Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2014., 01:08   #21
Ako ćemo govoriti racionalno, 3 Days to Kill je u skoro svakom segmentu užasan film. Priča je toliko osnovna i toliko puta ispričana, likovi su najčešće tipski i plošni, i to najviše važi za negativce, dijalog je neuverljiv, čak ni akcija nije toliko spektakularna, melodrama nije toliko patetična, a njihov spoj nije baš onoliko smešan koliko je planirano. Ostale fore kao fore su u najboljem slučaju osrednje, povremeno uvredljive, u rangu patri(j)otskog humora i homofobije. Međutim, 3 Days to Kill je školski primer za ono što nazivamo “guilty pleasure”, objektivno loš, ali subjektivno neverovatno drag i zabavan film.
Kao što sam već rekao, akcija ovde nije ništa novo, nasilje je skoro beskrvno i sa vrlo malo elegancije, melodrama standardna. Likovi su tanki kao papir, pa ni gluma nije baš nešto, Connie Nielsen se ni ne trudi da od Tine napravi išta više od gunđave supruge nepoverljive prema svom mužu špijunčini, a Amber Heard se trudi da doda malo femme fatale šmeka svojoj Vivi, ali to ispada komično, više namerno nego slučajno. Neke od tih scena su prilično blesave i biserne, a njeno menjanje perika i zavodnički pokušaji usmereni prema nimalo impresionom Kevinu Costneru nikad ne realizuju svoj potencijal. Povrh toga, celi film je prilično nesuptilni “product placement” za Peugeot (Besson ima taj običaj), ali to nam makar daje dve spektakularne jurnjave ulicama Pariza. Dodajmo tome i jednu impresivnu tuču u sendvičari, gde se mašina za rezanje mesa i toster elegantno upotrebljavaju kao priručno oružje. U tih nekoliko scena McG pokazuje da je zanatski vešt reditelj, iako nimalo kreativan. (Uostalom, da je kreativan smislio bi neko originalnije umetničko ime od najočitije skraćenice svog prezimena.)
3 Days to Kill nije samo kopile solidne Taken franšize od koje pozajmljuje osnovnu priču i koja je postavila standarde Europacorp trashy B filmova za globalnu publiku. Nije ni nedotupavni miks Takena sa From Paris With Love, odakle je došla inspiracija za slikanje Pariza poput uvrnute turističke razglednice. Ima i toga, dakako, ali to nije sve. To je priča o vremenima koja su se promenila dok je Ethan ubijao zlikovce po svetu na račun američkih poreskih obveznika, a Costner igrao u manje ambicioznim filmovima nakon dve vezane katastrofe zvane Waterworld i The Postman. Za to vreme je Ethanova mala devojčica porasla, ljubičasta joj više nije omiljena bolja, sada je zanimaju frajeri i izlasci. Za to vreme se i svet promenio, a ovde to gledamo iz perspektive globalizovanog Pariza. U takvom Parizu Ethan obučen po 40 godina staroj pariskoj modi (iz filmova sa Delonom i Belmondom) deluje kao potpuni stranac i pozer, kao nekakva američka umetnička pederčina koja iživljava svoje pariske fantazije dok Parižani svih boja i rasa šljakaju u legalnim i ilegalnim poslovima i nose korporativne uniforme u vidu crnih odela i kravata.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014...s-to-kill.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 15:09   #22
Amber Heard je ljepotica. Svi koji tvrde suprotno su joj zavidni. Nije droljasta već je cura onakva kakva bi trebala zapravo i biti. Prava dama.
__________________
Yes, we can!

Zadnje uređivanje Momak 90 : 02.07.2014. at 15:59.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 15:55   #23
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Aaber Heard je ljepotica. Svi koji tvrde suprotno su joj zavidni. Nije droljasta već je cura onakva kakva bi trebala zapravo i biti. Prava dama.
S obzirom na glumačke kvalitete, bolje po njenu karijeru da je drolja.
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 16:00   #24
Po meni glumi izvrsno. Što joj fali....
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 07:47   #25
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Po meni glumi izvrsno. Što joj fali....
Talenta
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 19:03   #26
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Po meni glumi izvrsno. Što joj fali....
Izvrsno??? Ajme majko, ja još u životu ne vidjeh toliki antitalent... lijepa je, ali to je sve. Da joj zaručnik nije Johnny Depp, ne bi ta dobivala neke uloge...
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 06:01   #27
Quote:
tidusy kaže: Pogledaj post
Izvrsno??? Ajme majko, ja još u životu ne vidjeh toliki antitalent... lijepa je, ali to je sve. Da joj zaručnik nije Johnny Depp, ne bi ta dobivala neke uloge...
Naspram ove je Oscarovski materijal. A uloge (dvije čak) je dobila zbog toga što grije krevet Stathamu. Pa već kad je riječ o privilegijama... moj glas ide Amber.


I film je zabavan, bez obzira što je ostao malo ispod potencijala.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 14:54   #28
Žena se probila u hollywoodu davno prije svoje veze s Deppom.
__________________
Yes, we can!
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:46   #29
Quote:
Momak 90 kaže: Pogledaj post
Žena se probila u hollywoodu davno prije svoje veze s Deppom.
Misliš, probilo ju je u Hollywoodu?
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 10:02   #30
Zabavan, smesan, dobar iznadprosecni film. Ima drame pa se onda doda gas pa se oduzme gas sa fino prozetim humorom. Dobar spoj drame i akcije s elemntima komedije.
Moja ocena: 6/10
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.