Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2013., 21:12   #3501
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Ja neću priznati tvoju bajku o dogovorenom ratu i tome kako je Alija jednako kriv kao Tuđman i Milošević. Za mene sve ima svoje stupnjeve krivice. Da je ALija bio savršen, nije. Ali uspoređivati prvo Miloševića i Tuđmana a onda s njima dvojicom i Aliju je za mene glupost. Za tebe nije. I bok. Tu rasprava prestaje. TO je tvoje mišljenje koje nećeš promijeniti isto kao što ja neću svoje.
Mogu se upoređivati...Cijela današnja politička situacija je njihovo naslijeđe... E sad će izgleda da nestane razlog za nedobijanje četvrte tranše MMF pomoći (kredita). Budimira puštaju na slobodu i moći će potpisati zakon koji će biti objavljen u službenim novinama...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 25.05.2013., 12:05   #3502
Zanimljivo kako je ova vijest prošla sasvim nezapaženo u BiH. Ili je tako bilo i namijenjeno:


Quote:
BOŠNJACI napali srpske povratnike i bježeći pred policijom odbacili nagaznu minu


Detalji akcije SIPA-e su poznati: bošnjački ekstremisti su napali srpske povratnike u Hanskom polju, Ruište. Nakon dolaska SIPA-e i policije MUP-a HNŽ-a, napadači su bježali bacajući puške i oružje po šumskim putevima pokušavajući ga sakriti. Među zaplijenjenim oružjem je pronađena i nagazna mina. Postupajući po naredbama Suda i Tužiteljstva BiH, pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jučer 22.05.2013.godine, izvršili su pretrese stanova, ostalih prostorija i pokretnih stvari na širem području Mostara. Navedene aktivnosti realizirane su uz asistenciju policijskih službenika MUP-a HNŽ.

Tom prilikom pronađena je i privremeno izuzeta veća količina vojnog naoružanja (puške, automatske puške, lovačke puške, streljivo različitog kalibra i druga vojna oprema) koja može poslužiti kao dokaz u daljem postupku.

Navedene aktivnosti izvršene su u cilju prikupljanja dokaza protiv osumnjičenih osoba za koje postoji osnovi sumnje da su izvršili krivično djelo 'Izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje, razdora i netrpeljivosti' iz člana 145.a Krivičnog zakona BiH.

Nad osumnjičenim osobama bit će izvršena kriminalistička obrada, nakon čega će Tužiteljstvu BiH biti podnesen izvještaj o postojanju osnova sumnje o počinjenom krivičnom djelu i izvršiteljima protiv tri osobe. Aktivnosti po ovom predmetu bit će nastavljene, o čemu će javnost biti naknadno informirana. navedeno je iz SIPA-e.

Tri osobe bošnjačke nacionalnosti koje je jučer u Mostaru privela Agencija za istrage i zaštitu BiH (SIPA) prijetile su povratnicima srpske nacionalnosti, saznaje Srna u ovoj agenciji. Pripadnici SIPA-e izuzeli su u pretresima na području Mostara veću količinu oružja, streljiva i vojne opreme. Uhićene osobe su u pritvoru.

http://www.hercegbosna.org/vijesti/b...minu-8730.html
Imali netko od Mostaraca da kaže štagod o ovome.
Ako je istina, onda je žalosno...
srednja_bosna is offline  
Old 25.05.2013., 15:54   #3503
Quote:
srednja_bosna kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako je ova vijest prošla sasvim nezapaženo u BiH. Ili je tako bilo i namijenjeno:




Imali netko od Mostaraca da kaže štagod o ovome.
Ako je istina, onda je žalosno...
Pa sta se tu ima reci, Bosnjaci su najveci fasisti koji se kriju iza maske multikulturalnosti i antifasizma. Smeta im sve sto nije njihovo i to je tako. Onaj tko zivi medju njima zna tko su i sto su.
SinnFein is offline  
Received Infraction
Old 25.05.2013., 16:56   #3504
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pa sta se tu ima reci, Bosnjaci su najveci fasisti koji se kriju iza maske multikulturalnosti i antifasizma. Smeta im sve sto nije njihovo i to je tako. Onaj tko zivi medju njima zna tko su i sto su.

A ti kao živiš među njima pa znaš. TO što ove vaše hercegbosna to jest ultrasmeće napiše tekst to je tako strašno relevantno za iole normalnog čitatelja. Ali je zanimljivo kada je prije nekoliko tjedana bilo aktualno premlačivanje Bošnjačkih srednjoškolaca SAMO ZATO što su Bošnjaci od strane Hrvata u Mostaru i to ispred nosa polici ti si onako pravo MOSTASKI došao ovdje da bi umanjio taj incident i pričao kako je to eto izolirani slučaj. Tko te ne zna skupo bi te platio netko je jednom rekao.
kikiriki2010 is offline  
Received Infraction
Old 25.05.2013., 18:02   #3505
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pa sta se tu ima reci, Bosnjaci su najveci fasisti koji se kriju iza maske multikulturalnosti i antifasizma. Smeta im sve sto nije njihovo i to je tako. Onaj tko zivi medju njima zna tko su i sto su.
Pa dobro, ne trebaš pretjerivati. Nisu svi krivi zbog pojedinih grupa.
Samo ono što je zabrinjavajuče u ovom slučaju je, koliko sam pročitao, količina oružja koje su planirali upotrijebiti za napad na povratnike.
Izgleda da je spriječen još jedan teroristički napad.
Bravo za policiju...ali žalosno kakvih ljudi sve ima u lijepoj našoj BiH
srednja_bosna is offline  
Old 25.05.2013., 20:05   #3506
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post

A ti kao živiš među njima pa znaš. TO što ove vaše hercegbosna to jest ultrasmeće napiše tekst to je tako strašno relevantno za iole normalnog čitatelja. Ali je zanimljivo kada je prije nekoliko tjedana bilo aktualno premlačivanje Bošnjačkih srednjoškolaca SAMO ZATO što su Bošnjaci od strane Hrvata u Mostaru i to ispred nosa polici ti si onako pravo MOSTASKI došao ovdje da bi umanjio taj incident i pričao kako je to eto izolirani slučaj. Tko te ne zna skupo bi te platio netko je jednom rekao.
Jel neko javio SIPI za ovu njihovu "akciju"?

Red bi bio da ih neko obavijesti o tome šta rade pa da i oni znaju.

A bio bi red i da neko javi Bošnjacima i Srbima oko Mostara da se malo prepadnu.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 26.05.2013., 21:50   #3507
Sjetite se komentara na događaj u Širokome. Kada su ubili dečka i pustili ubojicu. Markozzzz i ekipa su rekli svaka čast nea su ga ubili tako i treba branit grad. E pa danas su momci sa zapada krenuli u istočni Mostar. I zamislite da je danas netko povukao pištolj Šta mislite kakve bi reakcije bile.
http://depo.ba/hronika/policija-upot...arene-navijace

Quote:
Uoči mostarskog derbija u posljednjem kolu Premijer lige BiH izbili su neredi između navijača i policije. Naime, nakon što su dva autobusa navijača Zrinjskog ''puštena'' prema stadionu Veleža u Vrapčićima, došlo je do nereda kod hotela Ero.
kikiriki2010 is offline  
Old 26.05.2013., 22:12   #3508
U intervjuu koji je dao za današnju beogradsku "Politiku", predsjednik RS Milorad Dodik je govorio između ostaloga i o ulasku BiH u NATO te o tome kako funkcioniše Federacija unutar BiH.

Republika Srpska i NATO? Može li BiH u NATO bez saglasnosti RS?

- Naravno da ne može i zato se i prozivaju Dodik i RS. Ja vjerovatno slovim na Zapadu kao protivnik ulaska BiH u NATO i možda moram da pripazim kada negdje idem da li da letim avionom, ili ne. Da mi se nešto ne dogodi, moram i o tome da razmišljam.

Naravno da imamo problem sa NATO-om, jer NATO je bombardovao Srbe i Republiku Srpsku, bacao je ovdje osiromašeni uranijum, i to je direktno dovelo do povećanja bolesti od karcinoma i leukemije kod našeg naroda. Imamo o tome egzaktne podatke, mi smo bili mjesto za eksperimente NATO-a. NATO je stao na stranu jednih, a protiv drugih u ratu u BiH. No, naša politika nije protiv NATO-a, već smo mi za referendum naroda o tom pitanju, baš kao i u nekim drugim zemljama koje su o tome odlučivale.

Pošto su sva dosadašnja istraživanja mišljenja javnosti u RS pokazala šta o tome misli narod, onda je sada to problem za NATO, problem koji se pokušava riješiti preko političara, da se zaobiđe narod. Ja nisam spreman da zaobiđem narod. Ako narod izađe na referendum i kaže da hoće u NATO, ja ću potpisati svaku odluku koja ide ka NATO-u, ako narod neće NATO, ja neću mimo volje naroda. Stalno nam tvrde kako je ta integracija u NATO dobrovoljna, a na djelu vidimo da nije, da ima pritisaka. Srbija je proglasila vojnu neutralnost, a s druge strane ulaskom BiH u NATO imali bi NATO granicu na Drini. Nas to ne interesuje, nas ne zanima nikakva granica na Drini. Opet, imate da je glavni promotor učlanjenja BiH u NATO zapravo Turska – i mi smo oko toga onda jako oprezni. Bio ja ovdje na ovom mjestu, ili neko drugi, kada dođe vrijeme za takve odluke niko neće moći da izbjegne referendum naroda o tom pitanju.

Kako funkcioniše Federacija unutar BiH?

- Jedino što funkcionira u BiH jeste Republika Srpska. BiH je sastavljena od dva entiteta i ti entiteti imaju više državotvornih elemenata od BiH. Samim time što je čine entiteti, dokazuje se da je ona sastavljena. Organi na nivou BiH se sastavljaju, ne postoji izborni proces za organe BiH na nivou BiH.

BiH nema izvornu državnost, njena je državnost izvedena. Samo je manifestovana na međunarodnom planu, na unutrašnjom nije, pa otuda i problemi. BiH ima po Dejtonu devet ovlašćenja, a međunarodni faktori su joj nagurali 83 nadležnosti i tu je 22.000 službenika koji rade u organima BiH. To je jedan monstrum koji ekonomski ne može da se izdrži. Savezna administracija bivše SFRJ je u momentu raspada imala 22.000 službenika.

Republika Srpska se ponaša ustavno i u skladu sa Dejtonom i mi ne tražimo ništa više od onoga što nam pripada. Mnogo je trikova da nas onemoguće u tome, recimo ustavni sud, koji čine tri stranca i po dva Bošnjaka, Srbina i Hrvata, a odluku može da donese većina, znači petorica. Po pravilu, tri stranca i dva Bošnjaka donose odluke i onda pokušavaju da mijenjaju Dejtonski sporazum, koji je međunarodni sporazum. Ustavni sud BiH ne može da mijenja međunarodni sporazum. No, visoki predstavnik za BiH je napisao da je nepoštovanje odluka Ustavnog suda krivično djelo. Znači, sve što odluče tri stranca i dva Bošnjaka morate da poštujete, ili idete u zatvor. Ovo je vrag zemlja, ovdje nema demokratije, nema ničega. Ko se suprotstavi tim stvarima on se kriminalizuje u medijima.
Dubrovčanin is offline  
Old 27.05.2013., 10:20   #3509
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Sjetite se komentara na događaj u Širokome. Kada su ubili dečka i pustili ubojicu. Markozzzz i ekipa su rekli svaka čast nea su ga ubili tako i treba branit grad. E pa danas su momci sa zapada krenuli u istočni Mostar. I zamislite da je danas netko povukao pištolj Šta mislite kakve bi reakcije bile.
http://depo.ba/hronika/policija-upot...arene-navijace
taj isti ubijeni i njegovi prijatelji su malo prije tog ubojstva čovjeku propucali noge u vlastitom dvorištu....samo debil nebi pucao na takve i takvom inercijom ugrožavao i vlastitu djecu prepuštajući ih na milost i nemilost sarajevskom huliganskom šljamu
markozzz is offline  
Old 27.05.2013., 11:07   #3510
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Na BiH je izvršena dvostruka agresija, ali to nije tema... Ovdje se priča o političkoj situaciji u današnjoj BiH... Doduše ta situacija je određena i agresijom Hrvatske na BiH, ali kao što i napisah to je sada prošlost... Problem je što separatističke težnje iz HB nisu nestale i što su šovinisti jaki, ali jbg šta se može, učinjena je šteta...
Hrvati i Srbi izvršili agresiju na BiH. ž

Koja mantra. Ako je vama dobro vjerovati u to, ponavljajte do mile volje, možda se i uvjerite u to.

Mene zanima kako sam ja to izvršio agresiju na samog sebe? A bijah u HVO-u.

Što se mene tiče muslimani su izvršili agresiju na Srednju Bosnu. Može li tako?

Ili ćemo reći izvršeno je parcijalno niz agresija na komšiliuk?

Ili ćemo reći da je bio krvavi građanski rat?

Ili ćemo reći da je BiH država zahvaljujući referendumu koji nikad ne bi prošao da ga Hrvati nisu podržali.

Sad su Hrvati još agresori.

Da se ne lažemo, upravo oni koji su bili HRHB su podržali referendum, bez kojeg, da ponovim, BiH ne bi ni formalno bila država.
carlosan is offline  
Old 27.05.2013., 11:11   #3511
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
taj isti ubijeni i njegovi prijatelji su malo prije tog ubojstva čovjeku propucali noge u vlastitom dvorištu....samo debil nebi pucao na takve i takvom inercijom ugrožavao i vlastitu djecu prepuštajući ih na milost i nemilost sarajevskom huliganskom šljamu
Ali i ta priča se završila. Desilo se što se desilo.

Zaključak?

Može ovako: Sarajevski huligani mogu raditi što hoće jer oni su državotvorni i dolaze iz dijela BiH koji je .....bla bla bla, jer što god oni napravili, policija će ih pustiti.

Dakle, Sarajevski huligani mogu raditi što god hoće, samo ne mogu to raditi gdje god oni hoće. Mogu pokušati, ali riskiraju da im fes ne poljubi asfalt.
carlosan is offline  
Old 27.05.2013., 12:04   #3512
Quote:
carlosan kaže: Pogledaj post
Ali i ta priča se završila. Desilo se što se desilo.

Zaključak?

Može ovako: Sarajevski huligani mogu raditi što hoće jer oni su državotvorni i dolaze iz dijela BiH koji je .....bla bla bla, jer što god oni napravili, policija će ih pustiti.

Dakle, Sarajevski huligani mogu raditi što god hoće, samo ne mogu to raditi gdje god oni hoće. Mogu pokušati, ali riskiraju da im fes ne poljubi asfalt.
Ma ne boj se ti ništa. Doće dan kada će tako jednom Bošnji dopizdit i roknut jednu budalu iz zapadnog Mostara ili će doći dan kada će netko napraviti sranje u nekome većinskom Bošnjačkom gradu i popit metak. Pa ću vas ja onda čuti koji ste licemjeri. Ovo što marko sere je laž na kvadrat. I sve da je istina nema veze s trenutkom u kojeme je upucan dečko na sred ulice okružen ruljom s druge strane. Nikome nikakva opasnost ne prijeti. No dobro.Bilo pa prošlo. Samo mi je krivo što su naše lude Bošnje po običaju ove svoje budale osudili umjest da su ih oslobodili kao i "kulturni ljudi" ubojici. Bit će entiteta hoće kada neki postanu normalni ljudi to jest NIKADA.
kikiriki2010 is offline  
Received Infraction
Old 27.05.2013., 12:14   #3513
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Ma ne boj se ti ništa. Doće dan kada će tako jednom Bošnji dopizdit i roknut jednu budalu iz zapadnog Mostara ili će doći dan kada će netko napraviti sranje u nekome većinskom Bošnjačkom gradu i popit metak. Pa ću vas ja onda čuti koji ste licemjeri. Ovo što marko sere je laž na kvadrat. I sve da je istina nema veze s trenutkom u kojeme je upucan dečko na sred ulice okružen ruljom s druge strane. Nikome nikakva opasnost ne prijeti. No dobro.Bilo pa prošlo. Samo mi je krivo što su naše lude Bošnje po običaju ove svoje budale osudili umjest da su ih oslobodili kao i "kulturni ljudi" ubojici. Bit će entiteta hoće kada neki postanu normalni ljudi to jest NIKADA.
bila je tv reportaža iz bolnice sa propucanim čovjekom..možda ima i na youtubeu..propucan je nešto prije tog ubojstva od strane sarajevskih huligana u svome dvorištu...ne znam što je tu laž i što je tu licemjerno....

Z. Mostar vs I. Mostar...jučer na autocesti zg-ri bila masovna tučnjava između torcide i armade pa što?
markozzz is offline  
Old 27.05.2013., 12:32   #3514
Quote:
carlosan kaže: Pogledaj post
Ali i ta priča se završila. Desilo se što se desilo.

Zaključak?

Može ovako: Sarajevski huligani mogu raditi što hoće jer oni su državotvorni i dolaze iz dijela BiH koji je .....bla bla bla, jer što god oni napravili, policija će ih pustiti.

Dakle, Sarajevski huligani mogu raditi što god hoće, samo ne mogu to raditi gdje god oni hoće. Mogu pokušati, ali riskiraju da im fes ne poljubi asfalt.
Šta pustiti??? Ministar dođe osobno po njih limuzinom što bi jelte navelo na zključak da su i poslani od dijela državnog vrha kako bi napravili sranje i "seljake" podučili sarajevskoj kulturi. Baš me interesira dali bi ministar poslao limuzinu da pokupi huligane da je situacija bila obrnuta......
Zrinski is offline  
Old 27.05.2013., 12:38   #3515
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
bila je tv reportaža iz bolnice sa propucanim čovjekom..možda ima i na youtubeu..propucan je nešto prije tog ubojstva od strane sarajevskih huligana u svome dvorištu...ne znam što je tu laž i što je tu licemjerno....

Z. Mostar vs I. Mostar...jučer na autocesti zg-ri bila masovna tučnjava između torcide i armade pa što?

Pa kakva je onda razlika između toga i onoga u širokome. Nikakva. Osim što je navodno neki lik nekoga propuca prije ovoga događaja. Ne možeš ti nekoga nasumično ubiti iz grupe kada OPASNOSTI više nema zato što je netko iz grupe nešto napravio. Ne da mi se oko toga raspravljati ali ako imaš imalo pameti i ako razmisliti skužit ćeš da se to zove kolektivna krivica što znači da bi onda za bilo koji ratni zločin za njega trebali svi odgovarati. TO jest, neki bi Bošnjak kojem je neki četnik ubio u Srebrenici familiju moga lagano doći i ubiti prvog Srbina kojega vidi. Baš super. Šta ne?
kikiriki2010 is offline  
Old 27.05.2013., 12:40   #3516
Quote:
Zrinski kaže: Pogledaj post
Šta pustiti??? Ministar dođe osobno po njih limuzinom što bi jelte navelo na zključak da su i poslani od dijela državnog vrha kako bi napravili sranje i "seljake" podučili sarajevskoj kulturi. Baš me interesira dali bi ministar poslao limuzinu da pokupi huligane da je situacija bila obrnuta......

Pa vidi se gdje je došao. Došao je po njih da ih uzme iz ruku srolja koja su pustili ubojicu. Ali ih nije oslobodio. Svi su završili na sudu i OSUĐENI su. A gdje je završio sroljo koji je ubio dečka. Eno ga hladi muda u Zagrebu. To je ta pravda iz trećeg.
kikiriki2010 is offline  
Old 27.05.2013., 12:45   #3517
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post

Pa kakva je onda razlika između toga i onoga u širokome. Nikakva. Osim što je navodno neki lik nekoga propuca prije ovoga događaja. Ne možeš ti nekoga nasumično ubiti iz grupe kada OPASNOSTI više nema zato što je netko iz grupe nešto napravio. Ne da mi se oko toga raspravljati ali ako imaš imalo pameti i ako razmisliti skužit ćeš da se to zove kolektivna krivica što znači da bi onda za bilo koji ratni zločin za njega trebali svi odgovarati. TO jest, neki bi Bošnjak kojem je neki četnik ubio u Srebrenici familiju moga lagano doći i ubiti prvog Srbina kojega vidi. Baš super. Šta ne?
spominješ ubojstvo kao izoliran slučaj, a ne spominješ što je prethodilo ubojstvu..tek kada su se čuli pucnjevi iz vatrenog oružja sarajevski ološ koji je do tada divljao po gradiću trči prema stadionu i smiruje se..do tada razbijaju, premlaćuju, ali i propcavaju ljude na kućnim pragovima
markozzz is offline  
Old 27.05.2013., 12:48   #3518
zaista je tragična objektivnost sarajevskih medija...eto, vidim da ti ne znaš da je čovjek propucan u svome dvorištu prije ubojstva..ne vjerujem da se praviš blesav, vjerujem da nisi ni čuo za to...
markozzz is offline  
Old 27.05.2013., 12:54   #3519
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Ma ne boj se ti ništa. Doće dan kada će tako jednom Bošnji dopizdit i roknut jednu budalu iz zapadnog Mostara ili će doći dan kada će netko napraviti sranje u nekome većinskom Bošnjačkom gradu i popit metak. Pa ću vas ja onda čuti koji ste licemjeri. Ovo što marko sere je laž na kvadrat. I sve da je istina nema veze s trenutkom u kojeme je upucan dečko na sred ulice okružen ruljom s druge strane. Nikome nikakva opasnost ne prijeti. No dobro.Bilo pa prošlo. Samo mi je krivo što su naše lude Bošnje po običaju ove svoje budale osudili umjest da su ih oslobodili kao i "kulturni ljudi" ubojici. Bit će entiteta hoće kada neki postanu normalni ljudi to jest NIKADA.
Tko je ovaj agresivni mladić..

Zadnje uređivanje smijurija : 27.05.2013. at 13:09.
smijurija is offline  
Old 27.05.2013., 13:02   #3520
Ma dobro je li vi shvaćate kako ste se malo odmakli od civiliziranog načina rasprave i spominjete lude Bošnje, krv, rat, propucavanje, ubistva i još mnogo šta koje je podložno ozbiljnim kartonima po Pravilima ovog pdf-a???

Dajte molim vas malo smirite strasti i pokušajte raspravljat u duhu ovog Pravila.
Quote:
Kulturna i argumentirana rasprava, civilizirano ponašanje, načelo ravnopravnosti sudionika foruma, načelo snošljivosti, načelo pravednosti, načelo zajedništva, efikasnost rasprava, poštivanje osobnosti i saslušanje argumenata svih strana osnovne su i najviše vrijednosti na podforumu Politika.
Neke stvari je je ružno čitat i pripazite malo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.