Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 19:13   #21
Hm, ajuto.
Film je puno nagrađivan i jako razvikan pa smo mi koji volimo malko ambiciozniji horor normalno imali velika očekivanja. No, mene je film pred kraj toliko zagnjavio da sam doslovce brojila minute...
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 19:26   #22
juuupi, slažemo se konačno

jel mi može netko pojasniti sam kraj?

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 25.11.2014. at 20:08.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 09:43   #23
Jel' se mogu spojiti dvije teme o Babi u jednu? Čini mi se da sam ostavljao neke upise na drugoj temi o ovom filmu. Što se ambicioznosti filma tiče, može se reći da je riječ o ambicioznom filmu jer kakva se sranja u žanru snimaju, a na sličnim, malim budžetima, ovo je ispalo sasvim solidno, bez obzira na klišeje i što scenarijski zapravo ne nosi ništa posebno novo.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 09:54   #24
Obzirom na to koliko horora gledam (guilty pleasure) i kakvo su većina od njih smeće, ovaj je praktički remek djelo.


Slažem se da je ugnjeo pomalo na kraju, ali sveukupni dojam je da je bolji od većine horora koje sam pogledala u zadnjih par godina.
I ne, nije mi nešto posebno strašan, ali rijetko koji je.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 11:08   #25
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Obzirom na to koliko horora gledam (guilty pleasure) i kakvo su većina od njih smeće, ovaj je praktički remek djelo.
E to volim cuti. A kakva je atmosfera i zvukovi ? Zvukovi ono jel kvalitetano zvuk odradjen to mislim.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 11:28   #26
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
E to volim cuti. A kakva je atmosfera i zvukovi ? Zvukovi ono jel kvalitetano zvuk odradjen to mislim.
Gledam filmove na laptopu, pa mi nikad zvuk nije neki božanstven. Ali meni to ne smeta.


Atmosfera je ono zbog čega mi i je taj film bolji od većine tog žanra. Tmurna je i mučna. Pogotovo zbog odnosa između glavna 2 lika, dalje neću pisati jer mi se ne da zabijeljivati spojlere.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 12:50   #27
Ne smeta me što nije strašan, nagledala sam se horora i malo koji mi je strašan.
Nego kraj, jednostavno nisu znali svršit..
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 13:23   #28
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Ne smeta me što nije strašan, nagledala sam se horora i malo koji mi je strašan.
Nego kraj, jednostavno nisu znali svršit..
Da, malo su ga zabrijali s onim naganjavanjem na kraju.

Podsjetilo me to na onaj horor Insidious, koji mi je sasvim solidan film, ali ga isto zaseru pred kraj s nekim predugačkim i predosadnim scenama.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 13:49   #29
Quote:
Ulloa kaže: Pogledaj post
Ne smeta me što nije strašan, nagledala sam se horora i malo koji mi je strašan.
Nego kraj, jednostavno nisu znali svršit..
Slažem se s većinom mišljenja o filmu i kritike pogađaju u sridu i kad su negativne, posebno što se tiče klišeja, ali po meni je kraj vrlo dobro simbolički izveden i zapravo lijepo zaokružuje cijelu priču.

+SPOILERI+
Ukratko, s "čudovištem" tj. majčinom psihozom se ipak našao zajednički jezik te su ga zapakirali u podrum majčine psihe, a podrum je vrlo čest simbol podsvijesti. Koliko će doista ostati u podrumu i hoće li se možda opet manifestirati i je li riječ o samoj jednoj njenoj epizodi, ostaje otvoreno. Ali ova epizoda završava zaokruženo.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 16:08   #30
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Slažem se s većinom mišljenja o filmu i kritike pogađaju u sridu i kad su negativne, posebno što se tiče klišeja, ali po meni je kraj vrlo dobro simbolički izveden i zapravo lijepo zaokružuje cijelu priču.

+SPOILERI+
...
Točno tako. Kvalitetno zaokružen kraj.

SPOILERI

Ta njezina je psihoza doslovno prevedena u realno okruženje gdje strah dobiva, na neki način, materijalni oblik. Ne samo da je podrum metafora njezine podsvijesti, nego je i mjesto gdje čuva sve muževe stvari, mjesto koje postaje Babadookovo, odnosno, prebivalište njezine boli. Možda je efekt dramskog raspleta slab, no i simbolika materijaliziranja unutarnjeg nemira i migriranje istog u 'čudovišni' oblik kojeg može hraniti djeluju prilično efektivno.
__________________
How many people have to die before we finally do something about dropping pianos?
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 17:28   #31
Quote:
HedgehogDilemma kaže: Pogledaj post
Točno tako. Kvalitetno zaokružen kraj.

SPOILERI

Ta njezina je psihoza doslovno prevedena u realno okruženje gdje strah dobiva, na neki način, materijalni oblik. Ne samo da je podrum metafora njezine podsvijesti, nego je i mjesto gdje čuva sve muževe stvari, mjesto koje postaje Babadookovo, odnosno, prebivalište njezine boli. Možda je efekt dramskog raspleta slab, no i simbolika materijaliziranja unutarnjeg nemira i migriranje istog u 'čudovišni' oblik kojeg može hraniti djeluju prilično efektivno.
Slažem se, lijepo rečeno.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 17:32   #32
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Slažem se s većinom mišljenja o filmu i kritike pogađaju u sridu i kad su negativne, posebno što se tiče klišeja, ali po meni je kraj vrlo dobro simbolički izveden i zapravo lijepo zaokružuje cijelu priču.

+SPOILERI+
Ukratko, s "čudovištem" tj. majčinom psihozom se ipak našao zajednički jezik te su ga zapakirali u podrum majčine psihe, a podrum je vrlo čest simbol podsvijesti. Koliko će doista ostati u podrumu i hoće li se možda opet manifestirati i je li riječ o samoj jednoj njenoj epizodi, ostaje otvoreno. Ali ova epizoda završava zaokruženo.
Meni je isto sam kraj dobar i isto sam ga doživjela kao i ti.

Ono što me je ugnjelo je bilo ono jurcanje prije samog kraja, tu su malo preveć isklišejizirali i bila sam u napasti da to malo ubrzam.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 19:06   #33
au nemojte jebat, podrum je njena podsvijest?

podroom

podsvijest
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 20:17   #34
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
au nemojte jebat, podrum je njena podsvijest?

podroom

podsvijest
Ja se nadam da nisi oštetio mozak smišljajući tako dobru igru riječima.
__________________
How many people have to die before we finally do something about dropping pianos?
HedgehogDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 20:22   #35
a kuliki je tvoj podrum?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 22:18   #36
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Obzirom na to koliko horora gledam (guilty pleasure) i kakvo su većina od njih smeće, ovaj je praktički remek djelo.
Potpisujem.

Dobar horrorac.
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 11:02   #37
Isprva se čini da The Babadook odudara samo svojim stilom i “settingom” od horor štanca kojem smo izloženi. Ideja o čudosvištu iz dečije retro-gothic rimovane “pop-up” slikovnice nije originalna sama po sebi, ali je dovoljno nova i sveža, nepotrošena masovnom eksploatacijom. The Babadook se sjajno poigrava sa vizuelnim horor i fantastičnim klišeima i uspostavlja svoj stil koji umesto CGI-ja nudi animaciju starog kova, sa papirom, crtežom i lutkama. Monstrum se retko vidi u kadru (osim nacrtan u knjizi), i kada se pojavljuje, uglavnom je u senci kao u nekom stripu. “Jump scare” se postiže njegovim glasom i posledicama njegovih akcija.
Međutim, domet ovog filma je veći od običnog simpatičnog monstruma. Usuđujem se reći da je ovo pametniji i bolje posložen film od većine horora koje sam u poslednje vreme gledao, da je možda najbolji i među najstrašnijim hororima poslednjih nekoliko godina.
Ima tu horor standarda i više nego što treba, od zajebancija sa strujom u mračnoj i jezivoj kući do telekineze. Prepoznaće se tu malo Friedkina, malo Kubricka i ponajviše Polanskog. U prevodu, za razliku od većine modernih horora, likovi su razrađeni, pre svega na emocionalnom planu. Čak i kad se išlo prečicama (recimo Samovo vrištanje koje bi svugde drugde bilo iritantno preko svake mere) to ovde ima svoj cilj. Sam i Amelia su likovi koje možemo sresti na ulici.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014...-babadook.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 15:47   #38
Dook dook dook. Dobar mi je. Ocekivala sam horor, dobila finu dramicu. Kraj mi se osobito svidio, potpisujem bele spojlere.
Mallory K is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 19:50   #39
jako mi se svidio... jeziv mi je babadook opako
__________________
All we have to decide is what to do with the time that is given us
Twiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 16:36   #40
Petrolejsko plava kuća
Odlična atmosfera.

Simbolika iz spojlera je super i jako mi se svidio.
A ja inače mrzim horore.
Ovog čak ni ne bi nazvala hororom.
Babadook me podsjeća na Edwarda Škarorukog, možda zato.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.