Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2003., 08:12   #1
Question Otečena stopala

Imam ih vec tri dana... Prvi dan sam skuzila navecer i mislila da je od vrucine, ali jutros ko buhtlica rano ujutro.

Oteceno je stopalo i glezanj, kasnije se prosiri i na listove.
Buhtla je pretjerivanje, nije bas tak strasno, ali oteklina je ocigledna, desna noga dosta vise od lijeve.

Ima netko ideju od cega bi to moglo biti? Ako bu me lupil kakav infarkt da jos malo vesa prije operem i prasinu pobrisem...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 09:03   #2
Ja sam imala takve noge u drugom stanju.
Provjerila bih na tvome mjestu. To je mozda kod tebe prvi znak trudnoce.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 10:02   #3
LOL
Ne, trudnoca je iskljucena. (Taman curi...)

Ajmo, drustvo, tko god se bilo cega sjeti sto moze izazvati otekline stopala i nogu - na sunce s tim. Mozda dobijem ideju sto bi moglo biti. Ovako nemam blage veze, ali nesto ocito nije kak Bog zapoveda.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 10:06   #4
Nisam bas neki doktor, ali znam da su mojoj mami od slabe cirkulacije krvi noge oticale...
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 11:08   #5
Pazina sebe

Pesica !
moguce da je nesto bezazleno ali nesto mi se kroz sijecanje prividja da su moguce i neke druge kombinacije , nebi te htio prestrasiti cini mi se burezi da imaju veze sa ovim , u stvari ako ti nije problem kod doktora odma i da ti napravi pretrage krvi i urina . bolje preventiva nego nedoumica.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 11:43   #6
Ma nitko me nece prestrasiti, bez obzira sto bi "moglo" biti. Recite stvarno sve sto vam pada na pamet kao moguci razlog.
Ne rusi mene nista tako lako, niti se bojim, samo ne volim kad nemam ni priblizno pojma o cemu se radi.

Ako ne prodje, znam da cu iduci tjedan morati i doktoru da on trazi uzrok, ali bilo bi mi lakse da vec prije imam neke opcije.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 12:34   #7
Bubrezi vode po vjerojatnosti (jesi i podbuhla oko ociju i u faci) ??? Dalje; cirkulacija (slab optok limfe)... Menstruacija ??? + jako toplo vrijeme. Neki hormon. Neka upala u trbusnoj supljini. Kak su preponski i izakoljenski limfni cvorovi ??? Venska tromboza (pocetna) ???

Jel te stopala i bole ili su samo otecena ???

A mozda samo prosirene vene; nizak krvni tlak i toplo vrijeme
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 12:51   #8
Pes,

daj prvo razjasni da li trebaš savjete iz humane ili veterinarske medicine ... mislim ipak je o pesu riječ

Sad bez zafrkancije - imaš li ti još kakve simptome? Da li osjećaš bolove u nogama ? Kak hodaš po stepenicama?

Bubrezi su sumnjivi, ali uz to bi trebala primjetiti i smanjeno mokrenje, a trebala bi i na drugim mjestima oticati, ne samo na nogama ...

Srce junačko ti je zdravo pretpostavljam? ... Da li možeš po noći spavati na ravnom ili u takvom položaju otežano dišeš? Ako si u RL upola tak' elokventna ko na forumu onda ništ ... zadisala bi se u govoru

Da li su bolni skočni zglobovi? Ili mali zglobovi na šakama?
Glupost pitam, da su bolni, ne bi mogla tipkati

Postoji mogućnost venske insuficijencije, onda su edemi izraženi baš pri vruićinama. Ali moguća je i venska tromboza, naročito ako je jedna noga deblja od druge, a još k tome boli pri ispružanju nožnih prstiju ... kak' s tim stojiš?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 12:58   #9
blondie i allegra

Ne boli nista, sve ostalo izgleda normalno, ni faca nije podbuhla, ni ista drugo oteceno, cvorovi se ne osjete, tlak je uvijek nizak.
Prosirene vene nemam, barem ne one koje se vide na listovima, butinama i gdje se vec pojave.
Nikakvi drugi sumnjivi znakovi nigdje, samo otecena stopala i u toku dana i deblji listovi. ujutro su jos oni izgledali normalno.

Tromboza bi npr. meni imala smisla... Pusim ko Turcin, pila sam uvijek prilicno malo tekucine, tek u zadnje vrijeme malo vise... Mozda se di kaj zgrusalo ili kakva zilica zacepila.
Imate pojma koji su jos eventualni simptomi?

allegra, daj sto das. Moze doc, moze vet, moze seoski vrac, bas me briga.

P.S. Pilule ne uzimam. Previse pusim i ni pomisao da bi mi sise narasle nije me natjerala...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 12:59   #10
Meni se javljalo zbog pilula+cigarete. (blondie, hvala na onom savjetu!!! ).
Sad to imam povremeno kada dugo sjedim na visokoj stolici (pa mi krvotok malo zasteka).

Pes, odmah lijecniku.....Ne vjerujem da su bubrezi, bude drugacije (imam u obitelji par slucajeva, pa znam).
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:06   #11
Quote:
Gospon Pes kaže:
Tromboza bi npr. meni imala smisla... Pusim ko Turcin, pila sam uvijek prilicno malo tekucine, tek u zadnje vrijeme malo vise... Mozda se di kaj zgrusalo ili kakva zilica zacepila.
Imas pojma koji su jos eventualni simptomi?
Pa, ako pušiš i piješ kontraceptive, onda je dosta velika šansa za to.

Postoji tzv. Homanov znak, ali nije baš jako osjetljiv, pa ako je negativan još uvijek ne znači da nemaš trombozu.

Stavi noge u vodoravan položaj, tako da ih izravnaš u koljenima, i onda prvo ispruži stopalo maksimalno prema sebi, pa onda prema naprijed, tako da se zategnu kao kod balerine. U tom položaju se javlja bol na onom mjestu gdje je je vena začepljena, može se čak prstom pokazati. Slično se može vidjeti stojiš malo na petama, malo na prstima. Homanov znak je onak' za kućnu upotrebu, ali vrlo neosjetljiv, pa bih ti ipak savjetovala da posjetiš doktora.

Edit: sad vidim da ne uzimaš kontraceptive, OK, ... a jel nosiš samostojeće čarape?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:06   #12
Re: blondie i allegra

Quote:
Gospon Pes kaže:
Tromboza bi npr. meni imala smisla... Pusim ko Turcin, pila sam uvijek prilicno malo tekucine, tek u zadnje vrijeme malo vise... Mozda se di kaj zgrusalo ili kakva zilica zacepila.
Imate pojma koji su jos eventualni simptomi?
Moglo bi biti... Jel imas (ili si imala) grceve u listovima (ili cak i stopalima) narocito nocu ???

I, Pesica; ako sumnjas da bi mogla biti tromboza odi ODMAH doktoru; nemoj cekati drugi tjedan.

Da ne bude sve crno; meni se isto desava ljeti kada su vrucine - sve provjereno - manje vise sve OK osim tlaka koji je 80 / 60 (kada ga uspiju izmjeriti)
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:08   #13
Da, slažem se s Plavušom

svaka sumnja na trombozu (pa i s negativnim Homanom ) je razlog da se ODMAH javiš doktoru ... ne se s tim zafrkavati

P.S. kaj je to s našim forumašicama u zadnje vrijeme? Magic bolesna, Pes otečen, ...
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:13   #14
Re: Re: blondie i allegra

Quote:
blondie_30 kaže:
Moglo bi biti... Jel imas (ili si imala) grceve u listovima (ili cak i stopalima) narocito nocu ???
Listovi. Do sad dvaput u razmaku od nekih 5 godina. Drugi put prije par mjeseci, ali netko mi je rekao da je to nedostatak magnezija u organizmu, pa me nije uzrujavalo.

Joj, nemojte me doktoru! Ja se bojim doktora.

Ne sumnjam u biti ni u sto jer nema drugih znakova ni tegoba (ali ocito nesto ipak ne stima), zato sam vas pitala koji imate vise pojma od mene, a tromboza mi od svega nekako izgleda najlogicnije.

Ovo s ispruzenim nogama sam upravo probala. Nikakav bol, samo osjetim zatezanje misica u listovima i butinama, sto je normalno jer sam lijena prasica koja se nikad ne bavi sportom.

Ovo P.S. sam se ovog casa zapitala. Jebo forum i baksuze, ak mi je stvarno nesto ja se bum odlogirala!
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:16   #15
Huhhhhhhh; najradije ovo ne bih niti pisala; al mozda te natjera doktoru. 'Vako - kod tromboze bi vjerojatno bili problemi s jednom nogom a ne simetricno.

Ovo moze biti jos nesto (pljuc, pljuc, pljuc da nije) i nek me isprave medicinari ako fulam: kod insuficijencije / zatajivanja jedne strane srca (mislim lijeve; ali nisam 100%) se moze pojaviti simetricno oticanje gleznjeva (mislim da se dodatno primjecuje cesce mokrenje nocu).

Hope I am wrong...
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:17   #16
Re: Re: Re: blondie i allegra

Quote:
Gospon Pes kaže:

Joj, nemojte me doktoru! Ja se bojim doktora.

Ajd, vala da se i ti nekog bojiš a veterinara se ne bojiš, ha?

gle, možda je i bezazleno (btv. kod venske insuficijencije ne trebaju izvana biti vene proširene, bar ne u početku), ali svejedno bi bilo dobro da to stručno oko vidi, pa si onda mirna
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:20   #17
Quote:
blondie_30 kaže:
Huhhhhhhh; najradije ovo ne bih niti pisala; al mozda te natjera doktoru. 'Vako - kod tromboze bi vjerojatno bili problemi s jednom nogom a ne simetricno.
hm da ... osim ako je tromboza obostrano, mmdaa
a veli Pesica da je jedna noga malo više natečena

Ma Pes ne budali, ajd' doktoru ... ne boj se, bumo i za tebe napravili jednu sapunicu na ŽK
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:20   #18
Quote:
blondie_30 kaže:
Ovo moze biti jos nesto (pljuc, pljuc, pljuc da nije) i nek me isprave medicinari ako fulam: kod insuficijencije / zatajivanja jedne strane srca (mislim lijeve; ali nisam 100%) se moze pojaviti simetricno oticanje gleznjeva (mislim da se dodatno primjecuje cesce mokrenje nocu).
Mokrenje je standard, nista vise ni manje, a oteceno nije simetricno. Obje noge, ali desna vidljivo vise.
A malo prije sam si i ja mislila da bi kod troboze zapravo bilo logicno da je samo ona koja je pogodjena.
Dovraga, kad mrzim bolesti i sve na tu temu, pa se nikad nisam osobito zanimala ni za sto.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:21   #19
Quote:
allegra kaže:
Ma Pes ne budali, ajd' doktoru ... ne boj se, bumo i za tebe napravili jednu sapunicu na ŽK
Idem iduci tjedan ako ne prodje. Obecajem.
A ako me nekud zatvore, nosim laptop.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2003., 13:24   #20
Re: Re: Re: Re: blondie i allegra

Quote:
allegra kaže:
Ajd, vala da se i ti nekog bojiš a veterinara se ne bojiš, ha?
Ma ne bojim se - panicarim!
Doktori i bolest su jedino sto me natjera da se ukakim, drugo zbilja nista.
Ne, lazem: i insekti...

P.S. Netko mi je upravo rekao da ako je tromboza, tromb bi se mogao popeti... Ja bum nocas spavala stojecki da mu otezam.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.