Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2004., 10:29   #21
ja bi se složila s onim kaj je schtefiza rekla, meni je taj kruh jako brzo dosadio pa je pekač već duže vrijeme u mirovini. ustvari, uopće ne znam di smo ga utopili?! inače, uz neke firme pekača kaj kupiš dobiš knjižicu s receptima za te kruhove.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 10:32   #22
pa sto nisi dobila recepte uz pekac? 30-ak recepata?
ako ne, odi do prve trgovine, zamoli ih da ti posude na fotokopiranje...
mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2004., 10:37   #23
Re: Pekač kruha

Quote:
globus kaže:
Jel ima netko to cudo tehnike?

Cuo sam iskustva nekih i kazu da je to super stvar! Ubacis u njega sta treba, najmestis tajmer i ujutro te ceka svjeze pecen kruh! Bas simpa!

Mene bi zanimalo jel to stvarno aparat iz snova, sto sve treba ubacit u njega, jel stvarno ok hruh iz toga...?
stvarno JE aparat iz snova (mi ga imamo jedno pola godie, skoro svaki dan pecemo kruh, mislim da nas je vec prosla faza "nove igracke", a i dalje nas veseli...)

ubacis redom: vodu, sol, secer, brasno/brasna, (dodatke: mueslije, suho voce, ... bilo sto...), suhi kvas.
namjestis program...
stisnes START...
2-4 sata kasnije (ovisno o tome koji je kruh, programi traju razlicito) istreses van topli kruh... MLJAC...

P.S. vecina programa ima mogucnost odgode do 13h (navecer stavis sastojke, ujutro imas kruh... ZAKON...)
mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 15:43   #24
Jeftini pekac kruha

Da li je itko od vas kupio pekac kruha sto se u Emezzette prodaje prigodno po 250 kn. Zanima me da li vrijedi kruh ispecen pomocu te naprave?
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 20:00   #25
molim!!! samo 250 kuna?!?! moja susida je kupila za 25 eura. ako je taj u emezete dobar kupujem ga odma!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 20:06   #26
Quote:
njasa kaže:
molim!!! samo 250 kuna?!?! moja susida je kupila za 25 eura. ako je taj u emezete dobar kupujem ga odma!
25??? Valjda 250... Ma ja sam ga kupio i sutra cu poceti eksperimentirati. Kazu da je kruh kojeg kupujemo pun aditiva, da pekari vise uopce ne mijese kruh vec ga spravljaju od gotovih smjesa, da integralni kruh nema veze s integralnim brasnom... pokusat cu to rijesiti s pekacem...
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 20:17   #27
Sad cu ispasti seljanka ali kako izgleda taj pekac hljeba?
U mojoj kuci se oduvijek jede domaci hljeb(somun) ali mi to pecemo u tepsiji i u rerni.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 20:22   #28
Pa... slici najvise na fritezu. Unutra je posuda unutar koje stavis brasno, sol, vodu, kvasac, sjeckane masline, cesnjak (he he...). Zatvoris uredjaj i pocinje grijanje i mjesanje. Nije vazno kako sve to radi ali na kraju iz toga izadje kruh. Najljepse od svega je to sto mozes programirati vrijeme kada zelis da ti kruh bude gotov. To me privlaci, budjenje u 7 (radnim danom) uz svjezi kruh...
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 20:27   #29
Zvuci super...velika olaksica,ovako se mi svi u kuci natezemo ko ce hljeb potkuhati,prekuhati,ispeci,ima posla.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 22:37   #30
Pa ja nisam isprobala konkretno taj pekac za koji pitas, ovdje imam vec godinama neki kao skuplji pekac. Ali dok sam zivjela u USA sam imala neki takav jeftinjak, mislim oko 50 dolara da je kostao i kruh je bio skroz OK iz njega. Imao sve iste opcije kao i ovaj skuplji i savrseno je radio preko 3 godine.

Meni taj kruh iz pekaca ostane potpuno svjez i po 3 dana, pogotovo ako kombiniram bijelo i integralno brasno. A ovi iz pekara su vec nakon 5-6 sati nikakvi. A stvarno nema nista posla s pekacem.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 23:01   #31
Postoji li neki manji pekac?One koje sam ja gledala su svi odreda veliki,a mi ne jedemo toliko kruha.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2004., 23:06   #32
Mislim da ne, ali vecina ih ima opciju za 3 velicine kruha (moj ima za 300, 400 i 500 g brasna).
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 01:46   #33
Meni je taj pekač mrak

Kruh iz pekara mi se doslovno gadi , em je masan, em pitaj boga šta je "unutra", em se osuši za par sati...

Dajte, navedite mjesta gdje se to čudo može kupiti po pristojnoj cijeni.... btw. nisam iz zg. tako da taj Eme-nešto otpada.

Thanks
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 09:05   #34
Zar nije već prije par tjedana prošla ta akcija s pekačem za 250 kn u Emezetti - Mercator u Stupniku, ako mislim na isto?
Ja sam onda vidjela u katalogu i otišla, a već je bilo rasprodano.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 09:36   #35
He he... ali ja jucer i prekjucer bio u Splitu...
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 20:35   #36
ja danas bila u emezete- jos ima pekaca kruha... mogla bi ja to kupit!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2004., 23:39   #37
To je valjda nova akcija. Ova prošla je bila rasprodana.
a jel' to u ZG?

Jer ja sam jučer bila u Mercatoru i imali su pekač na akciji !!! po 500 i nešto kn.
sparkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 15:00   #38
Samo da vas izvjestim: Kupljeni pekac nista ne vrijedi (ovaj od 250 kn). Ipak treba kupiti nesto kvalitenije i skuplje.
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 16:36   #39
sad ste me pravo zaiteresovali
koliko kosta prosjecno dobar pekac kruha? koliko se dugo kruh pece u njemu? i kako se to cudo odrzava

unaprijed hvala
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 11:08   #40
Quote:
Gilmor kaže:
Samo da vas izvjestim: Kupljeni pekac nista ne vrijedi (ovaj od 250 kn). Ipak treba kupiti nesto kvalitenije i skuplje.




Kako ne vrijedi

Daj malo više informacija
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.