Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2010., 17:33   #81
vodim trudnoću kod privatnog ginekologa. Prvi pregled je bio vaginalni UZV, a nakon toga redovno svaki pregled
-kontrola urina
-vaganje
-tlak
-abdominalni UZV
-i pricanja koliko ti srce hoce

..od 37.tjedna- sve to plus CTG svakih 8 dana i vaginalni pregled (da se vidi koliko sam i jesam li otvorena). Do 37.tjedna nisam u ciloj trudnoci imala niti jedan vaginalni pregled.
sibica2200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 18:16   #82
Evo vratila se s redovitog pregleda! Do 27 tj išla svaka 4tj, sad hodam svaka 3 tj.! Do 20 tj nisam imala vaginalni pregled, od tada svaki put.
Redoviti pregled sadrži:
-kontrola mokraće
-tlak
-vaganje
-vaginalni pregled (od 20 tj.)
-UVZ( 7, 11, 18 i 29 tj.)
-mjerenje metrom trbuha
__________________
*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*... u svemu sad mogu naći nešto lipo i
reći "živote, dobar ti dan"...*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*
♥ Marin ♥
**Nela** is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:35   #83
Alo...? Onda, kad se počinje sa kontrolom mokraće? Kako ide ta shema? Mene to moj još nije tražija... u 17-om tjednu sam. Slijedeći pregled mi je u 20-om tjednu. Oću onda davat mokraću? Jel se može donit i iz kuće ili baš moram tamo? Ima li znalaca ovde?
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:39   #84
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
Alo...? Onda, kad se počinje sa kontrolom mokraće? Kako ide ta shema? Mene to moj još nije tražija... u 17-om tjednu sam. Slijedeći pregled mi je u 20-om tjednu. Oću onda davat mokraću? Jel se može donit i iz kuće ili baš moram tamo? Ima li znalaca ovde?
a tvoj gin to možda ne radi...inače dođeš, pišneš malo u čašicu, sestra odmah pregleda urin na albumine i baci ostatak.
Kompletni pregled urina, kao i kks se radi na prvom pregledu, pa onda sa dvadeset i nešto tjedana, a možda još jednom i kasnije.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 21:58   #85
Kod moje ginekologice je ovako:
-kontrola mokraće
-mjerenje tlaka
-vaganje
-vaginalni pregled
-uzv (do 12. tj. vaginalni, poslije abdominalni)


U prošloj trudnoći sam se svađala s njom jer nisam htjela svaki put uzv, al ona to forsira.

U ovoj isto ne želim uzv svaki put.
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:03   #86
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
a tvoj gin to možda ne radi...inače dođeš, pišneš malo u čašicu, sestra odmah pregleda urin na albumine i baci ostatak.
Kompletni pregled urina, kao i kks se radi na prvom pregledu, pa onda sa dvadeset i nešto tjedana, a možda još jednom i kasnije.
e al ja sam jednom išla na kontrolu mokraće i krvi al u ambulantu, ne kod ginekologa. jednom mi je on nešto napomenija "ako bude potrebe urinokulturu..." Jel to to?
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:29   #87
Quote:
Ladovina kaže: Pogledaj post
e al ja sam jednom išla na kontrolu mokraće i krvi al u ambulantu, ne kod ginekologa. jednom mi je on nešto napomenija "ako bude potrebe urinokulturu..." Jel to to?
da to je to, u laboratoriju, sigurno će ti uskoro opet dat da uputnice za lab. da napraviš kontrolu krvi i urina...
Ova kontrola urina kod ginekologa je samo testiranje urina na bjelančevine.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:05   #88
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
da to je to, u laboratoriju, sigurno će ti uskoro opet dat da uputnice za lab. da napraviš kontrolu krvi i urina...
Ova kontrola urina kod ginekologa je samo testiranje urina na bjelančevine.
hvala pljucpljuc
Ladovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:21   #89
Do sad su mi radili: vaginalni pregled svaku drugu kontrolu (svakih 6 tjedana znači) , UZV također (jednom je vaginalni pregled, za tri tjedna UZV) Zadnji put sam piškila na štapić. Radila urinokulturu i pila glukozu... Također su mi tek zadnjih dva puta mjerili tlak i težinu

I zanima me kak one sestre u Petrovoj mogu znat koji je čiji štapić, kad mi je rekla da ga sam ostavim tam di ih je bilo još 8
LadyNot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:44   #90
Moji redoviti pregledi ne sadrže kontrolu mokraće
Urin i krvnu sliku za sada sam kontrolirala samo jednom,u 5 tj.
Dva pregleda sam imala,sa 5 tj. i 8 tj. te je oba puta napravljen vaginalni pregled i vaginalni UZV,i nakon toga vaganje i mjerenje tlaka.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:51   #91
meni nikad još nisu dali da piškim taj štapić u ginekologa a u 25 sam tj.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:53   #92
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
meni nikad još nisu dali da piškim taj štapić u ginekologa a u 25 sam tj.
Ni meni,ni u prvoj trudnoći
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:57   #93
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Ni meni,ni u prvoj trudnoći
na tečaju gin. koji drži predavanja mi je rekao da je to neophodno kontrolirati...i da je to propust ginekologa koji vodi trudnoću.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:05   #94
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
na tečaju gin. koji drži predavanja mi je rekao da je to neophodno kontrolirati...i da je to propust ginekologa koji vodi trudnoću.
Ako sam ja kontrolirala urin u laboratoriju na početku trudnoće,i bilo je sve ok. i budem opet na takav način kroz neko vrijeme molim te objasni mi zbog čega se ovaj postupak kod ginića mora redovito raditi?Jel to običan nalaz urina koji se kontrolira preko tog štapića?Dali to mog socijalnog ginića nešto košta,kada nema "naviku" to raditi.Budem ga ja pitala
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:22   #95
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Ako sam ja kontrolirala urin u laboratoriju na početku trudnoće,i bilo je sve ok. i budem opet na takav način kroz neko vrijeme molim te objasni mi zbog čega se ovaj postupak kod ginića mora redovito raditi?Jel to običan nalaz urina koji se kontrolira preko tog štapića?Dali to mog socijalnog ginića nešto košta,kada nema "naviku" to raditi.Budem ga ja pitala
tlak i urin se kontroliraju zbog ovog: http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=162&Show=608
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:24   #96
ja stvarno ne znam, i sama sam bila iznenađena juče kad mi je ovaj gin. s tečaja to rekao.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:27   #97
Svaki moj pregled se sastoji od;

- pregleda mokraće (da li ima proteina u njoj)
- mjerenja tlaka
- vaganja (koliko dobivam na težini)
- UZV-a
- vaginalnog pregleda (provjera jesam li zatvorena)
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 12:43   #98
Ja idem na pregled u polikliniku Sunce,i svaki put mi mjere tlak,težinu(vaganje),vaginalni pregled i uzv,i labaratorijski pregledaju mokraću.
Samo kaj to sve platim 660,00kn,pa mi nije baš svejedno.
Off topic,curke kd je vrijeme za prvi pregled u Vinogradskoj,u kojem tjednu,i dali da samo tražim od socijalnog ginića uputnicu za tam ili mora privatni ginić to sam preporučit? Hvala
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 13:06   #99
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Ako sam ja kontrolirala urin u laboratoriju na početku trudnoće,i bilo je sve ok. i budem opet na takav način kroz neko vrijeme molim te objasni mi zbog čega se ovaj postupak kod ginića mora redovito raditi?Jel to običan nalaz urina koji se kontrolira preko tog štapića?Dali to mog socijalnog ginića nešto košta,kada nema "naviku" to raditi.Budem ga ja pitala
Pitaj svakako jer je redovita pretraga urina na proteine jedan od malog broja nacina otkrivanja preeklampsije. Ostali su nagli prirast tezine, visoki tlak i natecenost. Ja imam s vremena na vrijeme i visok tlak i natecena sam jako od 36. tjedna, ali kako sam od pocetka redovito kontrolirala urin na proteine i uvijek je bio negativan, nema straha od preeklampsije.
Urinosedimentacija i urinokultura pokazuju prisutnost bakterija, izmedju ostalog, ali "stapic" je vazan
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 13:20   #100
ok, o kakvom štapiću se tu govori
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:56.