Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 02:25   #1
Hrvatice izdvajaju i do 6000 kn za kremicu

drage moje,
zanima me u kojoj mjeri vjerujete carobnim obecanjima proizvodjaca krema za lice.
mislite li uistinu da ijedna krema moze utjecati na stanice koze ili cak na potkozno tkivo i imati efekt pomladjivanja ili pak, jos nevjerojatnije, lifting efekt?

na razmisljanje me potaknuo podatak da se kod nas pocela (i to navodno jako dobro) prodavati krema od nekih 6.000 kuna.

http://www.zagreb-shopping.com/compo...-kn-za-kremice

ok, jasno mi je da neke koristi od krema ima, u smislu da nam daju potrebnu vlagu i masnocu, zastitu od sunca ili eventualno neke vitamine (posebno C i E), ali kolika je realna vidljiva i objektivna ucinkovitost tih preskupih cuda u staklencicama, koliko je to sve sto obecavaju medicinski moguce?

da li ista vise cine za kozu od jednog avenea iz ljekarne ili nivee?

ja mislim da ne.mislim da je to jednostavno medicinski i bioloski nemoguce.

molim vas, ostavite mi temu na zenskom kutku, jer na kozmetici mozda necemo dobiti tako objektivna i razlicita misljenja, posto je to podforum specijaliziran za kozmetiku , a bas me zanimaju razna misljenja zena ovdje.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 04:36   #2
J a s v e b a s v j e r u j e m ... z a t o j e r m e d i j i k a z u
COMMONWEALTH is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 05:32   #3
Mislim da nijemoguce to sto oni kazu u reklamama, za par sati i par mjeseci vidjeti efekat. Mozese malo, malo popraviti i to je sve.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 08:36   #4
jel postoji kakav čudotvorni pripravak od kojeg se obnavljaju stanice mozga?
ja bi prvo to uzela da regeneriram svoj zakržljali organ, a onda bi tek bila u stanju spoznati kako mi je baš neophodna krema za 6 iljada kuna
Konkubina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 08:57   #5
ne vjerujem u cudotvorno djelovanje krema. koristim onu koja mi daje dobar osjecaj na licu.
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 09:04   #6
...bila sam jedno vrijeme zaluđena kremicama, al ni tada mi nikad nije palo na pamet pljunit više od 100 kn za primjerak...ma ni toliko...

...evo već pune dvije godine ne koristim kremu nikakvu, uopće, ni za lice ni za tijelo i koža mi je bolja nego ikad

...tako da ne, ne vjerujem nikakvim kremicama, po meni je to potpuno nepotrebno, ukoliko nemaš ozbiljnih problema sa kožom, a tada ti ionako trebaju kremice koje ti prepiše doktor valjda

...inače, poznajem tetu koja vrlo vjerojatno već ima tu kremicu u svojoj kupaoni...moram priznat da žena za svoje godine izgleda ko avion, al ona je oduvijek bila jako lijepa, divne kože i mladolika, tako da nikad nećemo znat jel joj to od preskupih kremica ili ne
__________________
trebam novo telo

Zadnje uređivanje gica : 03.12.2010. at 09:15.
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 09:10   #7
jebote!
mislila sam da ne postoje kreme koje su skuplje od 400tinjak kuna. a i na tu cijenu sam ostala k'o tavom pogodjena.


inace, potpisujem ovo dolje:
Quote:
noaccount kaže: Pogledaj post
ne vjerujem u cudotvorno djelovanje krema. koristim onu koja mi daje dobar osjecaj na licu.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 09:15   #8
ja sam se navukla na baleinu dnevnu sa q10. kosta 25 kn ali mi je super na kozi. imam i jednu skuplju pa ih kombiniram.
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 09:29   #9
Pa ovak. Ja imam već godinica i malo iskustva s kremama pa mogu nekaj i reči po tom pitanju
Mislim da nije stvar u cijeni jer je sve iznad određene cifre porez na budale koje se pale na egzotične sastojke. Stvar bi išla redosljedom otprilike ovako : genetika, zdrav život, kvaliteta kreme, učestalost nanošenja. S tim da kvaliteta kreme za mene i za nekog drugog nije ista.
Probala sam neke skupe razvikane kremice od kojih mi je lice gorjelo i osulo se, neke su bile OK. No uvijek se vraćam l'orealu jer mi se pokazao najbolji. Od njihovih maski, kemijskog pilinga do krema. Dobro, Clarinsov Wake up losion za dame u najboljim godinama je mrak
S obzirom na godine lice mi nije ništa gore od nekih koje su kod kozmetičarke na raznim tretmanima jednom mjesečno i koriste puno skuplje kreme od mene. Ja nikad kod kozmetičarke kročila svašta se doma može odradit. Osim ako se ima problema s tenom i slično. To je drugo.
Jeste li ikad vidjele ženu u 40tim i 50tim (imate ovih naših selebritija koje se naslikavaju) a da im se ne vidi koliko godina imaju? Ima ih njegovanih i manje njegovanih. S boljim i lošijim tenom. Bore se može odgodit, al tonus i zategnutost... gravitacija i godine čine svoje.
Osim pod nož... on zasigurno zateže
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 09:43   #10
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
drage moje..

na razmisljanje me potaknuo podatak da se kod nas pocela (i to navodno jako dobro) prodavati krema od nekih 6.000 kuna.
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Mislim da nije stvar u cijeni jer je sve iznad određene cifre porez na budale koje se pale na egzotične sastojke. Stvar bi išla redosljedom otprilike ovako : genetika, zdrav život, kvaliteta kreme, učestalost nanošenja. S tim da kvaliteta kreme za mene i za nekog drugog nije ista.
slažem se u potpunosti
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Probala sam neke skupe razvikane kremice od kojih mi je lice gorjelo i osulo se, neke su bile OK.
S obzirom na godine lice mi nije ništa gore od nekih koje su kod kozmetičarke na raznim tretmanima jednom mjesečno i koriste puno skuplje kreme od mene.
prvo bih se osvrnula na dio texta iz linkanog članka:
Čudotvorne kremice koje koštaju prosječnu hrvatsku plaću ili čak i dvije, dok neki nemaju ni za kruh! Tko ih uopće kupuje? Je li njihova vrtoglava cijena opravdana i potrebna
taj dio mi je nepotreban, jer ljudi će uvijek trošiti, na skupa vina, na nepotreban skupi nakit, let u svemir, kog boli briga ako ja svojih 6 000 kuna zapijem, zakockam, potrošim na kurve ili si kupim hidratantnu kremu? super su mi te novinarske moralne vertikale

što se tiče same kreme, probala sam neke skuplje kreme i uopće mi nije sjelo i zaista, zaista mi se ne da davati pare nekom Decleoru ili kome već da si ima za loft prilozima od moje mikroplaće.
za noć stavljam becutan jer mi je super, sad zimi kad mi je koža suha, ne iritira mi kožu, što zagrebaška voda na primjer radi pa nakon tuširanja imam plikove po licu par sati, i becutan umiri. stavljam ulje na područje oko očiju za smanjivanje stvaranja bora.
preko dana imam neku Müllerovu kremu. i to bi bilo to. ne idem na čišćenja lica, bila sam par puta i iskrena kozmetičarka mi je rekla da nema potrebe za tim ako je lice čisto bez nekih ispada. ne mislim da je ovo jedini i najmudriji način čuvanja kože, ali meni trenutno paše.
pijem dosta tekućine, ne stavljam previše šminke, ne pušim-i vjerujem da si time pomažem.
na kraju, ni ne želim maskirati sve bore smijalice i biti trajno začuđena ko Nicole Kidman
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 09:48   #11
E to, za pušenje.
Kad sam prestala pušit, očigledno, vidno poboljšanje izgleda tena bar 30tak% u odnosu na prije.
Časna riječ.
Boja, vlažnost/suhoća...

Zadnje uređivanje Gilda. : 03.12.2010. at 10:02.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 09:58   #12
mah sa dobrom reklamom mozes svasta prodat
radje prirodno nesto, jer ovo sve ostalo nema sanse da stavim na lice od kad sam probala garnier nesto i osula se ko idiot od tad nema vise kemijskih stvari osim u svrhu zdravlja
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 12:50   #13
bljuv!
parfemic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 12:55   #14
Mislim, da postoji neka takva krema koja zaista pomlađuje, da bi recimo Madonna danas u pedesetoj izgledala kao onda 'Like a virgin' nekad, a ne kao izbotoksirana fufa koja se bori protiv prirode. Ima ljudi na svijetu koji mogu baš sve platiti, pa im to nije vratilo mladenački izgled.
Tako da, mislim da svaka krema iznad 500 kn je zaista porez na budale, i da krema može samo malo malkice ublažiti bore samo zato jer se redovito hrani i hidratizira koža. I mislim da zdrav način života može puuuno više napraviti za kožu od jedne kreme.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 12:58   #15
ja se ne mogu natjerati ni da redovno koristim najobicniju, najjeftiniju kremnu za lice
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 12:58   #16
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...inače, poznajem tetu koja vrlo vjerojatno već ima tu kremicu u svojoj kupaoni...moram priznat da žena za svoje godine izgleda ko avion, al ona je oduvijek bila jako lijepa, divne kože i mladolika, tako da nikad nećemo znat jel joj to od preskupih kremica ili ne
nije sigurno.. tu ima veze genetika, crte lice, i stav prema životu..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:04   #17
Bit ću u potpunosti oftopic, ali stvarno mi više na jetra idu ti naslovi tipa Hrvati ovo, Hrvatice ono... zar u parfumerijama pitaju za nacionalnost?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:08   #18
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Bit ću u potpunosti oftopic, ali stvarno mi više na jetra idu ti naslovi tipa Hrvati ovo, Hrvatice ono... zar u parfumerijama pitaju za nacionalnost?
pretpostavljam da je naslov takav stoga što, za razliku od austrijanaca naprimjer, hrvatima standard nije takav da to može opravdat. doduše, ja vjerujem da te koje izdvajaju 6000 kuna za kremicu spadaju u 2% onih koji to mogu.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:11   #19
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da je naslov takav stoga što, za razliku od austrijanaca naprimjer, hrvatima standard nije takav da to može opravdat. doduše, ja vjerujem da te koje izdvajaju 6000 kuna za kremicu spadaju u 2% onih koji to mogu.
Pa da, ali kako znaju da u tih 2% žena koje si mogu priuštiti kremu ne spadaju npr. žene stranih ambasadora?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:13   #20
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Pa da, ali kako znaju da u tih 2% žena koje si mogu priuštiti kremu ne spadaju npr. žene stranih ambasadora?
pa tako što u žutim časopisima mogu vidjet kojekakve koje su se prigodom promocija raznoraznih kremica naslikavala uz iste ili su u specijaliziranim tiskovinama navele šta koriste.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.