Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2015., 00:14   #21
Quote:
livingRocks kaže: Pogledaj post
Onaj koji želi studirat nešto vezano uz biologiju ili kemiju isti mu je kurac koju gimnaziju upiše, tu zaista sve ostaje na profesoru koji predaje. (iako će učeniku na maturi više značit znanje matematike iz prirodoslovno-matematičke gimnazije)
Nije bas svejedno, kod mene se na razredbenom uz kemiju boduje matematika sa 25 % udjela, a i na samom faksu ce mu u pocetku biti nesto lakse ako je zavrsio neku skolu koja ima jacu matematiku.
Slazem se da cesto puno vise ovisi o profesoru nego o tih dodatnih par sati nastave.
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 00:59   #22
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Samo prirodoslovna gimnazija (u Prirodoslovnoj školi Vladimira Preloga mislim da je još uvijek jedina) ima više sati kemije, fizike i biologije (jer iz tih predmeta dodatno ima laboratorijske vježbe) i još geologiju, a manje zemljopisa, psihologije, likovnog, glazbenog.
Jesmo sad "riješili" sve gimnazijske programe? Prvašići ( ), što je s ovim novim, "strukovnim gimnazijama"?
Ima i u Splitu u Prirodoslovnoj školi su 2 ili 3 razreda smjer prirodoslovne gimnazije i isto tako imaju lab vježbe iz prirodoslovnih predmeta
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 11:22   #23
Help!

Dobar dan. Idem u 8 razred i kad odrastem htio bih studirati bilogiju. Nisam neki ljubitelj matematike (dosadna je) ali se dvoumim između upisa u metematičko-prirodoslovnu ili opću gimnaziju. Molim savjete.
Biologbubble is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 14:12   #24
Quote:
Stipe1912 kaže: Pogledaj post
Dobar dan. Idem u 8 razred i kad odrastem htio bih studirati bilogiju. Nisam neki ljubitelj matematike (dosadna je) ali se dvoumim između upisa u metematičko-prirodoslovnu ili opću gimnaziju. Molim savjete.
U školama ti je program dosta sličan, tako da zapravo bude na kraju razlika ne baš prevelika. Tek se to promijeni na faksu, naravno. U školi ti najviše ovisi o profesoru. Možeš ti ići u matematičku gimnaziju i teoretski te može dočekati profesor koji će slabo objasniti matematiku i možeš je lošije znati nego netko u obrtničkoj (rijetko će to tako biti, ali je moguće). Probaj se malo raspitati kakvi su profesori u tim školama, ako nekoga imaš i koliko se zapravo biologije "nudi". Ajmo reći, u nekim "optimalnim" uvjetima, ja bih ti preporučio da ideš u prirodoslovnu. Prirodni predmeti imaju više sati nego u općoj gimnaziji, ako se ne varam i gradivo se malo bolje objasni i malo opširnije. U općoj gimnaziji učiš svako područje jednako, tako da se tu ipak gubi malo tih prirodnih. Čak je naglasak malo više i na društvenim predmetima. Da sumiram... Obzirom da se definitivno vidiš u prirodnim znanostima (biologiji), moj ti je savjet da ideš u prirodoslovnu
ivan1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 11:37   #25
Quote:
ivan1995 kaže: Pogledaj post
U školama ti je program dosta sličan, tako da zapravo bude na kraju razlika ne baš prevelika. Tek se to promijeni na faksu, naravno. U školi ti najviše ovisi o profesoru. Možeš ti ići u matematičku gimnaziju i teoretski te može dočekati profesor koji će slabo objasniti matematiku i možeš je lošije znati nego netko u obrtničkoj (rijetko će to tako biti, ali je moguće). Probaj se malo raspitati kakvi su profesori u tim školama, ako nekoga imaš i koliko se zapravo biologije "nudi". Ajmo reći, u nekim "optimalnim" uvjetima, ja bih ti preporučio da ideš u prirodoslovnu. Prirodni predmeti imaju više sati nego u općoj gimnaziji, ako se ne varam i gradivo se malo bolje objasni i malo opširnije. U općoj gimnaziji učiš svako područje jednako, tako da se tu ipak gubi malo tih prirodnih. Čak je naglasak malo više i na društvenim predmetima. Da sumiram... Obzirom da se definitivno vidiš u prirodnim znanostima (biologiji), moj ti je savjet da ideš u prirodoslovnu
Ako postoji opcija prirodoslovne gimnazije (s laboratorijskim vjezbama iz biologije, kemije i fizike), to bi svakako trebao biti najbolji izbor, ali dilema je bila izmedju opce i prirodoslovno-matematicke pa pretpostavljam da takva opcija ne postoji u njegovom gradu.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 15:06   #26
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Ako postoji opcija prirodoslovne gimnazije (s laboratorijskim vjezbama iz biologije, kemije i fizike), to bi svakako trebao biti najbolji izbor, ali dilema je bila izmedju opce i prirodoslovno-matematicke pa pretpostavljam da takva opcija ne postoji u njegovom gradu.
koje gimnazije u zg imaju laboratorijske vježbe? čula sam da većina nema vježbe (osim mioca, v)

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 19.11.2015. at 19:50. Reason: popravak citata
plavaruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 18:07   #27
Quote:
koje gimnazije u zg imaju laboratorijske vježbe? čula sam da većina nema vježbe (osim mioca, v)
Bivša kemijska škola, sada Prirodoslovna škola Vladimir Prelog. Oni imaju puno kemije, biologije, vježbe svaki tjedan i tako to.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 18:18   #28
u gimnaziji je sve otežano i veći je broj stranica
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 20:00   #29
stipe, imaš iste dileme i isti stav kao moja kćer.
obožava biologiju, kemiju, fiziku, ali matematika joj je mrska iako joj ide glatko. u gradu nema prave prirodoslovne gimnazije, a u matematičko-prirodoslovnoj matematiku predaje profesorica koja traži i više nego što je u programu, zakomplicira da bude izazovno za matematičke talente.

no... nešto se govori da će opća gimnazija od treće godine ići na odvajanje po modulima: prirodoslovni, bio-medicinski, humanistički. ako to provedu u praksi, oni s željama poput tvojih su na konju.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.