Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2005., 16:07   #21
Quote:
kemik kaže:
...., nego o potpunom prestajanju uzimanja zivotno vaznog hormonskog nadomjestka!
Ako ga organizam moze sam proizvesti zasto uzimati nadomjestak?
Kako znati da li je organizam sam u stanju proizvesti hormon ako mu nisi uopce dao sansu da ga sam proizvede?
Denys is offline  
Old 05.05.2005., 16:11   #22
Quote:
Denys kaže:
Ako ga organizam moze sam proizvesti zasto uzimati nadomjestak?
Kako znati da li je organizam sam u stanju proizvesti hormon ako mu nisi uopce dao sansu da ga sam proizvede?
pa ako ti je stitnjaca izvadjena, ili nekim antitijelima potpuno unistena (kao naprimjer kod Hashimotove bolesti), tko ce ti onda proizvesti hormone stitnjace? oce uskocit neki drugi organ?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.05.2005., 16:19   #23
Re: Re: Stitnjaca

Quote:
kemik kaže:
Tocno, tocno!

Jebo te lijekove, doktori vas sve pokusavaju poubijati!!!

Ja vam kazem, prirodna selekcija i danas postoji i funkcionira besprijekorno!
eh, da barem...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 05.05.2005., 16:35   #24
Quote:
Denys kaže:
Ako ga organizam moze sam proizvesti zasto uzimati nadomjestak?
Kako znati da li je organizam sam u stanju proizvesti hormon ako mu nisi uopce dao sansu da ga sam proizvede?

Da je meni znati koji tebi organ služi kao nadomjestak umjesto mozga?

Potraži na kiosku,možda je netko izdao uz novine opću enciklopediju pa pogledaj pod HORMON, pa ti možda postane jasno da je to esencijalni supstrat bitan za ogranizam, specifičan za pojedine organe i koji nema alternative.
I ne raste na grani ni uz potok...

Btw...otkud laicima ideja da sve znaju bolje od doktora? Plus, to poticanje da se ne vjeruje jednom doktoru...
Ako nema povjerenja pacijenta u liječnika, hajmo se pozdraviti već na vratima i doviđenja...
I zašto bi baš za svaki stvar trebalo tražiti second oppinion? On je potreban i poželjan u nekim graničnim, dvojbenim situacijama, ali u prevenciji hipotireoze postoperacijskom suspstitucijom hormona...dajte, ljudi, ohladite malo...
Zašto onda kad idete krojačici da vam sašije hlače ne odete kod barem dvije da vam uzmu mjeru, neovisno jedna od druge...da vas ne zažulja oko .....
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Old 05.05.2005., 16:37   #25
Quote:
kemik kaže:
pa ako ti je stitnjaca izvadjena, ili nekim antitijelima potpuno unistena (kao naprimjer kod Hashimotove bolesti), tko ce ti onda proizvesti hormone stitnjace? oce uskocit neki drugi organ?
Quote:
mon kaže:
izvadena mi je lijeva strana gdje je bio nodul

Ako je izvadjen samo dio gdje je bio nodul, zasto ostatak ne bi morao biti zdrav sa mogucnosti preuzimanja rada cijele zljezde?


U svakom slucaju za bilo sta vise govoriti, u uvodnom postu nema dovoljno podataka.
Denys is offline  
Old 05.05.2005., 16:39   #26
Quote:
Riječanka kaže:
Da je meni znati koji tebi organ služi kao nadomjestak umjesto mozga?
Ti mi se sve vise i vise svidjas, mi kinda girl!!!


btw: ajde molim te, posto nisam lijecnik, ispravi ako ja serem nesto krivo. ono, ak se desi...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.05.2005., 16:40   #27
Rijecanko, odjebi u troskocima!
Denys is offline  
Old 05.05.2005., 16:42   #28
Quote:
Denys kaže:
Odjebi u troskocima.
like I said, my kinda girl...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 05.05.2005., 16:58   #29
Čuj draga, ako su ti nalazi hormona u redu to ti samo znaći da tvoja doktorica jako dobro zna što radi.

Štitnjača je prevažna i može uzrokovati stvarno velike probleme da bi samovoljno prestala uzimati ljekove i lječila se nakakvom kamilicom.
Toliko bi sama morala znati.
polly is offline  
Old 05.05.2005., 17:13   #30
Re: Re: Stitnjaca

Quote:
DJanko kaže:
neki lijekovi služe da bi nalazi ostali normalni
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Old 05.05.2005., 17:21   #31
Quote:
Riječanka kaže:
Treba ljudima jednog dana postati jasno da je sudjelovanje u liječenju na način da se sluša savjet liječnika njihova obaveza, a ne samo pravo.
onda treba liječnicima objasniti da je sve što pođe po zlu nakon njihovog savjeta njihova ODGOVORNOST a ne samo posao ...

Quote:
Riječanka kaže:
Btw...otkud laicima ideja da sve znaju bolje od doktora? Plus, to poticanje da se ne vjeruje jednom doktoru...
sigurno su doktori bili bezgrešni pa su ljudi počeli razmišljat svojom glavom ?
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Old 05.05.2005., 17:33   #32
E cisto napomena, ako uzimas bilo sto od prirodnih pripravaka, obavezno reci lijecniku za to......NE da bi te kritikovao, nego da bi znao da li isti mogu uticati na terapiju. (mozda da rijecanka kaze nesto i o toj strani medalje uzimanja raznih neprovjerenih 'prirodnih preparata' kako isti mogu uticati na neke lijekove koje usput uzimaju)......
Iako moj ti je savjet (iskustvo moje mame i bake) da se drzis ljekarskih savjeta, cuvas raznih 'babskih preparata', moja baka ima 83 godine zadnjih 35 se druzi sa raznim ljekovima ili bolje receno nadomjesticma, i zivi sasvim normalno, koristi iskljucivo ono sto joj ljekar prepise, i vodi racuna o prehrani (naravno savjet ljekara).....
atena is offline  
Old 05.05.2005., 17:33   #33
Quote:
MacGregor kaže:
onda treba liječnicima objasniti da je sve što pođe po zlu nakon njihovog savjeta njihova ODGOVORNOST a ne samo posao ...


ajd mekgregor, skuliraj se

bolest je posljedica vise faktora. stvari "podju po zlu" zbog niza razloga, najmanje zbog pogresnoga savjeta

samo nemoj sad poceti objasnjavati da do bolesti ne bi ni dolazilo kad bi svi ljudi na svijetu etc

kad imas neku bolest koja nece sama od sebe proci (kao npr. prehlada), onda trebas donijeti odluku kako ces se lijeciti
ako se odlucis za "alternativu" - sto god to bilo, onda se drzis toga dosljedno, i spremno nosis s posljedicama te svoje odluke

ako se odlucis za zapadnu medicinu - vrijedi isto kao i gore.

nadam se da ne mislis da ono prvo (alternativa) ukljucuje "razmisljanje vlastitom glavom" a ono drugo ne
violent_femmes9 is offline  
Old 05.05.2005., 18:14   #34
Quote:
violent_femmes9 kaže:

kad imas neku bolest koja nece sama od sebe proci (kao npr. prehlada), onda trebas donijeti odluku kako ces se lijeciti
ako se odlucis za "alternativu" - sto god to bilo, onda se drzis toga dosljedno, i spremno nosis s posljedicama te svoje odluke

ako se odlucis za zapadnu medicinu - vrijedi isto kao i gore.

nadam se da ne mislis da ono prvo (alternativa) ukljucuje "razmisljanje vlastitom glavom" a ono drugo ne
ako ćemo pričat o alternativi onda ne znam što je bilo prije a što je kasnije došlo kao alternativa .. prehrana kao zdravstvena preventiva ili liječenje ljekovima ???

pod razmišljanje svojom glavom podrazumjevam ono što čovjek sam spozna tj. na koji će način spriječiti tu prehladu (ili ju otkloniti) i to PRIRODNIM putem, prehranom i biljkama koje pomažu kod stvaranja imuniteta, a ne čekati čudotvorna rješenja i tražiti spas u lijekovima koji usput razaraju naš organizam (nus-pojave) ..

ljudi se boje onoga što ne razumiju i onda je lakše vjerovat nekome tko ima diplomu (a onda pod diplomom podrazumjevam i odgovornost) ..

ono što rijetki ljudi pitaju svoje doktore je: "doktore, kakav će kontra efekt taj lijek ostaviti u meni i mom organizmu ?"
ili kad se radi o djeci "biste li vi taj lijek dali i svome djetetu ?" ..

tema je štitnjača, regulacija hormona, i možda ne znam točne medicinske definicije ali poznajem dovoljno ljudi koji su svoje probleme rješili sa "staničnom ishranom" ali to nekolicina vas ne može ni pojmiti (niti vjerovati) ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Old 05.05.2005., 18:23   #35
ja sam izvadila isto ali desnu stranu i nisam dobila nikakve tablete da pijem jer doktor kaze da ona jedna strana super radi od operacije je proslo vec 5 godina i nemma nikakvih problema
mala_slatka is offline  
Old 05.05.2005., 18:28   #36
Quote:
MacGregor kaže:

ono što rijetki ljudi pitaju svoje doktore je: "doktore, kakav će kontra efekt taj lijek ostaviti u meni i mom organizmu ?"
ili kad se radi o djeci "biste li vi taj lijek dali i svome djetetu ?" ..

tema je štitnjača, lučenje hormona, i možda ne znam točne medicinske definicije ali poznajem dovoljno ljudi koji su svoje probleme rješili sa "staničnom ishranom" ali to nekolicina vas ne može ni pojmiti (niti vjerovati) ..
gle stari, zena je imala tumor, i isla je na operaciju gdje su joj ga rezali

pa su usput odrezali komad stitnjace

doktorica joj preporucuje da koristi nadomjesnu terapiju, sto ce rec da uzima hormone preko usta, ako joj ostatak stitnjace ne luci dovoljno t3 i t4

i sad, otkud ti (drska po obicaju) pretpostavka da su t3 i t4 lijekovi koji nuzno imaju grozne nuspojave? t3 i t4 su hormoni koje luci stitnjaca zdrave osobe.

ako ti fali tkiva stitnjace (npr. pojela ga antitijela, ili kao u slucaju postavljacice topica izrezalo ga na operaciji), onda uzmes izvana da mozes ujutro ustati iz kreveta

ista prica kao kod dijabetesa 1 i inzulina

ili bi ti djetetu koje nema beta-stanice i ovisno je o vanjskom inzulinu preporucio stanicnu prehranu?
I don't think so
violent_femmes9 is offline  
Old 05.05.2005., 18:49   #37
Quote:
MacGregor kaže:

tema je štitnjača, regulacija hormona, i možda ne znam točne medicinske definicije ali poznajem dovoljno ljudi koji su svoje probleme rješili sa "staničnom ishranom" ali to nekolicina vas ne može ni pojmiti (niti vjerovati) ..
Daj ne lupetaj vise! Procitaj nesto o hormonima, pa onda blebeci! Hormone luce zlijezde s unutrasnjim lucenjem i nema te hrane koja ih moze nadomjestiti.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Old 05.05.2005., 19:02   #38
Quote:
kem kaže:
Hormone luce zlijezde s unutrasnjim lucenjem i nema te hrane koja ih moze nadomjestiti.
Ajde ne konzumiraj jod koji se inace nalazi u hrani, pa da vidimo kako ce zljezde s u.l. stvarati hormone.
Denys is offline  
Old 05.05.2005., 19:04   #39
violent, nisam spominjao taj slučaj (a to dobro znaš) i ne stavljaj mi na teret nešto što nisam rekao .. ok ?

postoji cijeli niz slučajeva poremećaja hormona i štitnjače koji su uzrokovani određenim nedostacima hranjivih tvari koje unosimo kroz prehranu i ja govorim o tome, a ne i posljedicama loših operativnih zahvata, razmeš ?
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Old 05.05.2005., 19:06   #40
Quote:
kem kaže:
Daj ne lupetaj vise! Procitaj nesto o hormonima, pa onda blebeci! Hormone luce zlijezde s unutrasnjim lucenjem i nema te hrane koja ih moze nadomjestiti.
kem, ne pjeni se bez veze, ..
"jako si pametna" , hrana nije nadomjestak nego baza iz kojeg organizam snabdjeva s "materijalom" pomoću kojeg žlijezde s unutarnjim lučenjem stvaraju te hormone ..

tebi očito fali tog materijala ...

denys, thanks ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.