Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2011., 10:59   #101
Bol u donjem dijelu leđa

Imam 20 god. i imam bol u donjem dijelu leđa nekih 3 mjeseca... boli me samo kad se pregibam ( npr. kad se nagnem iznad kade da operem kosu i kad se želim uspraviti vidim sto zvijezdica od boli )
čudno mi je sve to, nikad nisam imala problema s kičmom, nije me presjeklo nikad, nikakva ozljeda i sl.
jel neko ima slična iskustva?
kod dr. još ne mogu jer nisam baš kod kuće... tek za 2 mj bi mogla kod doktora ako se bol ne povuče.....
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 12:22   #102
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
Imam 20 god. i imam bol u donjem dijelu leđa nekih 3 mjeseca... boli me samo kad se pregibam ( npr. kad se nagnem iznad kade da operem kosu i kad se želim uspraviti vidim sto zvijezdica od boli )
čudno mi je sve to, nikad nisam imala problema s kičmom, nije me presjeklo nikad, nikakva ozljeda i sl.
jel neko ima slična iskustva?
kod dr. još ne mogu jer nisam baš kod kuće... tek za 2 mj bi mogla kod doktora ako se bol ne povuče.....
Tako ti je i meni to trajalo nekih mjesec dana, a onda me jednog dana samo ukočilo. Nisam se mogla ležeći okrenuti a da sve zvijezde u poznatom svemiru ne prebrojim. Pripazi na to da ne postane gadno. Idealno bi ti bilo da se rekreiraš ili istežeš leđa, i pazi da ti se ne "prehlade", tj. drž ih na toplom. I što manje sjedi, ili bar pazi da sjediš uspravno.
Taccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 12:35   #103
Quote:
Taccy kaže: Pogledaj post
Tako ti je i meni to trajalo nekih mjesec dana, a onda me jednog dana samo ukočilo. Nisam se mogla ležeći okrenuti a da sve zvijezde u poznatom svemiru ne prebrojim. Pripazi na to da ne postane gadno. Idealno bi ti bilo da se rekreiraš ili istežeš leđa, i pazi da ti se ne "prehlade", tj. drž ih na toplom. I što manje sjedi, ili bar pazi da sjediš uspravno.
ajme
ma ne sjedim često, više mi čak odgovara kad hodam, trčim....
poćet ću sad s nekim vježbama za leđa....
a ti jesi otišla kod dr. ili je samo prestalo?
tascha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 14:54   #104
Quote:
tascha kaže: Pogledaj post
ajme
ma ne sjedim često, više mi čak odgovara kad hodam, trčim....
poćet ću sad s nekim vježbama za leđa....
a ti jesi otišla kod dr. ili je samo prestalo?
Tek kad sam se donekle mogla kretati i to kod liječnice opće prakse. Rekla mi da dosta ljudi muku muči s tim prokletim lumbagom bar jednom u životu. Dala mi Knavon (ketoprofen) da pijem 2x dnevno i Deep Heat (gel s ibuprofenom) da mažem dok se mišići ne opuste. I ležala 4-5 dana. Pomoglo. Sad me trenutno ni ne zatežu leđa koliko su prije nego me ukočilo. Valjda neka prehlada ili nešto Pojma nemam.

U svakom slučaju neke vježbe istezanja leđa ne mogu biti na odmet, pogotovo ako jednom to doživiš...

Moram ih početi raditi
Taccy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 03:25   #105
Bol u donjem dijelu leđa

Bok ljudi,imam jedan problem. Već nekoliko dana imam bolove u desnom donjem djelu leđa kod bubrega ,ponekad me zahvate i grčevi u preponama. Što bi to moglo biti? jel imao netko takav slučaj? please,help.
Bluish Magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 04:22   #106
Da se i ja pridružim.Danas se usjedio za kompom,prvi put u životu me uhvatio bol u donjem dijelu leđa,odmah iznad stražnjice,nekada se širi na noge do koljenja.Bol se nije odmah javio nego poslije par sati za kompom,istina nisam ni pravilno vježbao.Neugodno mi je i kad legnem pa me zanima ima li tu samopomoći?
Pivko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 04:10   #107
Bol u donjem dijelu leđa - diskovi

već godinu dana me bole diskove desni više od lijevog , uglavnom me koči i boli kad stojim dugo na poslu, sjedim dugo za kompjuterom, ne krećem se puno i ne radim nikakve vježbe i osjećam da su mi leđa slaba da mi daš 10 kila nebi ih mogao dignuti jer me odma leđa zabole , uglavnom htio sam početi raditi neke vježbe pa bi mi dobro došli savjeti koje vježbe mogu raditi u kući da ojačam leđa. hvala
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 00:10   #108
Problemi sa leđima - kičmom

Ovako imam gotovo 13 godina idem u 7. razred visok sam oko 175cm a težim oko 55-60 kg. Trenirao sam 4-5 godina rukomet a sada idem u teretanu gdje imam program kickboxinga. Imam velikih problema sa leđima, jake bolove,leđa su mi iskrivljena,kada stanem ravno i skupim noge, pokušam dotaknut pod rukama uspijem samo malo više od polovice dostić,drugi koje poznajem uspiju cijeli dlan položit, jedino uspijem jedva malo taknut ako me netko gura polako od iza.Ja se ne uspijem istegnut kako treba na treningu zbog bolova, na podu ne uspjem sjedit s nogama ispruženim bez da mi ruke pomažu. Ne poznajem nikog goreg od mene u toj rastezljivosti sto več. Možda jer sam prije 2-3 godine bio oko 1.45-150cm pa sam naglo izrasao. Bio sam jednom kod kiropraktičara i malo mi je pomoglo i to samo neko vrijeme. sjedenje na pilates loptama ne pomaže jako puno.U razredu ima jos dvojica njih većih od mene, jedan je cak oko 182-183cm al oni su vec od prije bili visi od mene. Bio sam među najnižima u razredu sad sam treći po visini.

Molim vas odgovorite ako znate riješenje na moj problem s leđima jer ne mogu dalje ovako
TheNiggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 00:49   #109
Imao sam problem isti kao ti, odjednom izrastao u diva.
Kraljesnica je pocela rasti u krivo, bolovi u vratu, glavi...
Jedino sto je pomoglo je korektivna gimnastika, odnosno vjezbe.
Dva puta tjedno tamo u domu zdravlja, a svaki dan doma po 45 minuta vjezbati, pogotovo vjezbe za ledja.
Odi do dobrog ortopeda neka te posteno pregleda i propise lijecenje.
Sretno!
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 21:33   #110
smiješni su mi ti nazivi "grbava leđa" ili izrazi tipa "kralježnica mi počela rasti u krivo"... ta bolest se naziva skolioza.. i ne preporučujem u tom slučaju ići u teretanu.. potrebno je otići stručnjaku ortopedu, iako mi je njihova stručnost upitna, no nažalost druga solucija ne preostaje... za srednje tešku skoliozu mora se nositi proteza, a za teže skolioze je moguć operacijski zahvat.. Da se ova država imalo brine za zdravstveni sustav stanje bi bilo bolje.. Vani se skolioza liječi drugačijim ne-operativnim metodama,.. u Zg-u postoji klinika gdje se primjenjuje Katharine Schrott metoda liječenja skolioze koja čak može ispraviti deformaciju do 10-ak ili više stupnjeva.. no nažalost to je kod nas tek u začecima na kraju se sve svede na vlastitu borbu i traženje pomoći od strane onih koji bi trebali biti kompetentni za pružanje iste... žalosno ali istinito
andeomihael is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 18:02   #111
Bolovi u leđima

Bok ljudi,

Radim 8 sati djevno gdje tih 8 sati više manje u komadu(možda uz pauzu dvije za pišanje) sjedim. Do nekidan sam i nakon tih 8 na poslu ili sjedila doma učila za rokove ili prije toga sjedila na predavanjima.
Jedino kad ne sjedim je kad hodam ili vozim bicikla od točke A do B (ne koristim tramvaj) ili spavam tih par sati dnevno.

Oduvijek me boli gornji dio leđa i vrat (visoka sam i pogrbljena), ali zadnjih dana i trenutno me UBIJA da stvarno ne mogu to više izdržat.
Toliko želim na neku masažu ili nešto ali nemam love za to.
Da li uopće postoji nešto takvo preko hzzo-a?

Ili neke vjezbe za leđa koje bi mi što prije umanjile bol? (znam da je glupo pitanje i da bi se trebala redovito razgibavat i to, ali da li si možda mogu nekom vjezbom instant pomoć kad me ovako zaboli?)

Bila bih vam jako zahvalna na korisnim informacijama!
NylonSmile is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2020., 14:29   #112
Unhappy Žarenje u gornjem dijelu leđa

Dobar dan.
Započelo je laganim trncima u gornjem desnom dijelu leđa prije četiri tjedna. Prvih tjedan dana bilo je skroz blago, jedva osjetno, ali stanje se pogoršavalo.
Trenutno povremeno osjećam trnce, a većinu vremena žarenje. I to samo ispod desnog ramena.
Žarenje je bolno i iritantno.
Inače nemam zdravstvenih problema, u ranim sam tridesetima, dvoje djece, ne radim sjedeći posao.
Ne osjećam bolove kada ležim ili udobno sjedim. Možda je najgore kad sjedim za kompom ili stolom.
Svakako ću liječniku, ali bih voljela pročitati nečije iskustvo ili savjet jer nisam našla ništa guglajući.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2020., 10:14   #113
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Dobar dan.
Započelo je laganim trncima u gornjem desnom dijelu leđa prije četiri tjedna. Prvih tjedan dana bilo je skroz blago, jedva osjetno, ali stanje se pogoršavalo.
Trenutno povremeno osjećam trnce, a većinu vremena žarenje. I to samo ispod desnog ramena.
Žarenje je bolno i iritantno.
Inače nemam zdravstvenih problema, u ranim sam tridesetima, dvoje djece, ne radim sjedeći posao.
Ne osjećam bolove kada ležim ili udobno sjedim. Možda je najgore kad sjedim za kompom ili stolom.
Svakako ću liječniku, ali bih voljela pročitati nečije iskustvo ili savjet jer nisam našla ništa guglajući.
Idi na rtg. Meni je bilo slično, onda sam imala 17 godina. Blaga skolioza i kifoza.
Meni je s problemima s leđima pomogla tjelovježba kod kuće . Čak i s ukočenim donjim djelom leđa, na terapije nisam išla.
Elmer Fudd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 14:21   #114
Quote:
Elmer Fudd kaže: Pogledaj post
Idi na rtg. Meni je bilo slično, onda sam imala 17 godina. Blaga skolioza i kifoza.
Meni je s problemima s leđima pomogla tjelovježba kod kuće . Čak i s ukočenim donjim djelom leđa, na terapije nisam išla.
Hvala na komentaru.

Išla sam isti dan doktorici opće prakse i iako je na glasu kao temeljita nije me pregledavala nego kroz razgovor zaključila da je to tzv. torakalni sindrom. Kaže da se moram više čuvati (ne dizati i nositi teško) i vježbati gornji dio tijela (npr pilates).
Također je spominjala neke čvoriće u mišićima i rekla da treba to masirati. Nadam se da je u pravu i da će se stanje popraviti.
Poslušat ću ju, ali ako mi nakon dva tjedna ne bude bolje, tražit ću rtg svakako.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2020., 02:32   #115
Opet ja.
Imate li za preporučiti privatnog fizijatra za pregled ili savjet kako ubrzati liječenje?
Naime, nakon što me doktorica prvi put nije ozbiljno shvatila, danas sam bila odlučnija pa mi je ipak dala uputnicu za rtg kralježnice i pregled fizijatra.
Pregled je tek 28.!!!
Ne znam što može do tad biti! Bolovi su jaki, a ja radim kao nastavnik pa puno i pišem po ploči, a podizanje desne ruke je bolno.
Ne pomaže ni voltaren gel ni ibuprofen, a trnce sam počela osjećati i u desnom stopalu.
Od straha i stresa više ne funkcioniram i ne spavam normalno.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2020., 17:48   #116
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Opet ja.
Imate li za preporučiti privatnog fizijatra za pregled ili savjet kako ubrzati liječenje?
Naime, nakon što me doktorica prvi put nije ozbiljno shvatila, danas sam bila odlučnija pa mi je ipak dala uputnicu za rtg kralježnice i pregled fizijatra.
Pregled je tek 28.!!!
Ne znam što može do tad biti! Bolovi su jaki, a ja radim kao nastavnik pa puno i pišem po ploči, a podizanje desne ruke je bolno.
Ne pomaže ni voltaren gel ni ibuprofen, a trnce sam počela osjećati i u desnom stopalu.
Od straha i stresa više ne funkcioniram i ne spavam normalno.
Googlajte vježbe za leđa. Ja ne radim te vježbe nek one klasične, tipa plank, sklekovi, podizanje kukova, iskorak, malo kardia, itd. Ne može vam odmoći, a dovoljno je 20 minuta. I zbilja me više ništa ne boli.
Elmer Fudd is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2020., 17:12   #117
Quote:
Elmer Fudd kaže: Pogledaj post
Googlajte vježbe za leđa. Ja ne radim te vježbe nek one klasične, tipa plank, sklekovi, podizanje kukova, iskorak, malo kardia, itd. Ne može vam odmoći, a dovoljno je 20 minuta. I zbilja me više ništa ne boli.
Hvala na savjetu. Isto mi je rekla i doktorica.
Zbilja nisam pasivna osoba, a posao koji uključuje rad rukama/podizanje teškog/saginjanje aktivira mi žarenje i trnce. (isto kao i loše držanje)
Upravo sam vježbala i trnci su se pojačali. Znam da je potreban kontinuitet i da ne može preko noći. Nadam se da će vježbanje biti dovoljno.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2020., 15:08   #118
Pozdrav,

trenutno imam 'uklještena' leđa (donji dio) već 3.dan no mogu hodat gotovo pa normalno već..ovo mi je inače treći put u zadnjih 4 godine da me tako uhvatilo da nekolko dana moram odmarat u krevetu, doktoru nikad nisam išao zbog toga.

Sada dobivam savjete od ljudi da bi se trebao ostaviti bilo kakvog dizanja utega, da mi je kičma sada već 'načeta' itd.

No nikada me nije štrecnulo kod dizanja utega, bar pravilnog, uvijek bi sam sebe zeznuo ili nepravilnim podizanjem tereta s poda (s savinutim leđima umjesto uspravnim) ili bi se krivo dočekao na tlo iz nekog skoka.

Dal se kičma može 'načet', u smislu da mi eventualno iduć put bude još gore i dal je dizanje utega (nikakve pretjerane težine) kumulativno gledano štetno na kralježnicu bez obzira izvodi li se pravilno ili ne?
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 09:38   #119
Na novom fizičkom poslu nesto ni se desilo s kralježnicom. Donji skroz dio, bol traje tri dana vec a kako se radi o dizanju predmeta mislim da sam s poda nepravilno dizao i nabrzinu i rada se desilo. Kad odspavam malo je bolje ali svako micanje na brzinu je ajme majko. Kome moram za pregled?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.