Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2014., 12:37   #1
Braća Hemsworth: Chris Hemsworth, Liam Hemsworth i Luke Hemsworth

Braća Hemsworth: Chris Hemsworth, Liam Hemsworth i Luke Hemsworth


(Na slici su prvo Liam zatim Luke i na kraju Chris)

Najuspješniji australski brend u Hollywoodu trenutačno su braća Chris (31) i Liam Hemsworth (24). Tinejdžerice na internetskim forumima raspravljaju koji im je od njih dvojice zgodniji i bolji glumac, a oni uživaju u svojim danima ponosa i slave. Liam je zvijezda “Igara gladi”, filmskog hita koji je u prvom tjednu prikazivanja zaradio više od 150 milijuna dolara. Uloga Galea Hawthornea pokazala se pravim zgoditkom za plavookog Australca jer će se idućih godina snimati još najmanje dva nastavka filmske sage o jezivom reality showu u kojem se djeca i tinejdžeri međusobno bore za preživljavanje. Chrisa je, pak, proslavila glavna uloga u lanjskom akcijskom spektaklu “Thor”, čiji nastavak “Osvetnici” u kina stiže u svibnju, te romantična komedija “Snjeguljica i lovac”, u kojoj su mu partnerice Kristen Stewart u ulozi Snjeguljice i Charlize Theron u ulozi kraljice Ravenne.

Braća Hemsworth javnosti su zanimljivi i zbog veza sa slavnim partnericama: Chris je u braku s španjolskom glumicom Elsom Pataky i pokraj ljeta očekuje rođenje prvog djeteta, dok kuloari ovih dana bruje o Liamovim zarukama s 19-godišnjom američkom glumicom i pjevačicom Miley Cyrus, s kojom je prohodao 2009., na snimanju svog prvog američkog filma “Posljednja

pjesma” .

Novi seks-simboli Hollywooda imaju i trećeg brata, Lukea (33), koji njihov uspjeh prati s distance od 12 tisuća kilometara, iz Melbournea. I nema nikakvih glumačkih pretenzija izvan Australije premda je on najzaslužniji za Liamov i Chrisov uspjeh jer se prvi počeo baviti glumom i njome “zarazio” mlađu braću. On je, zasad, prezadovoljan svojom kazališnom i televizijskom karijerom u Australiji, a još više mirnim i sretnim obiteljskom životom. Sa suprugom Samanthom ima trogodišnju kćerkicu Holly i jednoipolgodišnju Ellu, a uskoro u obitelj stiže još jedna curica. Luke Hemsworth

svojoj braći svaki tjedan šalje videosnimku kćeri da bi vidjeli kako napreduju. A doznali i da im je Holly najveća obožavateljica. Posebno Chris, jer nakon što ga je mala nećakinja vidjela u filmu “Thor”, uvjerena je da je on najjači i najmoćniji čovjek na svijetu. Put slave prvi je počeo “krčiti” Chris Hem­sworth. Dosadile su mu uloge u sapunicama i nas­tupi u TV showovima pa se prije četiri godine prijavio na audiciju za film “Zvjezdane staze”. Nakon što je dobio epizodnu ulogu, odlučio se preseliti u Ameriku. Godinu i pol obilazio je audicije i čekao ulogu koja će ga proslaviti.

U međuvremenu je, zbog besparice, neko vrijeme stanovao u kući svog agenta Williama Warda, gdje je upoznao i glumicu Elsu Pataky. Ward je bio i njezin agent, a sastanke su obično zakazivali u njegovoj kući.

Zajedno na audiciji

Kao par prvi su se put pojavili u rujnu 2010., na filmskoj premijeri u Los Angelesu, a već tri mjeseca kasnije su se vjenčali. Nakon što se Chris Hemsworth snašao u novoj sredini, za sobom je “povukao” i mlađeg brata Li­­ama, najambicioznijeg među trojicom braće. Liam je već sa 17 godina u Australiji angažirao age­­n­ta i tako došao do prvih uloga na australskoj televiziji i filmu. Dvije godine kasnije, kad je Chris otišao u Hollywood, on ga je slijedio i čak se s bratom na­­tjecao za ulogu Thora.

- Zbog toga nije bilo zle krvi među nama. Uos­­talom, prvi sam čestitao bratu na uspjehu, baš kao i on meni na ulozi u “Igrama gladi”. U poruci mi je napisao da ni slučajno ne zaboravim da se film zove “Igre gladi”, a ne “Igre jela”, jer sam ta­­da imao nekoliko kilograma viška, pa mi je to bila najveća motivacija da krenem na dijetu i počnem ozbiljno vježbati – kaže Liam Hemsworth, kojemu je trener bio bivši pripadnik američkih marinaca. Nakon 90-minutnih vježbi u teretani pod njegovim nadzorom trebalo mu je, kaže, pola sata odmora kako bi se uopće mogao odvesti kući.

- Sve je to dio posla. A pogotovo se nemam pravo žaliti kad pogledam impresivne rezultate: nikad nisam bio zadovoljniji svojim izgledom – govori Liam, koji će snimanje “Igara gladi” pamtiti i po tome što je prvi put uživo vidio – vjevericu.

- Kod nas u Australiji ih nema, a toliko su dražesne zvjerčice da satima nisam mogao odvojiti po­­gled od njih – kaže glumac, koji je divljinu i život na svježem zraku zavolio u rodnoj Australiji.

Doduše, nije, poput starije braće Lukea i Chrisa uživao u lovu lukom i strijelom te zračnicom i prać­­kom na zečeve i ptice po pustarama australskog Sjevernog teritorija, jer kad se on rodio, obitelj se preselila na drugi kraj kontinenta, na otok Phillip, gdje su dečki najviše uživali u surfanju na valovima. Njihovi roditelji, otac Craig, socijalni radnik, i majka Leonie, nastavnica engleskog, zbog posla su se stalno selili, ali su dječacima ipak uspjeli priuštiti djetinjstvo iz snova.

- Roditelji su nas odgajali s ljubavlju, poštovali su naše želje i davali nam slobodu koju bi mnogi, možda, smatrali pretjeranom – prisjeća se Chris Hems­­­worth. – Protrnem od straha kad samo pomislim da bi se moja djeca jednog dana mogla s vojničkim noževima u ustima šuljati šumom ili se natjecati u gađanju zračnicama, što smo nas trojica stalno radili. S druge strane, živeći u Australiji, ži­­votinje smo viđali u prirodi, a ne u zoološkom vrtu. Pri­mje­rice, moja najranija sjećanja vezana su uz krokodile i vodene bivole u rijeci koja je protjecala ne­­daleko od naše kuće. Upravo zbog te slobode u roditeljskom do­­mu Chris i Liam Hemsworth su prije nekoliko godina postali ambasadori australske zaklade Dje­tinj­stvo koja promiče prava i zaštitu djece.

- Na žalost, nemaju sva djeca sreću da ih odgajaju sjajni roditelji, kakve smo imali Luke, Liam i ja. Mnoga djeca su fizički i psihički zlostavljana upravo u obitelji, pa dom za njih nije oaza sigurnosti i sreće, nego poprište svakodnevnih užasa i premlaćivanja. Ako uspijem pomoći barem jednom djetetu, to ću sma­trati svojim najvećim životnim uspjehom. Sve ostalo je manje bitno – kaže Chris Hemsworth.

Izvor
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 24.11.2014. at 12:55.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 12:47   #2
Dobra su braca ok nisu neka glumacka klasa i nisu se dokazali u nekim zahtevnijim ulogama ali nebitno je jer imaju zabavne filmove i prijatni su mi kao pojava.

Za Chrisa znam vec godinama unazad, prvi put ga gledah u A Perfect Getaway, dok sam za Liama cuo tek prosle godine kada sam odgledao Triangle a za najstarijeg brata sam cuo tek ove godine no nisam gledao ni jedan njegov film.

Bas sinoc odgledao Empire State (2013) u kome glavnu ulogu glumi Liam i reko sebi zasto da razdvajam bracu bolje da otvorim zajednicku nego pojedinacnu temu za svakog brata.
Film je prema istinitom dogadjaju o kome sam bas bio citao pre neku godinu i kad saznah za film brze bolje ga skinuh i odgledah. Ok film ono prosek ali vredi pogledati jer je zabavan i istinit.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.

Zadnje uređivanje Jacob J. Harper : 24.11.2014. at 12:56.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 14:33   #3
Glumački mi nisu baš nešto. I nemaju karizmu. Pogotovo ovaj Liam, koji mi djeluje kao šonjo. Nije da hejtam, ali stvarno sam ravnodušan prema obojici.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:05.