Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 20:46   #61
Quote:
timi kaže: Pogledaj post
Student sam i živim u naselju gdje nisu privukli telefonsku liniju već mogu samo GSM imati kao telefon.
Može li mi netko preporuciti mobilni internet bilo kojeg operatera s tim da mogu korisiti carnet, jer imam taj carnet identitet.
Preporucite mi jeftini mobilni internet po nekoj povoljnoj cijeni
Mogu li dobiti popust sa carnetom?
Hvala
tele2 ti otpada u startu jer ziher nemaju signala
ostaje ti vip ili t-mobile (buduci da sam sva tri isprobala i to na raznim lokacijama znam kak funkcioniraju)

vip ce ti se jako vuci i pucat veza - po tom pitanju bolje ti je uzet t-mobile
sta se cijena tice isti bog 10 gb i kod jednog i kod drugog je 150kn jedino sat vip ima jos tarifu od 12 gb za 200kn - pa sad
mislim da je ona od 6gb 100kn u t-mobile a od 5gb u vipu 100kn
i ona od 1gb je 50 kn u oba


nije da imas bas puno opcija
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:28   #62
Molim Vas pomozite !

Imam t-mobile web & walk stik. U uredu u kojem sam zaposlena postoje 2 računala koja su umrežena preko mrežnog kabela. W&W stik je stalno upiknut u šefov komp pa kada mi treba internet moram se prošetati do njegovog kompa, moliti za posudbu stika i upiknuti ga u svoj komp.
Kako umrežiti W&W stik sa 2 računala ?
Postoji li mogućnost uključiti konekciju stika sa kompa 2 ako je stik utaknut u komp 1 pošto šef ( komp 1) ima običaj diskonektirati se poslije upotrebe interneta a da ne moram stalno izgovarati "spoji se na internet" (situacija moje kolegice u drugom uredu)
Bila bi jako zahvalna ako mi možete pomoći sa detaljnim uputama kako izvesti gore navedeno.
Pozdrav !
dobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:34   #63
Vip ima ovo rješenje, ne znam za t-mobile nisam čuo

mobilni hot spot

http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...bilni-hot-spot
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:38   #64
nope, nitko nema osim vipa - to im je novitet
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:32   #65
bilo je nekih pitanja o routeru za usb 3g stick.
Selim se u vukoj.... gdje ne mogu dobiti adsl tak da igra samo mobilni internet, a uz to trebam imati pristup internetu sa najmanje 3 racunala, dreamboxa ...

uzeo sam simove od sva 3 providera, otkljucao vipov K3520 stick i probao - tele2 - 0 bodova, vip - slabi signal, t-mobile - nesto preko 2mb u dl. Zna se.

Tehnicko rjesenje -
K3520 stick ima konektor za vanjsku antenu - spojit cu usmjerenu antenu za max signal

stick gurnuti u router spojen na mrezu - Vigsys vd30(Ethernet i WiFi) - dosta ljudi ga koristi i radi super

dalje je sve slicno kao kod adsl/cable konekcije.

Nadam se da sam nekome pomogao.
Sapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 22:59   #66
Za sve one koji već posjeduju mobitel s ugrađenim 3G modemom ili barem s podrškom za EDGE standard te SIMPA prepaid sim karticom zanimljiva je opcija aktiviranja "simpa opcije internet": Slanjem SMS poruke sadržaja A na broj 3636.
opcija S od 30 MB je 5 kn, opcija M od 100 MB je 10 kn, opcija L od 300 MB je 20 kn, opcija XL je 1,5 GB za 75 kn
Mobitel sa PC ili laptopom spajate preko usb kabela ili bluetootha ako postoji takva mogućnost. Recimo za Sony Ericsson mob. trebate sa njihovih stranica skinuti program "Sony Ericsson PC Suite 6.0" ili neku drugu verziju ovisno o tome koji mobitel imate a vjerujem da je i za druge proizvođaće situacija slična. Na net se možete spajati preko navedenog programa ali možete napraviti i novu dial-up vezu te se i tako spajati. PC Suite trebate instalirati zbog drivera za ugrađeni modem u mobitelu ako drivere nemožete posebno nabaviti i instalirati. Ručno podešavanje dial-up veze mimo programa PC Suite u Win_XP je sljedeći:

postavke za spajanje na internet mobitelom preko usb kabela:
na radnoj površini kliknete na ikonicu:

My Network Places:
View network connections
Create a new connection: next
Connect to the Internet: next
Set up my connection manually: next
Connect using a dial-up modem: next
(odaberete jedan od ponuđenih modema (primjer)): Sony Ericsson Device 0017 USB WMC Data Modem (COM8)
next
ISP Name: T-Mobile Internet
Phone number: *99***1#
user name i password polja ostaju prazna te morate i one dvije kvačice odčekirati.

možda ćete morati još neke postavke podesiti:
Odaberite Start, pa Settings i Control Panel
Phone and Modem options
Modems: (odaberete modem, u mom slučaju: Sony Ericsson Device 0017 USB WMC Data Modem (COM8))
zatim gumb: Properties, zatim Advanced te u polje:
Extra initialization commands upišete sljedeće: at+cgdcont=1,"ip","web.htgprs"

...i to je to. Naravno u postavkama mobitela treba odabrati modemsku funkciju a ne pohranu podataka.
obavezno pročitajte uvjete korištenja "simpa opcije internet":
više informacija ovdje
troškove kontrolirate tj. potrošeni promet slanjem sljedećeg koda putem tipkovnice moba: *200*4#
Evo ja sam upravo sada dok ovo pišem mobilno spojen na internet preko EDGE veze i dosta dobro šljaka. Malo se u večernjim satima veza uspori ali je OK.
I naravno kao što su neki forumaši ovdje napomenuli kao preglednik koristim OPERU. Nadam se da sam vam pružio neke korisne informacije...toliko od mene.
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 21:44   #67
Koji stick - pomoć

Trebam jedan brzinski savjet...Naime,ne mogu se spojiti na net,valjda je crko modem ili nešto slično,u službi za korisnike nisu mogli ništa napraviti,pa je sad prijavljen kvar i nema druge nego čekati...Ali stvar je u tome sto meni jako jako treba internet sljedeća 2 dana pa bi uzeo neki stick!

Kako se do sada nisam nikad susretao sa stickovima pitam koji mi preporucate?
Mago de Umago is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 03:36   #68
a zavisi od tvoje lokacije koji signal tamo najbolje loviš a i druga stvar je cjena, cjene vidiš kod operatera na web stranicama a sam moraš vidjeti kakav ti je koji signal tamo, karte pokrivenosti zaboravi jer su preopčenite, mislim šta znači za zg na mapi da je pokriven hsdpa signalom kad ima još uvijek masu mjesta konkretnih gdje ga nema ili je totalno slab, tipa prizemnica iza nebodera pa nebi signal došao do nje da si isus dok nisu stavili odašiljač upravo na taj neboder itd itd eto
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 21:21   #69
Quote:
Mago de Umago kaže: Pogledaj post
Trebam jedan brzinski savjet...Naime,ne mogu se spojiti na net,valjda je crko modem ili nešto slično,u službi za korisnike nisu mogli ništa napraviti,pa je sad prijavljen kvar i nema druge nego čekati...Ali stvar je u tome sto meni jako jako treba internet sljedeća 2 dana pa bi uzeo neki stick!

Kako se do sada nisam nikad susretao sa stickovima pitam koji mi preporucate?
E sada je pitanje želiš li pretplatu ili na bonove?

Ako ćeš na bonove trenutno ovakvo je stanje: simpa web'n'walk za 75 kn - 1,5 gb, Vipme broadband - 55 kn - 1 gb, tele2 50 kn - 1000 mb.

Ako si carnet korisnik onda kod vipa za 55 kn dobivaš 2 gb (što je povoljnjije i od carneta i na pretplatu i ko tele2 i kod t-mobile). Što nije ni malo loše i najpovoljnije je na tržištu! Osobno ja koristim ovu opciju. Ne potpisuješ nikakve ugovore, kupiš paket na običnoj trafici i račun nadoplaćuješ bonovima i izabereš opciju koja ti odgovara.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:07   #70
to su cijene, a dostupnost HSDPA signala na lokaciji je drugi par rukava....

može biti najjeftinije ali ako lovi samo EDGE od nekoga brzo će ih sterat u materinu


p.s. i u paketu na kiosku su najsporiji stickovi samo do 3.6Mbit/s DL i 384 Kbit/s UL
TEORETSKIH
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 22:58   #71
Ja bar do sada nemam problema sa signalom, istina u Splitu sam, vjerojatno svako mjesto u Hrvatskoj nije pokriveno HSDP signalom.
!hej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:28   #72
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
to su cijene, a dostupnost HSDPA signala na lokaciji je drugi par rukava....

može biti najjeftinije ali ako lovi samo EDGE od nekoga brzo će ih sterat u materinu


p.s. i u paketu na kiosku su najsporiji stickovi samo do 3.6Mbit/s DL i 384 Kbit/s UL
TEORETSKIH
s obzirom koliko platis i jos nema ugovorne obveze - nema se sta tu prigovarati brzini, mislim da je 300 - 400 kb/sec sasvim solidan download, a sta se tice otvaranja stranica ista stvar

sta ti znaci brzina skidanja kad si ogranicen kolicinom prometa - ja bi rađe da mi skida 100 kb/s a da je flat
sjecam se ja svog tele2 (bila sam na pretplati godinu dana) jurio bi kad je skidao ko lud i onih 5 giga bi samo nestalo
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:48   #73
samo sam se osvrnuo na ono kupiš na kiosku....

ne stvarat paniku
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:51   #74
Quote:
!hej kaže: Pogledaj post
Ja bar do sada nemam problema sa signalom, istina u Splitu sam, vjerojatno svako mjesto u Hrvatskoj nije pokriveno HSDP signalom.

Nije ni svaka ulica, kuća u Zg kamoli svako mjesto u Hrvatskoj ali popravljaju se pomalo
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:55   #75
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
samo sam se osvrnuo na ono kupiš na kiosku....

ne stvarat paniku
ne smijemo plasit nove ljude koji idu uzimat net - jer onda se obicno dogodi da potpisu ugovor na dvije godine, imaju koma signal ili slicne probleme i mogu se slikat - stoga, pokrenimo kampanju kupovanja stickova na kioscima i koristenja interneta bez ugovornih obveza
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 14:19   #76
Da ali ih isto tako učimo da makar sa mobitelom na dotičnoj lokaciji vide tj. izmjere brzinu dotičnog signala te neke dotične mreže,

u osnovi da vide dali imaju hsdpa signal i kakav jer on garantira ipak ugodnije surfanje a da ako je edge isti izbjegavaju,

ono što si napisala 300-400kbps je u idealnoj situaciji ako imaš ful hsdpa signal i premium accaunte ne znam na rapidu jer ćeš inače teško vuči te brzine od nekuda sa free accauntima, a tih 300-400kbps je i maksimum maksimuma tog sticka sa kioska iako će često biti puno manje,

skidao sam primjer quick time player sa applea 32mb težak oni puste da skidaš full speed recimo taj tren koliko ideš, bar su meni pa se na takvim downloadima možeš orjenirati u praksi osim teoretskog speedtest.neta, meni je skidalo taj tren 1550kbps, što ću recimo teško ostvariti na mnogim drugim downloadima osim te vrste bez da imam premium accaunte negdje

a ta napomena sa kioska je i tu svrhu da ljudi znaju da su oni na kiosku najslabije opremljeni brzinom tj. njihov chip te da recimo ne pišu po forumima kako je vip pušiona jer po danu idu max 2Mbit/s tek po noći 3Mbit/s, idu oni možda i više ali imaju krivi stick koji toliko i može siroče eto
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:33   #77
je, imam premium racune, jezim se torrenta
al ono sta ocu reci je da ja razlikujem samo dvije krajnosti - kad je na hsdpa skida mi super brzo i surfanje je savrseno - kad npr. odem kod bake prebaci me na edge i skida hm...u idealnim uvjetima nekih 30 -50 kb/sec
da i kupis onaj stick sta podrzava velike brzine - ak se prebaci na edge opet si kupio macka u vreci sta ne
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:17   #78
Quote:
lie kaže: Pogledaj post
je, imam premium racune, jezim se torrenta
al ono sta ocu reci je da ja razlikujem samo dvije krajnosti - kad je na hsdpa skida mi super brzo i surfanje je savrseno - kad npr. odem kod bake prebaci me na edge i skida hm...u idealnim uvjetima nekih 30 -50 kb/sec
da i kupis onaj stick sta podrzava velike brzine - ak se prebaci na edge opet si kupio macka u vreci sta ne

taj stick za veće brzine je jeftiniji od onog s kioska večinom ako se uzima pretplata, trajnim nalogom još jeftinije,
da naravno da kupiš mačka u vreči, zato se prije bilo kakve kupovine i ulaženja u to, valjda svi imaju mobitel sa 3g danas u toj sobi/stanu provjeri jel ima tog 3g odnosno hsdpa, ja prvi nisam to provjerio to jest obratio pozornost i na tu stavku kad je trebalo, pa sam se dugo patio sa edge zato ovo i pišem da drugi ne rade istu grešku
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:22   #79
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
taj stick za veće brzine je jeftiniji od onog s kioska večinom ako se uzima pretplata, trajnim nalogom još jeftinije,
da naravno da kupiš mačka u vreči, zato se prije bilo kakve kupovine i ulaženja u to, valjda svi imaju mobitel sa 3g danas u toj sobi/stanu provjeri jel ima tog 3g odnosno hsdpa, ja prvi nisam to provjerio to jest obratio pozornost i na tu stavku kad je trebalo, pa sam se dugo patio sa edge zato ovo i pišem da drugi ne rade istu grešku

a kako da to provjerimo? mislim seljo sam za to. Šta da radim
klapna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:53   #80
Pa dali imaš mobitel? imalo moderniji koji hvata (H)SDPA, odnosno 3G?
i koliko je jak taj dotični signal od jedne do 5 crtica, što jači to bolje

ako je samo (E)DGE čitaj presporo, valja isto probati i sa drugim operaterom, sa nekim drugim mobitelom ili karticom, a ako su svi (E)DGE jeb ga slabo će to iči...

ne znači da oni na toj lokaciji neće imati nadogradnje i poboljšati ako je sada loše ali tko zna kad...
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.