Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2009., 18:39   #1
Router, modem, wireless, antene, kantene ...........

treba mi jedna pomoc oko ZyXEL P660HW-D3 routera:

Krenuo sam raditi Conter Strike Clan War server i instaliro sam sve sto je trebalo i sad dolazi Port Forwarding i tu trebam otvoriti UDP i TCP portovo
ali na mom router nema ponudeno koje cu nego on samo TCP portove otvara pa bi me zanimalo ako neko zna di mogu promjeniti da otvara i UDP portove

Unaprijed Hvala!
KUMZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 20:45   #2
sry na DP-u ali ovo mi je hitno pa sam moro refresh
KUMZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:23   #3
Evo ti upute sa portforward.com za Counter Strike, ovo je za D1, ali vjerojatno imas slicno sucelje.

http://www.portforward.com/english/r...ter_Strike.htm

A jel' ti counter strike koristi TCP ili UDP protokol? Ili treba oba? Mislim, ti kod port forwarda na nekim routerima mozes ograniciti promet na samo jedan od tih protokola na taj port, ali po defaultu su dopustena oba, tj. ono sto program treba. Ovaj Zyxel xxxxx-D1nema odabir koji protokol ce pustiti, jel' tvoj ima?
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 22:45   #4
ma gledo sam to vec i napravio sam ali sam gledo po youtubu i za dlink upute za conter i oni moraju odabrati protokol jel svugdje gdje sam gledo treba odabrati protokol ali na zyxelu nema odabiranja protokola nego automatski on stavi na
na tcp a treba mi da na udp stavim jedne portove to treba negdje namjestiti samo di???!!!
KUMZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 01:40   #5
Ajde molim te stavi screen shot od tog ekrana na kojem radis port forward. Port je port, ti kad ga "otvoris" dajes programu stalni socket, da ne mora traziti slobodne portove, a koji ce se protokol vrtjeti na tom portu odlucuje program. Ne postoje "TCP portovi" ili "UDP portovi". Tako da ne brini, otvori sve portove koje trebas za CS (ima i nekih rangeova koliko vidim), ili stavi screenshot.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 13:47   #6
Izvoli vido pa vidi na port cecheru da neradi:

http://www.youtube.com/watch?v=N1m89fQ9PBw

izvolte ovaj zadnje sam se sjebo malo ali nema veze
KUMZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 22:37   #7
Ovo gdje ti pise service name "WWW", tu moras odabrati nesto drugo, jer www servis koristi TCP protokol, pa ti valjda zato otvara port samo za TCP. Pod taj "service name" mora biti nesto drugo, ako ne UDP, onda Custom ili nesto tako. Napravi screenshot (samo Print Screen) tog izbornika kad kliknes na strelicu kraj WWW da vidim koje izbore imas.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:34   #8
izvoli zoom aj jednom da bolje vidis http://i43.tinypic.com/2uz3z84.jpg
KUMZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 18:23   #9
TFTP ti je na UDPu, pa probaj njega staviti i port koji trebas, a sta je sa user defined.
Samo kao sto Tommy kaze ako ti je port otvoren onda nema veze koji protokol ide preko njega, vazno je da je server sa druge strane otvorio taj port sa tim protokolom....
to znaci ako ti prolazi TCP onda ti je sa druge strane otvoren TCP socket i on se javlja.

probaj sa ovim programcicem pokrenuti UDP server, pa vidi da li ti se javlja kroz NAT:
http://new.hwg.cz/download/sw/versio...ules_3-2-1.exe
dpinezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 19:45   #10
Ides na User define, tada ce ti vjerojatno otvoriti jos opciju da biras koji protokol zelis koristiti na odabranom portu. Ako nema, probaj nesto od sljedeceg: HTTPS - koristi i TCP i UDP na portu 443, VoIP preko SIP-a je na portu 5060, koristi i TCP i UDP i TFTP je cisti UDP. Ali vjerojatno na User define imas za odabir protokol. Nemoj brkati protokole i portove. Analogija: IP adresa ti je lokacija zgrade, portovi su ulazi u zgradu, a TCP i UDP su grupe ljudi koji ulaze i izlaze. Negdje smiju samo TCP ljudi, negdje UDP ljudi, a negdje svi. Ti sad biras vrata kroz koja ces propustiti ljude iz Counter Strike zgrade (servera) koji spadaju u UDP grupu.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 21:33   #11
Quote:
TommyZG kaže: Pogledaj post
Ides na User define, tada ce ti vjerojatno otvoriti jos opciju da biras koji protokol zelis koristiti na odabranom portu. Ako nema, probaj nesto od sljedeceg: HTTPS - koristi i TCP i UDP na portu 443, VoIP preko SIP-a je na portu 5060, koristi i TCP i UDP i TFTP je cisti UDP. Ali vjerojatno na User define imas za odabir protokol. Nemoj brkati protokole i portove. Analogija: IP adresa ti je lokacija zgrade, portovi su ulazi u zgradu, a TCP i UDP su grupe ljudi koji ulaze i izlaze. Negdje smiju samo TCP ljudi, negdje UDP ljudi, a negdje svi. Ti sad biras vrata kroz koja ces propustiti ljude iz Counter Strike zgrade (servera) koji spadaju u UDP grupu.
iso sam ja na User define ali nece i nista neradi od onog sto si reko
KUMZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 08:18   #12
A sto si napravio na User Define? Moze neka slika, tesko mi je malo ovako napamet pricati... Ne vjerujem da je Zyxel toliko smece da ne moze pravilno otvoriti port.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 11:10   #13
Sa Zyxelom sam imao velikih problema kaj se tiče otvaranja portova, ja i još hrpa ljudi. Nikad nisam uspio, proradilo na 5, 10 minuta i onda prestane. Možda neke serije nisu bile ok, nije to tako loš router.
rossonero is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 12:54   #14
Quote:
TommyZG kaže: Pogledaj post
A sto si napravio na User Define? Moze neka slika, tesko mi je malo ovako napamet pricati... Ne vjerujem da je Zyxel toliko smece da ne moze pravilno otvoriti port.

izvolte

http://i43.tinypic.com/2hnuz9j.jpg
KUMZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 19:12   #15
No, pa to ti treba, ponovno pogledaj onaj tutorial koji sam ti linkao sa portforward.com i podesi sve portove. Pazi da omogucis range tamo gdje te trazi, dakle start i end port ti nisu isti. Jesi postavio staticku adresu? Ako sve ovo pravilno radis, onda je ili ZyXel za baciti (probaj sa nekim routerom od frenda da vidis da li imas iste probleme) ili te muci firewall i ne propusta promet na taj port. Imas li aktivan neki software firewall?
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 23:59   #16
Question Wireless antena

Pozdrav (i ispirke na neupucenosti)

Situacija je sljedeca: Trenutno imam "obicnu" wireless antenu (onu koja se spaja u usb), a htio bi jaci signal - tj da sam u stanju poslat jaci signal. Koliko bi dobio sa tzv. "usmjerenom antenom" ?
Posto se radi o investiciji o par sto kuna koju bi mi mogli preporucit Nesto u tom stilu? I jesu li bitni ovi decibeli..Vise decibela, jaci signal? ili?

Takodjer je bitno da nije prevelika posto "krov zgrade" ne dolazi u obzir, vec mora stat u sobu na prozor. Dakle sto manja-jaca i jeftinija
(Nalazim se na 30-tak m visine tako da pretpostavljam da je to prednost)

Thnx

Zadnje uređivanje perpetuum mobile : 07.04.2009. at 00:12.
perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 09:41   #17
je, ovako generalno može se reći više decibela = veća udaljenost pokrivena. ali puno informacija ovdje fali.

dakle, hoćeš imati access point kod sebe? za samo jednog klijenta ili više iz više smjerova? ili si ti spajaš na neku mrežu? koja udaljenost? ovo u Elma shopu su dosta skupa rješenja koja su možda pretjerana za tvoje potrebe

i da, krivi podforum. leti na networking
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 15:28   #18
Router KASDA

Router KASDA imam. I imam sad dva kompjutora u kuci. Oba dva spojena preko LAN kabela sa Kasdom. I sad ako radi prvi kompjuter drugi ne radi, ako radi drugi prvi ne radi. Sad kako stavit oba dva da rade u isto vrime. Pomoc sta brze molim, ako triba jos podataka samo recite.

Kad se spajam na oni drugi (dok prvi radi) govori mi da su invalid user name i password. A isti sam sve stavia
«Neutral» is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 19:39   #19
Kao prvo hvala na odgovoru. Kao drugo ne znam o cemu pricas (acess point?), pa cu objasnit zdravo seljacki...Dakle treba mi (malo jaca) antena za spajanje na druge mreze (blizu je stud. dom koji ima otvorenu mrezu, recimo 200-300 m zracne linije). Od te antene bi kabel isao u jedan komp "main" (mozda zato sluzi taj acess point?), a jos bi se dva kompa bezicno spajala na "glavni"komp koristeci vezu koju je antena "uhvatila. Evo skica...

perpetuum mobile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 08:24   #20
hmm ne vidim sličicu

ali da, to što hoćeš napraviti je zapravo pristupna točka iliti access point - točka na koju se spajaju drugi kompovi. za 200-300 m su te antene preskupe, jedna dobra kantena je sasvim dovoljna i neusporedivo jeftinija. relativno jednostavno se može napraviti u kućnoj radinosti ( ima uputstava na netu ) ali je i kupnja gotove isplativa: http://kantena.freehostia.com/ - cca 120kn + poštarina, i onda treba još pošten kabel. bez tanjura naravno, tanjur ide na kilometarske udaljenosti

što se ostatka tiče - nije baš jednostavno. moraš znati nešto o mrežama, kako je postavljena ta na koju se želiš spojiti. komp koji će služiti za to može biti i neki stari na 200MHz sa LAN i wireless karticama, najbolje sa instaliranim Pfsense, Mikrotik ili sličnim linuxoidnim OS-om koji služi baš za to. pa onda treba i sa time znati nešto.

IMHO najbolje bi bilo kantenu spojiti na recimo Airlive 5460 (pa uzeti i neki jeftini switch ako treba spojiti više kompova, ili malo skuplji model 5470 koji ima 4 LAN konektora pa ne treba dodatni switch), on se kao klijent spoji na mrežu u domu a kompovi se na njega spoje kabelom. najmanje muke
__________________
People. What a bunch of bastards.

Zadnje uređivanje Thurgood : 08.04.2009. at 08:35.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.