Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 18:49   #1
Question PARENJE MALTEZERA

Pročitala sam dosta tema o parenju pasa ali bih željela čuti još mišljenja...
Juče sam parila Monu (maltezer, star 20 mjeseci)...Nakon par sati napokon su se sparili i zaljepili...pročitala sam da trebaju biti oko 20 min zaljepljeni a oni su ostali nekih 5-7 min nakon čega je on skočio s Mone i izbacio nešto malo sjemena po tepihu?sad nemam pojma da li je to TO,kako ću znati da je skotna(osim ultra zvuka)?
noni is offline  
Old 05.01.2008., 02:37   #2
Quote:
noni kaže: Pogledaj post
Pročitala sam dosta tema o parenju pasa ali bih željela čuti još mišljenja...
Juče sam parila Monu (maltezer, star 20 mjeseci)...Nakon par sati napokon su se sparili i zaljepili...pročitala sam da trebaju biti oko 20 min zaljepljeni a oni su ostali nekih 5-7 min nakon čega je on skočio s Mone i izbacio nešto malo sjemena po tepihu?sad nemam pojma da li je to TO,kako ću znati da je skotna(osim ultra zvuka)?
Imam šašavog maltezera starog 1,3 mj, čini se poprilično promiskuitetnog barem što se tiče jastuka i ruku , bez rodovnice, te pozivam sve zainteresirane maltezerice i njihove vlasnike da je jave na pm ukoliko su zainteresirani.
superplavusha is offline  
Old 05.01.2008., 20:42   #3
jel moze neka slikica mladog pastuha i daj pliz napisi koliko je tezak i velik.
zizuana is offline  
Old 06.01.2008., 20:13   #4
Quote:
noni kaže: Pogledaj post
Pročitala sam dosta tema o parenju pasa ali bih željela čuti još mišljenja...
Juče sam parila Monu (maltezer, star 20 mjeseci)...Nakon par sati napokon su se sparili i zaljepili...pročitala sam da trebaju biti oko 20 min zaljepljeni a oni su ostali nekih 5-7 min nakon čega je on skočio s Mone i izbacio nešto malo sjemena po tepihu?sad nemam pojma da li je to TO,kako ću znati da je skotna(osim ultra zvuka)?
Ako ste pogodili dan ovulacije, kujica bi trebala ostati skotna bez obzira koliko su bili sljepljeni jer ipak je određena količina sjemena ostala unutra i kažem, sve ovisi koji dan ste je parili.Jeste radili progesteron test?Zašto ne ponovite parenje?Koji dan tjeranja ste parili?
white alien is offline  
Old 07.01.2008., 01:50   #5
Kako sam računala to je bio neki 11-14 dan tjeranja...a parenej nismo mogli na žalost ponoviti jer nam je mužjak otišao na skijanje:-)
noni is offline  
Old 07.01.2008., 04:09   #6
O budući tajo i skija
Uglavnom, ako si dobro brojala, odnosno, ako je između 11.-14.dana, nadajmo se 12. ili 13., a ne 14. , kujica bi svejedno na trajanje parenja trebala ostati skotna, naravno, ako su i ona i mužjak zdravi i plodni
white alien is offline  
Old 07.01.2008., 17:51   #7
Quote:
noni kaže: Pogledaj post
Kako sam računala to je bio neki 11-14 dan tjeranja...a parenej nismo mogli na žalost ponoviti jer nam je mužjak otišao na skijanje:-)
Kak znate koji je 11. dan tjeranja????
Ja kod moje uopce ne skuzim kad se pocne tjerati!
__________________
We do NOT stop playing because we grow old; We grow OLD because we stop playing !.!.!

Tanj@ is offline  
Old 07.01.2008., 17:58   #8
Prvi dan je prvi dan krvarenja, a promatraj, za početaqk zapiši kad je bilo zadnje i očekuj iduće između 5-7 mjeseci nakon zadnjeg pa pazi .
white alien is offline  
Old 07.01.2008., 17:59   #9
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Prvi dan je prvi dan krvarenja, a promatraj, za početaqk zapiši kad je bilo zadnje i očekuj iduće između 5-7 mjeseci nakon zadnjeg pa pazi .
Ma ne vidi se nis kod nje, a i nema pravilnog razmaka. Ja samo skuzim po tome jer se pretjerano lize.
__________________
We do NOT stop playing because we grow old; We grow OLD because we stop playing !.!.!

Tanj@ is offline  
Old 08.01.2008., 00:20   #10
Quote:
Tanj@ kaže: Pogledaj post
Ma ne vidi se nis kod nje, a i nema pravilnog razmaka. Ja samo skuzim po tome jer se pretjerano lize.
Mora se vidjeti, kao što sama kažeš, prtjerano se liže pa zabilježi dan kad je to počela i računaj i čekaj iduće tjeranje i pripazi na krvarenje, moraš to primjetiti pogotovo ako je riječ o kućnom psu.pripazi na podove iako i pod kuje znaju čistiti za sobom.
white alien is offline  
Old 07.01.2008., 14:58   #11
nestrpljivo čekam i nadam se da je to to...malo me panika hvata kad dođe do okota, šta ja treba da radim,al haj valjda ću se snaći...hvala
noni is offline  
Old 07.01.2008., 17:48   #12
ma, nemoj da te hvata panika...sve će bit OK

I ja sam bila u panici 2 miseca, a moja maltezerica evo okotila prija tjedan dana i sve je sama napravila i sve je bilo OK

Tvoja jedina zadaća je da je češkaš, maziš i paziš ka i dosad

Ako te šta bude zanimalo, slobodno pitaj, iako će ti veterinar također sve objasnit...

Pozz
__________________
"The greatest thing you'll ever learn is how to love and be loved in return..."
aurora_st is offline  
Old 13.01.2008., 00:12   #13
Hvala svima na savjetima...Javim vam se za jedno 40 dana, tada ću nadam se znati šta je i kako
noni is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.