Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2003., 22:10   #21
Bez daljnih natezanja pogledaj osobine Olympus C-740.Prava zvjerka od fotića
__________________
Can't find on Kazaa...?? It doesn't egsist!
frida1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 00:37   #22
Quote:
shef Sale kaže:
A za one koji znaju njemacki, stranica Digitalkamera.de je defitinivno MUST ONE po tom pitanju.
Od reviewa, tips, detalja, pregleda svih mogucih aparata, FORUMA, ...fakat ludnica.

Po meni je bolja od mnogih engleskih.
Sto nije ni cudo, jer po meni su njemacke fach-stranice definitivno bolje od americkih, sto nije ni cudo s obzirom na njemacku pedantnsot jedino je jezik (nekima) ogranicavajuci faktor...
Slažem se. Definitivno najbolja stranica. Zar prije nije bila i engleska verzija?

Osobno imam Kodak 3600 zoom. Sada već malo zastarjeli model, no sve u svemu sam zadovoljan. Ima sve važne funkcije, 2x optički zoom i što je odlična i jako korisna stvar - docking station.
Slike su dobre kvalitete, ali ipak zaostaje za novijim modelima.

Kad bih sada kupovao novu kameru najvažniji kriteriji bi bili min. 3 Megapixel i min 3x optički zoom. Naravno i cijena igra ulogu, a mislim da je 500€ najnajmaksimalnije što bih izdvojio za digitalku.

Canon Power Shot A70
Jako lijepa kamera, 3.2 Megapixel, 3x opt. zoom, 400€

Kodak CX6330 Zoom
3.1 Megapixel, 3x opt. zoom, 330€

Kodak DX4330 Zoom
3.2 Megapixel, 3x opt. zoom, 450€ s docking-station

Olympus mju 300 Digital
3.2 Megapixel, 3x opt. zoom, 500€

Kod ovih nemreš fulati, cijene su s digatalkamera.de, a može se sigurno naći jeftinije.

Olympus C-740 je zasigurno fenomenalna kamera. Ako nekome zaista treba 10x zoom, onda nema druge. Cijena 600€.
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 21:55   #23
Nema tu puno mudrosti, vidi koliko love možeš dati i za to uzmi najboljeg Olympusa kojeg možeš dobiti...i to je to
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 00:23   #24
Bhakti ne slazem se sa tobom , meni lova nije u pitanju nego koji je najbolji aparat za moje namijene, i sta ce mi neki aparat od 5 kila da nosim sa sobom 90 funkcija koje nikad necu koristiti , samo da bi rekao da imam najbolji i najskuplji aparat , i da mi se rame otegne do poda.
Ne patim od sminkeraja , nego mi treba racionalno najbolji apartat ali samo za ono sto mi treba.
gledao sam i C 740 ZOOM , njega sam stavio u uzi izbor.
vidio sam i 750 ali neznam imaju li ga nasi u hr.?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 12:49   #25
Re: Jos se mislim

Quote:
bodul kaže:
vranac

Razmisljamo jednako .
Dobro si me podsijetio , BATERIJE, recimo olympus c 720 koristi neke meni nepoznate , tipa CRV3 , pa neznam koliko ih je lako nabaviti i dali postoji model koji se da puniti .?
CRV3 baterija se zamijeni dvjema AA baterijama (dakle, moguće dvjema punjivim NiMH baterijama od cca 2000 mAH). Osobno sam imao Pentax Optio 330GS koji je došao sa litijumskom CRV3 baterijom, a kad se potrošila (nije punjiva) zamijenio sam je sa punjivim AA baterijama.


Što se velikog zoom-a tiče: ako uzimaš aparat sa 8x ili čak i jačim optičkim zoom-om, gledaj da postoji mehanizam za stabilizaciju leće, jer ćeš u protivnom sve malo jače zoom-irane slike morati fotografirati sa stativa. Također ćeš se, vjerojatno, morati pomiriti sa elektroničkim tražilom, koje je neupotrebljivo u mračnim uvjetima, osim ako ne ciljaš na neki profesionalni aparat od cca. par tisuća €.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 13:36   #26
ili ako kupiš Sony koji ima onaj crveni reflektor za traženje po mraku
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 14:35   #27
Taj mali AF iluminator nema ama baš nikakve veze sa elektroničkim tražilom. On služi za funkcioniranje auto fokus-a, te se gasi nakon što se objekt fokusira. Također ne pomaže niti auto fokusu ako se slika, npr., grad u noći i ako nema nekog objekta u blizini koji se može fokusirati.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 14:43   #28
može biti, nisam detaljno proučavao
ali je svejedno praktičan... ajd da te vidim kako pokušavaš nešto nacentrirati bez njega, pogotovo gledajući na displej
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 14:46   #29
Pa, tomu i služi. Imao sam i ja AF iluminator na Pentax-u. I niš' mi nije pomogao kad sam pokušao slikati Bečki Prater u noći. Ali zato funkcija manualnog fokusa jeste (mislim da to Sony na svojim fotoaparatima niže klase nema ).
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 16:49   #30
A šta kažete na FujiFilm Finepix S 304
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2003., 17:22   #31
Quote:
grizli kaže:
A šta kažete na FujiFilm Finepix S 304
Odlična kamera. 3Mp, 6x optički zoom, jedino što je prevelika. Cijena je za ponuđeno povoljna, u Njemačkoj se može naći za manje od 450€.
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2003., 02:03   #32
Memorijske kartice?

Nisam jos kupio digitalca , jer jer mi se ne zuri, i cekam da nasi trgovci dobiju olimpus c 750, taj mi izgleda najbolji.

Jos jedno pitanje .
Kad nestane struje u baterijama , dali memorija zaboravi slike, mislim na onu ugradjenu u foto aparat? (kod ovog sto sad imam zaboravi.)
I drugo dali sve prijenosne memorijske kartice pamte , i koliko dugo sadrzaj , to jest slike?
Znam da vecina pamti i bez baterija , samo pitam preventivno, da se ne bi u necem prevarijo, kao na primjer:
bas te, jedino te sto ste kupili pamte samo 7 dana. ,ili nnesto slicno.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2003., 10:45   #33
Sve memorijske kartice pamte koliko ti god treba. Što se memorije u aparatu tiče, malo koji aparat ima ugrađenu memoriju, a ako i ima, maksimalno je bude nekih 10-tak MB, što najvjerojatnije nećeš ni koristiti (preporučam kupiti odgovarajuću memorijsku karticu od najmanje 128 MB, tako da ti tih 10-tak neće ništa značiti).
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 15:12   #34
kakav je canon a70?
naime, njega sam zapikiral pa zato pitam...
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 16:42   #35
Garovix,

Po mom misljenju, A70 je najbolji izbor ako se uzme u obzir odnos cijene i kvalitete.

Poslao sam frendu jedan, i tak mu se svidio da je "narucio" jos jednog za sestru slikao sam malo da provjerim da sve radi.. i slike su odlicne, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je jeftin

za informaciju, ovdje kosta $280 tako da se njima to puno vise isplati da ja donesem nego da kupuju u HR.
M-klasse is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2003., 21:36   #36
Quote:
Nisam jos kupio digitalca , jer jer mi se ne zuri, i cekam da nasi trgovci dobiju olimpus c 750, taj mi izgleda najbolji.
Ne moraš više čekati... imaju ga svi u cjeniku- 5537 kn. Jučer sam dobio neku brošuru s popisom dućana diljem Hrvatske.
__________________
Since 1999!
Judgement day is here !
Show your tits and I'll judge 'em !
Nipple Twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 00:09   #37
US cijena

Bas me zanima koliko je u US sad , na najeftinijem mijestu cisto sam znatizeljan .

Ako neko zna u Njemackoj cijenu?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2003., 01:54   #38
bodul, C-750 izlistan za $599... no mislim da jos nije stigao na police takodjer, cini mi se da je to MSRP, tako da bi se uskoro mogao prodavati za nesto manje..

za referencu, C-740 je $449.00
M-klasse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 01:05   #39
Katalog, prospekt, brosura.

Nipple Twister



Ne moraš više čekati... imaju ga svi u cjeniku- 5537 kn. Jučer sam dobio neku brošuru s popisom dućana diljem Hrvatske.


ako mozes biti malo precizniji , gdije ih ima , jer trazim na netu upravo sad i jos nisam pronasao.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 08:17   #40
Quote:
M-klasse kaže:
Garovix,

Po mom misljenju, A70 je najbolji izbor ako se uzme u obzir odnos cijene i kvalitete.

Poslao sam frendu jedan, i tak mu se svidio da je "narucio" jos jednog za sestru slikao sam malo da provjerim da sve radi.. i slike su odlicne, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je jeftin

za informaciju, ovdje kosta $280 tako da se njima to puno vise isplati da ja donesem nego da kupuju u HR.

hvala M pomogao si.
__________________
tough ain't enough
Garovix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.