Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2006., 19:49   #81
Quote:
šuš kaže:
Meni užasno smeta kad se sljedbenici Isusa Krista napadaju između sebe. ne napadaju nas toliko ni budisti ni muslimani ... koliko ružnih riječi upućujemo jedni drugima. Eto to me dodiruje.
Kroz napade jačamo. Mi prvi jedni drugima trebamo reći u lice ono što mislimo. Manje bi bilo licemjerja. Ono što je i na ovom forumu premalo zastupljeno je iskren razgovor.
Sljedbenici Isusa Krista trebaju razgovarati. Pa i oštrije ponekad. Istine i lakoće radi....jer imat ćemo je više.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 14:18   #82
Quote:
brezovka kaže:
Kroz napade jačamo. Mi prvi jedni drugima trebamo reći u lice ono što mislimo. Manje bi bilo licemjerja. Ono što je i na ovom forumu premalo zastupljeno je iskren razgovor.
Sljedbenici Isusa Krista trebaju razgovarati. Pa i oštrije ponekad. Istine i lakoće radi....jer imat ćemo je više.

Samo se ne trebamo napadati, i raspravljati o tome ko vjeruje "bolje". Prošla su vremena križarskih ratova, kažnjavanja krivovjernika i slično. Vrijeme je da (ako ne možemo drugačije) molimo istog Boga da nam podari mir i zajedništvo. Pa i ovi nedavni ratovi su dokazali da na kraju završimo svako u svojoj kući i ne možemo nikoga natjerati da misli drugačije.
Noćas sam sanjala da sam se našla u crkvi jedne druge kršćanske zajednice. Bila sam sama, nisam htjela odustati od toga da sam katolik, ali sam bila spremna uredno dolaziti na njihovu misu jer moje nije bilo u blizini, ti neki drugi nisu mi vjerovali, a ja sam sve radila da im dokažem da sam doista uz njih samo da se želim zvati onim što jesam... eto i u snu mi ne ide...
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2006., 19:25   #83
Quote:
šuš kaže:
Samo se ne trebamo napadati, i raspravljati o tome ko vjeruje "bolje". Prošla su vremena križarskih ratova, kažnjavanja krivovjernika i slično. Vrijeme je da (ako ne možemo drugačije) molimo istog Boga da nam podari mir i zajedništvo. Pa i ovi nedavni ratovi su dokazali da na kraju završimo svako u svojoj kući i ne možemo nikoga natjerati da misli drugačije.
Noćas sam sanjala da sam se našla u crkvi jedne druge kršćanske zajednice. Bila sam sama, nisam htjela odustati od toga da sam katolik, ali sam bila spremna uredno dolaziti na njihovu misu jer moje nije bilo u blizini, ti neki drugi nisu mi vjerovali, a ja sam sve radila da im dokažem da sam doista uz njih samo da se želim zvati onim što jesam... eto i u snu mi ne ide...
O vjeri se treba raspravljati. Tu lijepo možemo jedni druge poravnati. U konačnici pomoći vjerom vjeru.
Što se tiče uvažavanja drugih...u svakom slučaju treba poštovati različite izraze vjere u Boga.
Što ne znači da moramo prihvaćati tuđu vjeru. Sigurna sam da se do Boga može doći i različitim putovima. Tučom sigurno ne. Čini mi se da Bog fizičku silu ne prihvaća. Da mu je do nametanja vjere bilo - ugradio bi nam program. Savršen.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 12:55   #84
Quote:
brezovka kaže:
. Čini mi se da Bog fizičku silu ne prihvaća. Da mu je do nametanja vjere bilo - ugradio bi nam program. Savršen.
Brezovka, molim Te, raščisti već sa tim dualizmom.
Čitaj crne kronike, i broji koliko se svakodnevno zabije noževa u leđa.
Ljudi, koji su stvoreni na sliku i priliku Božju, zabijaju ih jedan drugome.

To da nisu savršeni, nije opravdanje.
Pa ako ih ne potiče Bog, onda valjda vrag.
Jer koliko je dobrih djela, još je više onih zlih.
Što bi značilo da su Bog i vrag jednako moćni.
A nisu.
Jer Bog je, a vrag nije.
A ako je, ugradio je program, za podizanje ruke i udarac.
I tko je ugradio program onima koji prodaju užasnu smrt u prahu djeci ispred osnovnih škola u našim gradovima?
Vrag nije, jer je otpadnik, jedno ništa.
Bog?
Ne usuđujem se pomisliti, ali me ždere sumnja.........
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 13:28   #85
Quote:
ro rob kaže:
Brezovka, molim Te, raščisti već sa tim dualizmom.
Čitaj crne kronike, i broji koliko se svakodnevno zabije noževa u leđa.
Ljudi, koji su stvoreni na sliku i priliku Božju, zabijaju ih jedan drugome.

To da nisu savršeni, nije opravdanje.
Pa ako ih ne potiče Bog, onda valjda vrag.
Jer koliko je dobrih djela, još je više onih zlih.
Što bi značilo da su Bog i vrag jednako moćni.
A nisu.
Jer Bog je, a vrag nije.
A ako je, ugradio je program, za podizanje ruke i udarac.
I tko je ugradio program onima koji prodaju užasnu smrt u prahu djeci ispred osnovnih škola u našim gradovima?
Vrag nije, jer je otpadnik, jedno ništa.
Bog?
Ne usuđujem se pomisliti, ali me ždere sumnja.........
Smrtno si ozbiljan rr i ja bih mogla . Malo mi toga po mjeri ide ovih dana.
Ali neću. Gotovo iz inata.
Svaka tvoja riječ u ovom tvom upisu je pitanje. Zanimljivo pišeš. Oštro rekla bih.
Čak namjerno oštro.
Noževi u leđa su na ovoj zemlji poput kruha nam svagdašnjeg. To nas ne treba čuditi , ali bi svatko od nas trebao čuvati svoju oštricu. Zlo djeluje kroz nas. Podložni smo mu. Robujemo.
Ova zemlja pogoduje tome. Zamisli nas u ovom trenutku u raju. Sve. Brzo bi izbio rat i na nebu.
Ovakvi nismo spremni. Nismo dostigli razinu svijesti u kojoj nas tuđa leđa kad je u pitanju oštrica ne zanimaju.
Bez iznimke...svi smo ljudi. Ponekad se zgrozim nad ponekim svojim postupkom i riječi. Ponekad imam želju zgaziti ponekog. Kad se odmaknem od ljudi i uđem u dubinu svoje duše osjetim da sve ljude volim. Ali kad izađem na svjetlo, ovo naše i kad me netko naživcira vidim da na ugriz odgovaram jednako. Često. Češće nego bih to htjela.
Evo dolazi vrijeme Božića. Posebno. Imat ćemo i malo više vremena za sebe.

Kome ćemo pružiti ruku. Sotoni...malo mu treba sam je povuče. Bogu?
Obojica čekaju. Samo kako izbjeći zamku ne optužiti nikog za naš izbor.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 14:48   #86
Quote:
brezovka kaže:
Svaka tvoja riječ u ovom tvom upisu je pitanje.


Kome ćemo pružiti ruku. Sotoni...malo mu treba sam je povuče. Bogu?
Obojica čekaju. Samo kako izbjeći zamku ne optužiti nikog za naš izbor.
A postavio sam samo dva upitnika.
Tko je ugradio program onima koji prodaju smrt u prahu djeci ispred naših osnovnih škola?
Bog?
Samo ta dva.

Kao primjer.
Imaju li 15godišnja djeca izbor nakon što šutnu, kako oni to kažu, "dva zlatna"?
Kome oni moraju pružati ruku. Šta oni znaju.
Nisu oni nikom ništa skrivili, ali eto, krivo mjesto, krivo vrijeme.
Ako i prihvatim tvoje tumačenje da su vrag i Bog jednaki, mogu ga prihvatiti samo zato jer sam odgovoran za svoje postupke.
Oni nisu, ne mogu biti, oni jednostavno nemaju izbora, njih je Bog napustio.
Ili im je poslao vraga, i šalje ih u pakao na zemlji.
Ljut sam na takvog Boga.
Šalje nam mladost u pakao, u mrtvace koji nisu mrtvi.
Vjeruj mi, vidjeh takve strahote, kada ti srce plače jer oči ne mogu.
Gdje je tu Bog? Pitanje.
ro rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 15:49   #87
Quote:
ro rob kaže:
.
Tko je ugradio program onima koji prodaju smrt u prahu djeci ispred naših osnovnih škola?
Bog?
Ljut sam na takvog Boga.
.

Nemoj biti.
Zamisli oca. Kupio je djeci loptu. Hoće li stalno nadgledati kako se njome igraju, hoće li im dati pravila i zakone po kojima se s loptom trebaju igrati, ili će ih samo upozoriti da paze na ulici i neka uživaju u loptanju? A dalje je njihova volja i izbor kako će se igrati.

Zašto tako ne bi učinio i Bog? Dao nam je materijalni život, dao nam je desetak zapovijedi kako da ga živimo, a dalje je naš izbor i naše odluke kako ćemo to činiti. I gdje bi tu bila njegova krivica ako nam pođe po zlu? Jel otac kriv što je dijete potrčalo za loptom na cestu, pa ga je trknuo auto?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 15:56   #88
Quote:
ro rob kaže:
A postavio sam samo dva upitnika.
Pozdrav R. Ne mora biti upitnik da bi bilo pitanje.
Quote:
Tko je ugradio program onima koji prodaju smrt u prahu djeci ispred naših osnovnih škola?
Bog?
Samo ta dva.

Kao primjer.
Imaju li 15godišnja djeca izbor nakon što šutnu, kako oni to kažu, "dva zlatna"?
Kome oni moraju pružati ruku. Šta oni znaju.
Nisu oni nikom ništa skrivili, ali eto, krivo mjesto, krivo vrijeme.
Ako i prihvatim tvoje tumačenje da su vrag i Bog jednaki, mogu ga prihvatiti samo zato jer sam odgovoran za svoje postupke.
Oni nisu, ne mogu biti, oni jednostavno nemaju izbora, njih je Bog napustio.
Ili im je poslao vraga, i šalje ih u pakao na zemlji.
Ljut sam na takvog Boga.
Šalje nam mladost u pakao, u mrtvace koji nisu mrtvi.
Vjeruj mi, vidjeh takve strahote, kada ti srce plače jer oči ne mogu.
Gdje je tu Bog? Pitanje.
Kratko ću. Idem s djecom u posavinu. Onu drugu.
Krvave su ruke onih koji zbog novca nude prah smrti. Oni svu nevolju, svu patnju i sve grijehe te djece nose. I svih nas koji ih ne možemo zaštititi. O djeci ne bih. Osjetljiva sam na dječju bol. Previše. Ovih dana posebno.
Nevolja je to na našim leđima. Ali reci mi zar u svijetu gdje se tek začeta djeca ubijaju može biti bilo kakve pravde. Zar u svijetu kojem je novac Bog očekivati plodove duha? Zar smo mi krojači života? Vjerujem , složit ćeš se - nama kroje.
Ta odjeća nam je tijesna , prozirna ....možemo li s ovim što imamo ipak pobijediti. Izgleda nemoguće. A nije.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:30   #89
Quote:
Josip_zg kaže:
Pozdrav svima, bas sam malo gledao na novoj emisiju U sridu... Nazivcirala me ona kokos (nemrem se sad sjetiti imena al kakti neka knjizevnica), obucena u casnu sestru i glumata i prostaci tak na televiziji! Mislim da se tak nesto napravi al da se radi o recimo pravoslavnoj ili muslimanskoj vjeri, pa odma bi bilo pobuna, osudivanja i sta ja znam cega ne. Zasto nije tako i sa katolickom vjerom, mislim to svaki vjernik nebi trebao podrzavat, ipak je to na neki nacin vrjedjanje crkve sveukupno i Boga?? tak nazivciram se bzvze, al me fakat nerva!

katolicka "vjera" je mit kome se blizi kraj... Sta ces sve vise skolovanih i sve manje onih koji su skloni vjerovanju onima koji ces ih "plasiti" svim i svacim.

 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:34   #90
Quote:
Gojazni_Krmak kaže:
katolicka "vjera" je mit kome se blizi kraj... Sta ces sve vise skolovanih i sve manje onih koji su skloni vjerovanju onima koji ces ih "plasiti" svim i svacim.

A za razliku od katoličke vjere, gluposti se ne vidi kraja.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.

Zadnje uređivanje salvador2 : 10.12.2006. at 23:06.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 22:42   #91
ntikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze, e moj narode!"
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 18:03   #92
Quote:
Dunj@ kaže:

vjerodostojnost se utvrđivala na prvim koncilima, dok su bila još živa sjećanja povjesnih sudionika.
Sveto trojstvo i Blažena Djevica Marija su dogovoreni na koncilima nekoliko stoljeca nakon Kristove smrti, dakle nikakvih živih svjedoka nije bilo, a slično je i sa evanđeljima.
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 18:17   #93
@ Bosniac

kako mozes da pricas da je Isus promenuo bibliju kada nisi procitao Stari Zavet...
Isus je doneo dosta promena... kroz Stari Zavet pricaju o Isus...
chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 11:15   #94
Quote:
chief kaže:
@ Bosniac

kako mozes da pricas da je Isus promenuo bibliju kada nisi procitao Stari Zavet...
Isus je doneo dosta promena... kroz Stari Zavet pricaju o Isus...
Tvoje pitanje mi nije baš sasvim jasno!
Pročitao sam pažljivo dobar dio Biblije,koji me je zanimao,više puta,
vezana za diskusiju na PF Religiji.
Možeš li svoje pitanje malo pojasniti?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.