Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 20:22   #61
Quote:
vanila kaže: Pogledaj post
Prije 3 dana sam se rasula, i uganula zglob, otišla kod doktora, i slikao je i rekao da je samo uganuće, i ono standardno da stavljam led na nogu i držim ju u povišenom položaju. Ali noga uopće ne prolazi, oteklina raste, i još mi je gore nego prije, jer ne mogu uopće stat na tu nogu, jedva šepam na nju. Jeli taj proces normalan i za koliko otprilike se noga vrati u prijašnje stanje?
Kod mene je isto tako bilo. Ništa slomljeno, ali je na kraju oporavak trajao 2 mjeseca. Vjerojatno je uganuće bilo stvarno jako, kod mene je to bio 3. put na istoj nozi u godinu dana...sve je popucalo. Hodala sam na štakama. Zajebano.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 23:06   #62
Quote:
magic potion kaže: Pogledaj post
Kod mene je isto tako bilo. Ništa slomljeno, ali je na kraju oporavak trajao 2 mjeseca. Vjerojatno je uganuće bilo stvarno jako, kod mene je to bio 3. put na istoj nozi u godinu dana...sve je popucalo. Hodala sam na štakama. Zajebano.
ma i ja sam na štakama drukčije ne mogu. a valjda će proć...samo se nadam da ću za dva tjedna moć makar hodat normalno bez štaka.
vanila is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:08   #63
Ja sam pala niza stube i nekako se naopako dočekala i izvrnula nogu, prije nekih dvadesetak dana.

Nisam išla dr. Išla bih ja, ali je moj dragi MM sjeo za internet i zaključio da nisam ništa slomila.

Valjda je bio u pravu, ali ja nisam mogla apsolutno na nogu više od dva tjedna.
Što je nezgodno kad imaš djecu .

E da mi je bilo štaka..Odakle vama štake?

Uglavnom, sad mi je bolje, mada mi se čini da mi je noga ograničeno pokretljiva, osobito lijevo desno. To mi je još bolno, a mislila sam na fitnes, prestala sam pušit prije dva mjeseca i kile se samo lijepe...

Kad bih uopće smjela početi opterećivat tu nogu u smislu trčanja?
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 19:03   #64
Quote:
vanila kaže: Pogledaj post
Prije 3 dana sam se rasula, i uganula zglob, otišla kod doktora, i slikao je i rekao da je samo uganuće, i ono standardno da stavljam led na nogu i držim ju u povišenom položaju. Ali noga uopće ne prolazi, oteklina raste, i još mi je gore nego prije, jer ne mogu uopće stat na tu nogu, jedva šepam na nju. Jeli taj proces normalan i za koliko otprilike se noga vrati u prijašnje stanje?
I ja sam je slupao lani na proljeće, ubio se u pojam. Pošao sam doktoru, slikali, sve 5. Normalno je da je noga oteknula još više i da mijenja boju svaki dan. Mene i dan danas zna zabolit. Nemoj se prepast, maži s onim Reliefeom i zaveži elastičnim zavojem. Bit će to dobro, ne boj se. Štake sam pustio sa 7 dana, hodaš normalno sa dva tjedna, otečeno je bilo oko mjesec-mjesec ipo dana.
Bit će to super! Samo se ubuduće pazi.
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 14:40   #65
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Ja sam pala niza stube i nekako se naopako dočekala i izvrnula nogu, prije nekih dvadesetak dana.

Nisam išla dr. Išla bih ja, ali je moj dragi MM sjeo za internet i zaključio da nisam ništa slomila.

Valjda je bio u pravu, ali ja nisam mogla apsolutno na nogu više od dva tjedna.
Što je nezgodno kad imaš djecu .

E da mi je bilo štaka..Odakle vama štake?

Uglavnom, sad mi je bolje, mada mi se čini da mi je noga ograničeno pokretljiva, osobito lijevo desno. To mi je još bolno, a mislila sam na fitnes, prestala sam pušit prije dva mjeseca i kile se samo lijepe...

Kad bih uopće smjela početi opterećivat tu nogu u smislu trčanja?
Ja bi vam od srca preporucila da nađete dobrog kiroprakticara jer ste uganuli nogu i dok se ne vrati na svoje mjesto bice problema.
__________________
Prirodom Do Zdravlja
dr.Mika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 16:38   #66
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
I ja sam je slupao lani na proljeće, ubio se u pojam. Pošao sam doktoru, slikali, sve 5. Normalno je da je noga oteknula još više i da mijenja boju svaki dan. Mene i dan danas zna zabolit. Nemoj se prepast, maži s onim Reliefeom i zaveži elastičnim zavojem. Bit će to dobro, ne boj se. Štake sam pustio sa 7 dana, hodaš normalno sa dva tjedna, otečeno je bilo oko mjesec-mjesec ipo dana.
Bit će to super! Samo se ubuduće pazi.
oke, hvala na savjetu )
vanila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:17   #67
budite sretni šta je sam uganuće, ja potrgao acl pcl meniskus patelu..
__________________
LBJ23BEST
.Frenki146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:56   #68
Bol u gležnju

Prije nepunih godinu dana sam iskrenuo gležanj na malom nogometu s ekipom iz firme. Škvrcnulo je lijepo, ligamenti su bili istegnuti, imao sam longetu nekih cca pet dana, ako se dobro sjećam - zglob je bio nateknut, bol je bila manja, a mogao sam nakon dan-dva normalno hodati.

Kad sam skinuo longetu, dobio sam i uputu od doktora da hodam ili nastojim normalno hodati uz što su naravno bili tretmani ledom i heparinom.


Danas, igram s ekipom nogomet, imam steznik i pazim se, ali imam i bol u zglobu, točnije u jednoj točki zgloba s vanjske desne stranem, točka koja izuzetno boli na dodir, a i ona bude generator boli u nekim pozama, točnije u nekim situacijama. Ako budem blizu da krivo stanem ili da stopalo hoću istegnuti skroz prema naprijed ili nazad (čučanj), javlja se bol...

Evo i slike gdje otprilike gdje se nalazi ta točka, možda je još potrebno napomenuti, na drugom/zdravom zglobu te točke nema ili je minimalna da se jedva osjeti.


E sad, da li imate kakve savjete i da li otići to negdje pregledati i ako da - gdje?
U obzir dolaze i plaćeni pregledi.

Hvala svima, pozdrav!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	images.JPG‎
Views:	355
Size:	2.1 KB
ID:	9992  
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:37   #69
Nema nikoga da mi pomogne?
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:59   #70
Quote:
Party boy Japan kaže: Pogledaj post
Nema nikoga da mi pomogne?
Teško da će ti itko pomoći preko interneta, vjerojatno se radi o oštećenju nekog polazišta/hvatišta mišića ili ligamenta. Bez detaljne procjene se ne može ništa reći. Ovako napamet, vjerojatno bi pomoglo nekoliko tretmana terapijskim ultrazvukom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 12:39   #71
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Teško da će ti itko pomoći preko interneta, vjerojatno se radi o oštećenju nekog polazišta/hvatišta mišića ili ligamenta. Bez detaljne procjene se ne može ništa reći. Ovako napamet, vjerojatno bi pomoglo nekoliko tretmana terapijskim ultrazvukom.
Tnx na savjetu!
Party boy Japan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 21:26   #72
Quote:
Party boy Japan kaže: Pogledaj post
Prije nepunih godinu dana sam iskrenuo gležanj na malom nogometu s ekipom iz firme. Škvrcnulo je lijepo, ligamenti su bili istegnuti, imao sam longetu nekih cca pet dana, ako se dobro sjećam - zglob je bio nateknut, bol je bila manja, a mogao sam nakon dan-dva normalno hodati.

.......

Hvala svima, pozdrav!
hm ako ce ti ista pomoci - kod mene je ista stvar.mozda nesto gora jerbo je starija i ozljeda tesko da bi se moglo reci da je sanirana pravilno.

uglavnom, u toj tocki (i jos jednoj) se ispostavilo da je nastala supljina usljed ozljede, te u nekim polozajima, ukljucujuci cucanj, jako boli i bol se proteze do koljena. boli svakodnevno...

dr.ortoped nakon detaljnog pregleda preporučio vjezbe za ojacavanje tog dijela. steta je sto nisam isla ranije (ozljeda nastala prije 9 godina, pa se zesce ponovilo proslo ljeto). savjetujem ti da nasjes dobrog ortopeda u blizini koji ce te dalje uputiti.

pozdrav

Zadnje uređivanje leeloo27 : 17.09.2011. at 19:31. Reason: ubacivanje quota
FlaFi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:35   #73
hej!
danas na utakmici sam, prilikom jednog skoka s krila, doskočila krivo na desni zglob (izvrnula ga). na jednoj strani je otečen, a na drugoj je malo udubljen. ledim, držim na povišenom. što bi još trebalo raditi?
ne znam, trebam li ići kod doktora? mogu ga micati, al samo malo.
evrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:38   #74
Idi kod doktora, treba ga slikati... Dobro je to sto ledis, drzis na povisenom, izbegavaj oslanjanje i poseti doktora.

Zadnje uređivanje Miloshke : 21.03.2010. at 21:10.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 08:58   #75
Skočni zglob

Lijep pozdrav,

Prije 2 mjeseca sam nezgodnim padom "sredio" skočni zglob na desnoj nozi. Popucali su sa unutarnje strane ligamenti, te s vanjske kost. Odmah sam, bez oslanjanja potrazio liječničku pomoć i evo prehjučer skinio gips.

Ono što me muči sada je bol u prstima, odnosno mjestu gdje se prsti spajaju sa ostatkom stopala. Doktor mi je rekao da kroz 2 tjedna, postupno trebam prohodat sa punim opterećenjem, a da se ispočetka oslanjam samo na prste. Je li bol u prstima normalna? Naime, ako samo naslonim nogu, ne boli, tako da mogu npr. vozit, međutim ako se imalo oslonim, bol je velika. Je li ovo posljedica nošenja gipsa 2 mjeseca, ili bih se trebao zabrinit oko nečeg drugog? Sami zglob me toliko ni ne boli, te se na petu mogu pristojno naslonit (naravno ne skroz).

Unaprijed hvala na svakom odgovoru i prenešenom iskustvu!

Ante
AnteDD is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 13:54   #76
Skočni zglobovi

Pozdrav ekipa.

Zovem se Tomislav i imam 20 godina.

Imam velikih problema sa skočnim zglobovima, igram nogomet od kad znam za sebe, ali u zadnje otprilike 3 godine su se pojavili problemi.

Ozljeđujem se (iščašujem, istežem i lomim) zglobove u prosjeku svaki 10. put kada igramo nogomet, što je u usporedbi sa svojom ekipom koji se NIKAD nisu ozljedili jako zabrinjavajuće.

Nosim steznike na obje noge ali u zadnje vrijeme sam totalno odustao od nogometa jer se brinem da neću moć hodat kad budem imao 50-60 godina.

Očito je da su ligamenti istrošeni i da se ponašaju kao da već sad imam 50 godina.

Zanimaju me neki koraci i smjerovi moguće terapije, profesionalne pomoći (ako možda ima da zdravstveno pokriva) itd.

Glupo mi je da ja sa 20 godina moram razmišljati da li ću ići igrati nogomet ili ne kada je to sasvim normalno za sve ostale ljude.

Puno hvala!
Thomas_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 15:30   #77
Ako češto imaš problema s uganućima i ostalim istezanjima ligamenata, trebaš svakako otići snimiti problematične zglobove. Pođi kod liječnika i upitaj ga za uputnicu sa specijalista (jer najčešće neće pomoći ).

Mislim da bi za gležanj i koljeno pomogla ortoza.

http://www.apollonia.hr/index.php/Ta...bovi_-_ortoze/
SA-10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 12:13   #78
Quote:
SA-10 kaže: Pogledaj post
Ako češto imaš problema s uganućima i ostalim istezanjima ligamenata, trebaš svakako otići snimiti problematične zglobove. Pođi kod liječnika i upitaj ga za uputnicu sa specijalista (jer najčešće neće pomoći ).

Mislim da bi za gležanj i koljeno pomogla ortoza.

http://www.apollonia.hr/index.php/Ta...bovi_-_ortoze/
Dakle ortoza pomaze da se glezanj sta prije vrati u funkciju, no ne spominju se ligamenti. Da li isto povoljno utjece i na njih, pogotovo ako su jako istegnuti?
__________________
"Zato sto mogu, i sto se usudjuju da o svacemu svasta kazu, oni misle da sve znaju."
spartanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 13:12   #79
Ako je riječ o gležnju, onda ortoza vrlo dobro dođe nakon nekog vremena poslije ozljede (u zadnjoj fazi oporavka), tj. kada ligamenti nisu više toliko istegnuti.
Ako je ozljeda nastupila nedavno onda se prvo naravno treba oporaviti.
Uobičajena je metoda RICE (Rest, Ice, Compression, Elevation).

A ako je prošlo puno vremena od ozljede, a ligamenti su još podosta istegnuti, onda nešto nije u redu s oporavkom (možda loša dijagnoza; umjesto pukntnih,rastrganih ligamenata je dijagnosticiran lakši tip = samo istegnuće, a ne puknuće)...
SA-10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 13:29   #80
Quote:
SA-10 kaže: Pogledaj post
Ako je riječ o gležnju, onda ortoza vrlo dobro dođe nakon nekog vremena poslije ozljede (u zadnjoj fazi oporavka), tj. kada ligamenti nisu više toliko istegnuti.
Ako je ozljeda nastupila nedavno onda se prvo naravno treba oporaviti.
Uobičajena je metoda RICE (Rest, Ice, Compression, Elevation).

A ako je prošlo puno vremena od ozljede, a ligamenti su još podosta istegnuti, onda nešto nije u redu s oporavkom (možda loša dijagnoza; umjesto pukntnih,rastrganih ligamenata je dijagnosticiran lakši tip = samo istegnuće, a ne puknuće)...
Hvala na odgovoru.

Uganula sam nogu prije nekih 8 dana..pa sad ne znam da li je to puno vremena? Uglavnom podrucje oko gleznja, narocito ispod gleznja mi je jos prilicno nateceno, i onako blago rozkaste boje. Da su mi ligamenti rastrgani, da li bi osjecala jaku bol ili? U stanju mirovanja me ne boli...u biti koliko mogu primijetiti, prvotna nateklina povise gleznja, pa oko gleznja kao da se spusta prema dolje..
__________________
"Zato sto mogu, i sto se usudjuju da o svacemu svasta kazu, oni misle da sve znaju."
spartanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.