Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 21:21   #201
Quote:
U Stolcu kaže: Pogledaj post
Hajdemo reci da se poprilicno slazemo oko svih medija koje si naveo, ali, pobogu gdje navede da je Dnevni list nacionalisticke orijentacije, i to Hrvatske. Oni nemaju ama bas nikakvu orijentaciju.
Samo da pojasnim. Ovaj gore tekst ne znaci da ih ja i ucemu podrzavam. Bas obrnuto; tekstovi u tome "listu" su jeza.
U Stolcu is offline  
Old 26.09.2007., 21:25   #202
pa na cemu si ti...na Glasu Koncila?
spiritual beggar is offline  
Old 26.09.2007., 21:53   #203
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
pa na cemu si ti...na Glasu Koncila?
Bio sam redoviti citatelj Glasa koncila dok je bio socijalistički sistem. Sada ih bas i ne pratim. Jedini list koji pratim obvezno iz broja u broj je Hrvatski list!
U Stolcu is offline  
Old 27.09.2007., 00:42   #204
Quote:
U Stolcu kaže: Pogledaj post
Hajdemo reci da se poprilicno slazemo oko svih medija koje si naveo, ali, pobogu gdje navede da je Dnevni list nacionalisticke orijentacije, i to Hrvatske. Oni nemaju ama bas nikakvu orijentaciju.
Imaju brate, i to dobro, furaju prohrvatsku zapadnomostarsku " objektivnu " politiku, zivim u MO, poznajem situaciju, mada nisu toliko ekstremni nacionalisti kao npr. VECERNJI LIST BH, uuuuuuu vidis njih sam i zaboravio, oni su posebna prica, zavadit narod u sekundi
Brankovac is offline  
Old 02.10.2007., 17:09   #205
Oslobodenje je napokon izaslo u full color izdanju! Ogroman korak naprijed i veliki plus u kvalitetu.Siguran sam da ce biti jos bolje.
Uz danasnji broj je dosao besplatni cd dokumentarnog filma o odbrani Tuzle i za oslobodenje Ilije Jurisica "Zrtva je krivac".
zebu is offline  
Old 14.10.2007., 13:02   #206
genijeve najnovije izvale:

Quote:
Naveo je da je policija RS najbolje organizovana policijska struktura u BiH i regionu


pa jos jedna vjestica za ove genijalce iz "RS" i posebno balkanca i slicne burzovne mesetare... potpuno unistenje trzista vrijednosnica:

Quote:
BANJALUKA - Skupština akcionara Rafinerije nafte u Bosanskom Brodu, u kojoj 80 odsto akcija ima ruska kompanija "NefteGazInKor", imenovala je juèe nove organe upravljanja preduzeæem u kojima su iskljuèivo njihovi predstavnici i zastupnici njihovog partnera - ruske Vnješekonombanke.

Na sjednici Skupštine Rafinerije nafte usvojena je i odluka o pokriæu gubitaka tog preduzeæa u iznosu od 172,2 miliona KM, od èega na teret osnovnog kapitala 148,2 miliona, a na teret rezervi oko 24 miliona KM.
Time se osnovni kapital preduzeæa smanjio sa 411,1 milion na 262,9 miliona KM i za isto toliko akcija, odnosno 36 odsto. Protiv smanjenja kapitala, kako saznajemo, bili su predstavnici nekih fondova, akcionara Rafinerije, koji su smatrali da se gubitak preduzeæa mogao sanirati iz buduæih prihoda.


i ne kuzim... ocekivao sam najmanje milijun i sesto pedeset tisuca milijuna vjesti u "Nezavisnim" o ovoj fantasticnoj i najboljoj ikad vidjenoj privatizaciji igdje u svijetu... kad ono, muk!
jebote. dionica danas "vrijedi" oko nekoliko feniga. koja gomila neukih debila.
goldietrickz is offline  
Old 14.10.2007., 13:13   #207
Ovo ce puno znaciti za radnike rafinerije.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php...t=15566&meni=5

Milioni za radnike
Predrag Klincov

11.10.2007 19:11

Hiljadu i po radnika brodske Rafinerije nafte prosječno će na svom kontu dobiti po 7.600 KM na ime 22 zaostale plate, dogovor je resornog ministra i čelnika Sindikata preduzeća.
a4format is offline  
Old 14.10.2007., 13:22   #208
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
genijeve najnovije izvale:





pa jos jedna vjestica za ove genijalce iz "RS" i posebno balkanca i slicne burzovne mesetare... potpuno unistenje trzista vrijednosnica:





i ne kuzim... ocekivao sam najmanje milijun i sesto pedeset tisuca milijuna vjesti u "Nezavisnim" o ovoj fantasticnoj i najboljoj ikad vidjenoj privatizaciji igdje u svijetu... kad ono, muk!
jebote. dionica danas "vrijedi" oko nekoliko feniga. koja gomila neukih debila.
Cijena dionice je 0.765 KM. Pametni ljudi ce sad kupiti dionice rafinerije u Brodu.

http://www.blberza.com/v2/EmitentTrg...?hartijaID=444
a4format is offline  
Old 14.10.2007., 13:55   #209
Quote:
a4format kaže: Pogledaj post
Cijena dionice je 0.765 KM. Pametni ljudi ce sad kupiti dionice rafinerije u Brodu.

http://www.blberza.com/v2/EmitentTrg...?hartijaID=444
koje dionice? sad ce Rusi uci sa 72.5 milijuna u svrhu "dokapitalizacije". kad to naprave onda ce imati preko 90 posto i mogu (ako to zele) donijeti odluku o skidanju s burze. tih istih 72.5 milijuna bit ce doznaceno genijalnoj "vladi" u svhru "gasenja komercijalnih dugova RafNaf". ludnica.

u samo jednom danu dionica je izgubila 25 posto vrijednosti.

umjesto da se smanji nominalna vrijednost dionica, smanjuje se broj dionica.

to mogu samo genijalci.
goldietrickz is offline  
Old 14.10.2007., 15:04   #210
Ti si veci genijalac. Vazno je da propala rafinerija proradi, da radnici dobijaju plate i da se placa porez, a sve ostalo je sporedno.
RS nije mogla da pokrene tu rafineriju jer se nalazi u BiH, a carinska politika je na nivou BiH, pa ne moze kao Srbija da zatvori granice i zabrani uvoz nafte, pa je jedini nacin da proradi rafinerija da se pokloni nekom. A idealna prodaja je ruskoj drzavnoj firmi. Jos jedan razlog vise da Rusija brani srpske interese.
a4format is offline  
Old 14.10.2007., 16:30   #211
Quote:
a4format kaže: Pogledaj post
RS nije mogla da pokrene tu rafineriju jer se nalazi u BiH,.


Quote:
pa je jedini nacin da proradi rafinerija da se pokloni nekom
cuj... poklon? sta to nije najveci privatizacijski uspjeh u povijesti balkana?

Quote:
Jos jedan razlog vise da Rusija brani srpske interese.
prijedor... ti si fakin genije!
goldietrickz is offline  
Old 14.10.2007., 20:08   #212
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Oslobodenje je napokon izaslo u full color izdanju! Ogroman korak naprijed i veliki plus u kvalitetu.Siguran sam da ce biti jos bolje.
Uz danasnji broj je dosao besplatni cd dokumentarnog filma o odbrani Tuzle i za oslobodenje Ilije Jurisica "Zrtva je krivac".
"Ogroman korak" i u bezobrazluku. Oslobođenje se reklamira na jumbo plakatima s velikim izdvojenim naslovom: "Svi građani biraće jednog Predsjednika". Toliko o objektivnom pisanju Oslobođenja i njihovom navijanjau za unitaristicku (citaj: muslimansku) BiH!
U Stolcu is offline  
Old 14.10.2007., 20:18   #213
Quote:
U Stolcu kaže: Pogledaj post
"Ogroman korak" i u bezobrazluku. Oslobođenje se reklamira na jumbo plakatima s velikim izdvojenim naslovom: "Svi građani biraće jednog Predsjednika". Toliko o objektivnom pisanju Oslobođenja i njihovom navijanjau za unitaristicku (citaj: muslimansku) BiH!
A vlasnik 'Oslobodjenja' je vlasnik sarajevske pivare Selimovic, koji je na lopovski nacin dosao do vlasnistva sarajevske pivare, jer je bukvalno falsifikatima dosao do akcija pivare koje su imali Srbi i Hrvati.
a4format is offline  
Old 14.10.2007., 21:07   #214
Quote:
U Stolcu kaže: Pogledaj post
"Ogroman korak" i u bezobrazluku. Oslobođenje se reklamira na jumbo plakatima s velikim izdvojenim naslovom: "Svi građani biraće jednog Predsjednika". Toliko o objektivnom pisanju Oslobođenja i njihovom navijanjau za unitaristicku (citaj: muslimansku) BiH!
Nema nista lose u tome da imamo jednog predsjednika.I Svicarska,Belgija,Kanada i ostale visenacionalne zemlje na koje se poziva na ovom forumu imaju jednog predsjednika.
zebu is offline  
Old 14.10.2007., 21:11   #215
Quote:
a4format kaže: Pogledaj post
A vlasnik 'Oslobodjenja' je vlasnik sarajevske pivare Selimovic, koji je na lopovski nacin dosao do vlasnistva sarajevske pivare, jer je bukvalno falsifikatima dosao do akcija pivare koje su imali Srbi i Hrvati.
Znaci ne samo da su dionice falsificirane,nego su one pripadale Hrvatima i Srbima.E svasta...
Mislim da tebe ipak vise boli sto je glavni i odgovorni urednik Oslobodenja Vlastimir Mijovic,a jedan od najboljih novinara Gojko Beric.srbi mozes misliti..a pisu protiv zlocinacke tvorevine.
zebu is offline  
Old 19.10.2007., 20:20   #216
[QUOTE=goldietrickz;10330236]

znaci NIJE SPORAN entitet pa cak i ekskluzivno srpski, sa sve orlovima i krunama, tamo gdje su Srbi imali vecinu i prije rata. nitko o tome vise ni ne dvoji u samoj BiH. QUOTE]

Pretpostavljam da rado vidio Ilidzu u Republici Srpskoj.
Cika Krlja is offline  
Old 24.10.2007., 00:34   #217
nego, balkanac i ostali burzovni mesetari sto ste obecavali i nekakvu superbrzu prugu Modrica-Jakes-Gornja Socava-Mionica-Mocila Gornja-Srpski Brod, sta bi od toga? citam u nezavisnim da od toga nista! pa jebemu misa...
goldietrickz is offline  
Old 24.10.2007., 11:45   #218
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
nego, balkanac i ostali burzovni mesetari sto ste obecavali i nekakvu superbrzu prugu Modrica-Jakes-Gornja Socava-Mionica-Mocila Gornja-Srpski Brod, sta bi od toga? citam u nezavisnim da od toga nista! pa jebemu misa...
Goldie pratis li ti ovo sta se desava sa rafinerijom..Rusi hoce da kupe 100% dionice pa obaraju cijenu.Nahebali su ovi sto su kupili za 2KM i nadali se "vaskrsnucu" rafinerije,sada ce prodati Rusima po duplo manjoj cijeni.
zebu is offline  
Old 24.10.2007., 20:40   #219
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Goldie pratis li ti ovo sta se desava sa rafinerijom..Rusi hoce da kupe 100% dionice pa obaraju cijenu.Nahebali su ovi sto su kupili za 2KM i nadali se "vaskrsnucu" rafinerije,sada ce prodati Rusima po duplo manjoj cijeni.
genijalci. pratim naravno. nije da me nesto puno boli chuna sto ce debili izgubiz lovu, al hebiga ipak sam zivio na tom prostoru, zao mi je sto te velike firme vise nema.
to ti je ta famozna "dokapitalizacija", s kojom Rusi imaju 90 posto dionica koje su dobili skoro pa besplatno.
ovo malo sake jada sto je ostalo, nema nikakvog nacina da se na tim dionicama zaradi. pa to je i najobicnijem laiku za burze, kao sto sam npr. ja, jasno.
nije jasno samo debilima koji misle da Rusi stite "srpske interese" i da su zato kupili rafineriju. smijesni ljudi, sta ces.
evo da ce sutra dionica bit manje od 70 feniga...
goldietrickz is offline  
Old 25.10.2007., 22:10   #220
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Nema nista lose u tome da imamo jednog predsjednika.I Svicarska,Belgija,Kanada i ostale visenacionalne zemlje na koje se poziva na ovom forumu imaju jednog predsjednika.
U pravu si. Zato i jesam da sva tri entiteta u biuducnosti imaju svojeg predsjednika!
U Stolcu is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.