Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 10:59   #281
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
režiser nam svojim režiserskim stilom i izmjenom kadrova sugerira na potencijalna žarišta, znači MI gledatelji smo involvirani u više radnji istovremeno, mi IMAMO taj luksuz za razliku od samih protagonista.
Jedino što redatelj radi je da ti povremeno daje krive tragove, ali opet iz vizure protagonista. Ponavljam, u niti jednom trenutku gledatelj ne zna više od Gyllenhaala ili Jackmana.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 11:42   #282
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Jedino što redatelj radi je da ti povremeno daje krive tragove, ali opet iz vizure protagonista. Ponavljam, u niti jednom trenutku gledatelj ne zna više od Gyllenhaala ili Jackmana.
recimo uvod.

režiser nam u prvom planu prikazuje jedan kamper kako klizi ulicom (iz interijer i eksterijer kadra) kroz pust gradić. nakon još par uvodnih kadrova nam prikazuje dvije malodobne djevojčice koje u pratnji svog starijeg brata i sestre nailaze na isti taj kamper i žele se pentrati na njeg. odrasli ih spriječavaju u toj nakani.

e sad tu već dolazimo do prve zavrzlame. MI znamo da je tu nešto više posrijedi dok ONI ne znaju, stariji brat i sestra ih spriječavaju iz prostog razloga što je to prvenstveno tuđa imovina a nikako iz razloga što je netko sumnjiv u smislu da se u njemu nalazi potencijalni otmičar (što si ti i našao kao veliku zamjerku) a što MI već možemo pretpostaviti.
to su te "cake" s kojima režiser izvanredno balansira i održava konstantnu tenziju međ publikom.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 11:51   #283
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
režiser nam u prvom planu prikazuje jedan kamper kako klizi ulicom (iz interijer i eksterijer kadra) kroz pust gradić. nakon još par uvodnih kadrova nam prikazuje dvije malodobne djevojčice koje u pratnji svog starijeg brata i sestre nailaze na isti taj kamper i žele se pentrati na njeg. odrasli ih spriječavaju u toj nakani.

e sad tu već dolazimo do prve zavrzlame. MI znamo da je tu nešto više posrijedi dok ONI ne znaju, stariji brat i sestra ih spriječavaju iz prostog razloga što je to prvenstveno tuđa imovina a nikako iz razloga što je netko sumnjiv u smislu da se u njemu nalazi potencijalni otmičar (što si ti i našao kao veliku zamjerku) a što MI već možemo pretpostaviti.
Ali ne, mi to ne možemo pretpostaviti (mislim, možemo pretpostaviti, jednako kao što možemo pretpostaviti da je taj kombi davno izgubljeni Transformer). Dok stariji brat i starija sestra ne kažu da je to nepoznat kombi, mi nemamo pojma da je to nepoznat kombi. Mi smo vidjeli kombi kako se vozi po kvartu. Odakle nama znanje da to nije kombi nekog susjeda, dok to ne čujemo iz usta protagonista?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 12:08   #284
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ali ne, mi to ne možemo pretpostaviti (mislim, možemo pretpostaviti, jednako kao što možemo pretpostaviti da je taj kombi davno izgubljeni Transformer). Dok stariji brat i starija sestra ne kažu da je to nepoznat kombi, mi nemamo pojma da je to nepoznat kombi. Mi smo vidjeli kombi kako se vozi po kvartu. Odakle nama znanje da to nije kombi nekog susjeda, dok to ne čujemo iz usta protagonista?
e tu su sad važne te režiserske tehnike, kutevi kamere/kadrovi. recimo, nama režiser niti u jednom trenutku ne prikazuje tko je za volanom, zatim sugerira kako netko iz unutrašnjosti kampera promatra kuću po kuću uz izrazito usporenu vožnju. to su recimo elementi koji pažljivijem promatraču već sugeriraju nekakvu misterioznost i tenziju. morbidan ton.
da ne spominjem vanjštinu/neurednost kampera.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 12:11   #285
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
e tu su sad važne te režiserske tehnike, kutevi kamere/kadrovi.
Ne, tu su sad važna saznanja koja ti dobiješ kasnije kroz film, pa ih u razmišljanju nakon filma projiciraš na ranije.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 12:12   #286
ja sam još vruč napisao recenziju

sad vidim
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 11:44   #287
Pozdrav svima. Prvi put pišem na forumu pa se nadam da nećete zamjeriti. Uglavnom, što se tiče filma mislim da ga većina ljudi ne znaju pogledati, tj. gledaju ga u lošoj atmosferi pa neki propuste dosta scena, a ima i onih kojima je film dosadan. Ja ih gledam sam u sobi, 100 % skocentriran, znači niti sam gladn, niti mi se spava, ništa. Samo se tako čovijek može uživiti u film. Meni je ovih 2 ipo sata brzo proletilo, film je jako dobar, cijelo vrijeme sam bio nestrpljiv čekajući što se je dogodilo sa curicama.
Spoileri:

Uglavnom, ja sam cijelo vrijeme mislio da su alex i onaj lik što se je propucao u postaji dva partnera, jer nekako film želi da tako razmišljaš. Na trenutak sam pomislio da je baba glavna, ali kao što je netko već rekao, to sam zaboravio tijekom filma (scena gdje pri izlasku iz postaje alexu govori da ne priča sa novinarima). Isto tako film me je natjerao da zamrzim alexa, stvarno sam mislio da je on kriv i da nije poremećen nego da je neki jebeni genije koji glumi retardiranost, al eto, falio sam. kao što sam rekao, film me je natjerao da tako razmišljam. Ovaj film bi mi bio vrhunski da nije bilo nekih stvari koje me užasno iritiraju, kao npr. kraj kada jackman odlazi kod babe i onako idiotski pojede govno, mislim, ako je već znao da ona drži djecu, mora biti spreman na sve, ipak je on "prepper" ili to što loki svugdje ide sam bez ikakve potpore ostalih policajaca. Ima još tih glupih detalja, ne mogu ih se svih sjetiti, pa mi zato film nije vrhunski, ali mislim da je odličan i vrijedi ga pogledati. najviše me je razočaralo to, barem sam ja tako shvatio, da ona baba djeci daje neku drogu ili ljekove ili ko zna što od koji postaju mutava, tako je sa alexom, a bojim se i s dvije male (scena kada dolaze zahvaliti lokiju mama i kćer). Isto tako, imao sam jedan propust, zato sam napisao uvodni tekst. Naime, kad sam gledao film (oko 23:00) televizor mi je bio na smanjenom tonu (jbg ostali spavaju), pa nisam čuo zviždaljku i mislio sam se jesu li spasili jackmana ili ne. Kad sam posjetio forum, saznao sam
Cika92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 01:21   #288
SPOILER

Kad sam posjetio forum, saznao sam [/QUOTE]

ja nisam,daj mi odgovori?
u svakom slučaju jasno mi je zašto je film dobio veliku ocjenu,isto kao i Jagten, ne nude baš sve odgovore i to me fascinira...
par puta sam poludio jer su mi neke stvari bile nerealne, kako ga može tako dugo držati u onoj kući, pa i sami Loki mi djeluje pasivno i sporo... a kad ga je baba bacila u rupu,ovaj je naša svjetiljku? di u zadnjem đepu? ili zašto Loki nije zatvara kutije sa zmijama nego ostavljao otvorene...

al opet u svakom slučaju ok film 8/10 IMDB
Avenger1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 04:56   #289
Quote:
Cika92 kaže: Pogledaj post
Ima još tih glupih detalja, ne mogu ih se svih sjetiti
Pa meni je glupo recimo da policija kad je pretraživala kuću nije maknula auto (a ispod ono poklopac od metra)

A najgluplje mi je sto je jackman držao onog tamo u sred grada, isao tamo u sred dana u svom autu (nevazno)... i kaj je on mislio, da ga onaj policajac (ili neki drugi) ne može pratiti, a sto se tiče cijelog tog njegovog postupka, kak je on to zamislio, pa cak i da je ovaj kriv, sta ce ga pustiti doma i sve bez posljedica za njega?
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 06:37   #290
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
a sto se tiče cijelog tog njegovog postupka, kak je on to zamislio, pa cak i da je ovaj kriv, sta ce ga pustiti doma i sve bez posljedica za njega?
Posto je on bio siguran da je mali kriv, s obzirom na situaciju mislis da je on razmisljao na posljedice i sto ce s njime biti, mislis da mu je tog trenutka bilo stalo do sebe i razmisljao o tome kako ce na kraju to zavrsiti...meni ne bi, samo bi razmisljao o kceri i kako sto prije moram nesto izvuci iz malog pod svaku cijenu...rijec je o zivotu njegove kćeri.

Vjeruj mi, kad ti je rijec o djetetu, ne razmisljas o posljedicama, cilj opravdava sredstva.
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 14:42   #291
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Pa meni je glupo recimo da policija kad je pretraživala kuću nije maknula auto (a ispod ono poklopac od metra)

A najgluplje mi je sto je jackman držao onog tamo u sred grada, isao tamo u sred dana u svom autu (nevazno)... i kaj je on mislio, da ga onaj policajac (ili neki drugi) ne može pratiti, a sto se tiče cijelog tog njegovog postupka, kak je on to zamislio, pa cak i da je ovaj kriv, sta ce ga pustiti doma i sve bez posljedica za njega?
Stavi se u njegovu poziciju pa reci dal bi ti čekao večer da ispitaš nekoga za koga sumnjaš da je umješan u nestanak tvoje kćeri?? Boli ga k.. ko će ga vidit, radi se u par dana il sati u ovakvim slučajevima i sad bi on kao trebao gledat tv dok nedočeka večer da ispita onog mulca?? btw nije ga ubio, malo mučenja mu neće škoditi
braveheartttttt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2014., 23:27   #292
strasno dobar film :3 pogledajte i the call na slicnu foru :3 moze odma i koja preporuka usput,neki dobar film tako misterija triler? jer ovim imdb ocjenama nista netreba vjerovat....
__________________
I know someday you'll have a beautiful life,I know you'll be a star in somebody else's sky,but why,why can't it be mine.
diehard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 06:47   #293
Imas temu ze preporuke
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 00:25   #294
Evo bas pogledao na novi tv, odlican film, mnostvo zapleta mozda i previse, ali drzi te do samog kraja napetim i prikovanim za tv.
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 03:04   #295
Meni je film super.
Naravno da kad sjednes i razmislis ima nekih stvari koje su se mogle bolje/drukcije izvesti, ali film mi je bas osvjezenje, kako su neki spomenuli, rijetki su trileri kao 90-ih.
I drago mi je sto temu nisam citala prije nego nakon gledanja filma.
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 22:14   #296
Pozz ,pogledo sam zadnji tjedan dana puno misteriozni,od spanjolskih do ovih vise poznatih Se7ena ,the game ,predistination itd,ostao mi je samo ovaj.Za prisoners sam citao takoder da je odlican, ali ima jedan malo glupi problem zasto ga jos dosad nisam pogledao.Frend mi kaze da u jednoj sceni ima hrpa zmija na jednom mjestu,pa kako sam ne volim vidit zmiju ,a pogotovo vise njih,a jos da ne govorim da ih kasnije sanjam, jel moze samo uociti na kojoj djelu se filma prikazuju da to preskocim,mislim dugo sam izbjegavo ovaj film zbog tog razloga,a zelim ga pogledati. Unaprijed hvala.
Mitroglou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2019., 01:55   #297
Quote:
Mitroglou kaže: Pogledaj post
Pozz ,pogledo sam zadnji tjedan dana puno misteriozni,od spanjolskih do ovih vise poznatih Se7ena ,the game ,predistination itd,ostao mi je samo ovaj.Za prisoners sam citao takoder da je odlican, ali ima jedan malo glupi problem zasto ga jos dosad nisam pogledao.Frend mi kaze da u jednoj sceni ima hrpa zmija na jednom mjestu,pa kako sam ne volim vidit zmiju ,a pogotovo vise njih,a jos da ne govorim da ih kasnije sanjam, jel moze samo uociti na kojoj djelu se filma prikazuju da to preskocim,mislim dugo sam izbjegavo ovaj film zbog tog razloga,a zelim ga pogledati. Unaprijed hvala.
Zmije su grozne, ali film je još grozniji, tako da sve skupa moš slobodno preskočit bez rizika izlaganja (pod)svijesti reptilima.
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.