Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2007., 14:55   #21
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
Evo slazem se, preporucujem svakome da procita.



Daj mi nadji link nekog od nasih ex-yu politicara sa clankom u washington timesu?
ne, evo Dodik je prvi i posljednji. Neustrasivi, Presvijetli i Bezgrijesni. dali su prostor Njemu, zato sto je bitan i vazan, pache, Najbitniji i Najvazniji, i zato sto ima sto za reci. evo.
bas mi se sad da trazit linke na nebitne, bezbrojne, "kolumne", exyu politicara, u glasilu State Departmenta...
evo sad cu.
nego... jesi li kupio novi "Glas Srpske"? ima li sto zanimljivo?
goldietrickz is offline  
Old 02.06.2007., 15:01   #22
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
Evo slazem se, preporucujem svakome da procita.



Daj mi nadji link nekog od nasih ex-yu politicara sa clankom u washington timesu?
Laz
Quote:
Dayton remains a permanent and solid foundation for building relations in Bosnia and Herzegovina, as it balances perfectly between a complex inner structure of BiH, from one side, and the need to preserve its statehood, from the other. That is exactly why Dayton was a successful solution.


Quote:
Dayton set up entities as a mechanism for the protection of equality of all people in BiH.


Quote:
It remains unclear why BiH prefers centralization, as this practice will not put it in line with other countries of Europe and the world. On the contrary, it will make Bosnia and Herzegovina an exception to the rule.
Uopste nije "unclear".Neka kaze Dodik da je on premijer tvorevine koju je stvorio ratni zlocinac Radovan Karadzic pa ce biti "absolutely clear".
zebu is offline  
Old 02.06.2007., 15:07   #23
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Avaz - primitivna huskacka novina ratnog profitera Fahrudina Radoncica koji je prije rata bio niko i nista,a danas gradi najvecu zgradu na Balkanu

Nezavisne novine - pisu sve u cilju promovisanja SNSD i Dodika.Nekada dobra novina se pretvorila u banjalucki Avaz i postala rezimski medij.

Oslobodenje - nekada respektabilna i ugledna novina,proglasena za najbolji list u svijetu 1992. godine kada je bujao rat.Bili su u teskim finansijskim problemima i kvalitet je strasno opao.Promijenio se vlasnik pa ce nadam se krenuti na bolje.Njih najvise cijenim.

Reporter - los u svakom pogledu.Rezimski medij

Dani -

Slobodna Bosna - Znaju da preseravaju,ali volim da ih citam Start - Iza Dana i Slobodne Bosne,ispred Reportera.Trebaju popraviti dizajn.

Ostale novine iz BiH rijetko citam.

Sto se tice radija,najbolji radio 202.

Najbolja TV Federalna,mada imaju jos mnogo toga da poprave,ali i njima nedosstaje finansijska injekcija da bi se popravili.
Najbolja politicka emisija 60 minuta.

BHT je skroz los nakon odlaska po meni najboljih novinara koji su radili na toj TV Duske Jurisic i A. Zukica.Nema vise "Posteno Govoreci" i "Javna tajna".

Hayat rijetko gledam.Ponekad sport,filmove i CD.

PTPC - Dodik ueber alles! Kao Nezavisne novine i Reporter,rezimski medij.

OBN - zabavlja narod.Za opustiti mozak bez razmisljanja.Nije los dok se ne bave politikom

Ostale tv kanale iz BiH ne gledam
daj ba jarane Slobodna Bosna je tipicna tajkunska novina sa potrosenim novinarima koji koketiraju sa bilo cime sto ce im popraviti budjelar...sam Avdic je postao u novinarstvu sve ono protiv cega se (uslovno receno)borio...sa ostatkom se slazem...DANI su jedina relevantna novina u BIH a FTV i BHT kao televizijski mediji.
spiritual beggar is offline  
Old 02.06.2007., 15:20   #24
i da ne bi bilo zabune. to sto je Mile dobio par kartica u WTu ne znaci da ga SD podrzava. naravno da ne. to ne znaci nista.
sto SD misli o trenutnoj situaciji u BiH pitajte americkog ambasadora.
goldietrickz is offline  
Old 02.06.2007., 17:06   #25
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Avaz - primitivna huskacka novina ratnog profitera Fahrudina Radoncica koji je prije rata bio niko i nista,a danas gradi najvecu zgradu na Balkanu

Nezavisne novine - pisu sve u cilju promovisanja SNSD i Dodika.Nekada dobra novina se pretvorila u banjalucki Avaz i postala rezimski medij.

Oslobodenje - nekada respektabilna i ugledna novina,proglasena za najbolji list u svijetu 1992. godine kada je bujao rat.Bili su u teskim finansijskim problemima i kvalitet je strasno opao.Promijenio se vlasnik pa ce nadam se krenuti na bolje.Njih najvise cijenim.

Reporter - los u svakom pogledu.Rezimski medij

Dani -

Slobodna Bosna - Znaju da preseravaju,ali volim da ih citam

Start - Iza Dana i Slobodne Bosne,ispred Reportera.Trebaju popraviti dizajn.

Ostale novine iz BiH rijetko citam.

Sto se tice radija,najbolji radio 202.

Najbolja TV Federalna,mada imaju jos mnogo toga da poprave,ali i njima nedosstaje finansijska injekcija da bi se popravili.
Najbolja politicka emisija 60 minuta.

BHT je skroz los nakon odlaska po meni najboljih novinara koji su radili na toj TV Duske Jurisic i A. Zukica.Nema vise "Posteno Govoreci" i "Javna tajna".

Hayat rijetko gledam.Ponekad sport,filmove i CD.

PTPC - Dodik ueber alles! Kao Nezavisne novine i Reporter,rezimski medij.

OBN - zabavlja narod.Za opustiti mozak bez razmisljanja.Nije los dok se ne bave politikom

Ostale tv kanale iz BiH ne gledam
Jedan primjerak vjecitog titovog pionira kojih je bilo i ostalo pun kurac u Sarajevu a na nasu zalost i u drugim dijelovima BIH.

Za srbe najomilijenija vrsta z..... ili narodni zvani "ovnovi za kurbana". Oni koji su se '92 pitali "ko ovo puca sa brda" i "jel' ovo moguce"....



Samo jedan primjer novina koje pionir voli da cita ==>>> Slobodna Srbija

Uzmimo primjer atentata u Madridu gdje je slobodna srbija napisala takve gadosti u vezi mladica iz Mostara(koji nije imao blage veze sa tim dogadajima) da je to tesko naci i na procetnickim stranicama a la RCP.

Pazi sta pisu.

[Sanel Sjekirica, bosanski drzavljanin sa spanjolskom adresom boravka, ovih se dana nasao u centru paznje evropskih medija i policije kao jedan od osumnjicenika za organizaciju martovskog teroristickog masakra u Madridu; "Slobodna Bosna" je na osnovu dokumenata inostranih obavjestajnih sluzbi dosla do zapanjujucih podataka o biografiji ovog studenta informatike koji je bio u bliskim prijateljskim kontaktima sa marokanskom celijom Al Qaide u Spanjolskoj

Sanel Sjekirica studirao je, druzio se, dijelio stan i bio u stalnom kontaktu sa Al Qadinim teroristima u Spanjolskoj!


http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg17088.html


A pazi naslovnice
http://www.islam.co.ba/grafika/sjekirica.jpg




Ti ljudi su bolesni i treba ih smjestiti u ludaru. Dijagnozu onih koji citaju takve idiote napravite sami.





Nego pioniri... jebes to... ne dajte da vas neko "smetne" sa revolucionarnih staza. Crveno, Tito i partija ce pobijediti.
bez_respekta is offline  
Old 02.06.2007., 18:33   #26
Quote:
bez_respekta kaže: Pogledaj post


Zato ste vi turbomuslici tu da nas kjafire sacuvate cetnicke kame vjerovatno iz prvih safova novih dzamija koje braca izgradise, a predvodjeni herojem rata baketom izmetbegom i preko satelitskog linka iz turske- silajdzicem
__________________
Sema je u igri
Takodjer ponosni nosilac JBFC certifikata "Retaj-9001"
USS Defiant is offline  
Old 03.06.2007., 21:35   #27
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ne, evo Dodik je prvi i posljednji. Neustrasivi, Presvijetli i Bezgrijesni. dali su prostor Njemu, zato sto je bitan i vazan, pache, Najbitniji i Najvazniji, i zato sto ima sto za reci. evo.
bas mi se sad da trazit linke na nebitne, bezbrojne, "kolumne", exyu politicara, u glasilu State Departmenta...
evo sad cu.
nego... jesi li kupio novi "Glas Srpske"? ima li sto zanimljivo?
To ti je odgovor?
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 03.06.2007., 22:44   #28
Quote:
balkanac kaže: Pogledaj post
To ti je odgovor?
da.
mislim... sta se tu ima odgovarat. ono. ti ako mislis da je Dodik jedini koji je dobio par kartica u WT da prdi o smislu zivota, onda si u vecem kurcu nego sto sam mislio.

Slobodna Bosna? ne znam... ja to nikad nisam volio citat. iako... Avdic mi je bio i ostao faca. covjek ima cojones. to je rijetkost medju novinarima.
goldietrickz is offline  
Old 04.06.2007., 03:22   #29
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kad ja tamo, dadnem portiru (faca ruralna, uniforma zgužvana, neobrijan, masan) ličnu kartu ...
Izgleda da kod vas portire zapošljavaju samo iz redova visoko obrazovane gospode koja potiču iz višegeneracijskih gradskih porodica i moraju imati strogo aristokratsku facu ...
__________________
.
''Dok su druge odvodili, stajao sam pognute glave i ćutao sam, a kad su došli po mene više nije imao ko da digne glas."
Crni Rudar is offline  
Old 04.06.2007., 08:37   #30
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Kasnije ću odgovoriti na pitanja teme ali prvo vam moram nešto ispričati:

2002. godine prilikom nekog službenog u Zagreb morao sam svratiti u RTRS (PTPC) u Banja Luci kad tamo kažu to ti je u Banskim dvorima.

OK, mislim ja, ali zar nije tamo skupština?

Kad ja tamo, dadnem portiru (faca ruralna, uniforma zgužvana, neobrijan, masan) ličnu kartu, uh kad je vidio da nisam Srbiiiiinnnnn, ljudi moji, ja dugoooog pogleda. Ko da je vidio vanzemaljca.

Eh nekako ti uputi on mene u prostorije te RTRS (u sklopu skupštine, naravno tada se na sva zvona zvonilo kao i danas o objektivnim, nezavisnim itd. medijima), a ja sam treba da im uručim neke reklamne TV spotove i tako obreh se ja u jednoj prostoriji koja je kao "studio" (soba 5 sa 5 nekakve krpe po zidovima vise i ima na jednoj strani stolica i pult za voditelja sa mikrofonom). Na dva suprotna zida su vrata. Kroz jedna sam ušao a na druga treba da izađem u neku susjednu prostoriju. I tako ja kroz ta druga vrata kad ja direkt izađoh u salu za press konferencije. I da bih prošao dalje morao sam bukvalno iza govornice i kroz scenografiju (ono po uzoru na pentagon ili američki kongres ).

I tako iz jedne sobe u drugu sve si malo u skupštini malo u RTRS-u. Ljudi moji bio sam u svakakvim medijskim kućama ali ova mi je ostala u neizbrisivom pamćenju.

Onda sam se sjetio nekih par emisija te RTRS koja je pričala o nezavisnim medijima i sl. sranjima.

Zamisli sad tu situacije: novinar napiše neki komentar, pola skupštine ga sluša prije nego li je išta i emitovano i onda mu uleti nekakav zastupnik ili predsjednik skupštine i nadrobi mu se.

Ne znam, ja sam se, poslije smijao sve do Zagreba, a i dan danas kad god gledam tu TV stanicu i njihove političke emisije, pa poslije toga red narodnjaka sjetim se odakle se emituje taj program.
Abdullah is offline  
Old 04.06.2007., 09:25   #31
Quote:
Crni Rudar kaže: Pogledaj post
Izgleda da kod vas portire zapošljavaju samo iz redova visoko obrazovane gospode koja potiču iz višegeneracijskih gradskih porodica i moraju imati strogo aristokratsku facu ...
Ne gospodine, ali radi se o SKUPŠTINI.

Ali izgleda da je vama svejedno da li je u pitanju skupština, birtija ili pašnjak kad je u pitanju izbor osoblja.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.
COD2 is offline  
Old 04.06.2007., 13:01   #32
Quote:
bez_respekta kaže: Pogledaj post
Jedan primjerak vjecitog titovog pionira kojih je bilo i ostalo pun kurac u Sarajevu a na nasu zalost i u drugim dijelovima BIH.

Za srbe najomilijenija vrsta z..... ili narodni zvani "ovnovi za kurbana". Oni koji su se '92 pitali "ko ovo puca sa brda" i "jel' ovo moguce"....



Samo jedan primjer novina koje pionir voli da cita ==>>> Slobodna Srbija

Uzmimo primjer atentata u Madridu gdje je slobodna srbija napisala takve gadosti u vezi mladica iz Mostara(koji nije imao blage veze sa tim dogadajima) da je to tesko naci i na procetnickim stranicama a la RCP.

Pazi sta pisu.

[Sanel Sjekirica, bosanski drzavljanin sa spanjolskom adresom boravka, ovih se dana nasao u centru paznje evropskih medija i policije kao jedan od osumnjicenika za organizaciju martovskog teroristickog masakra u Madridu; "Slobodna Bosna" je na osnovu dokumenata inostranih obavjestajnih sluzbi dosla do zapanjujucih podataka o biografiji ovog studenta informatike koji je bio u bliskim prijateljskim kontaktima sa marokanskom celijom Al Qaide u Spanjolskoj

Sanel Sjekirica studirao je, druzio se, dijelio stan i bio u stalnom kontaktu sa Al Qadinim teroristima u Spanjolskoj!


http://www.mail-archive.com/[email protected]/msg17088.html


A pazi naslovnice
http://www.islam.co.ba/grafika/sjekirica.jpg




Ti ljudi su bolesni i treba ih smjestiti u ludaru. Dijagnozu onih koji citaju takve idiote napravite sami.





Nego pioniri... jebes to... ne dajte da vas neko "smetne" sa revolucionarnih staza. Crveno, Tito i partija ce pobijediti.
Da ne radis u Avazu pa sam te povrijedio? Je li to sve sto imas reci o medijima u BiH? Hoces li reci svoje misljenje ili ces samo mene citirati i analizirati?
zebu is offline  
Old 04.06.2007., 16:01   #33
Quote:
USS Defiant kaže: Pogledaj post
Zato ste vi turbomuslici tu da nas kjafire sacuvate cetnicke kame vjerovatno iz prvih safova novih dzamija koje braca izgradise, a predvodjeni herojem rata baketom izmetbegom i preko satelitskog linka iz turske- silajdzicem

Kako divna terminologija, "muslic", "izmetbeg", pa mu i dzamije smetaju. Ako je to profil tipicnog citatelja SB, i ne cudi me sto mi ne leze to partijsko glasilo.

Steta. Odmah iza rata bijase to solidna novina. Jos negdje imam sacuvanih 20tak tih prvih poslijeratnih brojeva.
Nekoobicnoime is offline  
Old 04.06.2007., 16:46   #34
Dani su jako dobar tjednik, od dnevnih moze proci Dnevni list.
A prije je postojao Ljiljan, ljudi moji, poslije listanja tih, nazovi novina (na kojem je u pocetku izlazenja za vrijeme rata pisalo hefticnjak) covjek se osjeca jako pametan. Koje su oni gluposti lupali to je bilo za nepovjerovat. Imate sada i Saff, sjebali su Talibane
Tulkas is offline  
Old 04.06.2007., 17:27   #35
Jasno je da mediji u BH izražavaju većinske stavove neke od triju nacija koje tamo žive. Stavovi se mogu razlikovati unutar jednoga nacionalnoga korpusa-ali ne u bitnim stvarima.

Osobno mislim da ne postoji zastupljenost i iskaz hrvatskoga glasa, za razliku os srpskog i bošnjačko-muslimanskog. Uz ovo nužne su korekcije u kvaliteti novinarstva i profesionalnoj etici. No, glavno ostaje: mediji su magafoni nacija.
Hroboatos is offline  
Old 04.06.2007., 17:32   #36
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Jasno je da mediji u BH izražavaju većinske stavove neke od triju nacija koje tamo žive. Stavovi se mogu razlikovati unutar jednoga nacionalnoga korpusa-ali ne u bitnim stvarima.

Osobno mislim da ne postoji zastupljenost i iskaz hrvatskoga glasa, za razliku os srpskog i bošnjačko-muslimanskog. Uz ovo nužne su korekcije u kvaliteti novinarstva i profesionalnoj etici. No, glavno ostaje: mediji su magafoni nacija.
ne svi. Dani i Start sigurno ne. ne znam kolike su tiraze tih novina, vjerojatno ne vise od 10000 primjeraka... ali, svejedno. obje novine su i jedina BH glasila za koje se u Europi uopce zna.
zar nije Dnevni list hrvatsko glasilo? barem onoliko koliko su Nezavisne srpsko a Avaz bosnjacko?!
goldietrickz is offline  
Old 04.06.2007., 20:13   #37
Quote:
USS Defiant kaže: Pogledaj post
Zato ste vi turbomuslici tu da nas kjafire sacuvate cetnicke kame vjerovatno iz prvih safova novih dzamija koje braca izgradise, a predvodjeni herojem rata baketom izmetbegom i preko satelitskog linka iz turske- silajdzicem
Kus' pos'o Todore.... Koji te coban pustio iz tora
bez_respekta is offline  
Received Infraction
Old 04.06.2007., 20:14   #38
Quote:
zebu kaže: Pogledaj post
Da ne radis u Avazu pa sam te povrijedio? Je li to sve sto imas reci o medijima u BiH? Hoces li reci svoje misljenje ili ces samo mene citirati i analizirati?
Jes' jes' radim u Avazu... a i sam Radoncic mi je blizi rod....
TitE mi !
bez_respekta is offline  
Old 04.06.2007., 20:16   #39
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ne svi. Dani i Start sigurno ne. ne znam kolike su tiraze tih novina, vjerojatno ne vise od 10000 primjeraka... ali, svejedno. obje novine su i jedina BH glasila za koje se u Europi uopce zna.
zar nije Dnevni list hrvatsko glasilo? barem onoliko koliko su Nezavisne srpsko a Avaz bosnjacko?!


Uozbiljimo se.
bez_respekta is offline  
Old 04.06.2007., 20:27   #40
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ne svi. Dani i Start sigurno ne. ne znam kolike su tiraze tih novina, vjerojatno ne vise od 10000 primjeraka... ali, svejedno. obje novine su i jedina BH glasila za koje se u Europi uopce zna.
zar nije Dnevni list hrvatsko glasilo? barem onoliko koliko su Nezavisne srpsko a Avaz bosnjacko?!
Dovoljno je pročitat Pećanina, lovrenovića prije iznenadnog osvještenja i sve je jasno..

Što se DL-a tiče te novine su nekvalitetne u svakom pogledu, a Hrvatske su koliko i EPH grupa. Što se Hrvatskih tiče trenutno najbolje stoji VL. Slobodna je imala od njih 100 puta kvalitetniju poziciju i dopisnike. Ali to se prvo s račanovim udarom na Sllobodnu, a pogotovo preuzimanjem od EPH prom jenilo. Stvarno šteta jer su ti udarali po svima .
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.