Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2009., 00:14   #201
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Krivo si me shvatila rekla sam da nemaju veze one ostale naknade s prebivalištem, dok općina ili grad sigurno daju prema prebivalištu.
e da da ok ok i ja sam tako mislila.
Makadamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:50   #202
Quote:
vjestica35 kaže: Pogledaj post
Znam da je toliki iznos za državne službenike i namještenike, kamo i ja spadam, nama je osnovica 3000 kn za nagrade i ostale stvari, moraš provjeriti u svom kolektivnom ugovoru.
I ja sam državni službenik, zato te i pitam.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 19:52   #203
Quote:
iwcchy kaže: Pogledaj post
u puli hhzo daje 1300kn jednokratno i grad pula 500 kn i to kao bon za ljekarnu bzvze....
Hej iwcchy,

prema novim podacima grad Pula je povećao naknadu na 1000 kn i nije poklon bon! Odluka vrijedi od siječnja ove godine:

http://www.pula.hr/slikeid/25._to_ka_3.pdf
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 20:32   #204
eh,a ja rodila u 12 mj a na treće neidem
__________________
http://public.fotki.com/iwcchy
iwcchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 14:32   #205
Znate li da li zaposlenici na fakultetima imaju kolektivni ugovor po kojem se isplaćuje naknada za novorođenče?
katicasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 10:58   #206
jel zna netko moramo li muž i ja biti prijavljeni na istu adresu prebivališta u zagrebu ili je dovoljno da smo samo u zagrebu oboje prijavljeni? (s tim da je on više od 5 godina i to sve što je potrebno)...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:19   #207
ne treba bit ista adresa
što bi samohrani roditelji da treba
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:41   #208
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ne treba bit ista adresa
što bi samohrani roditelji da treba
i meni je to nekak logično
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:39   #209
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
jel zna netko moramo li muž i ja biti prijavljeni na istu adresu prebivališta u zagrebu ili je dovoljno da smo samo u zagrebu oboje prijavljeni? (s tim da je on više od 5 godina i to sve što je potrebno)...
to će ti bit bitno kad ćete ići dijete prijavljivat na mup za prebivalište. nama su rekli da trebamo oboje doći ako adresa nije ista, nije istina.
dijete je prijavljeno na moju adresu i mm je potpisao da se slaže. mora ići onaj na čiju adresu ne ide dijete da potpiše da je suglasan da živi na onoj drugoj adresi (a jesam to krasno napisala).
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:43   #210
Quote:
ana81 kaže: Pogledaj post
to će ti bit bitno kad ćete ići dijete prijavljivat na mup za prebivalište. nama su rekli da trebamo oboje doći ako adresa nije ista, nije istina.
dijete je prijavljeno na moju adresu i mm je potpisao da se slaže. mora ići onaj na čiju adresu ne ide dijete da potpiše da je suglasan da živi na onoj drugoj adresi (a jesam to krasno napisala).
zakaj vi niste na istoj adresi?

ja bih ostala na svojoj staroj adresi zato jer po toj adresi spadam pod sveti duh rodilište, a ovako pod zajčevu...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:42   #211
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zakaj vi niste na istoj adresi?

ja bih ostala na svojoj staroj adresi zato jer po toj adresi spadam pod sveti duh rodilište, a ovako pod zajčevu...
kad sam mijenjala osobnu radi prezimena onda sam i adresu, oko toga su na mup-u komplicirali (duga preglupa priča, al nije sad bitno da nebudem previše OT) pa mm nije sebi htio mijenjati a i paše nam da je on prijavljen još kod svojih staraca.

onda ostani ak ti nije radi nečeg drugog bitno da promijeniš. ja nisam htjela promijeniti prezime a ostavit staru adresu jer takve tamo nema.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 14:48   #212
U centralnom djelu Istre HZZO isplaćuje 2300 kn, grad 2000 kn a s obzirom da mi muž radi u državnoj firmi na račun djeteta dobili smo 2000 kn
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:55   #213
da li ima netko iz Osijeka da mi odgovori? suprug i ja živimo sarvašu,dakle pokraj Osijeka. zanima me da li imamo pravo dobit naknadu za bebu od grada s obzirom da Sarvaš spada pod općinu Osijek? baš smo si mm i ja razmišljali o tome,a pogotovo kad smo vidjeli da na ulazu u selo stoji velika promidžbena tabla na kojoj piše Grad Osijek.

jer recimo Bijelo brdo,Aljmaš spadaju pod općinu Erdut i kolegica mi nije imala pravo. tak da ako netko zna više molim da mi odgovori
marac66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 01:28   #214
dali mi neko moze odgovorit na pitanje dali imam pravo na naknadu od hzzo i od grada ??? meni su rekli na hzzo da cu dobit 2.400kn, jel sad to sve u tome ili treba trazit jos nesto drugo
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 10:20   #215
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
dali mi neko moze odgovorit na pitanje dali imam pravo na naknadu od hzzo i od grada ??? meni su rekli na hzzo da cu dobit 2.400kn, jel sad to sve u tome ili treba trazit jos nesto drugo
Trebala bi dobiti i od HZZO-a i od grada, bar ja tako mislim. Mi smo predali papire na HZZO i u grad. Od grada smo već dobili, a od HZZO bi trebali krajem ovog mjeseca, tako su nam rekli.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 10:32   #216
aha,.......a to od grada na kojoj ustanovi se to trazi ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 12:35   #217
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
aha,.......a to od grada na kojoj ustanovi se to trazi ???
Dobivaš i od grada i HZZO-a. A od grada trebaš tražiti u općini. Bar kod nas u Istri. Ja sam dobila 2.000,00 kn. Super...
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 14:28   #218
evo zvala sam, u roku od tri miseca poslje rodenja treba pridat zahtijev, i dobije se 1000 kn. nekako nije bas puno, s obzirom da drugi gradovi daju po duplo ili vise od duplo, ali opet, bolje nego nista.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 16:05   #219
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
evo zvala sam, u roku od tri miseca poslje rodenja treba pridat zahtijev, i dobije se 1000 kn. nekako nije bas puno, s obzirom da drugi gradovi daju po duplo ili vise od duplo, ali opet, bolje nego nista.
to vjerojatno jako zavisi od grada do grada.. u slavonskom brodu je bilo 2007 godine u roku 6 mjeseci nakon rodjenja i bilo je isto 1000 kn.. to je najbolje sve predati i dokumente skupiti kad se vec svi papiri na pocetku rjesavaju, pa treba u maticni, pa u policiju, pa na hzzo, pa u poglavarstvo (tj, opcinu).. fino prijavite s taticom dijete u maticni i posaljete ga da to podigne i onda usput sve te ostale ustanove sam obavi.. (savjet, prije svaku nazvati da vam kazu sto sve treba, tipa kopije kopijinih kopija, pa da jadan ne luta okolo bezveze), a vi kao prave babinjace odmarate doma
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 14:40   #220
ja imam pitanja u vezi naknade od zg.
ja naime imam jedno dijete iz prvog braka.
sada u braku imam i drugo dijete, ali lani kad smo tražili novčanu naknadu od grada
službenica mi je drsko rekla da to mom mužu nije drugo nego prvo dijete i da
tražimo naknadu za jedno, odnosno prvo dijete.
muž je predao zahtjev jer on živi u zg od rođenja, a ja sam se prijavila prijegodinu i pol.
ali nama je sad na putu i treće dijete.

mene naime zanima, da li ja koja boravim u zagrebu samo dvije godine imam pravo tražiti
novčanu naknadu od grada za sve troje svoje djece??? ili to može učiniti moj muž???
ima li netko slično iskustvo???
Gaviota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.