Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2009., 12:15   #1
Farbanje auta

Unaprijed se ispricavam ako tema vec postoji ali nisam ju uspio pronaci.

Dakle koliko bi otprilike doslo pjeskarenje, ravnanje te bojanje auta.
Auto je oldtimer tako da bi ga po meni trebalo u totalu oguliti i nanovo sve,
Duzine je preko 4.5m, na par mjesta bi trebalo ruzinu ukloniti i jedno mjesto malo izravnati. Boja bi bila original ton non-metallic.
Unutra i izvana.
Molio bi Vas ovako cist orijentacijski da me ne oderu.
Da li bi bila velika razlika u cijeni kada bi ja skinuo sve (lajsne, siceve, panele, motor, itd...)

Unaprijed se zahvaljujem

Pozdrav
Neznalica99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 09:35   #2
itko?
Neznalica99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 10:43   #3
bojanje cijelog auta ovdje kod mene,u dobroj firmi,s pdv-om....oko 1000 e....

na crno..u fušu je malo manje.....zavisi kakvu kvalitetu hoćeš.....ona se plaća...

pa si sad još računaj.....ak ćeš ga cijelog čistit.....ak ima još nešto za povarit...kitat.....

možda 2000-2500 e ?...
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:04   #4
najmanji je problem skinuti lajsne i sjedala.

ako ces ga pjeskariti onda ga trebas kompletno rastaviti, skinuti podvozje, zadnji most, masinu ... sve skinuti da ostane samo lim i onda opjeskarit, poslije pjeskarenja ces znati koliko ima hrđe.... i u kakvom stanju su ti djelovi i koje dijelove moras mjenjati.

To je ogroman posao i jako jako skup.

Najmanja briga nek ti bude lova a najveca briga ce ti bit pronaci nekog tko ce ti to profesionalno odraditi i nemoj se zajebat i odvesti auto nekom umirovljenom ptsp-ovcu koji u svojoj šupi krpa stare krntije za gajbu piva.

ja takav auto nebi ni pomislio radit ispod 25 000 kn.

U biti nebi ga ni radio jer bi mi oduzeo previse vremena.
vr6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:11   #5
Najmanji problem je pofarbati. Na pripremama, kitanju, ciscenju, rastavljanju, sastavljanju izgubis najvise vremena, tako da bi ti vjerojatno puno znacilo kada bi poskidao dijelove i kolko-tolko ga pripremio za farbanje
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:22   #6
koliko toliko ?

Takav auto se radi posteno ili se neradi, i nema koliko toliko.

ako hoces pravi, istinski dobar oldtimer onda netko treba "koliko toliko" provesti barem pola il vise godine na njemu.
vr6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:24   #7
Quote:
vr6 kaže: Pogledaj post
koliko toliko ?

Takav auto se radi posteno ili se neradi, i nema koliko toliko.

ako hoces pravi, istinski dobar oldtimer onda netko treba "koliko toliko" provesti barem pola il vise godine na njemu.
Ne, ne nisam na to mislio, nego na na skidanje dijelova tako da ostane samo karoserija koja ce se farbati
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 01:33   #8
najbolja opcija ti je sam rastaviti auto do kraja kolko ide, s tim da si normalno označavaš di je kaj bilo kaj nebu poslije viška dijelova...

što se tiče pjeskarenja čuo sam da ti ne žele pjeskariti velike ravne plohe da ne dođe do savijanja istih...

što se pak farbanja tiče, tu ti je jaaaako bitna priprema.. ako ti nije priprema kako treba poslije ti dolazi do ljuštenja boje i ostalog... lakiranje ti je inače 500 kn po elementu... naravno ima i više i manje, sad ovisi što u biti očekuješ... btw. jedan savjet.. mani se fušera koje osobno ne poznaješ... samo ćeš izgubiti pola živaca i na kraju te neće ništa jeftinije ispasti, govorim ti iz iskustva, a ti kako želiš...
nabrijani Hrčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 13:21   #9
Quote:
Neznalica99 kaže: Pogledaj post
Unaprijed se ispricavam ako tema vec postoji ali nisam ju uspio pronaci.

Dakle koliko bi otprilike doslo pjeskarenje, ravnanje te bojanje auta.
Auto je oldtimer tako da bi ga po meni trebalo u totalu oguliti i nanovo sve,
Duzine je preko 4.5m, na par mjesta bi trebalo ruzinu ukloniti i jedno mjesto malo izravnati. Boja bi bila original ton non-metallic.
Unutra i izvana.
Molio bi Vas ovako cist orijentacijski da me ne oderu.
Da li bi bila velika razlika u cijeni kada bi ja skinuo sve (lajsne, siceve, panele, motor, itd...)

Unaprijed se zahvaljujem

Pozdrav

Ako ga radiš za sebe, i ako voliš taj auto i aute općenito, nemoj uopće niti razmišljati da ti netko drugi rastavlja auto, nego fino u garažu, alat na stol i pedantno skidaj dijelove jedan po jedan, i čisti, krpaj, traži nove...kad dođeš do gole šasije, počni se raspitivati o majstorima koji bi pokrpali eventualne hrđave površine, zatim priprema, i lakiranje.
Najbolje ćeš znati što imaš, što ti nedostaje, i što sve takav automobil treba. Samo strpljenja i ljubavi, jer ono što ti želiš, vratiti auto što bliže tvorničkom stanju, ti sigurno nitko neće napraviti, bar ne za male novce, a da možeš puno uštedjeti svojim radom, možeš...i još ćeš bolje upoznati ljubimca.
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 01:54   #10
pjeskarenje zaboravi,kupi profi rotacionu brusilicu i prioni. ja sam prije par godina sa tatom ogulio nas renault 21 nevadu(karavan,mat lak) za nekih,lagat cu sada jer se ne sjecam tocno,tri dana(15-20 radnih sati).coskove smo brebrusili rucno.sto se tice samog bojenja,bolje potrazi na netu stranice o restauraciji i pogledaj dali mozes nabaviti originalnu boju.samo bojanje nije (pre)skupo-hej,ipak se radi o voljenom hobiju,zar ne?

btw.potpisujem ovo kaj je nabrijani napisao o bojenju.
__________________
Ljubav je za mlade.
flečer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.