Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 18:20   #1001
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Mene je danas dok vratio na 20mg. Izdržala sam 10 dana na 10. U takvoj sam komi da ne znam šta ću napravit od sebe...Mrzim seroxat i dan kad sam ga počela pit
Jel ima nade uopće za mene? Jel ću se ikad uspjet skinut s tog sranja?
Ne kužim kako mi može bit tak loše nakon 3 godine...pa kak je ljudima koji piju 10 godina duplo veće doze? Ubit ću sebe ili nekoga...

Svaki čovjek individualno reagira na lijekove. Nažalost, morat ću te oneraspoložiti i reči ti (ako već psihijatar nije) da ćeš Seroxat možda morati piti cijeli život. Nemoj previše misliti na to, jer bolje da uzimaš AD nego da te lovi kriza ili još gore opet padneš u depresiju. Drži se Seroxata i ne misli o njemu ako ti je bolje.
hylem is offline  
Old 01.02.2010., 19:20   #1002
e sad,koliko dugo ti traje ta nesanica? ako je duže od 10-ak
dana,onda je mali znak za uzbunu...događa se po par dana
mnoštvu ljudi da im je poremećeno spavanje,2,3 sata noćnog ili ranojutarnjeg spavanja,ali to prolazi sa vremenom...ako to traje duže od 10-ak dana,nespavanje po noći,po danu uhvatiš par sati,onda je to sr..e...
valjda ti to dugo ne traje...koliko ti to traje
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Old 01.02.2010., 22:15   #1003
Quote:
smeg kaže: Pogledaj post
Vidim da je ova tema "mrtva" vec neko vrijeme, ali ok. Poceo sam piti Zoloft, i psihijatrica mi ga je preoporucla da ga pijem navecer...a tu citam da razbuduje on?! Pa mi sada nije jasno. Uz to sam dobio i Cerson za spavanje i Xanax po potrebi.

Ali oduvijek imam problema sa nesanicama, a sada mi se cini jos gore od kada pijem Zoloft, istina da je tek 5-6 dan, ali ono...
Jel ja mogu samo tak odjednom promjeniti da ga pijem ujutro ili? Mozda bude bolje?
ja pila 5 g., bez nuspojava, ali da, on razbuđuje, vidjet ćeš za minimum 2 tjedna kako ti je sjeo ili nije.
ray of light is offline  
Old 01.02.2010., 22:19   #1004
danas sam dobila prve tabletice

eglonyl forte 200 mg
i po potrebi xanax 0.25 mg

dire Dawn is offline  
Old 01.02.2010., 22:57   #1005
ja ga isto pijem 5 godina,
najprije sam pila 1 na dan, pa pola, pa neko vrijeme nisam uopće,
pa opet pola, i sada jedan na dan...


Kad mi je prije 5 godina bilo najcrnje,
i otrov bi popila samo da ne proživljavam taj pakao,
izvukao me Zoloft, i psihoterapija.
Nakon 3 tjedna je počeo djelovati,
a nakon 2-3 mjeseca sam bila opet ona stara.
Ja nisam imala nuspojave, nasreću, osim mučnine i gubitka apetita..
karamela is offline  
Old 02.02.2010., 09:52   #1006
Ma kakav alkohol, prekriži ga, riskiraš svašta, pa i moždani!
GiRL is offline  
Old 02.02.2010., 11:13   #1007
mislim da već sada mjesec i pol
tinaba is offline  
Old 02.02.2010., 12:36   #1008
Meni danas psih. zamijenila Coaxil (koji sam pila 2 mjeseca) sa CITALONOM. Jel netko pije Citalon? Kakve su reakcije?
Ja dobila zbog učestalih glavobolja, vrtoglavica i navučenih PA zbog vrtoglavica.
hvala
libica is offline  
Old 02.02.2010., 13:25   #1009
ovo je s depresijaorg. čisto info o lijeku, nisam ga pila, valjda netko pije...
"..Citalopram
Citalopram je antidepresiv, dostupan u obliku tableta i kao tekućina za oralnu primjenu. Djeluje u središnjem živčanom sustavu kao visoko selektivni inhibitor serotonina s minimalnim učinkom na noradrenalin i dopamin. Citalopram bi se trebao uzimati jednom dnevno, počevši terapiju s nižom dozom, prema potrebi je moguće lagano povećati dozu. Učinak ovog antidepresiva održava se kroz 32 tjedna terapije. Prema procjeni liječnika doza se može smanjivati nakon određenog perioda i to postupno, i nikada se ne ide na nagli prekid. Ako se pojave netolerantni simptomi paralelno sa smanjenjem doze ili kao odgovor na
prekid terapije, uzima se u obzir ponovni povratak na prvotno propisanu dozu. Moguće nuspojave su: smanjenje spolne želje ili sposobnosti, poremećaj koncentracije, nesanica, zbunjenost, vrtoglavica, zatim neki gastrointestinalni poremećaji kao mučnina, povraćanje. Nije potvrđena mogućnost razvoja ovisnosti o ovom lijeku, ali potrebna je dobra procjena i praćenje pacijenta tijekom terapije kako se ne bi previdjeli znakovi zlouporabe. Veći je oprez potreban s pacijentima koji su patili od manije. Posebno je naglašena inkompatibilnost citaloprama s inhibitorima monoaminoksidaze, zbog opasnih, pa i fatalnih posljedica: hipertermija, rigidnost, delirij, koma. Kombinacija s NSAR povećava rizik od krvarenja. Citalopram nije odobren za uporabu u pedijatriji. Ne smije se uzimati kod bipolarne depresije. Oprez je potreban kod pacijenata s oštećenom bubrežnom i jetrenom funkcijom. Kod razumne terapije, citalopram ne utječe na sposobnost upravljanja vozilom i rada sa strojevima.
Registrirani u RH za 2006: Starcitin (PLIVA), Citalon (LEK)
maxima
..."
ray of light is offline  
Old 02.02.2010., 14:33   #1010
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja pila 5 g., bez nuspojava, ali da, on razbuđuje, vidjet ćeš za minimum 2 tjedna kako ti je sjeo ili nije.
Sljedeci tjedan imam termin kod doktora, pa cu pitati dali mogu se samo prebaciti na to da ga uzimam ujutro i kakvo cu sranje napraviti sa time.

Makar mislim da nemam nikakve nuspojave za sada...nesanicu ovak i onak imam...pa ono...nije mi to nesto novo, samo je malo jace nego inace.

Zadnje uređivanje smeg : 02.02.2010. at 14:55.
smeg is offline  
Old 02.02.2010., 18:51   #1011
Quote:
hylem kaže: Pogledaj post
Svaki čovjek individualno reagira na lijekove. Nažalost, morat ću te oneraspoložiti i reči ti (ako već psihijatar nije) da ćeš Seroxat možda morati piti cijeli život. Nemoj previše misliti na to, jer bolje da uzimaš AD nego da te lovi kriza ili još gore opet padneš u depresiju. Drži se Seroxata i ne misli o njemu ako ti je bolje.
Ja sam spremna otići u bolnicu da me tamo skinu s lijekova kako god znaju i umiju.
Seroxat pijem zbog napada panike, i ne planiram cijeli život piti tablete zbog nečega što mogu uz vlastiti trud rješiti...
SuperCow is offline  
Old 02.02.2010., 18:54   #1012
Quote:
libica kaže: Pogledaj post
Meni danas psih. zamijenila Coaxil (koji sam pila 2 mjeseca) sa CITALONOM. Jel netko pije Citalon? Kakve su reakcije?
Ja dobila zbog učestalih glavobolja, vrtoglavica i navučenih PA zbog vrtoglavica.
hvala
što je PA?
robert_smith is offline  
Old 02.02.2010., 20:47   #1013
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
što je PA?
panic attack
__________________
morning chaos...noon chaos...midnight chaos...eternity chaos
firestarter_17 is offline  
Old 03.02.2010., 00:05   #1014
Quote:
firestarter_17 kaže: Pogledaj post
panic attack
ili panična ataka (to meni psihička non stop govori)
dire Dawn is offline  
Old 03.02.2010., 09:01   #1015
Danas 3 jutro uzimam pola Zolofta od 5o mg...zanima me jeli normalano imati pojačan osjećaj budnodti...noću se stalno budim po nekoliko puta....i malo biti dezorjentiran.....ono vrtim se oko nečega i onda skužim da mi je to što tražim pred nosom....


Sada sam malo progoogolala i vidim da su insomnija i smetnje u konecentarciji jedne od nuspojava Zolofta.Prije sam ga isto pila...prije par godina..2005 i nisam imala nikakvih nuspojava...sad imam....možda jer ga pijem 3 dan tek...a šta bi mogla s čim pobit te nuspojave vezano uz spavanje...mislim da mi je Normabel uz Zoloft koji izaziva pojačanu budnost neadekvatanne djeluje mi kako treba

Zadnje uređivanje leptirica 2 : 03.02.2010. at 09:32.
leptirica 2 is offline  
Old 03.02.2010., 10:06   #1016
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
mjesec dana cipralexa i jos nista,valjda ce pocet djelovat,mora

iako ja bas ne vjerujem u te lijekove,možda i zbog tog stava i ne djeluje na mene
Nisam vidjela zbog koje dijagnoze, ali ak te tjesi,ja sam ih promijenila najmanje 5 dok nisam nasla seroxat koji je djelovao. Na razlicite ljude lijek razlicito djeluje.
Drzi se.
se(ro)xatica is offline  
Old 03.02.2010., 10:52   #1017
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Danas 3 jutro uzimam pola Zolofta od 5o mg...zanima me jeli normalano imati pojačan osjećaj budnodti...noću se stalno budim po nekoliko puta....i malo biti dezorjentiran.....ono vrtim se oko nečega i onda skužim da mi je to što tražim pred nosom....


Sada sam malo progoogolala i vidim da su insomnija i smetnje u konecentarciji jedne od nuspojava Zolofta.Prije sam ga isto pila...prije par godina..2005 i nisam imala nikakvih nuspojava...sad imam....možda jer ga pijem 3 dan tek...a šta bi mogla s čim pobit te nuspojave vezano uz spavanje...mislim da mi je Normabel uz Zoloft koji izaziva pojačanu budnost neadekvatanne djeluje mi kako treba
Taman ti htjela odgovoriti da je to za zoloft manje više normalno...a uz zoloft si dobila i normabel? On bi ti trebao biti dobar jer opušta, iako ja nikad ne pijem normabel radi spavanja nego xanax, on me baš uspava tako da bi i tebi možda mogao pomoći. Ali prvo pitaj doktora, ionako ti treba recept.
SuperCow is offline  
Old 03.02.2010., 12:22   #1018
rejoflajt hvala... to sam i ja pročitala tamo...

Više sam mislila ako netko pije da mi kaže iz prve ruke... od sutra počinjem... već me sad strah... valjda će biti ok...
libica is offline  
Old 04.02.2010., 10:21   #1019
Calixta i debljanje?!?

Molim pomoć!
Vi koji pijete ili ste pili Calixtu dali je istina da se bas od tog lijeka nabiju kile u kratkom periodu ako se pije jedna samo prije spavanja????
Ja sam to dobila za nesanicu,a nesmijem nabiti kile jer sam u tom sportu u kojem je kilaza jako bitna,,,,,
HITNO MOLIM ODGOVOR!!!
Hvala
BettyPage_ZG is offline  
Old 04.02.2010., 21:31   #1020
antidepresivi me tjeraju na samoubojstvo, što nam rade žele li nas sve poubijat

molim vas danas sam popila antidepresiv i jedina misao cijeli dan u glavi mi je suicid, ja ne vidim više izlaz ako me i AD tjeraju na suicid,. što god idem napravit ne mogu izbacit tu misao iz glave jače je od mene. mislim da nikad u životu nisam bila depresivnija, jučer je sve još bilo ok nisam toliko mislila o suicidu ako se ovako nastavi vjerojatno ću se ubit postoji li neka alternativa ili je to to?
RoyalJelly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.