Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2010., 13:16   #21
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
pa tako što u žutim časopisima mogu vidjet kojekakve koje su se prigodom promocija raznoraznih kremica naslikavala uz iste ili su u specijaliziranim tiskovinama navele šta koriste.
Je, raznorazne Snježane Mehun i Lane Biondić i hrpica manekenkuša koje ih dobiju od sponzora na poklon ili koriste testere, ali uredno napominju kako ne mogu zaspati ako ne grle kutijicu La Prairie kreme.


Ustalom, tko kaže da je sve to za kućnu upotrebu? Moja kozmetičarka radi s tim basnoslovno skupim kremicama...
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:24   #22
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Mislim, da postoji neka takva krema koja zaista pomlađuje, da bi recimo Madonna danas u pedesetoj izgledala kao onda 'Like a virgin' nekad, a ne kao izbotoksirana fufa koja se bori protiv prirode. Ima ljudi na svijetu koji mogu baš sve platiti, pa im to nije vratilo mladenački izgled.
Ovo mi padne na pamet svaki put kada razmišljam o tome koju kremu uzeti. Ne vjerujem u čarobnu moć kreme od 6000 kn, isto kao što ne vjerujem u djelotvornost krema protiv celulita. Ne bi se žene podvrgavale komplikovanim hirurškim zahvatima da sličan efekat može postići tubica kreme.
Ne dajem za kremu više od 10-15 eura, a neprovjerene ne uzimam jer mi je koža osjetljiva i suva. Dugoročno gledano, mislim da će za mene biti bolje da dobijem koji kg, nego da investiram u kreme od 50-100 eura, jer ću inače vrlo ružno stariti.
DanyBD is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:27   #23
Quote:
DanyBD kaže: Pogledaj post
Dugoročno gledano, mislim da će za mene biti bolje da dobijem koji kg, nego da investiram u kreme od 50-100 eura, jer ću inače vrlo ružno stariti.

Vidiš ti pametno žensko čeljade
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:27   #24
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Je, raznorazne Snježane Mehun i Lane Biondić i hrpica manekenkuša koje ih dobiju od sponzora na poklon ili koriste testere, ali uredno napominju kako ne mogu zaspati ako ne grle kutijicu La Prairie kreme.
ima i toga, ali ne uvijek.

Quote:
Ustalom, tko kaže da je sve to za kućnu upotrebu? Moja kozmetičarka radi s tim basnoslovno skupim kremicama...
pa i tvoja kozmetičarka je, pretpostavljam, hrvatica. kao i još njih ko zna koliko koje kupuju takvu kozmetiku za salone.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:30   #25
Ma bezveze uopće zvuče ti članci. Zaista. Pa jel bitno koliki nam je standard općenito? Uvijek će bit onih koji imaju više i onih koji imaju manje.
Iz iskustva znam da neki ljudi koji i nemaju previše vole za neke svoje strasti dati i zadnji novčić iako im život o tome baš i ne ovisi.
I kaj sad, ne bi se smjelo tih krema uvozit jer ima siromašnih?
Pa da nitko ne kupuje ne bi ih ni bilo po dućanima.
Zakaj se nitko ne čudi autima od parsto tisuća eura koji se u ovom siromaštvu prodaju Kaj je to nekaj drukčije od kreme za par somova kuna?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:32   #26
ma meni nije jasno čemu fuss oko tog što netko drugi troši pare na kremu
jel bi bilo više u redu da su te iste Hrvatice kupile hladnjak/cipele/povećale sise?
ili je problem što to rade Hrvatice, a ne Amerikanke?
zar bi svi trebali imati 3000 plaće koju ćemo dobivati sa zakašnjenjem?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:36   #27
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ma meni nije jasno čemu fuss oko tog što netko drugi troši pare na kremu
jel bi bilo više u redu da su te iste Hrvatice kupile hladnjak/cipele/povećale sise?
ili je problem što to rade Hrvatice, a ne Amerikanke?
zar bi svi trebali imati 3000 plaće koju ćemo dobivati sa zakašnjenjem?
u zadnje vrijeme je uzasno popularno, barem ovdje, raspravljati tko na sta i kako trosi i tko je na teret kome
to sve u ovom rastrosnom blagdanskom duhu jel

onak iskreno...boli me kurac ko sta kome kupuje i u kolko je kredita usao i tko ga sponzorira i financira...
I simply don't care
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:37   #28
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ma meni nije jasno čemu fuss oko tog što netko drugi troši pare na kremu
jel bi bilo više u redu da su te iste Hrvatice kupile hladnjak/cipele/povećale sise?
ili je problem što to rade Hrvatice, a ne Amerikanke?
zar bi svi trebali imati 3000 plaće koju ćemo dobivati sa zakašnjenjem?
da. trebali bi. onda ne bi toliko zavidjeli jedni drugima.

zivo mi se jebe hoce li netko dat 60, 600 ili 6000kn za sto god. ako ima, neka trosi.

svi bi da imamo. tako da, ne dizite hajku bezveze.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:48   #29
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
pa i tvoja kozmetičarka je, pretpostavljam, hrvatica. kao i još njih ko zna koliko koje kupuju takvu kozmetiku za salone.
Ma nemoj. Kako znaš da nije Srpkinja? Da se razumijemo, ne znam ni ja i ne mislim da je važno. Samo primjećujem koliko je glupo da se u člancima o ekonomskom standardu govori o tome kako troše Hrvati. Ili Austrijanci. Ili Ameri. Kao da je to neko bitno obilježje koje povezuje onih 2% koji imaju za kreme od 6000 kuna i radnice Kamenskog.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:58   #30
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Ma nemoj. Kako znaš da nije Srpkinja? Da se razumijemo, ne znam ni ja i ne mislim da je važno. Samo primjećujem koliko je glupo da se u člancima o ekonomskom standardu govori o tome kako troše Hrvati. Ili Austrijanci. Ili Ameri. Kao da je to neko bitno obilježje koje povezuje onih 2% koji imaju za kreme od 6000 kuna i radnice Kamenskog.
samo što nisam baš sigurna da te kreme kupuju isključivo oni koji mogu. oću reć, mogu bez većih posljedica. mislim da je problem (i utoliko ono 'hrvati', 'rumunji' il 'uzbekistanci' ima smisla) u tome što mnogi kupuju, a da se prilično izjebu s otplatom. redovi za iphone su, recimo, zanimljiv fenomen. passati po cestama, također. kao i prada torbe. a onda nije problem ni uvrstit na popis kremu od šest iljada kuna. čisto kao zanimljivost na šta siromašni hrvati troše.

naravno, oni zaista siromašni koji se krpaju za kruh i mlijeko nema šanse ni da uđu u parfumeriju. pričamo o prosjeku, kao i obično.
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:05   #31
što se mene tiče, nek svatko troši svoje pare na šta hoće.

nije točno da je skupa preparativna kozmetika ista ili lošija od jeftinije i da se tu isključivo plaća porez na budale (djelomično, u nekim slučajevima - naime, nisam sigurna je li ova la prairie krema od 6.000 kuna nužno puno bolja od neke od 2.000 kn, ali je sigurno da je većina krema od 2.000 kn bolja od većine krema od 70 kn). samo nije istina da će ti neka krema od 2.000 kn automatski biti bolja od neke od 200. od tih npr. 20 basnoslovno skupih krema možda će ti jedna ili dvije super odgovarati, od dve-tri ćeš možda dobiti i neku reakciju i sl. poanta je u tome da upikneš kaj ti paše, baš za tvoju kožu, što za neke može biti dosta teška misija.

može se desit da ti baš paše neka jeftinija krema (meni se to ugl. ne događa ), ali može se desiti da ti neka skuplja krema sjedne ko kec na deset i evidentno je po tvom licu da ti je bolja od onih sto jeftinih koje si imala. i onda si najebala, jer povratka na staro više nema, baš dugoročno osjetiš razliku u kvaliteti ongo što stavljaš na lice . zato je moje geslo: "get rich or die tryin''"

u principu, znam da je razočaravajuće, ali ipak kvaliteta kreme i općenito preparativne kozmetike raste s njenom cijenom, naravno s nekim iznimkama (plus, nitko nikad ne zna hoće li biti alergičan na neki 'aktivni sastojak'). npr. ja ne mogu koristiti apsolutno ništa s retinolom ili AHA kiselinama i zalud da me netko uvjerava da je to dobra krema "jer je skupa" i npr. košta soma kuna; meni to ne paše i bok, trebam tražit nešto drugo s blažim sastojcima.

krema i preparativna kozmetika ne mogu odgodit bore i ostale znakove starenja, ali svakako pridonose izgledu njegovanosti, a on isto ima svojih prednosti tj. govori sam za sebe. i stvar je u individualnom osjećaju ugode - ako te u nekoj kremi bilo šta iritira, vidjet će ti se to na faci i na koži i popizdit ćeš s njom, bar je tak meni... a ako ti paše, onda ti to isto koža osjeti.

da, znam, svi smo imali ili imamo bake koje s 80 nisu imale nijednu boru, a nikad kremu nisu koristile tak da nemojte mi sad počet s priičama "moja prababa nije tolko trošila na kozmetiku, pa je imala bolji ten od severine", ali kumulativni efekti ispravne njege se s godinama ipak vide na licu.

naglasak je na ispravnoj, tj. na pravilnoj njezi.
ako koristiš skupe kreme, ali one koje u principu nisu za svoj ten, isto si možeš napraviti sranje s kožom (a isto se odnosi i na kozmetičke tretmane).
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:13   #32
a u prilog tome da samo teške snobice troše silnu lovu na kreme: baš nedavno sam bila u onom douglasu u ilici i dođe neka ženska od cca 35 godina u nekoj prejadnoj jaknici, jadnim ofucanim čizmicama, sparušene kose i dosta lošeg tena... i ko navođeni projektil zaleti se ravno do sisleyeve police, dograbi onu njihovu najnoviju noćnu kremu od 3 i pol soma kuna, dnevnu od dva i pol soma i još neku od oko dva soma plus njihovu kremu za ruke koja košta skoro soma kuna ... i zaleti se s te četiri kreme u ruci na blagajnu.

ja si mislim "jesi popizdila ženo, jel znaš da to sve skupa košta skoro 10 somova kuna?" ... kad li ona mrtva-hladna zavuče papke u jadnu ofucanu torbicu, izvadi 10 somova kuna, gurne prodavačici u ruke i odtetura dalje. nimalo lana biondić type, moram reć... po tipu: zadnji tip žene za koji bih rekla da bi pljunuo deset somova kuna na kreme.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:24   #33
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
a u prilog tome da samo teške snobice troše silnu lovu na kreme: baš nedavno sam bila u onom douglasu u ilici i dođe neka ženska od cca 35 godina u nekoj prejadnoj jaknici, jadnim ofucanim čizmicama, sparušene kose i dosta lošeg tena... i ko navođeni projektil zaleti se ravno do sisleyeve police, dograbi onu njihovu najnoviju noćnu kremu od 3 i pol soma kuna, dnevnu od dva i pol soma i još neku od oko dva soma plus njihovu kremu za ruke koja košta skoro soma kuna ... i zaleti se s te četiri kreme u ruci na blagajnu.

ja si mislim "jesi popizdila ženo, jel znaš da to sve skupa košta skoro 10 somova kuna?" ... kad li ona mrtva-hladna zavuče papke u jadnu ofucanu torbicu, izvadi 10 somova kuna, gurne prodavačici u ruke i odtetura dalje. nimalo lana biondić type, moram reć... po tipu: zadnji tip žene za koji bih rekla da bi pljunuo deset somova kuna na kreme.

Ne znam zašto, al' udavila sam se od smijeha.
Otetura dalje...
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:26   #34
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
ja si mislim "jesi popizdila ženo, jel znaš da to sve skupa košta skoro 10 somova kuna?" ... kad li ona mrtva-hladna zavuče papke u jadnu ofucanu torbicu, izvadi 10 somova kuna, gurne prodavačici u ruke i odtetura dalje. nimalo lana biondić type, moram reć... po tipu: zadnji tip žene za koji bih rekla da bi pljunuo deset somova kuna na kreme.
ae, možda radi ko dostavljačica?
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:27   #35
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
ae, možda radi ko dostavljačica?
Čega, kokaina?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:27   #36
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Čega, kokaina?
čega treba
__________________
neću žvake, oću kusur
proVINCI'jalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:30   #37
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
čega treba
Mula.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:31   #38
Quote:
proVINCI'jalka kaže: Pogledaj post
samo što nisam baš sigurna da te kreme kupuju isključivo oni koji mogu. oću reć, mogu bez većih posljedica. mislim da je problem (i utoliko ono 'hrvati', 'rumunji' il 'uzbekistanci' ima smisla) u tome što mnogi kupuju, a da se prilično izjebu s otplatom. redovi za iphone su, recimo, zanimljiv fenomen. passati po cestama, također. kao i prada torbe. a onda nije problem ni uvrstit na popis kremu od šest iljada kuna. čisto kao zanimljivost na šta siromašni hrvati troše.
A ne znam baš, mislim da je isto u SAD-u (sjeti se samo onih Oprah showova u kojima neki financijski stručnjaci pokušavaju ljudima koji pokazati kako da gospodare svojim budžetom; istina da su tamo radi televizičnosti uzimali najretardiranije slučajeve koji ne znaju skuhati ručak pa jedu po restoranima ili ne znaju oprati robu pa kupuju novu umjesto da je peru pa nisu baš najbolji primjer ovoga o čemu pričam, ali manje retardiranih koji si priušćuju luksuz za koji nemaju itekako ima i tamo), Velikoj Britaniji, Francuskoj i sl. Jednostavno, danas cijeli svijet živi na kredit.



Nego, razmišljam malo i ne mogu doći do odgovora što te teme zapravo žele poručiti čitateljima? Da smo zemlja bogatih koji lažu kako su siromašni ili da smo zemlja siromašnih koji se prave da su bogati? I pobogu, ako je takvih 2% populacije ili 20% populacije, što ostatak građana ove države ima s njima?
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:37   #39
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Nego, razmišljam malo i ne mogu doći do odgovora što te teme zapravo žele poručiti čitateljima? Da smo zemlja bogatih koji lažu kako su siromašni ili da smo zemlja siromašnih koji se prave da su bogati? I pobogu, ako je takvih 2% populacije ili 20% populacije, što ostatak građana ove države ima s njima?
oboje?
oni koji imaju, skrivaju da imaju. a vecina onih koji nemaju zele biti kao oni koji imaju, pa i zive tako iako nemaju. zato i odosmo u kurac svi.
__________________
svi cemo umrijeti.
nata_lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 14:40   #40
Quote:
nata_lie kaže: Pogledaj post
a vecina onih koji nemaju zele biti kao oni koji imaju, pa i zive tako iako nemaju. zato i odosmo u kurac svi.
Bojim da takvi nisu u većini nego su vidljiviji. I opet ću reći, 30 km u bilo kojem pravcu van glavnog grada pa gledajte.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.