Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2009., 16:36   #81
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
thx, jasno je sad, samo ove planete sa 2 vladara, oba su jednaka po vaznosti il je jedan jednakiji od drugog?
Neka me netko ispravi ako je netočno, ali koliko znam za Škorpiona čiji su vladari Pluton i Mars primarno gledaš Pluton, za Vodenjaka primarno Uran, za Ribe(Jupiter i Neptun) Neptun.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 21:31   #82
tek kuzim neke osnovne stvari u astrologiji.. al ovo zvuci zanimljivo, ako sam dobro skuzil.
stvar je u tome da za svoj rockas covjek otputuje i time utjece na svoju kartu sljedecih 6mj
http://www.bobmarksastrologer.com/19.1Birthdays.htm
kaj mislite o toj ideji?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:20   #83
tko je Vladar Riba,Neptun ili Jupiter?
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 09:34   #84
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
tko je Vladar Riba,Neptun ili Jupiter?
Neptun u modernoj, a Jupiter u tradicionalnoj astrologiji.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 21:18   #85
Jedan mali upit....Pa ako netko ima vremena da da odgovor bio bih jako zahvalan.
Naime,već sam 4 mjeseca duboko zapitan nad time što je jedna meni jako,jako draga osoba u horoskopu.
Rođena je 23.8. u Koprivnici između 8 i 8:30 ujutro.
Pokušao sam na www.astrologija nešto (tamo piše da je Lav),ali ta stranica kao da uzima samo dane,a ne sate i minute kod prijelaza znakova........u jednom priručniku piše da je 23.8. još uvijek Lav,u drugom da je Djevica....
Zahvaljujem unaprijed...
Ja sam Vodenjak.

23.08.1988 između 8 i 8.30 u Koprivnici...
Zaboravio sam godinu u prethodnom postu.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 30.08.2009. at 15:48. Reason: spajanje postova
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:33   #86
utjecaj podznaka i komplementarnost znak-podznak u odnosu ljudi

1- je li istina da se u dvadesetima prelazi u podznak?
ja se točno tako osjećam. inače vjerujem u astrologiju, ne toliko onu općenitu, koliko u natalne karte, ali ovo me buni, jer čitati o svom znaku mi je totalno pojednostavljenje, a zadnjih par godina se u njemu niti ne nalazim previše.
možda je malo i pretjerano reći da se nakon dvadesete prelazi u podznak, ali izgleda mi da tada definitivno postaješ nerazdvojiva kombinacija znaka i podznaka.

2- kažu da su idealne kombinacije za ljubavnu vezu osobe s istim znakovima u znaku i podznaku u obrnutoj kombinaciji (npr. blizanac-rak i rak-blizanac)?
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 15:50   #87
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Jedan mali upit....Pa ako netko ima vremena da da odgovor bio bih jako zahvalan.
Naime,već sam 4 mjeseca duboko zapitan nad time što je jedna meni jako,jako draga osoba u horoskopu.
Rođena je 23.8. u Koprivnici između 8 i 8:30 ujutro.
Pokušao sam na www.astrologija nešto (tamo piše da je Lav),ali ta stranica kao da uzima samo dane,a ne sate i minute kod prijelaza znakova........u jednom priručniku piše da je 23.8. još uvijek Lav,u drugom da je Djevica....
Zahvaljujem unaprijed...
Ja sam Vodenjak.

23.08.1988 između 8 i 8.30 u Koprivnici...
Zaboravio sam godinu u prethodnom postu.
Točnu natalnu kartu možeš izraditi na poznatoj astrološkoj stranici www.astro.com odabirom slijedećih opcija redom:


- Free Horoscopes (u lijevom uglu)
- All horoscopes at a glance
- Chart Drawing
- Add a New Person (otvara se prozorčić za upis potrebnih podataka za izradu natalne karte)
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 16:43   #88
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
1- je li istina da se u dvadesetima prelazi u podznak?
ja se točno tako osjećam. inače vjerujem u astrologiju, ne toliko onu općenitu, koliko u natalne karte, ali ovo me buni, jer čitati o svom znaku mi je totalno pojednostavljenje, a zadnjih par godina se u njemu niti ne nalazim previše.
možda je malo i pretjerano reći da se nakon dvadesete prelazi u podznak, ali izgleda mi da tada definitivno postaješ nerazdvojiva kombinacija znaka i podznaka.
Ne.

Natalna karta je cjelina i opisuje čovjeka kao nerazdvojnu kombinaciju onoga što se u njoj nalazi. Svaka planeta u natalnoj karti ima svoj princip i značenje unutar te cjeline, dok podznak nije planeta nego "egzaktni i precizni stupanj znaka na istočnom horizontu u trenutku rodjenja". Čovjek ima isti znak, podznak i ostalo istim cijeli život te ne može njegovo Sunce "preći u dvadesetim" u nešto drugo.


Taj podatak koji si čula datira od Maje Lončarić koja je to prezentirala u jednoj svojoj knjizi na taj način bez objašnjena, a iz nekog čudnog razloga se strašno proširilo među pukom.
Quote:
2- kažu da su idealne kombinacije za ljubavnu vezu osobe s istim znakovima u znaku i podznaku u obrnutoj kombinaciji (npr. blizanac-rak i rak-blizanac)?
Ne postoji univerzalno pravilo, svaki čovjek je individua za sebe, pa se kao takav treba promatrati i u odnosu na svog "idealnog para". Također znak i podznak su samo djelovi natalne karte, a ne predstavljaju cjelinu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 17:15   #89
Hvala.
Djevica.I to dupla.
Mjesec u Jarcu.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 22:24   #90
Negdje sam pročitala da ukoliko u natalu, vladatelj 8 kuće ode u petu, a vladatelj 5 kuće u osmu - da to može značiti i smrt djeteta. Da li je to jedini pokazatelj za tako nešto ili postoji još?
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 10:10   #91
Quote:
sweet Irma kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitala da ukoliko u natalu, vladatelj 8 kuće ode u petu, a vladatelj 5 kuće u osmu - da to može značiti i smrt djeteta. Da li je to jedini pokazatelj za tako nešto ili postoji još?
Mislim da ako općenito na taj način gledaš na astrologiju da je to vrlo pojednostavljen i "nezdrav" pogled na nju.



Dakle, naravno da to nije jedini pokazatelj i da se natalna karta mora promatrati kao cjelina a nikako na način da se izdvaja jedan aspekt pa na osnovi toga donose jednoznačna, fatalistička tumačenja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:06   #92
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da ako općenito na taj način gledaš na astrologiju da je to vrlo pojednostavljen i "nezdrav" pogled na nju.



Dakle, naravno da to nije jedini pokazatelj i da se natalna karta mora promatrati kao cjelina a nikako na način da se izdvaja jedan aspekt pa na osnovi toga donose jednoznačna, fatalistička tumačenja.
hvala na odgovoru , znam da si u pravu zato sam i postavila pitanje da ne upadam u fatalistička tumačenja ali znaš kako je, mi laici kada idemo promatrat aspekt po aspekt, nije nam teško upast u takvu zamku..
sweet Irma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 17:59   #93
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne.

Natalna karta je cjelina i opisuje čovjeka kao nerazdvojnu kombinaciju onoga što se u njoj nalazi. Svaka planeta u natalnoj karti ima svoj princip i značenje unutar te cjeline, dok podznak nije planeta nego "egzaktni i precizni stupanj znaka na istočnom horizontu u trenutku rodjenja". Čovjek ima isti znak, podznak i ostalo istim cijeli život te ne može njegovo Sunce "preći u dvadesetim" u nešto drugo.


Taj podatak koji si čula datira od Maje Lončarić koja je to prezentirala u jednoj svojoj knjizi na taj način bez objašnjena, a iz nekog čudnog razloga se strašno proširilo među pukom.
Slažem se..
Svakako se ne radi o "prelasku"...

Naime radi se o činjenici da osnovnu strukturu predstavljaju So znak, Mo znak, Asc. i stelij ukoliko postoji u karti.

Znači imamo od mogućnost 1-5 znakova koji čine osnovnu strukturu.

U nekom dijelu života se više ispoljuju neke od karakteristika nekog znaka, pa tako nekad više "pašemo" opisu podznaka, nekad Mo znaka, nekad So znaka...
Tako da ima perioda kad se neki od tih djelova osnovne strukture više razvijaju, dok se ne uklope u cjelovitu ličnost tijekom godina...

Tako za podznak kažu da se počinje više ispoljavati u 20 ima, So u tridesetima...
No nije pravilo, jer vrijedi "jače" pravilo da se u mladosti prvo počinje ispoljavati onaj dio strukture koja ima "lakše" aspekte...

Iz tog razloga nekad kod male djece vidimo kasnije velike promjene...

Recimo netko tko ima neznam Asc u djevici a Mo i So recimo u vatrenim ili zračnim znacima, pa je kao malo dijete povučen i sramežljiv, ćutljiv, tome je sigurno u mladosti više došao do izražaja asc, jer kasnije ga vjerojatno nitko nebi mogao uhvatiti ni za glavu ni za rep kad se aktivira preostali dio strukture u vatri i zraku...

Isto tako može biti i obrnuto, da je kao mali to neko dijete pravi vrag a da je poslje stabilniji i smireniji...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 21:12   #94
-na koji nacin se astronomski objasni pojam kuća, tj. kak se zna gdje pocinje jedna a gdje druga?
-na koji nacin se gleda zivot u razdobljima od pocetka do kraja u natalnoj karti? negdje sam procital da se uzima za svaku kucu po 6 (il 7, 8?) god. znaci prva kuca najranije djetinjstvo, pa druga malo dalje, pa treca jos dalje.. ?
npr gdje vidjet kakva je osoba bila sa 15tak god, kakva sa 30 a kakva sa 60? jel se to vidi u natalu il je nuzno gledat tranzite, solare, progresije il sto vec?
-i jos, kak to da postoji samo 12 znakova, kuzim recimo za sunce koje se stalno krece tim imaginarnim krugom, ajde jos koji planet da ga slijedi, al da se bas svih 10 krecu tom iskljucivo jednom odredjenom putanjom a ostali prostor ostavljaju praznim.
npr da se bar venera malo prošpancira slikarskim stalkom

Zadnje uređivanje pic : 04.09.2009. at 21:32.
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 09:09   #95
Zanima me zna li se možda koji je znak najrjeđe prisutan, a koji najčešće (tj. da li je itko to možda istraživao)

Jer primjerice znam hrpu ovnova i bikova (ali stvarno jako puno), i kad god upoznajem nekog novog, najveća je šansa da je ovan ili bik - slučajnost ili?
__________________
"After one look at this planet any visitor from outer space would say 'I want to see the manager.'"

"I'm going to be just like you: the job, the family, the fucking big television, the washing machine, the car, good health, low cholesterol, dental insurance, mortgage, junk food, children, walks in the park, nine to five, washing the car, family Christmas, indexed pension, tax exemption, getting by, looking ahead, to the day you die."
tearsinheaven. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 13:11   #96
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
U nekom dijelu života se više ispoljuju neke od karakteristika nekog znaka, pa tako nekad više "pašemo" opisu podznaka, nekad Mo znaka, nekad So znaka...
Tako da ima perioda kad se neki od tih djelova osnovne strukture više razvijaju, dok se ne uklope u cjelovitu ličnost tijekom godina...
Upravo to - godine su važne.

...svi mi i te kako osjećamo kada živimo neke dijelove natalne karte intenzivnije. No kako se sve odvija u ciklusima, a čoek s vremenom stari....tako je sve više u mogućnosti da i upozna i razumije svoju kartu u cijelosti. Zato mi je uvijek glupo kada netko tvrdi da neke djelove "ne osjeća", a ima npr. samo 20 i kusur godina. Puno vode ispod mlina treba proteći da bi čoek sam sebe upoznao i zavirio u sve kutke svog natalca.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 22:44   #97
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
-na koji nacin se astronomski objasni pojam kuća, tj. kak se zna gdje pocinje jedna a gdje druga?
U astrologiji se koristi više sistema kuća i svaki sistem ima vlastitu metodu kojom je prenešen s "astronomskog neba" na papir (u kartu). To podrazumjeva matematički izračun prilično složene trigonometrije.

O računu sistema kuća, kako i zašto se koriste možeš pronaći u linkovima koje sam ranije ostavila - ovdje.
Quote:
-na koji nacin se gleda zivot u razdobljima od pocetka do kraja u natalnoj karti? negdje sam procital da se uzima za svaku kucu po 6 (il 7, 8?) god. znaci prva kuca najranije djetinjstvo, pa druga malo dalje, pa treca jos dalje.. ?
npr gdje vidjet kakva je osoba bila sa 15tak god, kakva sa 30 a kakva sa 60? jel se to vidi u natalu il je nuzno gledat tranzite, solare, progresije il sto vec?
Natalna karta je ovoživotna karta koja vrijedi od rođenja do smrti. Natalna karta je cjelina kao što je i svaki čovjek cjelina, dok tranziti/progresije na nju odražavaju promjene koje se zbivaju u određenoj dobi kao i dinamiku čovjekova života u cjelini. Tj. natalna karta nije statična i ne postoji u karti neko mjesto gdje osoba trenutno čulji u toj i toj godini.

Najvažniji tranziti su tranziti pet neosobnih tijela – Jupitera & Saturna i vanjskih tijela (Urana, Neptuna i Plutona). Svaka od tih vanjskih planeta ima sebi svojstven princip i ciklus unutar kojeg izaziva promjenu u skladu s svojom prirodom. Svojim kretanjem neosobna tijela čine pritisak na osobna tijela (Sunce, Mjesec, Merkur; Venera i Mars) i na taj način potiču osobne promjene unutar svakog pojedinca.

Zato je kod astroloških konzutacija iznimno važna integracija između astrologa i klijenta jer astrolog kroz razgovor s klijentom može dobiti informacije o prijašnjim reakcijama na određene planetarne obrasce i to mu uvelike ubrzava i olakšava predviđanje iduće reakcije na te planetarne obrasce. A to ujedno pokazuje i način na koji osoba "troši" određeni aspekt. Tj. to je način na koji astrolog može efikasnije prosuditi kako se osoba razvija u različitim fazama svog rasta kroz periode razvoja, ostvarenja, krize ili nazadovanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:10   #98
ja sam zračni znak, no mjesec mi je zemljani te po emotivnim pitanjima ne podnosim ove znakove koji mi pašu po solarnom, da li je taj mjesec stvarno svima tako bitan (duša) ?
da li je muškarcima pri zaljubljivanju bitniji njihov mjesec ili venera, znam da je glupo generalizirati, no stvarno me zanima barem mala usporedba što je jače?
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 11:50   #99
Mo su potpunije emocije u usporedbi s Ve ... generalno u mladosti više se reagira na Ve, mladenačke ljubavi odnosno zaljubljivanja u smislu zabavljanja, dok kasnije više na Mo, no nije uvijek tako... zavisno od slučaja do slučaja...
Dok su veze na Mo emocionalno potpunije veze...

Dakle nama tu razlike u smislu "jačeg" već zavisi od motiva pojedine osobe u određenom momentu života... zavisi i od dotadašnjih okolnosti itd itd
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 01:14   #100
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Natalna karta je ovoživotna karta koja vrijedi od rođenja do smrti. Natalna karta je cjelina kao što je i svaki čovjek cjelina, dok tranziti/progresije na nju odražavaju promjene koje se zbivaju u određenoj dobi kao i dinamiku čovjekova života u cjelini. Tj. natalna karta nije statična i ne postoji u karti neko mjesto gdje osoba trenutno čulji u toj i toj godini.
kak se onda gledaju odredjena razdoblja u godini, valjda ne opet samo solar?
mozda planete? npr merkur neko rano razdbolje, saturn staro... znam da je meni doktor kineske med rekel gledajuci natal, da sam do 6te(?) bil jako hiperaktivan, pa do 22 imal velike organizacijske sposobnosti, onda od 42 god da budem kao osoba stasal.. tak neš..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.