Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2009., 23:19   #1
Question koji receiver odabrati?

Marantz 4021, Denon DRA 500 AE, Harman Kardon HK 3388 Onkyo TX8222 ili 8555...ili neki drugi te kvalitete ili bolji za iste novce. Zvučnici su Mordaunt short 902i.
Dizajn me ne zanima nego samo kvaliteta, zato mi se nekako najviše sviđa marantz 4021. Da li je on najbolji u ovoj grupi?
otok7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 23:57   #2
ne bi ja bježao ni od H-K-a, niti Denona, onak na prvu i imenom, a i Onkyo je znao imat odlične AVrec-ove.. ne znam.
čekaj dooms-a ;-)
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 00:02   #3
Nemoj čekat Doomsa... Dooms ne preferira multich. sustave... Dobar stereo je zakon...

Ne, ozbiljno, pomognen nekome ko još nezna ni šta bi ni di bi, sa onako više teoretskim natuknicama... Tebi triba konkretno mišljenje, koje ćeš jaaako teško i dobit, jer teško da je neko posluša u koliko-toliko kontroliranim uvjetima sve te rec-ove, pa da može šta pametno reć...

A šta ja znan... Kupi koji ti je lipši...
DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 00:33   #4
znao sam.. :-)))
slažem se, nema do sterea. nisam ni sub još nikako ubo, a razmišljo sam makar o njemu x puta. no, na kraju odusto..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 00:46   #5
nema do sterea po uvjetom da se sve zvučno odvija iz jednog smjera
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 09:47   #6
Rotel RSX 1057 je podjednako dobar (odličan) i za kućno kino i za stereo. Jedini je problem što je van buđeta.
Antimon32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:07   #7
Dečkovi, navedeni receiveri su svi stereo. Da ja biram, prvo bih poslušao Marantza i HK.
Rotel u ovom društvu je klasa za sebe. Žao mi je što nemam u planu trošak za rec., jer bih tako riješio problem koji ima većina zaljubljenika u Hi Fi i filmove. I meni je stereo na prvom mjestu i da mi ga AV rec reproducira jednako kvalitetno kao moje stereo pojačalo trebam za njega dati preko 10kkn, a to ovaj rec definitivno pruža.S time, za one koji neznaju, da dođe na akciji 5990 kn. Na žalost, i ja se tješim da je dobar stereo dosta za gledanje filmova. Bolje je od kvazi kućnih kina, i to puno, ali ipak... Ništa, idem naći neki fuš.
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 12:18   #8
a stereo receiver.... onda da, svakako Marantz, HK i Rotel, Denon i Onkyo su više AV sfera..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:35   #9
koji stereo receiver odabrati?

Evo sada mi se javlja i Yamaha rx497 i rx597.
Na papiru izgledaju najbolje, šta vi mislite?
Hvala vam za ono prije.
otok7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 16:58   #10
Uhhh... Otok7, sorry, nisan ni pogleda, nego odma pretpostavija da su u pitanju multich. rec-ovi...

E, tu ti je tek kašeta brokava... Ako nemaš mogućnosti svaki od kandidata poslušat u svom prostoru, na svojim zvučnicima, i to neko duže vrijeme uz pomicanje položaja zvučnika u prostoru prema potrebi, teško da ćeš imat na osnovu čega donit stvarno promišljenu odluku...

Ako ne možeš poslušat, morat ćeš ko ćorava koka, pokušat ubost jednog na osnovi review-ova, i možda kakvog savjeta, ovdje i recimo na više 'usmjerenijim' forumima tipa audiofil.net itd... Ali teško da će ti neko dat pravu usporedbu, možda će ti samo reć nešto o nekom od njih kojeg je ima ili sluša, dok je vrlo teško da ih je neko čuja sve i usporedija, a nemoguće da ih je sve čuja sa tvojim zvučnicima u tvom prostoru...

OK, naša si još i Yama rec-ove... Ja bi osobno isto reka da je od navedenih vjerojatno (valjda, možda ) MAarantz najbolji izbor... Prema izboru zvučnika za stereo, pretpostavljam da je i prostor relativno mali... Iz svega po netu da se zaključit da bi ti zvučnici mogli bit malo 'nervozni' sa visokima... Iako, kažu na puno mista da se OK slažu sa Marantz-om, šta generalno ništa ne znači bez navođenja modela itd...

A ja ću ti sad predložit nešto potpuno drugačije... Kad već ništa od navedenog nisan ni sluša, onako,čisto teoretski... Za mali prostor, ludilo rješenje, već integriran CDP i nema potrebe tražit sinergiju sa IC kabelima, praktički USB DAC na njemu za spojit na računalo, a šta je još i bolje, priko njega možeš SNIMAT na računalo sa tunera ili CD-a putem USB-a... A prema 'pedigreu' firme, malo 'nervozni' visoki nebi tribali bit problem... Za manji prostor i ove zvučnike ima sasvim dovoljno snage... To je NAD CD stereo rec C715...

http://nadelectronics.com/products/h...-Music-Systems

Sad je na akciji u audiocinema art dućanima, za 2,4 k kn... Ima 3 anlogna ulaza, 1 digitalni izlaz, USB ulaz/izlaz... Šta ti više i triba...?

http://www.audiocinema-art.hr/akcije/page/5/

Po meni, u ovakvoj jednoj situaciji, best BANG for the BUCK...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 14:32   #11
E, sada sam suzio izbor, ako naravno dobijem popuste za gotovinu.
Koji, pomozite mi da izaberem : Harman Kardon HK 3990, ili Onkyo 8555?
HK bi mogao biti na akciji u Vemilu, jer zatvaraju...
otok7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 15:58   #12
onak na prvu, po "slušnom" stereo renomeu - HK..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.