Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Vama najbolji film Angeline Jolie ?
Lookin' to Get Out (1982) 0 0%
Cyborg 2 (1993) 0 0%
Without Evidence (1995) 0 0%
Hackers (1995) 20 11.49%
Love Is All There Is (1996) 0 0%
Mojave Moon (1996) 1 0.57%
Foxfire (1996) 1 0.57%
True Women (1997) 0 0%
George Wallace (1997) 0 0%
Playing God (1997) 0 0%
Gia (1998) 22 12.64%
Hell's Kitchen (1998) 0 0%
Playing by Heart (1998) 3 1.72%
Pushing Tin (1999) 1 0.57%
The Bone Collector (1999) 6 3.45%
Girl, Interrupted (1999) 28 16.09%
Gone in Sixty Seconds (2000) 5 2.87%
Lara Croft: Tomb Raider (2001) 5 2.87%
Original Sin (2001) 11 6.32%
Life or Something Like It (2002) 3 1.72%
Lara Croft Tomb Raider 2(2003) 0 0%
Beyond Borders (2003) 2 1.15%
Taking Lives (2004) 3 1.72%
Shark Tale (2004) 0 0%
Sky Captain and the World of Tomorrow (2004) 0 0%
The Fever (2004) 0 0%
Alexander (2004) 5 2.87%
Mr. & Mrs. Smith (2005) 11 6.32%
The Good Shepherd (2006) 1 0.57%
A Mighty Heart (2007) 1 0.57%
Beowulf (2007) 1 0.57%
Kung Fu Panda (2008) 6 3.45%
Changeling (2008) 27 15.52%
Wanted (2008) 11 6.32%
Glasovatelji: 174. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2010., 21:01   #1
Angelina Jolie

Angelina Jolie



Tema posvecena obozavaocima glumice Angelina Jolie gde ujedno mozete i glasati za vas omiljeni film ove glumice.



Angelina Jolie (Los Angeles, Kalifornija, 4. lipnja 1975.), američka filmska glumica.



Otac Jon Voight, poznat po filmovima Ponoćni kauboj(1969.) i Povratak veterana (1978.) za kojeg je dobio Oscara i majka Marcheline Bertrand, bivša manekenka i glumica,razveli su se kada je Angelina imala godinu dana.Živjela je s majkom i starijim bratom James Heavenom u New Yorku gdje je s jedanaest pohađala Lee Strasberg Theater Institute. Filmski debut imala je 1982. u nezapaženom Lookin to Get Out.

Sa 16. godina počela je živjeti sama. Radila je kao model i često se pojavljivala u spotovima bandova poput Rolling Stones,The Lemonheads,Lenny Kravitz...Kada se preselila u Los Angelesu glumila je u nekoliko studentskih filmova svoga brata i Met Theatru uz Ed Harrisa i Holly Hunter. Hackers (1995.) joj je donio prvu glavnu ulogu, pohvale glumačkom umijeću i Jonny Lee Millera s kojim se vjenčala u nekonvencionalnoj vjenčanici sastavljenoj od crnih kožnih hlača i bijele majice na kojoj je vlastitom krvlju bilo ispisano Millerovo ime. Par se razdvojio godinu kasnije, a rastavio 1999.

Nekoliko sljedećih godina Angelina Jolie je glumila u više TV-serija od kojih je za Georgea Wallaca (1997.) dobila Zlatni globus za najbolju sporednu ulogu,a za ulogu divlje i lijepe Gie Carangi,poznate svjetske manekenke i heroinske ovisnice,dobila je istu nagradu i to za najbolju žensku glavnu ulogu Gia, 1998.

Na velikom ekranu nije imala toliko uspjeha,ali 1999. Angelina Jolie se pojavila u Kontrolori leta uz John Cusaka, Billy Bob Thorntona i Cate Blanchet,The Bone Collector uz Denzela Washingtona i Girl Interrupted u kojem je, glumeći karizmatičnu sociopatsku cimericu Winoni Ryder, dobila treći Zlatni globus i Oscara za najbolju sporednu glumicu.

Za vrijeme snimanja Kontrolori leta Angelina Jolie i Billy Bob Thornton ludo su se zaljubili i vjenčali 2000. u Las Vegasu ona drugi, a on pet put.

Kraj braka je došao kada je Angelina odlučila usvojiti dijete zajedno sa Billyem, no on se odjednom predomislio i odlučio se posvetiti glazbi i karijeri i ostaviti ju. Angelina je usvojila Maddoxa unatoč svemu i uz pomoć majke ga odgaja. Ubrzo nakon što su usvojili sina, malog Kambodžanca Maddoxa par se razdvojio, a konačni je razvod uslijedio 2003.2001. godine Angelina Jolie je proglašena UN-ovom ambasadoricom dobre volje pa je često obilazila izbjegličke kampove u kriznim i ratovima opustošenim područjima Pakistana, Tanzanije, Sierra Leone. Često sudjeluje i podržava njihove akcije.

Uloge u akcijskim spektaklima obilježile su početak novog tisućljeća: Nestali u 60 sekundi(2000), oživotvorila je lik iz legendarne video igrice Laru Croft (Lara Croft: Tomb Rider, 2001. i nastavak Lara Croft Tomb Rider: Kolijevka života, 2003.). Nedugo zatim glumila je u filmu "Aleksandar Veliki" 2004. potom slijedi snimanje filma Gospodin i gospođa Smith, gdje upoznaje Brad Pitt. Par se zbližio već na snimanju filma, pa je Brad Pitt podnio zahtjev za rastavu od "Američke ljubimice" Jennifer Aniston. Nedugo zatim Angeline i Brad su javno priznali i potvrdili svoju vezu. Nedugo zatim krenuli posvojili djevojčicu iz Afrike, Zaharu, a potom su dobili i svoje biološko dijete, Shiloh Nouvel rođenu u Keniji. Zatim su posvojili su malenog Vijetnamca kojem su dali ime Pax.

Angelina Jolie - IMDB
Angelina Jolie - Wikipedia
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 21:36   #2
Prekinuta mladost - najbolja njena uloga, tj. tada JOŠ nije bila "Angelina Jolie - alfa i omega žene", pa si je dala truda i prenijela ga u ulogu.
LepaSeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 22:04   #3
Quote:
LepaSeka kaže: Pogledaj post
Prekinuta mladost - najbolja njena uloga, tj. tada JOŠ nije bila "Angelina Jolie - alfa i omega žene", pa si je dala truda i prenijela ga u ulogu.
Da i meni je taj film najbolji i takodje je to njena najbolja uloga u karijeri.



Obozavam ovaj film i ni sekunde se nisam dvoumio za koji cu njen film glasati.

Pored ovog filma u Top 5 najboljih filmova Angeline Joli po mom misljenju su: Gone in Sixty Seconds (2000), Gia (1998), Sky Captain and the World of Tomorrow (2004), Changeling (2008).
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 20.02.2010. at 22:17.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 00:23   #4
Hackers naravno. Film koji je po meni, uz Kids-e, obilježio 90-te.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 00:46   #5
playing by heart... to je odigrala kako treba i nikako drugačije...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 10:15   #6
meni je changeling ponajbolji sa ove liste
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 15:16   #7
hackers...sentimentalni razlozi
__________________
"Most folks are about as happy as they make up their minds to be." Abraham Lincoln
username94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 15:26   #8
nekad bila zgodna žena, danas u kurcu
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 15:40   #9
nije mi ona nešto. kao glumica.. jer uglavnom joj lice 'pojede' svaku ulogu koju glumi. ne mogu pratiti film, samo se usredotočim na njenu facu. zato ne volim filmove s njom.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 15:41   #10
gia-najbolji njen film bez konkurencije.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 15:43   #11
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
nije mi ona nešto. kao glumica.. jer uglavnom joj lice 'pojede' svaku ulogu koju glumi. ne mogu pratiti film, samo se usredotočim na njenu facu. zato ne volim filmove s njom.
upravo tako.zato je jedino mogu doživit ka giu jer se uloga donekle polapa sa njenim životom.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 17:20   #12
Sakupljač kostiju za mene je definitivno njeni film no1
Hakeri i Prekinuta mladost su mi također solidni
__________________
ovo nije potpis uskličnik
goonie7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 12:07   #13
Gia.
raimunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 01:48   #14
Quote:
komar20 kaže: Pogledaj post
nekad bila zgodna žena, danas u kurcu
To je tacno

Bese sexy ali je ubrzo poruznela.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 23:08   #15
Girl, Interrupted. Definitivno najbolji film, imam osjećaj da se 120% dala u tu ulogu.
 
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 00:34   #16
Ne znam smijem li to napisati, no meni je vrlo, vrlo antipatična kako fizički, tako i psihički.
Ne poznajem je, no imala sam prilike gledati i čitati podosta intervjua i nikako mi se nije svidjela.
Ima nešto antipatično i fejk u njoj. Eto, to je moje mišljenje. A kao glumica mi je...eto, tako.
Def. najbolja uloga u Girl, interrupted, no nekako stječem dojam kako je upravo tamo i odigrala donekle
samu sebe. Što se ostalih uloga tiče, koliko god se pokušavala profilirati kao ozbiljna glumica jedina uloga u kojoj
ja nju mogu vidjeti jest uloga nekakve Lare Croft ili žderačice muškaraca koja juri na motoru i glumi akcijskog junaka.
Gia bi bio dobar film kada ne bi bio o životu Gije Carangi već neke random manekenke, no svatko tko je iole bio upućen u biografiju Gije, pa i na konto same fizičke "sličnosti" shvaća
da tu Angelina Jolie nema što za ponuditi jer je riječ o dvije totalno različite energije. Ono što u sebi nosi Angelina nije
Gia Carangi. Stoga su film kao film o nekakvoj propaloj manekenki i njezinom životu dobro odrađeni, ali to nije Gia jer ako
bi se gledalo s aspekta biografije Gije Carangi omašili su ceo fudbal, za početak odabirom glavne glumice.
Usrala mi je i Changeling jer sam 90% filma gledala samo njezina usta koja zauzmu pola ekrana, a s druge strane
nije nikako uspjela dočarat doživljaj i približit lik majke kojoj su oteli dijete. Bila mi je suviše agresivna na momente,
neuvjerljiva...ne, ne. Def. žena koja je rođena da glumi ili seksi,opake ženturače ili eventualno ludare, no moram joj
čestitati na propagandi. Uspjela je što mnogi s ogromnim talentom nisu.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 15:36   #17
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Ne znam smijem li to napisati, no meni je vrlo, vrlo antipatična kako fizički, tako i psihički.
Ne poznajem je, no imala sam prilike gledati i čitati podosta intervjua i nikako mi se nije svidjela.
Ima nešto antipatično i fejk u njoj. Eto, to je moje mišljenje. A kao glumica mi je...eto, tako.
Def. najbolja uloga u Girl, interrupted, no nekako stječem dojam kako je upravo tamo i odigrala donekle
samu sebe. Što se ostalih uloga tiče, koliko god se pokušavala profilirati kao ozbiljna glumica jedina uloga u kojoj
ja nju mogu vidjeti jest uloga nekakve Lare Croft ili žderačice muškaraca koja juri na motoru i glumi akcijskog junaka.
Gia bi bio dobar film kada ne bi bio o životu Gije Carangi već neke random manekenke, no svatko tko je iole bio upućen u biografiju Gije, pa i na konto same fizičke "sličnosti" shvaća
da tu Angelina Jolie nema što za ponuditi jer je riječ o dvije totalno različite energije. Ono što u sebi nosi Angelina nije
Gia Carangi. Stoga su film kao film o nekakvoj propaloj manekenki i njezinom životu dobro odrađeni, ali to nije Gia jer ako
bi se gledalo s aspekta biografije Gije Carangi omašili su ceo fudbal, za početak odabirom glavne glumice.
Usrala mi je i Changeling jer sam 90% filma gledala samo njezina usta koja zauzmu pola ekrana, a s druge strane
nije nikako uspjela dočarat doživljaj i približit lik majke kojoj su oteli dijete. Bila mi je suviše agresivna na momente,
neuvjerljiva...ne, ne. Def. žena koja je rođena da glumi ili seksi,opake ženturače ili eventualno ludare, no moram joj
čestitati na propagandi. Uspjela je što mnogi s ogromnim talentom nisu.
Potpisujem od riječi do riječi, uključujući i propagandu.

Kad bi barem ličila na nešto, bilo bi mi, barem donekle jasno zašto je jedna od najbolje plaćenih glumica u Hollywoodu no ovako mi ostaje misterij odakle ona i zašto dobiva toliko posla.
k3c is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:33   #18
Quote:
Frea kaže: Pogledaj post
Ne znam smijem li to napisati, no meni je vrlo, vrlo antipatična kako fizički, tako i psihički.
Ne poznajem je, no imala sam prilike gledati i čitati podosta intervjua i nikako mi se nije svidjela.
Ima nešto antipatično i fejk u njoj. Eto, to je moje mišljenje. A kao glumica mi je...eto, tako.
Def. najbolja uloga u Girl, interrupted, no nekako stječem dojam kako je upravo tamo i odigrala donekle
samu sebe.
I meni je sada antipaticna i fizicki i ovako kao licnost ali u perioudu 1997-2000 mi je bila jako privlacna eto u njenom po mom misljenju najboljem film "Girl, Interrupted" mi je bila vrlo sexy.

Ni ja je ne poznajem ali mislim sve najgore o njoj zbog te njene face i raznoraznih intervjua stekao sam utisak da je zlobna i pokvarena osoba no ko zna kakva je zaista mozda gresim .

Takodje i ja sam imao utisak da glumi samu sebe ali bilo kako bilo odlicno je odglumila i ponavljam opet u tom filmu mi je jako sexy.

Quote:
k3c kaže: Pogledaj post
Potpisujem od riječi do riječi, uključujući i propagandu.

Kad bi barem ličila na nešto, bilo bi mi, barem donekle jasno zašto je jedna od najbolje plaćenih glumica u Hollywoodu no ovako mi ostaje misterij odakle ona i zašto dobiva toliko posla.
Mislim da imam odgovor na tvoje pitanje pa jednostavno je njen otac je valjda znas vec ko ? E zato. A i moras priznati da je dobro odglumila u "Girl, Interrupted" mislim da joj to niko ne moze osporiti.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 19:02   #19
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Mislim da imam odgovor na tvoje pitanje pa jednostavno je njen otac je valjda znas vec ko ? E zato.
Zaboravih na taj maleni detaljčić koji objašnjava mnoge stvari!

Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
A i moras priznati da je dobro odglumila u "Girl, Interrupted" mislim da joj to niko ne moze osporiti.
Nisam gledao "Girl, Interrupted" no mislim da je sve objasnjeno u plotu:

"... Lisa (Angelina Jolie) is a sociopath and a patient at Claymore hospital where she has resided for the past 7 years. Lisa is proud of her diagnoses, mocks her doctors and refuses to take her medication.".

Zlobnici, a i ja bi rekli da ovdje nema glume vec cisto kopiranje ponasanja iz stvarnog zivota. Vinona tu samo pomaze.
k3c is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 00:25   #20
mislim da vecinu uloga duguje fizickom izgledu, i meni se u changelingu najvise svidjela upravo iz razloga sto nije sva njena gluma preusmjerena u pucenje usta i stiskanje ociju, bila mi je jako uvjerljiva i bas me ugodno iznenadila s tim filmom.
inace po mom misljenju glumila je u par jako dobrih filmova ali u vecini slucajeva u njima bila jedna od najslabijih karika. ne volim ju bas kao glumicu.
__________________
One day we're gonna live in Paris, I promise.
joolz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.