Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2009., 17:34   #1
Plaćanje auta gotovinom

Radi se o kupnji novog automobila u ovlaštenom salonu (Ford). Vozilo će biti plaćeno gotovinom. Rečeno nam je da pola novaca moramo dati kad auto stigne u carinsku zonu, a ostatak kod preuzimanja. Je li to uobičajena praksa? Naravno, mi bismo najradije u cjelosti platili auto kod preuzimanja.
kinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 18:34   #2
A recesija je pa možda nemaju love za cariniti auto. Pa tu lovu dobiju od tebe.
Moj savjet je da si uzmeš malo vremena i sastaviš izjavu i daš im da ovjere, u kojoj se navodi točno koliko dana smije proči od trenutka kad ti daš novce do trenutka kad preuzimaš auto- da se ne desi da te još zavlaće sa isporukom.
Do sad sam kupovao tri nova auta i kod svakog sam ostavljao polog-od 1000-5000 kn ali pola iznosa???

Pitaj u još par salona-ako kupuješ sa kešom onda si poželjan kupac u svakom salonu-bar bi tak trebalo biti.
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 18:39   #3
I mozda jos u nekom drugom salonu izvuces bolju opremu ili manje platis. Ipak je to gotovina
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 19:11   #4
Ja mislim da se samo treba platiti kapara.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 19:12   #5
To je malo puno kao polog.

Dobro ti je rekao Tacuma, ja sam max dao 10% kao polog.

Moj ti je savjet da pripazis malo kod tog dilera, da ti se ne desi kod isporuke auta da ti poveca cijenu kao zbog tecaja pa te uzme za jos koju tisucu kuna.

Ono sto me fasciniralo zadnjih dana, jer sam i sam u kupovini auta, da je njima svejedno jel plaćaš gotovinom ili ne.

Oni će svoje dobiti, a bas ih briga hoćeš li ti plaćati kamatu ili ne.
concept is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 19:13   #6
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
I mozda jos u nekom drugom salonu izvuces bolju opremu ili manje platis. Ipak je to gotovina


Oprostite na riječniku, ali zajebi to.
Samo kod kurve se plaća unaprijed.
U današnje doba rijetko tko kupuje automobil za gotovinu, i to treba ipak uzeti kao prednost, jer i pri kupovini rabljenog i novog, uvijek je kupac taj koji je u prednosti, jer nikad kupac nije zajebao prodavača, uglavnom biva suprotno, samo je na kupcu da dozvoli da ga se zajebe.
Činjenica je da autokuće ne vole kupce s gotovinom, nego žive od kamatarenja, skup s bankom izlazeći kupcima u susret s "povoljnim" kreditima.
Ukoliko baš inzistiraju na gotovini unaprijed,a ipak se radi o 50ak tisuća kuna, ja bih se samo okrenuo i lijepo pozdravio, jer vjerojatno nije jedini autosalon koji prodaje fordove.
_ov3rflow_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 19:32   #7
Nije ništa čudno.

Ja sam dao 15 000 kuna kapare i kada je auto stigao u Sloveniju, da bi uvezli auto trebao sam uplatiti auto u cijelosti, i onda sam još čekao dva tjedna da mi ocarine auto, odnosno da prođe svu proceduru. To je više zbog neke papirologije.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 19:56   #8
ako već imaš keš, jali bitno gdje je?? uostalom, na tvom bih mjestu dao pola koliko traže, ali bih nakraju kada se svode računi, tražio kte za to vrijeme dok mi nije roba /auto/ isporučeno. na to imaš pravo i po zakonu.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:01   #9
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Nije ništa čudno.

Ja sam dao 15 000 kuna kapare i kada je auto stigao u Sloveniju, da bi uvezli auto trebao sam uplatiti auto u cijelosti, i onda sam još čekao dva tjedna da mi ocarine auto, odnosno da prođe svu proceduru. To je više zbog neke papirologije.
get, da li se i u tvom slučaju radilo o Fordu?

Inače, mi smo dali kaparu u iznosu od 2000 kn (koliko su tražili). Cijena auta je u Eurima, plativo u kunama po prodajnom tečaju Splitske banke na dan uplate. Koji se dan računa kao dan uplate - onaj kada damo polovicu iznosa prilikom carinjenja (pa će i ostatak novca biti isplaćen po tom tečaju) ili kad preuzimamo auto?

Quote:
_ov3rflow_ kaže: Pogledaj post
Ukoliko baš inzistiraju na gotovini unaprijed,a ipak se radi o 50ak tisuća kuna, ja bih se samo okrenuo i lijepo pozdravio, jer vjerojatno nije jedini autosalon koji prodaje fordove.
Kaparu smo već dali, ne bismo baš htjeli ostat bez nje, a ni tog auta više nema na akciji (Ford C-max)...

I da, stvarno smo stekli dojam da su prodavateljima draži kupci koji za kupnju vozila uzimaju kredit...

Zadnje uređivanje kinka : 11.06.2009. at 20:07.
kinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:04   #10
Quote:
concept kaže: Pogledaj post
Moj ti je savjet da pripazis malo kod tog dilera, da ti se ne desi kod isporuke auta da ti poveca cijenu kao zbog tecaja pa te uzme za jos koju tisucu kuna.
.
Možeš li malo pojasniti što si time mislio, i kako to mogu izbjeći?
kinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:15   #11
Ne, kod mene se radilo o Fiat-u.

Nemaš brige, vjerojatno ćeš uplatiti 50% u protuvrijednosti, i 50% prije preuzimanja po novom tečaju.

Ako zastupnik ima dugu tradiciju ne bi trebala imati problema.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:18   #12
meni su rekli kod naruđbe da platim 2 000 € kapare i to je to ostatak kad preuzimam
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:18   #13
Quote:
kinka kaže: Pogledaj post

I da, stvarno smo stekli dojam da su prodavateljima draži kupci koji za kupnju vozila uzimaju kredit...
naravno, dobijaju od dotične banke potporu, u lovi....od 400-800 kn po autu.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 20:47   #14
upravo tako mene je odma napao na lizing da uzmem da mi je bolje nego gotovinom
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 07:55   #15
Ja dao 1000 kn koje sam imao kod sebe i to bilo to.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 08:22   #16
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ja dao 1000 kn koje sam imao kod sebe i to bilo to.
Vjerojatno neki koreanac ili japanac.

Sto vise auto odskace od standardnog modela, odnosno ako si ga nakrcao sa jako puno opreme to ti je i kapara veća, tako ako ti odustanes da ga oni ipak mogu nekome prodati, a to naprave tako da umanje cijenu auta za kaparu
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 09:28   #17
Quote:
kinka kaže: Pogledaj post
I da, stvarno smo stekli dojam da su prodavateljima draži kupci koji za kupnju vozila uzimaju kredit...
Svima je u interesu da ti kupuješ na kredit jer dobivaju još malo extra od banke.. keš danas nitko ne voli - žalosno, al istinito..

Ja sam isto moram uplatiti cijeli iznos, al kod mene je auto već bio na lageru pa je isporuka bila za cca tjedan dana od uplate (osim toga to ti mora pisat u ugovoru, koliki je rok isporuke od datuma uplate punog iznosa).
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 09:52   #18
Jebo ga led ljudi ako plaćate unaprijed onda ima dat još sconta. Pa zna se KOME se plaća unaprijed. Ja sam zadnji auto plaćao u Italiji ono jutro kad sam došao po njega. Otišao u salon, pogledao jel to onaj koji smo naručili, opremu, broj šasije .... nazvao banku da plate, banka poslala potvrdu i teraj Miško. Kakvo plaćanja unaprijed pa onda čekaj pola godine da ti ga isporuče. Samo solarna metoda - auto-lova. Kapara do 2000 eura max.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 09:54   #19
ja ne bi platio pola cijene tada
nisam ju ni sam platio kad je dolazio auto
nevoljko sam pristao na: 5.000 kn kad smo naručivali auto, i jako nevoljko - još 15.000 kn kad je auto bio na carinjenju. ostatak od oko 82.000 kn sam platio kod preuzimanja auta
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 10:07   #20
ja platilla kaparu fordu 5000kn, doduse auto je vec bio na carini
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.