Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2006., 16:14   #81
Lynch mi je nekoć bio najdraži redatelj. Danas mi je pomalo naporan.
Boxing Helena ostala je u pozitivnom sjećanju, kao i Twin Peaks (Sheryl Fenn imam čak doma u jednom starom Playboyu )
Blue Velvet je dobar film.
Mullholand Drive mi je bio prilično naporan posljednjih trideset minuta. Gledala sam većinom na sat. Iskreno priznajem.

A Wild At Heart mi više uopće ne leži. A prije mi je bio zakon. Što ćeš.

Inače, apeliram na mod-a da ispravi grešku u naslovu topica - djelo.
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 20:05   #82
od Lyncha sam gledao samo gledao Dune, Twin Peaks i Mullholand Drive(i to ne cijeli)...
...Dune- svidio mi se kao SF film, oK,
Twin Peaks- kao serija stvarno nešto fenomalno (mislim da će mi ostati zauvijek u sjećanju kao najbolja serija), samo šteta što sam gledao davno pa mi se dosta toga izbrisalo iz sjećanja, kad se sjetim kad je OTV bio reprizirao seriju prije par godina-slika je bila tako crvena??(vjerovatno stvar OTV-a, kad sam gledao na HTV-u koliko se sjećam slika je bila dobra) da nisam ništa skoro mogao skužiti...+ glazba iz serije-taj mi je soundtrack i sad jedan od najboljih što imam...
...pitanje za bolje poznavaoce- jel mi se čini ili je LYnch nekako forsirao u svojim filmovima Kylea MacLachlan-a glumca koji zapravo poslije zadnjeg filma sa Lynchem nije imao ni jedan približno dobar film, i kojeg je zapravo Lynch i napravio na neki način...
paintitblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 21:57   #83
Arrow DAVID LYNCH

Zanima me što mislite o ovom (po mom skromnom mišljenju) genijalcu i koji su vam njegovi filmovi najdraži.
Moji favoriti:

Mulholland Drive
Divlji u srcu
Twin Peaks (ok, znam da je serija)
Dina (Da, sviđa mi se)

Mislim da se mnogi ljudi uopće i ne trude shvatit njegove filmove i stil
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:02   #84
Nisam pogledao dovoljno njegovih filmova da bi mogao donijeti nekakav sud o njemu, ali mogu reći da me "Lost Highway" sjebao na dulje vrijeme... Koji film!
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:06   #85
Vepre, imaš pravo. Na taj film potpuno zaboravih.
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:26   #86
Quote:
BOURNE kaže: Pogledaj post
Zanima me što mislite o ovom (po mom skromnom mišljenju) genijalcu i koji su vam njegovi filmovi najdraži.
Moji favoriti:

Mulholland Drive
Divlji u srcu
Twin Peaks (ok, znam da je serija)
Dina (Da, sviđa mi se)

Mislim da se mnogi ljudi uopće i ne trude shvatit njegove filmove i stil
BOURNE burazeru ima i TWIN PEAKS film.Zove se Twin Peaks:Fire Walk with me.Pogledaj moj potpis...
Zaboravio si Blue Velvet(To mu je najpoznatiji),Elephantmena i Eraserhead.Meni licno je najupecatljiviji Mulholland Drive ali to je za nijansu od ostalih...
__________________
Through the darkness of futures past
The magician longs to see
One chants out between two worlds
Fire walk with me
electroclash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:33   #87
Twin Peaks: Fire, walk with me mi se nije svidio. Nekako mi je dosadan i razvučen
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:34   #88
postoji topic. izvoli
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:40   #89
Ima li netko The Straight story, Elephant man i Blue velvet. Znam da je sramota, ali nigdje ne mogu nabavit te filmove, a obožavam Lyncha. I jel itko zna kada ćemo imati priliku pogledat Inland empire?
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:44   #90
Quote:
BOURNE kaže: Pogledaj post
Ima li netko The Straight story, Elephant man i Blue velvet. Znam da je sramota, ali nigdje ne mogu nabavit te filmove, a obožavam Lyncha. I jel itko zna kada ćemo imati priliku pogledat Inland empire?
Uskoro ce prava premijera Inland Empire tako da ne brini...Za ove ostale pokusaj preko piraterije...Hvala bogu u Beogradu je ima ko ista tako da sam uspeo da nabavim Elephant mana i Blue Velvet.Sada trazim ''Fire Walk With Me'' ali nikako da nadjem....
__________________
Through the darkness of futures past
The magician longs to see
One chants out between two worlds
Fire walk with me
electroclash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:46   #91
Quote:
BOURNE kaže: Pogledaj post
Twin Peaks: Fire, walk with me mi se nije svidio. Nekako mi je dosadan i razvučen
Original verzija Firea traje pet i po sati ...Meni je film ok ali je izgubio dosta toga na snazi jer je iskasapljen tako da je izbaceno 60% likova...
Da nemas kojim slucajem Eraserhead?
__________________
Through the darkness of futures past
The magician longs to see
One chants out between two worlds
Fire walk with me
electroclash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:46   #92
Vjeruj mi, Elektroclash, film će te razočarati. Imam osjećaj da ga je David radio preko volje
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:49   #93
Ispravak zadnjeg posta. Ja sam shvatio da nisi gledao FWWM. A što se Eraserheada tiče, nemam, al ću se raspitat. Ja sam filmski kritičar, pa imam neke vezice
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:51   #94
Quote:
BOURNE kaže: Pogledaj post
Ja sam filmski kritičar, pa imam neke vezice
Moj novi idol.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:54   #95
Quote:
BOURNE kaže: Pogledaj post
Ispravak zadnjeg posta. Ja sam shvatio da nisi gledao FWWM. A što se Eraserheada tiče, nemam, al ću se raspitat. Ja sam filmski kritičar, pa imam neke vezice
Blue Velvet ti je najbolji od tih filmova sto trazis.U njemu Lynch pocinje da pokazuje stil kojim ce posle praviti Lost Highway ili Mulholland Drive...
Koji si ti smer bio upisao na fakultetu?
__________________
Through the darkness of futures past
The magician longs to see
One chants out between two worlds
Fire walk with me
electroclash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 22:58   #96
Engleski jezik i filozofija. Znam šta misliš: filmski kritičar, a nije gledao Blue velvet
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 23:01   #97
Mr Smoogj, ne pretjeruj. Ali, hvala
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 23:03   #98
Quote:
BOURNE kaže: Pogledaj post
Engleski jezik i filozofija. Znam šta misliš: filmski kritičar, a nije gledao Blue velvet
Pa dobro to,nego sam mislio da si diplomirani dramaturg ili sl.Trebaju mi saveti od iskusnih ljudi posto sledece godine nameravam da polazem za Fakultet dramskih umetnosti-odsek filmska rezija...Najproblematicniji mi je onaj film sto moram da napravim....
__________________
Through the darkness of futures past
The magician longs to see
One chants out between two worlds
Fire walk with me
electroclash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 23:06   #99
OK, filmski kritičar-amater. Al su mi neki tekstovi izdani. To radim prvenstveno iz ljubavi prema filmu
BOURNE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 23:09   #100
Quote:
BOURNE kaže: Pogledaj post
Engleski jezik i filozofija. Znam šta misliš: filmski kritičar, a nije gledao Blue velvet
ja igrom slucaja prodajem "plavi barsun" SE za 100 kuna, jos zapakiran ali r1! pa ako te zanima javi!
ili netko drugi mozda zainteresiran?
dr.mabuse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:38.