Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 11:54   #281
Studirala sam prije 3 godine,ali sam morala prekinuti studij. Nisam se ispisala niti zamrznula godinu nego jednostavno prestala dolazit na predavanja. Mirovinu sam dobivala samo tu jednu godinu dok sam pohadjala faks,poslije naravno ne. Ove godine nstavljam sa studijem-istim. E sad, zanima me da li bih ja mogla opet dobivat mirovinu, po 2. puta,da li zna netko? Imam 24 godine, puno bi mi znacilo tih 2 godine dobivanja mirovine.
dadazege is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 04:14   #282
Quote:
dadazege kaže: Pogledaj post
Studirala sam prije 3 godine,ali sam morala prekinuti studij. Nisam se ispisala niti zamrznula godinu nego jednostavno prestala dolazit na predavanja. Mirovinu sam dobivala samo tu jednu godinu dok sam pohadjala faks,poslije naravno ne. Ove godine nstavljam sa studijem-istim. E sad, zanima me da li bih ja mogla opet dobivat mirovinu, po 2. puta,da li zna netko? Imam 24 godine, puno bi mi znacilo tih 2 godine dobivanja mirovine.
Možeš dobivati mirovinu al samo ako si upisala redovan studij, kod mene je bio sličan slučaj. Za više informacija nazovi mirovinsko jer do određenog datuma u listopadu moraš predati neke dokumente s faksa kao dokaz da si upisala redovno.
shoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 00:48   #283
Hello, ovako jedno pitanje, pošto ja studiram u BiH uz potporu HZMO-a, a ovdje na faxu nema nikakvog reda, tako da mogu obnoviti 3. godinu drugi put bez da gubim školovanje i kao redovni student, znači već sam je jednom obnovila, zanima me jel to neki problem za nastavak primanja mirovine ili postoji određeni broj puta koji možeš obnoviti neku godinu na faxu prije nego što ti ukinu mirovinu. Imam 23 godine, tako da još nisam blizu tih 26.
Zebyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:54   #284
Pozdrav,ja sam znači ove godine upisala pad godine na i tom fakultetu na kojem sam bila redovni student prošle godine .Znači izgubila sam prava redovnog studenta .Imam potvrdu o tome i jeli ikako moguće da ja nastavim dobivati mirovinu usprkos tome što nisam redovni student uz to da dogodine mogu vratiti status redovnog studenta ...
Sila nečista is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 23:41   #285
bok, od sljedeće akademske godine bi trebao upiati opet redovno faks i zanima me koliki bi postotak mirovine dobivao? unaprijed hvala
Morski max is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 19:31   #286
Pozz... Nadam se da će mi netko pomoći u vezi mog problema. Znači 02.12-og sam napunila 26. godina i tada su mi tražili potvrdu da sam redovan student koju sam im poslala (istu potvrdu sam poslala početkom 10-og mjeseca kada je počela akademska godina). Početkom 1-og mjeseca dolazi rješenje kojim prestajem biti korisnik mirovine na dan 02.12... Da bi mi ponovno došlo NOVO rješenje u 2. mjesecu (kao primili su potvrdu da sam redovan student te se pobija prethodno rješenje koje je došlo u 1. mjesecu). Ovaj mjesec su mi na račun stigli ti zaostaci mirovine za 1. i 2. mjesec... Sada ne znam jel mi to pripada ili je stvarno neka administrativna greška. Pokušavam već skoro dva mjeseca da kontaktiram neku od područnih službi (ali više izgubih volju za zvanjem ili se nitko ne javlja ili ona iritirajuća glazba svira) jer prije ove situacije htjela sam da prekinem redovno studiranje te se prijavim na Zavod za zapošljavanje kako bi primala dvanaest mjeseci dodatak na mirovinu kao nezaposlena osoba... Jel netko imao sličnu situaciju i šta uopće trebam činiti? Tnx
mostarkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 20:45   #287
Hitno!

Zanima me kako ide postupak dobivanja obiteljske mirovine ako je prije smrti osoba imala dugove koji su joj mjesečno sjedali na mirovinu (krediti među ostalim stvarima) - naime, ja sam na ostavinskoj prihvatio nasljedstvo, ali pošto nisam nasljedio ikakvu imovinu, svi dugovi su otpisani (riječi odvjetnice).

Tako da sam nasljedio imovinu kao pokretninu, ali su se svi dugovi razriješili. I na koji sad ja iznos imam pravo obiteljske mirovine. Znam da je 70% u pitanju, ali jel to na puni iznos mirovine ili na onaj iznos koji se toj osobi prije isplaćivao zbog dugova?
∞ Harmony is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 19:09   #288
udovice branitelja

zanima me koliko otprilike ima udovica poginulog hrv.branitelja s navršenih 50 godina života,a i ona sam je bila u radnom odnosu preko 25 godina....

vidim da kreće od mirovine djelatne vojne osobe s 40godina staža,koliko je to...


hvala unaprijed.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 11:31   #289
Pod c http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=1204 i čl.26 i 30 http://www.zakon.hr/z/325/Zakon-o-pr...hovih-obitelji

i bez svih podataka potrebnih za izračun nije moguće odredit ovdje visinu mirovine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 12:29   #290
Znam da se vjerojatno ponavljam pokušala sam saznat iz prošlih postova ali sam i dalje zbunjena.. Situacija mi je takva da završavam 4. god studiranja ali ostala sam trudna i sad namjeravam vjerojatno upisat produžetak te godine ali vjerojatno se i udat, pa me zanima da li ću izgubit pravo na mirovinu?
Piggy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 18:03   #291
otac mi je primao njemačku mirovinu i sad nakon njegove smrti, majka bi koliko sam upoznata, trebala imati pravo na 60% njegove mirovine.no ,majka trenutno drži jedan mali obrt koji glasi na nju,tako da se vodi kao zaposlena,iako joj taj obrt ne donosi nikakakav nočani dobitak.navodno ,ako je majka zaposlena iako ima dovoljno godina za mirovinu 58,neće ostvarivati pravo na 60% nego da će to biti puno manje.ne znam jel to istina, i jel netko ima takav sličan slučaj
lii-laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 21:52   #292
Večer,
primam obiteljsku mirovinu po ocu koji je preminuo a na koju imam pravo doživotno zbog svojeg zdravstvenog stanja. Htio sam dići gotovinski nenamjenski kredit u Zagrebačkoj banci u iznosu koji najviše mogu, cca 15.000 kn i kad sam potpisao papire ženska mi veli da SAMO bračni drug tj. žena ili muž može dobit kredit a djeca koji su korisnici obiteljske mirovine po ocu ili majci, nemogu jer su premladi,mogli bi se zaposlit negdje i te neke spike.. Imam 31 god.

Dali je netko imao ovakav slučaj, šta je istina tu ili ta banka zeza?
NPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:39   #293
Može li mi netko pojasniti sljedeću situaciju.

Majka mi je umrla u svibnju 2014. godine. Zahtjev za obiteljsku mirovinu sam predala u 11.mjesecu. (tada sam imala 24 godine). Rješenje je stiglo danas. Navršavam 26 godina u siječnju 2016. godine. E sad, da li ću primiti mirovinu samo tih 3 mjeseca do moje 26. godine ili ću primiti sve od dana kad je mama umrla? Redovan sam student.

Hvala.
vane1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 17:51   #294
Pa u rjesenju bi trebalo pisati od kad se primjenjuje, to jest od kad ide isplata.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 18:03   #295
Piše: Isplata ove mirovine pripada korisnici, počevši od 24.5.2014.
To je inače datum mamine smrti. Ali pošto ću ja navršiti 26 godina za 2 mjeseca, ne znam jel to igra kakvu ulogu? Tj. hoću li ja sad primati tih 760 kn (iznos mirovine) samo ta 2-3 mjeseca ili ću dobiti i sve ˝zaostatke˝ od trenutka mamine smrti.
vane1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 18:24   #296
Ako tako pise trebala bi dobiti zaostatke za proteklo vrijeme. Otidji sa tim rjesenjem u podrucni ured HZMO-a na salter informacija i detaljnije se informiraj.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 03:04   #297
Zanima me otprilike iznos mirovine za udovicu od 42god i malodobno dijete vrticke dobi. Suprugova mirovina je bila 4500knStatus HRVI ali je imao i oko 20god staza u vojsci.
My little angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 17:48   #298
imam jedno pitanje, da li se moze imati mirovinu ali bez skrbnistva...da se to ukine a lova ostane
nimfa2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 15:59   #299
Napunio sam 26 godina i izgubio sam pravo na obiteljsku mirovinu zbog toga. No izgubio sam 2 godine na faksu zbog bolesti, i koliko vidim trebao bih moći još primati mirovinu na temelju toga.
Što točno trebam napraviti, na početku ove akademske godine sam im poslao potvrdu da sam još uvijek redovni student, pa mi je sad sestra bila na mirovinskom i rekli su joj da više ne mogu primati mirovinu, iako sam student, zbog godina?
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 11:56   #300
Kako tocno procedura odjave izgleda.

Dal se treba doci sa potvrdom o ispisu s faksa ili zaposlenju?

Takodjer. koliko dugo ste cekali da majka naslijedi ocevu(muzevu) mirovinu koja je veca od njene pa ima pravo birati.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.