Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2009., 14:06   #1
Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes je vjerojatno jedan od najpoznatijih ako ne i najpoznatiji detektiv u povijesti književnosti ali i filma. Doživio je do sada bezbroj ekranizacija, što filmskih, što onih TV produkcije. Igrali su ga mnogi glumci, od Jeremy Bretta koji ga je odigrao vjerojatno najviše puta u svojoj karijeri, pa preko Petera Cushinga, Charltona Hestona, Christopher Lee-a, Jonathan Prycea, pa do eto posljednjeg u nizu,
jednog od nekoliko prošlogodišnjih povratnika, Roberta Downey Jr.- a. A da bi Robert svoj dio posla obavio kako spada, pobrinut će se redatelj Guy Ritchie koji je prošle godine također povratio vjeru publike filmom "RocknRolla". A njegovo ime svakako izaziva veliki interes, i ako je suditi po njegovim prijašnjim uradcima,vrlo je vjerojtano da će ovo biti posebna i posve drugačija verzija priče o Sherlocku Holmesu. A kako će to konkreno izgledati vidjet ćemo tek u Prosincu ove godine. Inače za kraj valja još spomenuti kako Holmesovog najboljeg prijtelja i suradnika, Dr. Johna Watsona igra Jude Law...



IMDB

TEASER CLIP

Behind the Scenes

RADNJA
Quote:
Detective Sherlock Holmes (Downey Jr.) and his stalwart partner Watson (Law) engage in a battle of wits and brawn with a nemesis whose plot is a threat to all of England.
SLIKE
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 14:19   #2
jedva čekam i Sherlocka i Scottovog Robin Hooda
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 15:29   #3
Očekuje se sa nestrpljenjem iako je film vraćen na malu doradu. Pitanje za znalce - koja se to pjesma čuje u pozadini teasera? Ne bi bilo loše da cijeli ima takav pomaknuti soundtrack.
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 11:58   #4
Par novih fotografija iz filma...

__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 23:44   #5
ujme meni!
umricu do 12. mjeseca!
ali mislim da sam preveliki obozavatelj pisanog sherlocka holmesa i da cu stalno govorit kako je sve to potpuno krivo jer je sherlock savrsen kakav je napisan. vec ova nekakva romansa o kojoj se prica u behind the scenes me nervira jer je sherlock prije svega bio asketa i ženomrzac, a jedina žena (the woman) koja ga je ikada zaintrigirala je bila irene adler ali ni to ne u romanticnom smislu... mozda ce ekranizirat "a scandal in bohemia"

edit: evo sama sam sebe zeznila gledam na imdb-u i rachel mcadams zaista glumi irene adler ali nije rijec o "a scandal in bohemia", tamo nema lorda blackwooda afair
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 15:22   #6
Heh

Obožavam Sherlocka Holmesa (doduše jedino je Jeremy Brett stvarno utjelovljanje ostali se mogu sakriti), pa sam prilično skeptična prema Robert Downeyu Jr.kao Sherlocku Holmesu.
Gdje su baš njega našli za tu ulogu
A i Jude Law mi je malo mlađahan i nekako ljupuškast za Dr. Watsona


Nadam se da će film odbacit moje predrasude, stvarno se nadam
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 10:31   #7
Pojavio se i official trailer...

TRAILER - Youtube

HD - 1080p
HD - 720p
HD - 480p
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:11   #8
Premlad je Robert za ovakvu ulogu, bar mi se tako čini...
~~~RI~~~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 14:53   #9
meni se čini da će ovo bit jako zabavan film koji će raspizdit sve prave fanove sherlocka holmesa
__________________
The meteorite is a source of the light, and the meteor's just what we see. And the meteoroid is a stone that's devoid of the fire that propelled it to thee.
electro cute is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:05   #10
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
meni se čini da će ovo bit jako zabavan film koji će raspizdit sve prave fanove sherlocka holmesa
Ne mora biti. Možda ipak bude i malo dedukcije.

Downey mi se čini kao skroz ok izbor - čovjek i dalje izgleda ko da se tek jučer skinuo s droge (a Sherlock je troši), znamo da ima dubine, a i po godinama odgovara (Sherlock u početnim pričama nije nikakv starkelja).
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:07   #11
Meni se film čini odlično ima humora ,akcije svega.
A evo i trailer u HD na youtube:

TRAILER
gambit_09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:14   #12
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
meni se čini da će ovo bit jako zabavan film koji će raspizdit sve prave fanove sherlocka holmesa

hehe...moguće i da hoće, ali kao što rekoh i u prvom postu...ako je suditi po njegovim prijašnjim uradcima (Richievim), vrlo je vjerojtano da će ovo biti posebna i posve drugačija verzija priče o Sherlocku Holmesu, Richieva verzija. Te stoga ne treba očekivati klasičnu ekranizaciju te priče, već Richievsku...a da će biti takva može se već zaključiti i po slow-mo sekvenci boxa iz trailer a koja u mnogo podsjeća na onu iz Snacha...
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 15:31   #13
ne znam, ne sviđa mi se ta vrsta humora koja bi mogla biti u filmu, ono, ovaj pokuša otključati vrata a watson ih razvali, hahaha, jako smiješno...iako se i dalje nadam da će biti dobar
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 16:03   #14
Quote:
electro cute kaže: Pogledaj post
meni se čini da će ovo bit jako zabavan film koji će raspizdit sve prave fanove sherlocka holmesa


A dobro, istina da dobrih filmova o Sherlocku Holmesu ima malo, ako postoji Sherlock Holmes tinejdžer može očito sve


Al prema traileru mi se čini zanimljivo, moglo bi biti ok
Samo još da Robertu malo ispeglaju te kovrče
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 15:53   #15
meni se trailer cini super bit ce zabavno u svakom slucaju!
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 17:07   #16
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 10:32   #17
TRAILER 2
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 11:16   #18
Quote:
PrittPen kaže: Pogledaj post
vec ova nekakva romansa o kojoj se prica u behind the scenes me nervira jer je sherlock prije svega bio asketa i ženomrzac, a jedina žena (the woman) koja ga je ikada zaintrigirala je bila irene adler ali ni to ne u romanticnom smislu...
po toj liniji je Rupert Everett bio zanimljiv Holmes u "slučaju svilene čarape". malo camp, doduše Britanac...ma zgodan eksperiment.

Downeya jako volim, karizmatičan je, ali veliki minus ovdje mu je što je Amerikanac. to će se garant primjetiti u mnogim ćoškovima.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 14:57   #19
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 09:51   #20


artwork
__________________
Well, opinions are like assholes. Everybody has one.
Dragonrage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.