Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 21:13   #261
Quote:
dr.van nostrand kaže: Pogledaj post
Naime, imam posadjenu aroniju na 5 duluma i potrebno mi je prvenstveno da s obje strane frezam do sirine max. 1 metar te nesta vrta sa strane od oko 500-600 kvadrata.

Za pocetak me zanimaju IMT 506, 507 i mio Honda f600...znam da su svi benzinci i to im je minus ali idem nekim redom s "dna" liste iako priznati moram da mi se budzet ne proteze daleko iznad cijena ovih strojeva...

Dunum je 1000m2?
Za 5000m2 najbolji bi ti bio Tomo Vinković ili Yanmar, ali to ti je preskupo.

Za toliku površinu zaboravi sve te benzinske igračke kao i najmanje dizele, najpametnija kupnja ti je Labinprogres/Goldoni 14ks. Može i bilo što drugo s motorom Lombardini14ks (Čisto zato jer ćeš za Lombardinija naći djelove).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 11:27   #262
Ferrari lombardini 72

Pozdrav, imam ovakav problem znaci kad ubacim u brzinu on stoji u mjestu, probam ga gurati on kao da nije u brzini ide normalno... oce mi neko reci problem?
Dali je mozda do kvacila?
marioxt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 15:32   #263
Ili vilica ne ubacuje zupčanik u brzinu ili ti je pukla neka osovina ili se nekaj zdrobilo unutra.
Ima li otpora na ručici kad ubacuješ u brzinu?
Jel tak u svim brzinama?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 19:34   #264
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Ili vilica ne ubacuje zupčanik u brzinu ili ti je pukla neka osovina ili se nekaj zdrobilo unutra.
Ima li otpora na ručici kad ubacuješ u brzinu?
Jel tak u svim brzinama?
Pa kad idem ubacit u brzinu bilo koju ima otpora isto ko da je sve u redu, kvacilo je bilo pri kraju otpusteno i onda je moj stari stegnuo al izgleda previse pa ga jedva i stisnes ali i bez kvacila ubacis u brzinu isto ko i snjim al ona nece da ide
marioxt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 19:52   #265
Ak možeš ubaciti u brzinu i bez kuplunga, onda kuplung stalno odvaja.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 22:36   #266
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Ak možeš ubaciti u brzinu i bez kuplunga, onda kuplung stalno odvaja.
U cem bi mogo bit problem?

Zadnje uređivanje marioxt : 11.12.2015. at 23:43.
marioxt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 09:25   #267
Quote:
marioxt kaže: Pogledaj post
Pa kad idem ubacit u brzinu bilo koju ima otpora isto ko da je sve u redu, kvacilo je bilo pri kraju otpusteno i onda je moj stari stegnuo al izgleda previse pa ga jedva i stisnes ali i bez kvacila ubacis u brzinu isto ko i snjim al ona nece da ide
znaći stari je tolko nategnuo sajlu da je sad kuplung stalno odovojen i više nemaš veze između motora i getribe
moraš sve ponovo poštelati i odma probaj jel ok radi..znaći malo vratiš sajlu pa vidi kak odvaja kuplung...dok nedobiješ da radi ok..
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 11:18   #268
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
znaći stari je tolko nategnuo sajlu da je sad kuplung stalno odovojen i više nemaš veze između motora i getribe
moraš sve ponovo poštelati i odma probaj jel ok radi..znaći malo vratiš sajlu pa vidi kak odvaja kuplung...dok nedobiješ da radi ok..
Dal bi pasala sajla kvacila od drugih motokultivatora ?
Ova je kratka bila je ok al su se zice bile razdvojile pa valjda stari nije mogo ugurati jer mu je ispala pa je osjeko i sad je na knap mislim da ju je zato i pretego

Zadnje uređivanje marioxt : 12.12.2015. at 11:32.
marioxt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 15:42   #269
Da se zna o kakvom stroju je rijec evo slike
http://i63.tinypic.com/9rlflx.jpg
marioxt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 17:35   #270
Za sajle ti je važan način prihvata na ručku. Probaj pripasati od Labinprogresa ili Mute.
Ili odi nekome nek ti napravi sajlu po mjeri.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 18:04   #271
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Za sajle ti je važan način prihvata na ručku. Probaj pripasati od Labinprogresa ili Mute.
Ili odi nekome nek ti napravi sajlu po mjeri.
Naso sam od Goldoni isti prihvat na rucku pa budem uzeo vidjet cemo dal pase
Uglavnom sad kad sam skinuo kvacilo brzine su u redu
marioxt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 19:49   #272
Eto vidiš...
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2015., 19:54   #273
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Eto vidiš...
Hvala na pomoci
marioxt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 11:34   #274
Nema frke. Zato gubimo vrijeme zub da si pomognemo
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 18:49   #275
Napetost sajle mora biti podešena tako da ručica u otpuštenom stanju ima (barem malo) slobodnog hoda, prije nego počne djelovati na mehanizam odvajanja kod stiskanja ručke. Ako je sajla previše napeta, vilica cijelo vrijeme rada klizi po potisnom ležaju, a još gora varijanta je kad dolazi do proklizavanja lamele zbog prenapete sajle..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 20:26   #276
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Napetost sajle mora biti podešena tako da ručica u otpuštenom stanju ima (barem malo) slobodnog hoda, prije nego počne djelovati na mehanizam odvajanja kod stiskanja ručke. Ako je sajla previše napeta, vilica cijelo vrijeme rada klizi po potisnom ležaju, a još gora varijanta je kad dolazi do proklizavanja lamele zbog prenapete sajle..
ne klizi vilica po potisnom ležaju nego potisni ležaj klizi po korpi lamele , e moji google meštri:klap::klap:
ponosni varaždinec
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 20:45   #277
A što gura ležaj po osovini?
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 22:09   #278
A evo , javio se još jedan , jel to onaj koji je trvdio da njegov labinac ima tri brze + tri spore brzine ?


Jednostavno morate dopeljati ovdje i onog koji trvdi da desna ručka birača brze-spore ima samo dva položaja , ajjajjaj .
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.12.2015., 23:17   #279
Viking, pusti trola na miru... Nemoj ga dirati niti se obazirati na njega, to će mu biti najveća kazna.. Otkako se pojavio na netu i na raznim forumima, taj živi samo trolanje, svađanje i liječenje vlastitih frustracija. Svemir se vrti oko njega, on mora uvijek biti "najpametniji" i u pravu..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 20:07   #280
Ma ne zamaram se uopće
viking 22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.