Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2014., 00:43   #961
Quote:
nauticarka kaže: Pogledaj post
drage djevojke...naišla sam na ovu temu googlajući o minivalu...
ovako,prije 6 godina sam radila minival na svoju jakko dugu i potpuno ravno kosu i naravno nije mi uspio,niti jedan jedini pramen...godinu dana nakon toga sam ponovila postupak ponovno i naravno rezultat je bio isti...
frizerke su mi govorile da je to ili do kako one kažu ''tvrdoglavosti'' moje kose ili do toga što sam se prosjećno svaka 2 mj farbala neznam...kosa mi je jako klvalitetna,sjajna,nježna,bez ispucalih vrhova bez obzira na svo farbanje i pokušaje minivala nije ništa oštečeno (naklon za domaće maslinovo ulje i fructis masku i šampon )...ugl sad se nisam već više od godinu dana farbala,zanima me dali mi netko može dati savjet dali bi mi sada uspjelo ili da ipak više ne pokušavam...s obzirom da očajnički želim kovrčavu kosu,ne jako,lagano a nikako ne uspjeva niti s figarom niti viklerima,nikako...sve frizerke me mrze XD

p.s. zna li tko neku dobru frizerku s normalnim cjenama u Dubrovniku

Možda ti nije uspio ako imaš gustu ili tešku kosu, koja onda jednostavno povuče kovrče i izravna se. O kemikaliji koju koriste frizerke kod kojih si išla ne mogu govoriti jer ne znam, međutim, vidim razliku između mog minivala (kojim sam jako zadovoljna) i minivala od kolegice koja je radila kod druge frizerke (njezin je dosta opušteniji).

Isto tako, kosu je potrebno prati sa šamponima koji su namijenjeni baš za kovrčavu kosu jer moraju potaknuti aktivaciju tih kovrča, s obzirom na to da nisu prirodne.
Pikachuuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 00:49   #962
Quote:
Pikachuuu kaže: Pogledaj post
Možda ti nije uspio ako imaš gustu ili tešku kosu, koja onda jednostavno povuče kovrče i izravna se. O kemikaliji koju koriste frizerke kod kojih si išla ne mogu govoriti jer ne znam, međutim, vidim razliku između mog minivala (kojim sam jako zadovoljna) i minivala od kolegice koja je radila kod druge frizerke (njezin je dosta opušteniji).

Isto tako, kosu je potrebno prati sa šamponima koji su namijenjeni baš za kovrčavu kosu jer moraju potaknuti aktivaciju tih kovrča, s obzirom na to da nisu prirodne.

meni ne da je bilo opušteno,nego doslovno ništa,niti pramen...užas...
i tako dva puta...katastrofa...a svaka frizerka koju sam pitala rekla je da je to na moju kosu teško jer je nekako pre glatka,srednje gustoće a teška je...i k tome svemu dugačka poprilićno...sada mi prelazi pola leđa,a tada je bila da sam skoro sjedila na njoj
nauticarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 20:11   #963
zanima me...

Minival sam stavila pre 4 mes. Narastao mi je oko 10ak cm, sta mislite da uradim trajno ispravljanje kose? Jer ocajno izgleda.. Da li je neko imao iskustva sa tim?
Nikoleta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2014., 23:19   #964
Quote:
Nikoleta25 kaže: Pogledaj post
Minival sam stavila pre 4 mes. Narastao mi je oko 10ak cm, sta mislite da uradim trajno ispravljanje kose? Jer ocajno izgleda.. Da li je neko imao iskustva sa tim?


osim šišanja nema pomoći
nyky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 17:55   #965
Prodiru li prirodna ulja u kosu koja je tretirana drugacije nego sto je mogla dok se minival nije napravio?
Moja kosa je tanka ali gusta, potrebna joj je njega pa me zanima jel se minivalom smanjuje djelovanje ili dode na isto...
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 10:01   #966
Bok cure!

Prošla sam nekoliko stranica teme ali nisam našla odgovor na ono što me zanima, ispričavam ako ponavljam već puno puta postavljena pitanja

Naime, imam kratku kovrčavu kosu. Problem je u tome da se radi o krupnim kovrčama i pri tom je kosa pri tjemenu jako spljoštena i zapravo ravna. Zato razmišljam o minivalu da mi da malo volumena i da to liči na nešto.

Zanima me:

- koliko minimalno mora biti duga kosa da bi se mogao raditi minival ( mogu li ga uopće raditi na kratkoj kosi?)

- s obzirom da imam jaku, ali zdravu kosu koja je prirodno kovrčava, koji tip minivala mi preporučate ( ako je to moguće, išla bih na biljni no ne znam hoće li to biti djelotvorno s obzirom na tip kose)

- koji salon u Zagrebu preporučate?
__________________
If I knew where it was I would take you there...
miss millie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 13:30   #967
moze na svaku duzinu, niti jedan nije dobar pa kad vec radis ako zelis da drzi odluci se za klasicnu kemiju.
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2014., 12:38   #968
Bok svima!

Otišla i ja na minival i PREZADOVOLJNA SAM!

Šaljem i slikice da vidite kako je ispalo, da se lakše i same odlučite hoćete li minival ili ne.
Slika 1: oprana kosa
Slika 2: osušena kosa

Za Zagreb definitivno preporučam frizerski salon Dolores u Tina Ujevića 9 na Knežiji i njihovu frizerku Mirnu! Cura je presimpatična i odlično radi!
Minival na moju duljinu kose je koštao 150 kn.

Za održavanje koristim samo pjenu za kovrčavu kosu od Welle i sušim kosu fenom sa difuzorom na manjoj brzini. Srećica!
GeoLea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:04   #969
Napravila sam minival prije 2tjedna u frizerskom salonu Sfinga na Zrinjevcu. Kosa mi je bila zdrava makar se redovno farbam (u smedje), valovita i duzine skoro do pola ledja. Nakon sto sam pitala frizerku (kod koje se by the way godinama friziram i koju sam preporucila masu ljudi) da li se minival moze raditi na farbanu kosu, i nakon sto je ona nonsalantno odgovorila da aspolutno moze...i nakon sto sam pokazala sliku onoga sto zelim i onoga sto ne zelim dobiti minivalom..i nakon uvjerljivih rijeci nista se ne brini razimijem sta zelis...dobila sam skurenu kosu. Od korjena do vrha. Sama sam si kriva, mozda. Mozda je jedina krivica sto sam imala povjerenja u zenu koja me frizira godinama. Odrezala sam 20cm kose za sad (20 hej ljudi!!) i cekam da izraste moja prirodna da se mogu osisati skroz na kratko. Kosu nosim u repu, skurena je, suha, kao u stare barbike. Nije cak ni frckava. malo je reci da sam bijesna. Ja sam lekciju naucila i savjetujem da se klonite minivala.
flicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 10:24   #970
Baš mi je žao a i mrzim te frizere kojima je samo bitna trenutna zarada..sretno s puštanjem kose, tako je i mene moja skurila s inoa platinim farbom na već blajhane pramenove , kosa mi je bila kao zvaka, + što je bila žuta odvratno žuta, Nakon 15 dana sam je morala prefarbati u svijetlo smede , to zadovoljstvo me sve skupa koštalo 800 kn , nikad više, evo prošlo je više od godine dana od toga i uz punooo strpljenja sve je ispisano, sad mi je kosa zdrava ali je toliko opala da je pola nema, dal je period ili šta već nemam pojma, znam da moj post nije o minivalu ali stvarno je teško naći frizera koji će ti iskreno reć dali je nešto za tebe ili nije..
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 21:00   #971
O strasno ja sam u ovih mjesec dana iskesirala cca 1.000kn na proizvode, da spasim sto se spasit da..i jedino sto pomaze je gumica za kosu, 10komada 20kn )
flicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 20:04   #972
Pozdrav.
Kosa mi je kak bi rekli ni vrit ni mimo. Niti ravna niti kovrcava. Inace obozavam kovrcavu kosu ali jednostavno ne zelim svaki treci dan kovrcat kosu sa figarom.
E sad, imam kosu negdje do ramena, koji cm duze. Jel bi to bilo ok za minival?
I kako se krecu cijene, odprilike? Vec neko duze vrijeme idem kod frendice da me sisa pa bas i neidem po salonima.
I jos jedno pitanje.
Mogu li se minivalom dobiti ovakve frcke?
(Nadam se da cu uspjesno ubaciti sliku)
Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1413738217.570636.jpg
Views:	661
Size:	4.3 KB
ID:	13940
rinche is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 10:34   #973
da malo podignem temu.
Dakle u fazi sam puštanja kose kosa mi je do uha. Odlučila sam se na minival biljni naravno ali na veće lokne?
MOje pitanje gdje u Zagrebu-CEntra grada ili područje do Trešnjevke imate neku preporuku.
IMa li netko iskusta sa frizerskim salonom Jean leloo?

Hvala
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 23:48   #974
minival oduvijek smatram nečim staromodnim, iz faze 90ih, sjećam se kad je mama išla na njega dok sam ja još klinka bila.

međutim, vidim da je i daje aktualan i počela sam razmišljati o njemu.

imam kakti frčkavu kosu, neš između 2a i 2b, no ona izgleda super samo dan kad je operem i dan nakon. nakon toga... beživotna, formira se kao u dreadlockse, ma joj, baš jako loših dana zna imati, a i teretana, znoj i vezanje u rep dok sam na treningu učine svoje. dosta je duga, do lopatica ajmo reć. farbana je redovito.

naravno, kao i svaka kovrčava, dosta je suha.

zanima me isplati li se riskirati s minivalom? s tim da ja ne bi neke lude kovrče, tipa one sitne crnačke, već samo neke koje će uvijek biti lijepe i definirane.

nešto tipa ovo:









kolika je opasnost da mi minival sprži i uništi kosu?
gasolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 23:13   #975
Red face UŽASSS

Quote:
gasolina kaže: Pogledaj post
minival oduvijek smatram nečim staromodnim, iz faze 90ih, sjećam se kad je mama išla na njega dok sam ja još klinka bila.

međutim, vidim da je i daje aktualan i počela sam razmišljati o njemu.

imam kakti frčkavu kosu, neš između 2a i 2b, no ona izgleda super samo dan kad je operem i dan nakon. nakon toga... beživotna, formira se kao u dreadlockse, ma joj, baš jako loših dana zna imati, a i teretana, znoj i vezanje u rep dok sam na treningu učine svoje. dosta je duga, do lopatica ajmo reć. farbana je redovito.

naravno, kao i svaka kovrčava, dosta je suha.

zanima me isplati li se riskirati s minivalom? s tim da ja ne bi neke lude kovrče, tipa one sitne crnačke, već samo neke koje će uvijek biti lijepe i definirane.

nešto tipa ovo:









kolika je opasnost da mi minival sprži i uništi kosu?



ja sam popi... la.. danas sam išla na spiralni minival a dobila sam blafge nedefinirane valove koji nemaju nikakve veze s loknama........


zanima me da li ju sad smijem uvijati figarom da dobijem lokne ili fenirati ili bilo šta da liči na nešto ...
tamaraja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 14:16   #976
Podižem temu, planiram raditi minival.
E sad, ja ne bi htjela onaj skroz sitni nego mrvicu krupniji, poput ovog što je stavila GeoLea ranije.
Imam kratku kosu, do ramena i interesira me koja veličina viklera bi bila potrebna za taj krupniji minival, jer sam kod svoje frizerke vidjela samo one sitnije, mislim da su 1-1.5 cm promjera.
Nadam se da će se naći netko s iskustvom tko bi mi mogao preporučiti što točno da tražim.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 09:45   #977
Ja mislim da nije da velicina viklera utjece previse na krupniji/sitniji minival vec koliko dugo stoji. A to dalje utjece na trajnost. Bio minival traje dosta krace od klasicnog, bar meni. Mozes pogledat na fb stranicu Hair Couturea, i negdje od prije godinu dana slike Mirne Medakovic, ona je tad imala minival i kosu do ramena. Ja sam imala malo duzu i trazila sam malo sitnije, jer mi se svakim pranjem opustaju kovrce i nisam htjela da nestane nakon mjesec,dva

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Catrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 15:00   #978
Quote:
Catrice kaže: Pogledaj post
Mozes pogledat na fb stranicu Hair Couturea, i negdje od prije godinu dana slike Mirne Medakovic, ona je tad imala minival i kosu do ramena. Ja sam imala malo duzu i trazila sam malo sitnije, jer mi se svakim pranjem opustaju kovrce i nisam htjela da nestane nakon mjesec,dva

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Puno ti hvala. Pronašla sam fotke i to je upravo ono što ja želim, možda mrvicu definiranije bi ja.
Kako je tebi na kraju ispalo to što si tražila? Jesi isto tamo radila ili kod nekog drugog? Baš ću poslati fotke svojoj frizerki da vidi što ja želim, pa će me savjetovati što i kako, nadam se.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:22   #979
IIma li tko kakav update o minivalu - u kojem salonu napraviti, za koju cijenu... (Zg)? Želim si napraviti ali dvoumim što mi je bolje/korisnije/praktičnije/jeftinie - napraviti minival ili jednostavno kupiti Philipsov autocurler i imati lijepe definirane kovrče. Any suggestions?
__________________
Row Your Boat :)
Beata Kahlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:36   #980
Meni je prakticnije i jeftinije minival, napravim i 10-ak mjeseci sam mirna, ovo moram barem 2put tjedno odvojit sigurno pola sata ako ne i vise da ukovrcam. Ja preporucam Hair Couture, ja sam platila nekih 300 kn tamo, nije on starinski klasicni minival, nije mi se unistila kosa, radila sam u 1.mj prosle godine, na vrhovima jos ima.
Catrice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.