Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2008., 16:55   #201
Quote:
anabelll kaže: Pogledaj post
Ne , ne koristim ljekove jer sam protivnik te kemije, ili bilo kakve.
Psihičke bolesti su baš to , i sama riječ to kaže.

.
sori ali jesi ti sigurna da si pravi bipolarac? ja znam dva bliska slucaja. jedna od mojih boljih projateljica je bipolarac skoln manijama. lijeci se u vise navrata kad je odbijal uzimati lijekove. dozivjela sam te trenutke (razbijanje, urlanje, hodanje posred ceste, vikanje na ljude.....neopisivo, on bez lijekova ne funkcionira. ako ti funkcioniras bez ljekova, onda nisi bolesna.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 18:02   #202
Quote:
booobamara kaže: Pogledaj post
da, zensko je, gestalt psihoterapeutkinja, doktorirala socijlani rad, a vec se jako dugo bavi psihoterapijom. ne radi u niti jednoj instituciji vec privatno (300kn je sat), pa ako mislis da je u redu za sebe odvojiti taj novac, javi! a ja sibnem broj.

postoji 2 tipa psihoterapijskog rada: jedan je taj da krece od sada pa nadalje, i olaksava nam da se maknemo s mrtve tocke. drugi tip je onaj u kojem se okrecemo i rijesavamo sve ono iza sebe da bi mogli dalje. gestalt terapija je ovaj drugi tip. transakcijska analiza je prvi tip. to je isto jedna super uspjesna metoda, koja mi je svojevremeno jako pomogla, no sad kad je sve ok kuzim da ponavljam neke obrasce ponasanja i reagiranja i zelim ih razumijeti i "odstraniti" jer nisu moji vec dobiveni odgojem i kroz odrastanje. imam kontakt broj za obje vrste psihoterapije, i oba nacina su stvarno djelotvorna, pod uvjetom da ne lazemo sami sebi da zelimo raditi na tome da nam bude bolje. makar si npr. trebali priznati i 1000 pogresaka i truditi se da ih ispravimo. ali barem naucimo kako dalje.
naravno da ima jos masa raznih psihoterapijskih pristupa, no s ova dva osobno imam iskustva i mogu ih preporuciti.

Mislim da je psihoterapija vrlo korisna i prva metoda liječenja za razne neurotske probleme a kod ostalih , težih samo pomoćna terapija. Pitat ću prof. dr. šta misli o tome da li bi to meni koristilo. Ipak je farmakoterapija na prvom mjestu za sve poremećaje koji su teži od neuroza. Ja sam probala i jogu, meditaciju, sve moguće tehnike opuštanja sa vrlo malim ili nikakvim rezultatima , to je bacanje pijeska u oči. Super je za zdrave ljude da ostanu takvi ali za druge-ja bi rekla opasno ako zbog toga izbjegavaju medikamentoznu terapiju.
blue mood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 12:48   #203
bipolarni poremećaj

Quote:
suncica_md kaže: Pogledaj post
molim da se javi netko tko je bipolaran i zeli o tome pricati
Jesi li još zainteresirana za tu temu? Ja imam bipolarni poremećaj.
ma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 16:10   #204
I meni govore da sam baš super , neki to i misle a neke boli kurac, ono dok je ona mirna i mi smo mirni.
Najgore je u toj maničnoj depresiji što antidepresivi i stabilizatori utječu ne tijek bolesti pa se simptomi umjetno stvaraju.
Na primjer dobiješ antidepresiv i maniju al dobro to je ko da meni neko priča kak je to bez noge ili ruke.

Ja sam sad u fazi kreveta i bezgraničnih mogućnosti dvd-a.
Spavam oko 18 sati. Sad sam si maknula tableticu za spavanje pa će i to pasti na nekih možda 14 sati.

Jučer sam konačno pogledala Predator normalno pošto me još drži depresijica kad je alijen skinuo kacigu a Arnorl rekao u r one ugly son of a bitch, ja sam si pomislila idiote znaš kolko ljudi s rakom lica slično izgleda .
Ja sam ....
gnki2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:22   #205
Čitam ove komentare jer i ja imam nekih sličnih problema... Imam velike oscilacije u raspoloženju, čas sam super volje, a čas mi sve izgleda grozno, svakakve mi se crne misli motaju po glavi i užasno sam umorna... Nije to baš tolika krajnost kao što sam pročitala kod nekih, ali vrlo je moguće da i ja imam jedan (možda blaži) oblik bipolarnog poremećaja iako nemam dijagnozu jer ne želim ići kod doktora pa da me šopaju tabletama... Nekako se više pokušavam sama s tim boriti... Sve me to prilično psihički iscrpljuje tako da mislim da je tome uzrok moj veliki fizički umor.... Navečer jedva uspijem odgledati neki film u komadu... najčešće zaspim usred filma... mog dečka to nenormalno živcira i onda se u pravilu posvađamo... Nije mu nikako jasno da jednostavno nisam u stanju ostati budna koliko se god trudila... Zna mi reć da se malo trgnem, da šta mi je, da kako mogu svaki put zaspati, da stalno spavam itd... Ne znam kako da mu objasnim da jednostavno nisam u stanju... Mislila sam da stvarno nisam normalna, a onda sad kad sam pročitala da vas ima još koji su u stanju neprestano spavati sad mi se čini da on jednostavno nema razumijevanja ili možda ne razumije kako je to... Ima li neko savjet?
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:30   #206
Kojom se brzinom izmjenjuju raspoloženja kod bipolara,odnosno koliko je kome bilo najkraće vremensko razdoblje da je odletio u petu ili da se kalao na prvu brzinu?I da li na vas utječu godišnja doba?odnosno potiču li maniju i depresiju
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 21:40   #207
Quote:
vilica kaže: Pogledaj post
Ne znam kako da mu objasnim da jednostavno nisam u stanju... Mislila sam da stvarno nisam normalna, a onda sad kad sam pročitala da vas ima još koji su u stanju neprestano spavati sad mi se čini da on jednostavno nema razumijevanja ili možda ne razumije kako je to... Ima li neko savjet?
znam kako ti je sto se umora tice. Ja se jako brzo umaram, rano idem spavati. Lijeka za to nemam ni sebi ga jos nisam nasla. Da i jako puno spavam
A decko ti je glup ako nema razumijevanja da je tebi lose. Mrzim netolerantne ljude.
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 21:31   #208
ja san uvjerena da iman bipolarni poremecaj.. nisam bila kod doktora jer ne zelin cuti da je istina ako i imam : ( citala san masu clanaka i svega i nekako uvik pronadem i svoje simptome.. raspolozenja mi se mijenjaju velikom brzinom..nekad bude po par dana oke pa lose, a i nekad po danu mi se oko 4-5 puta promini raspolozenje, od super do izrazito loseg..ima dana kad se probudin jedva..kad prespavam do 3 popodne..i odem lec u 9 navecer jer nemam volje ni za sto,pa ni za otic do trgovine 5 minuta... onda ima dana kad sam puna energije, mislin kako cu sve stici pa napravin planove da cu naucit za neki ogroman ispit u premalo vremena i tako..
a ovo sta je netko spomenuo da vam je grozno hodat po ulici samima..tako mi se javi isto ponekad, i cini mi se da svi, ali bas svi bulje u mene.. grozno
i u tramvaju. ili ako netko sjedne pored mene pocnen se preznojavati..
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 13:37   #209
Quote:
shljokica* kaže: Pogledaj post
ja san uvjerena da iman bipolarni poremecaj.. nisam bila kod doktora jer ne zelin cuti da je istina ako i imam : ( citala san masu clanaka i svega i nekako uvik pronadem i svoje simptome.. raspolozenja mi se mijenjaju velikom brzinom..nekad bude po par dana oke pa lose, a i nekad po danu mi se oko 4-5 puta promini raspolozenje, od super do izrazito loseg..ima dana kad se probudin jedva..kad prespavam do 3 popodne..i odem lec u 9 navecer jer nemam volje ni za sto,pa ni za otic do trgovine 5 minuta... onda ima dana kad sam puna energije, mislin kako cu sve stici pa napravin planove da cu naucit za neki ogroman ispit u premalo vremena i tako..
a ovo sta je netko spomenuo da vam je grozno hodat po ulici samima..tako mi se javi isto ponekad, i cini mi se da svi, ali bas svi bulje u mene.. grozno
i u tramvaju. ili ako netko sjedne pored mene pocnen se preznojavati..


Tako je i meni... uvjerena sam da to imam, ali ne želim baš čuti da je to istina jer bi to značilo da nema druge nego doživotno biti na lijekovima... ovako se bar nadam da mogu sama nekako (naravno uz podršku bližnjih) pobijediti... Inače, razgovarala sam s dečkom prvi put otvoreno o svemu tome i pitala sam ga da li je možda razmišljao da su za moje ponašanje krive neke kemijske reakcije u mozgu... rekao je da nije nikad... i onda smo tako razgovarali i rekao je da će mi biti podrška i da ćemo se probati zajedno boriti protiv toga bez lijekova, ali ako ne bude išlo da ćemo potražiti stručnu pomoć....
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 18:56   #210
Quote:
vilica kaže: Pogledaj post

Tako je i meni... uvjerena sam da to imam, ali ne želim baš čuti da je to istina jer bi to značilo da nema druge nego doživotno biti na lijekovima... ovako se bar nadam da mogu sama nekako (naravno uz podršku bližnjih) pobijediti... Inače, razgovarala sam s dečkom prvi put otvoreno o svemu tome i pitala sam ga da li je možda razmišljao da su za moje ponašanje krive neke kemijske reakcije u mozgu... rekao je da nije nikad... i onda smo tako razgovarali i rekao je da će mi biti podrška i da ćemo se probati zajedno boriti protiv toga bez lijekova, ali ako ne bude išlo da ćemo potražiti stručnu pomoć....
Vas dvije više naginjete bpd-u,a disbalans neurokemije mozga je sa sigurnošću
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 19:50   #211
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
a disbalans neurokemije mozga je sa sigurnošću
sto je to?
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:37   #212
Quote:
suncica_md kaže: Pogledaj post
molim da se javi netko tko je bipolaran i zeli o tome pricati
ja sam bipolarna već skoro dvije godine, prestrašna mi je pomisao da ću cijeli život bit na tabletama. odbijala sam terapiju pa sam u dvije ipo godine imala 6 epizoda manije i samo jednu depresije, sada već pola godine uzimam terapiju i dobro sam. i ja bi volila s nekim ko ima isti problem popričat
januar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 20:41   #213
molim da se javi neko tko je bipolaran i želi o tome pričati
januar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 11:58   #214
Quote:
shljokica* kaže: Pogledaj post
sto je to?
nisam doktor,ali laički stanje kad neke tvari u mozgu ne obavljaju svoju funkciju kao kod uvjetno rečeno "normalnih" ljudi....ili su povišeni ili sniženi ili nije adekvatan prijenos....npr.povišen dopamin...psihotičnost,fantaziranje,nemogućnost razlikovanja realne stvarnosti od zamišljene iskonstruirane osobne stvarnosti....nizak serotonin...depresija....kortizol...doživljaj pretjeranog stresa i reagiranje u skladu sa tim...itd...
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:32   #215
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Vas dvije više naginjete bpd-u,a disbalans neurokemije mozga je sa sigurnošću


A bpd je skraćenica od?
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:46   #216
bpd je bipolar disorder, mislim
januar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 12:54   #217
Borderline personality disorder (BPD)
pa dajte ljudi malo proguglajte.
imate i ovdje strucnu temu granicni poremecaj osobnosti BPD.
filter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:50   #218
Quote:
filter kaže: Pogledaj post
Borderline personality disorder (BPD)
pa dajte ljudi malo proguglajte.
imate i ovdje strucnu temu granicni poremecaj osobnosti BPD.


pa dobro... jel to onda isto što i bipolarni poremećaj?!
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:52   #219
pa nije. nema ni isti naziv.
filter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:40   #220
Quote:
filter kaže: Pogledaj post
pa nije. nema ni isti naziv.


Sad sam malo proguglala po netu i moram priznati da mi nije baš najjasnija podjela između bipolarnog poremećaja i graničnog poremećaja ličnosti... imaju dosta dodirnih točaka i čini mi se da je vrlo tanka linija između ova dva pojma...
vilica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.