Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 12:29   #101
Quote:
magellaniccloud kaže: Pogledaj post
Ovo će možda bit glupo, ali nisam iz Zga tek sam sad upisala faks u Zagrebu i nemam pojma kak to funkcionira. Ali dakle ja ne mogu slobodno doći u knjižnicu i učit ako nisam učlanjena?
Da u predvorju samo, za ostatak knjiznice ti je obvezna kartica

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2
__________________
Nimm nichts persönlich was andere über dich sagen, es ist ihre Realität und nicht deine.
JWoww is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 21:11   #102
Quote:
magellaniccloud kaže: Pogledaj post
Ovo će možda bit glupo, ali nisam iz Zga tek sam sad upisala faks u Zagrebu i nemam pojma kak to funkcionira. Ali dakle ja ne mogu slobodno doći u knjižnicu i učit ako nisam učlanjena?
u nsk-a ne, ali se prije nekoliko godina moglo besplatno učiti u knjižnici filozofskog fakulteta, ne znam dali je to još uvijek moguće pa se raspitaj
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 13:10   #103
Quote:
kukurice kaže: Pogledaj post
Probaj na nuli, čim prođeš kroz vratašca, odmah na pultu s desne strane, mislim da imaš malu tablu na kojoj piše zaduživanje vraćanje, tako nešto ne sjećam se točno. Ako tamo ne mogneš, oni će te uputiti na koji kat da odeš. Poželjno je ispuniti taj papirić i vjerojatno ćeš čekati 30-45min
Hvala već sam otišla do tamo i pitala. I da, to je tamo na tom pultu i čeka se 30ak minuta. (ovisi valjda kako koji dan).

Quote:
Genneral kaže: Pogledaj post
Koliko se knjiga najviše može posuditi odjednom? U mojem gradu je moguće posuditi najviše tri knjige na rok od 21 dan. Nakon toga naplaćuju zakasninu.
najviše 5 knjiga.

Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
u nsk-a ne, ali se prije nekoliko godina moglo besplatno učiti u knjižnici filozofskog fakulteta, ne znam dali je to još uvijek moguće pa se raspitaj
u knjižnici filozofskog se može besplatno ući, a i učiti
knjižnica hvala Bogu ima dovoljno katova pa ćeš vjerojatno naći i mjesta... samo je bed ako si s nekog drugog faksa pa ćeš si literaturu morati nositi sama jer ju nećeš imati na polici. ali naravno, ako učiš smao iz svojih knjiga, skripti, ppt, pdf, onda slobodno ušetaš i nikom ništa.
ne znam znaš li, ali FF nije daleko od NSB, par tramvajskih stanica.
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 13:45   #104
Quote:
majoneza88 kaže: Pogledaj post
ne znam znaš li, ali FF nije daleko od NSB, par tramvajskih stanica.
7 minuta pjesice normalnim tempom, mjerila neki dan.
Prokleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 19:09   #105
Da li ima još uvijek noćnog učenja? Ili se knjižnica zatvara u 21 h...
Purpl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 18:40   #106
Quote:
Purpl3 kaže: Pogledaj post
Da li ima još uvijek noćnog učenja? Ili se knjižnica zatvara u 21 h...

Da, jos uvijek ima, bar koliko ja znam knjiznica ima mogucnost nocnog rada na ulaznoj razini (jedino ako se nije nesto promijenilo u proteklih 7-8 dana )


Inace, moja iskustva vezana uz NSK su uglavnom . Meni osobno najdraze mjesto za ucenje u gotovo svim pogledima. Sto se tice godisnje clanarine, istina da je poskupjela, ali realno 100 kn nije nista s obzirom da vrijedi godinu dana i miran si 365 dana sto se tice troskova, u svakom slucaju isplativo i povoljno (jedino je neisplativo onom tko ode 2-3 puta godisnje recimo).
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 20:08   #107
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
Da, jos uvijek ima, bar koliko ja znam knjiznica ima mogucnost nocnog rada na ulaznoj razini (jedino ako se nije nesto promijenilo u proteklih 7-8 dana )


Inace, moja iskustva vezana uz NSK su uglavnom . Meni osobno najdraze mjesto za ucenje u gotovo svim pogledima. Sto se tice godisnje clanarine, istina da je poskupjela, ali realno 100 kn nije nista s obzirom da vrijedi godinu dana i miran si 365 dana sto se tice troskova, u svakom slucaju isplativo i povoljno (jedino je neisplativo onom tko ode 2-3 puta godisnje recimo).
Može se ostati cijelu noć ili postoji neko određeno vrijeme dokad moramo otići
Purpl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:51   #108
Quote:
Purpl3 kaže: Pogledaj post
Može se ostati cijelu noć ili postoji neko određeno vrijeme dokad moramo otići
Necu tvrdit kakvo je pravilo jer nisam jos nikad ostao tamo uciti po noci, ali pretpostavljam da nema vremenskog ogranicenja do kad se mora otici, ne bi imalo nekog smisla. Taj nocni rad pocinje u 21 i do jutra vjerojatno i onda dalje nastavlja po normalnom radnom vremenu. Potvrdit ce ti netko tko je isao na nocno.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 13:01   #109
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
Necu tvrdit kakvo je pravilo jer nisam jos nikad ostao tamo uciti po noci, ali pretpostavljam da nema vremenskog ogranicenja do kad se mora otici, ne bi imalo nekog smisla. Taj nocni rad pocinje u 21 i do jutra vjerojatno i onda dalje nastavlja po normalnom radnom vremenu. Potvrdit ce ti netko tko je isao na nocno.
Mislim da noćno učenje traje samo do pola noći. Tako da i nije neko noćno. :/
RandomMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 03:00   #110
Quote:
RandomMind kaže: Pogledaj post
Mislim da noćno učenje traje samo do pola noći. Tako da i nije neko noćno. :/
Ma daj, evo nisam vjerovao da je takvo jadno pravilo i provjerio sam na NSK stranicama (trebao sam to i ranije napravit) i da, istina, pise da je nocni rad do 24 stvarno im je strasno to nocno radno vrijeme , jedva 3 sata
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 10:56   #111
Pozdrav,već kad se raspravlja o knjižnicama.Ja sam brucoš na fakultetu i već bi za nekoliko tjedana trebao pripremiti svoja prva seminarska izlaganja,a za to mi je potrebna literatura.Zanima me u koju knjižnicu da se učlanim,NSB,gradske knjižnice?Nekako su mi najbliže gradske knjižnice i smatram da bi dosta svoje literature mogao pronaći tamo ali može li mi netko objasniti postupak učlanjenja?Moram li se u sve ovo gore navedeno učlaniti i iskorištavati sve "benefite" ili se može besplatno ući,pronaći što trebaš i prostudirati.Unaprijed hvala!
justicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 15:02   #112
tu si možeš pogledati u katalogu gradskih knjižnica grada zagreba imaju li u nekoj knjižnici knjigu koja te zanima: http://katalog.kgz.hr/pages/search.a...&searchById=-1

možeš otići isto tako u bilo koju knjižnicu grada zg-a i besplatno si pogledat tamo. učlaniš se tamo na licu mjesta ukoliko nešto nađeš i želiš posuditi za doma, za rad tamo ne moraš bit učlanjen. imaš tu za skinut pristupnicu koju popuniš http://www.kgz.hr/default.aspx?id=2201 predaš ju tamo zajedno sa 50kn koliko iznosi godišnja članarina i to je to.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 22:40   #113
Nekad je noćno učenje trajalo do 8 ujutro, zašto je to sve svedeno na ponoć mi stvarno nije jasno.

Inače NSK je fenomenalno mjesto za učenje i pronalaženje svakojake literature za eseje i seminarske radove.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 21:55   #114
Ljudi trebam savjet. Nisam učlanjena u NSK, a trebam jednu knjigu pogledati/ skenirati za seminar...I sad, učlanila bih se ja, ali bila sam učlanjena na prvoj godini i nisam tamo nijednom otišla učiti. Knjižnica na Filozofskom mi je sasvim dovoljna jer studiram tamo pa bih htjela izbjeći to bacanje 100 kn u vjetar..Pa sad...Ne znam što da radim s time, mogu li tamo ući s prijateljičinom iskaznicom ili radije ipak ne?
__________________
Go ahead, destroy Armenia. See if you can do it. Send them into the desert without bread or water. Burn their homes and churches. Then see if they will not laugh, sing, and pray again. For when two of them meet anywhere in the world, see if they will not create a New Armenia.

Zadnje uređivanje malavida19 : 15.12.2014. at 21:59. Reason: tipfeler
malavida19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 11:36   #115
Sad kad su članarine po 100 kuna, jel su malo manje gužve nego što je nekad znalo biti? Učlanila bih se ponovno, ali ako su još uvijek prisutne gužve i famozno ostavljanje stvari na stolovima, uz pol dana visenja na kavama, onda ću si rađe otić na filozofski i uštedit stotku.
Triple Lindy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:16   #116
Rekao bih da su najvece guzve u vrijeme ispitnih rokova, sto uostalom i nije nista cudno, no kako se rokovi blize kraju i guzve postaju osjetno manje.
Ove akademske godine tokom semestara bilo je sasvim prosjecno popunjeno, sve u svemu bilo je ljudi, ali bez nekih velikih guzvi. Ugodna atmosfera.
A sto se ostavljanja stvari tice, nije bas toliko strasno. Uvijek ima onih koji znaju dugo ostaviti stvari da stoje, vec uobicajene situacije, ali opet nista pretjerano. Ne znam kak je tocno bilo dok si prije isla u knjiznicu pa ne mogu dati usporedbu u tom smislu, ali ako ti pase ucenje u NSK mislim da se definitivno isplati izdvojiti tih 100 kn i da ne bi trebala pogrijesiti ako se ponovo uclanis. Meni recimo najvise odgovara uciti tamo, svida mi se ambijent i atmosfera opcenito, i tih 100 kn realno nije nista za cjelogodisnje clanstvo, bar za one koji se pojave vise od par puta godisnje tamo.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 18:26   #117
Jel se može skenirati sadržaj u NSK-u?
I ako da, gdje točno?
Iva996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 18:34   #118
Quote:
Aeternus kaže: Pogledaj post
Rekao bih da su najvece guzve u vrijeme ispitnih rokova, sto uostalom i nije nista cudno, no kako se rokovi blize kraju i guzve postaju osjetno manje.
Ove akademske godine tokom semestara bilo je sasvim prosjecno popunjeno, sve u svemu bilo je ljudi, ali bez nekih velikih guzvi. Ugodna atmosfera.
A sto se ostavljanja stvari tice, nije bas toliko strasno. Uvijek ima onih koji znaju dugo ostaviti stvari da stoje, vec uobicajene situacije, ali opet nista pretjerano. Ne znam kak je tocno bilo dok si prije isla u knjiznicu pa ne mogu dati usporedbu u tom smislu, ali ako ti pase ucenje u NSK mislim da se definitivno isplati izdvojiti tih 100 kn i da ne bi trebala pogrijesiti ako se ponovo uclanis. Meni recimo najvise odgovara uciti tamo, svida mi se ambijent i atmosfera opcenito, i tih 100 kn realno nije nista za cjelogodisnje clanstvo, bar za one koji se pojave vise od par puta godisnje tamo.
Ah da, izgleda da ću ipak platit članarinu. Čak i da glavninu vremena provedem na filozofskom, dosadit će mi jedna te ista okolina cijelo vrijeme, tako da će dobro doći i NSK.

Žao mi je što više nema opcije učenja preko noći. Očekivala sam da će možda vratit, s obzirom da su digli cijene, ali ništa od toga. Čovječe, imamo nekoliko teretana po Zagrebu koje rade 0-24h, a mjesto za noćni rad/učenje ni za živu glavu. Morat ću si počet knjige i laptop nosit u teretanu očito.



@Iva996, ako se dobro sjećam, mislim da imaš kopirke na svakom katu, obično blizu lifta.
Triple Lindy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 23:01   #119
Da, mislim da bi stvarno bila jako dobra stvar da jedna ustanova tog tipa radi od 0-24, u jednoj metropoli to bi bilo normalno i realno za ocekivati, bar po meni. To i nije toliko tesko provedivo, ali ocito da nesto ne stima u cijeloj prici. Ako onaj dio u prizemlju moze raditi do 24h isto tako mogao bi raditi i duze, nije to neka teska filozofija za provesti ili puno veci dodatni trosak za Nsk. Vjerujem da bi interesa od strane onih koji placaju clanarinu svakako bilo, nisam siguran u kojoj mjeri, ali zasigurno da bi to bila jedna pozitivna tocka.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:09   #120
NSK treba biti otvoren 24 sata.
__________________
Prosvjećivanje masa je lak posao,ali njihovo zaglupljivanje je još lakše-T.Payne Za dobru državu potrebni su dobri građani-Aristotel
Knaeus Aspen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.