Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2013., 19:35   #81
Quote:
Florianne_bp kaže: Pogledaj post
najlakše ti je otići do faksa i pogledati tamo na studomatu.


ima netko da zna može li se naknadno upisati izborni predmet kad se upiše godina na studomatu? još traje rok za upis, a ja sam tek danas vidjela da se može upisati predmet iz više godine, a htjela bih ga upisati uz svoj izborni. studomat mi svaki put kad ga pokušam upisati izbaci upozorenje da već postoji zapis sa upisanim izbornim predmetom (iz moje godine) i neće da mi upiše drugi izborni, iako imam mjesta po ects-u.
Odi u referadu i nek ti oni upišu.
Bar to tako na mom faxu ide.
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 18:04   #82
Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Odi u referadu i nek ti oni upišu.
Bar to tako na mom faxu ide.
Hvala puno, pokušat ću, valjda me neće izbaciti iz ureda
__________________
Old enough to know it's a bad idea - young enough not to care! :)
Florianne_bp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 00:23   #83
Bok! Ja imam jedan mali problem sa studomatom. Ja sam 2010 upisao faks u Zadru, 2011 sam se ispisao i iste godine (2011) upisao faks u Dubrovniku. Imam potvrdu da sam se ispisao i u zadarskom indeksu mi piše ''Ispisan sa Sveučilišta u Zadru''. No kada se ulogiram na studomat mi piše

Upisani fakulteti : Sveučilište u Dubrovniku
------------------Sveučilište u Zadru*

* Na visokom učilištu nemate pravo koristiti studomat jer nemati upisni list u tekućoj akademskoj godini.

No kada uđem na moj trenutni faks (u Dubrovniku) mi piše
(i za 2011/2012 akademsku godinu i za 2012/2013 akademsku godinu)

Paralelni studij : NE
Glavni studij: DA

što bi onda valjda značilo da ne studiram na 2 faksa što i jest točno jer sam se iz Zadra ispisao još 2011 godine, a sada sam već na 3 godini ovdje u Dubrovniku.

Ja sam pitao lika što radi u ISVU službi na mom faksu o čemu je riječ, a on mi je rekao da me vjerojatno nisu izbrisali iz sustava u Zadru i da bi s njima to trebao vidjeti.

Mene uglavnom zanima jeli ovo može biti neki problem (do sada ih nikad nije bilo) jer je koliko znam po zakonu zabranjeno studirati na 2 faksa istovremeno i jeli moram nekome javiti da promjeni ove podatke ili to stvarno nije bitno?

Meni je čovjek (taj isti) što radi u ISVU službi rekao da ako meni to ne smeta da ne smeta ni njemu

Možda sam paranoičan ali mi je pao na pamet horor scenarij da na kraju 3. godine ne mogu dobiti diplomu zbog nekih birokratskih gluposti...

Hvala vam svima unaprijed na pomoći!

Zadnje uređivanje blekky7 : 03.10.2013. at 00:29.
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 11:07   #84
Quote:
blekky7 kaže: Pogledaj post

Mene uglavnom zanima jeli ovo može biti neki problem (do sada ih nikad nije bilo) jer je koliko znam po zakonu zabranjeno studirati na 2 faksa istovremeno i jeli moram nekome javiti da promjeni ove podatke ili to stvarno nije bitno?
To nije problem.
Meni je to tako stajalo barem još 3 godine nakon što sam ispisala 1.fax i studirala na 2.
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 18:36   #85
Quote:
blekky7 kaže: Pogledaj post
Bok! Ja imam jedan mali problem sa studomatom. Ja sam 2010 upisao faks u Zadru, 2011 sam se ispisao i iste godine (2011) upisao faks u Dubrovniku. Imam potvrdu da sam se ispisao i u zadarskom indeksu mi piše ''Ispisan sa Sveučilišta u Zadru''. No kada se ulogiram na studomat mi piše

Upisani fakulteti : Sveučilište u Dubrovniku
------------------Sveučilište u Zadru*

* Na visokom učilištu nemate pravo koristiti studomat jer nemati upisni list u tekućoj akademskoj godini.
Meni ovo izgleda kao da tamo pišu svi fakulteti koje si ikad upisao, a pod * ti piše da nisi više (u tekućoj akademskoj godini) upisan u Zadru - dakle sve kako i jest.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 14:04   #86
"Izborna grupa je već zadovoljena pa možete upisati samo predmete koji nisu obavljeni "
- što ovo znači? radi se o izbornom predmetu, jel to znači da je kvota za upis popunjena ili nešto deseto (jer kad odaberem drugi izborni piše mi fino zdravo razumski "Ispunjena je upisna kvota predmeta")?

 
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 14:58   #87
Quote:
darky_butterfly kaže: Pogledaj post
"Izborna grupa je već zadovoljena pa možete upisati samo predmete koji nisu obavljeni "
- što ovo znači? radi se o izbornom predmetu, jel to znači da je kvota za upis popunjena ili nešto deseto (jer kad odaberem drugi izborni piše mi fino zdravo razumski "Ispunjena je upisna kvota predmeta")?

Na mom faxu postoji više grupa izbornih, npr. metodološki, teorijski, vještine
I iz svake od tih grupa moram upisati određeni broj izbornih.
Tako da meni ovo tvoje zvuci kao da si upisala već dovoljno izbornih predmeta iz grupacije tog kojeg ti sad želiš upisati.
Nemam drugih ideja
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 01:05   #88
Ljudi ako prijavim prvi rok i ne pojavim se dal ce bit problema? Ako se normalno pojavim na drugom roku naravno? Dakle koja je razlika izmedu odjave prvi rok ili ne-pojavljivanja na prvom roku? Molim vas hitno mi je
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 02:03   #89
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Ljudi ako prijavim prvi rok i ne pojavim se dal ce bit problema? Ako se normalno pojavim na drugom roku naravno? Dakle koja je razlika izmedu odjave prvi rok ili ne-pojavljivanja na prvom roku? Molim vas hitno mi je
Trošiš jedan od rokova, ništa drugo, kao da si izašao i pao.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 10:20   #90
Hvala
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 13:00   #91
Je li dolazak na kolokvij uvjet za pismeni? Naime, 1.kolokvij sam izašao i nisam prošao, 2. sam bio spriječen. Izlaskom na 3. i rješavanjem 100% svejedno nemam prolaz jer je 1. bio fail. Evidencija dolazaka je bila prvih par puta. Sad npr. prof. može reći da me uopće nije bilo na kolegiju. Treba mi samo potpis u indeks za pismeni?
aragon6151 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:49   #92
Quote:
aragon6151 kaže: Pogledaj post
Je li dolazak na kolokvij uvjet za pismeni? Naime, 1.kolokvij sam izašao i nisam prošao, 2. sam bio spriječen. Izlaskom na 3. i rješavanjem 100% svejedno nemam prolaz jer je 1. bio fail. Evidencija dolazaka je bila prvih par puta. Sad npr. prof. može reći da me uopće nije bilo na kolegiju. Treba mi samo potpis u indeks za pismeni?
Pitaj na temi svog fakulteta na podforumu Fakulteti i visoka učilišta jer takve stvari jako ovise o fakultetu i kolegiju.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 22:42   #93
Mogu li si isprintati sam (tj. dobit u pdf-u) prijepis mojih ocjena preko Studomata i kako ili mi to mora referada isprintat?
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 00:10   #94
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Mogu li si isprintati sam (tj. dobit u pdf-u) prijepis mojih ocjena preko Studomata i kako ili mi to mora referada isprintat?
Uglavnom se prijepisi rade tako da sam upisuješ sve na obrazac, a referada ti to mora ovjeriti. Tako je na FFZG-u, za druge ne znam, ali svakako mora biti ovjereno.
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 12:38   #95
do prošle godine sam morao sam upisivat sve ocjene ručno, ali vidio sam kod nekih da im referada samo isprinta ocjene i onda ovjere. Najbolje otić na referadu pa da oni to sve srede, i šta kažeš tako i tako mora bit ovjereno tako da odlazak do referade ne mogu izbjeći. tnx
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 13:04   #96
Quote:
blekky7 kaže: Pogledaj post
Bok! Ja imam jedan mali problem sa studomatom. Ja sam 2010 upisao faks u Zadru, 2011 sam se ispisao i iste godine (2011) upisao faks u Dubrovniku. Imam potvrdu da sam se ispisao i u zadarskom indeksu mi piše ''Ispisan sa Sveučilišta u Zadru''. No kada se ulogiram na studomat mi piše

Upisani fakulteti : Sveučilište u Dubrovniku
------------------Sveučilište u Zadru*

* Na visokom učilištu nemate pravo koristiti studomat jer nemati upisni list u tekućoj akademskoj godini.

No kada uđem na moj trenutni faks (u Dubrovniku) mi piše
(i za 2011/2012 akademsku godinu i za 2012/2013 akademsku godinu)

Paralelni studij : NE
Glavni studij: DA

što bi onda valjda značilo da ne studiram na 2 faksa što i jest točno jer sam se iz Zadra ispisao još 2011 godine, a sada sam već na 3 godini ovdje u Dubrovniku.

Ja sam pitao lika što radi u ISVU službi na mom faksu o čemu je riječ, a on mi je rekao da me vjerojatno nisu izbrisali iz sustava u Zadru i da bi s njima to trebao vidjeti.

Mene uglavnom zanima jeli ovo može biti neki problem (do sada ih nikad nije bilo) jer je koliko znam po zakonu zabranjeno studirati na 2 faksa istovremeno i jeli moram nekome javiti da promjeni ove podatke ili to stvarno nije bitno?

Meni je čovjek (taj isti) što radi u ISVU službi rekao da ako meni to ne smeta da ne smeta ni njemu

Možda sam paranoičan ali mi je pao na pamet horor scenarij da na kraju 3. godine ne mogu dobiti diplomu zbog nekih birokratskih gluposti...

Hvala vam svima unaprijed na pomoći!

Paralelni studij nije oznaka da li studiras 2 studija istovremeno vec oznaka studija na trenutnoj sastavnici. Ukoliko na istoj sastavnici studiras 2 studija imat ces jedan koji ima oznaku paralelni = NE, i drugi koji ima paralelni = 1, treci je paralelni = 2 ... itd... Ako imas PDS i DS na istoj sastavnici - PDS je paralelni = NE, DS je paralelni = 1.

Ako studiras na dva razlicita fakulteta, mozes na jednoj sastavnici imati jedan paralelni = NE i na drugoj sastavnici takodjer paralelni = NE. Dakle - paralelnost ima scope jedne sastavnice, a ne tvog studija po raznim sastavnicama raznih sveucilista.

Upisane godine razlikujes prema upisnim listovima na sastavnicama dok ti trag da si studirao na nekom fakultetu ostaje za vijeke vjekova u obliku upisnih listova s tih fakulteta.

Nadam se da sam pomogao

Sretno.

I.

P.S.

Nemoj se brinuti - osvojene ECTS bodove ti nitko ne moze uzet... dakle - diplomu ces dobiti kad polozis koliko treba za nju
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 19:37   #97
Pozdrav,zanima me postoji li mogucnost da mi zabrane prijavu ispita na studomatu ako nisam izvršila sve obaveze iz tog predmeta a imam potpis u indeksu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 20:00   #98
Quote:
Nina F kaže: Pogledaj post
Pozdrav,zanima me postoji li mogucnost da mi zabrane prijavu ispita na studomatu ako nisam izvršila sve obaveze iz tog predmeta a imam potpis u indeksu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
da, moguce je da ti zabrane prijavu ispita (ako te obveze uvjetuju izlazak na ispit) jer sigurno vode evidenciju o svakom studentu.
bambi92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 20:21   #99
Znači potpis u indeksu ne znači da imamo pravo prijaviti ispit?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nina F is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 20:34   #100
Quote:
Nina F kaže: Pogledaj post
Znači potpis u indeksu ne znači da imamo pravo prijaviti ispit?


Sent from my iPhone using Tapatalk
potpis u index ne mora znacit da imas uvjet za izlazak na ispit, ali to vrijedi samo u slucaju ako za taj kolegij imas (uz redovni dolazak na nastavu) druge obveze koje su takoder uvjet da bi taj isti mogla prijaviti, npr. izlazak na kolokvije ili neki seminar koji dodatno moras pohadat.
bambi92 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.