No onda sam skuzila jednu malu flekicu ispod pazuha i shvatila da mi je vrag odnio salu.
Otisla sam kod specijalistice - dala mi da napravim bezbroj pretraga i tak, kako to obično biva zaboravila sam na to - ljeto je bilo zavrsilo flekice se nisu tak jako kuzile i yaddayadda ja to sve zametnula.
Nedavno sam skuzila jos jednu flekicu ispod brade i vidla da je vrag odnio salu i obavila sve te zive testove i pretrage. I kako rezlutati stizu shvatila sam da sam uglavnom potpuno zdrava i da moj vitiligo nije uzrokovan nekim poremećajem u organizmu. Cekam nalaze jetre i stitnjace i onda cu lagano ponovno kodspecijalistice da vidim kaj ce mi rec.U medjuvremenu pijem magnezij i C vitamin.

I lagano me pocela hvatat frka - naime, kad sam nasminkana (a to je uvijek) i po zimi kad nisam toliko izlozena suncu ta svjetlija podrucja se ne vide. No cim pocnem razmislajt o ljetu hvata me frkica.

Jel ima neko neki savjet, preporuku, kremicu koja mu je pomogla...?
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 21:06   #28
sunce

Izbjegavaj sunce ,i nemaš problema,teško,skoro nemoguče se izliječiti
__________________
Car je go
Fourier is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 17:50   #29
i ja imam vitiligo od svoje 13 god. i to je u biti teško ful za izliječiti, ja imam fleke na kapcima, na prstima, oko usta,sva sreća da sam svjetlije puti pa se toliko ne kuži, osim na ljeto kad pocrnim se vidi, inače za tu se bolest kaže da tijelo kožu prihvaća kao strano tijelo, tj.ne prepoznaje je kao organ, i u biti u tijelu postoji žarište zbog kojeg se vitiligo javlja, to ti može biti čak i najgluplja stvar kao granulom na zubu, ja pijem puno vitamina C i omegu 3, jedi puno maslinovog ulja, još nema lijeka za to, ali valjda će i nešto već pronaći!
ssara24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 18:41   #30
Ja imam vitiligo na nekoliko mjesta po manje mrlje. Meni je on vjerojatno uzrokovan padom imuniteta zbog kolitisa. Primjetila sam fleke 1994 i od tada su mi se znatno smanjile, a neke i potpuno nestale. Meni nikad nije bio izražen i mogla sam se normalno sunčati bez da izgore. Dapače ljeti je povratak pigmenta izraženiji. Nisam nikad ništa uzimala.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 19:50   #31
Quote:
Cordelia kaže:
Ja imam vitiligo na nekoliko mjesta po manje mrlje. Meni je on vjerojatno uzrokovan padom imuniteta zbog kolitisa. Primjetila sam fleke 1994 i od tada su mi se znatno smanjile, a neke i potpuno nestale. Meni nikad nije bio izražen i mogla sam se normalno sunčati bez da izgore. Dapače ljeti je povratak pigmenta izraženiji. Nisam nikad ništa uzimala.

si sigurna da je to bio vitiligo?
ssara24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 07:38   #32
moja mama ima vitiligo od malena. Ja sam se rodila s dvije fleke na nogama i jednom na glavi (imam bijeli pramen)- rekli su joj da je nasljedan. Malo su se s godinama povecali ali koliko znam po svojoj mami nema lijeka jednostavno po zimi se manje vidi a po ljeti vise. Nisam se nikad opterecivala s tim mozda zato sto otkad znam za sebe su tu i ne siri se
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 17:42   #33
vitiligo - moze li se izlijeciti?

Molim ako tko ima kakva iskustva. Zlonamjerne molim da ne odgovaraju.

pozdrav
novi_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2006., 22:07   #34
Ne može se izliječiti. Sorry.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 13:44   #35
imas li kakve konkretne podatke?
novi_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 13:55   #36
Sestrična mi već dugo ima problema s tim, neizlječiv je (za sada).
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 18:11   #37
dajte me malo bar utjesite, imam samo mali dio zahvacen, ne vidi se cak ni na kupanju.
novi_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2006., 22:21   #38
Quote:
novi_clan kaže:
dajte me malo bar utjesite, imam samo mali dio zahvacen, ne vidi se cak ni na kupanju.
Pa već si sam/a rekao/la da je mali dio zahvaćen i da se ne vidi. Nemaš frke. Ako ni ti ne vidiš na kupanju, onda ni drugi ne vide, dakle kao da i nemaš.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2006., 18:09   #39
Quote:
konj111 kaže:
Pa već si sam/a rekao/la da je mali dio zahvaćen i da se ne vidi. Nemaš frke. Ako ni ti ne vidiš na kupanju, onda ni drugi ne vide, dakle kao da i nemaš.
malo dizem topic...ali eto.
Koristim kremicu Elidel - cca.300 kn vec oko 5 mjeseci 2x dnevno i mogu rec da su mi sad felkice puno manje uočljivije. Čak mi se na jednom dijelu povratio pigment...Pazila sam se ovo ljeto koliko sam mogla - no ipak sam pocrnila u faci - a i flekice su isto tako pocrnile - jipijajejo!

Tak da brijem da nastavljam sa ovom terapijom + to kaj bum se malo kvarcala jer vidim da to pomaže flekicama da se vrate u ne fleke.
__________________
It's fabulous darling.
BabyNicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2006., 23:38   #40
Neko je na forumu pisao o nekakvom čaju, ali ne mogu to pronaći sad, pa se probajte raspitat, ljudi kažu da im je fakat pomoglo!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.