Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2015., 18:38   #1
Question Mogućnost nastavka studiranja jedne trudnice

Pozz ljudi!
Ne znam jesam stavila temu na pravo mjestu jer nisam često na forumu, ali trebam pomoć i par savjeta pa se nadam da ćemo uspjeti doći do rješenja.

Naime završila sam 1. godinu kao redovan student na jednom fakultetu u Zagrebu i zatrudnila... Svi mi govore da pauziram i tako to, ali ja bih vrlo rado ako je to moguće ostala u krugu svoje ekipe, svojom generacijom itd.

Nemojte me sad popljuvat, pitam samo AKO netko zna jel moguće studirati tako da se izlazi samo na ispite bez obaveze odlaska na predavanja jer sam čula dosta takvih priča a nigdje ne mogu naći kakav je to zapravo program?

Stoga ako netko zna bilo bi lijepo da napiše tu. Hvala najljepša
__________________
The eyes chico, they never lie.
dianabuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:53   #2
Quote:
dianabuba kaže: Pogledaj post
Nemojte me sad popljuvat, pitam samo AKO netko zna jel moguće studirati tako da se izlazi samo na ispite bez obaveze odlaska na predavanja jer sam čula dosta takvih priča a nigdje ne mogu naći kakav je to zapravo program?
pa ovisi o kojem se fakultetu radi.

teoretski, ne možeš na ispit dok za njega nemaš uvjet koji obično dolazi u obliku odslušane nastave & potpisa. trebala bi se obratiti referadi fakulteta & pročelnicima katedri onih kolegija na čije ispite želiš izaći - o nastavi ti zapravo odlučuju pročelnici.

što se programa tiče, mislim da se radi o klasičnom mirovanju godine. nisam čula da postoji poseban program za trudnice.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 21:39   #3
Quote:
dianabuba kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi!
Ne znam jesam stavila temu na pravo mjestu jer nisam često na forumu, ali trebam pomoć i par savjeta pa se nadam da ćemo uspjeti doći do rješenja.

Naime završila sam 1. godinu kao redovan student na jednom fakultetu u Zagrebu i zatrudnila... Svi mi govore da pauziram i tako to, ali ja bih vrlo rado ako je to moguće ostala u krugu svoje ekipe, svojom generacijom itd.

Nemojte me sad popljuvat, pitam samo AKO netko zna jel moguće studirati tako da se izlazi samo na ispite bez obaveze odlaska na predavanja jer sam čula dosta takvih priča a nigdje ne mogu naći kakav je to zapravo program?

Stoga ako netko zna bilo bi lijepo da napiše tu. Hvala najljepša
Imaš tri opcije. Jedna je mirovanje godine gdje gubiš neka prava (npr. pravo na obiteljsku mirovinu), druga je da kažeš kolegama da te potpisuju i vjeruješ im na riječ, a treće je da se dogovoriš sa profesorima, pri čemu možeš očekivati svašta. Neke neće biti briga, ali neki će te poslušat.
Nema neke procedure gdje bi te pustili da studiraš redovno, a da ne ideš na predavanja, osim kao što sam rekao, uz dogovor sa profesorima.
Mirovanje uz trudnoću prolazi bez problema čisto da znaš, ali moj savjet ti je i da razmisliš o tome da normalno studiraš do kad možeš, a realno možeš bez problema do 8. mjeseca trudnoće, ako ne i tad. Moj savjet, doduše ja nisam žena i ne znam kako je bit trudan, samo sam imao kolegicu u istoj situaciji.
Popravljaš hrvatski natalitet, pa zato ti hvala, a ne pljuvanje
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 16:53   #4
Talking

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Imaš tri opcije. Jedna je mirovanje godine gdje gubiš neka prava (npr. pravo na obiteljsku mirovinu), druga je da kažeš kolegama da te potpisuju i vjeruješ im na riječ, a treće je da se dogovoriš sa profesorima, pri čemu možeš očekivati svašta. Neke neće biti briga, ali neki će te poslušat.
Nema neke procedure gdje bi te pustili da studiraš redovno, a da ne ideš na predavanja, osim kao što sam rekao, uz dogovor sa profesorima.
Mirovanje uz trudnoću prolazi bez problema čisto da znaš, ali moj savjet ti je i da razmisliš o tome da normalno studiraš do kad možeš, a realno možeš bez problema do 8. mjeseca trudnoće, ako ne i tad. Moj savjet, doduše ja nisam žena i ne znam kako je bit trudan, samo sam imao kolegicu u istoj situaciji.
Popravljaš hrvatski natalitet, pa zato ti hvala, a ne pljuvanje
Nisam znala da gubim mirovinu :SS
Hvala ti ^^ Iskemijat ću nešto s profesorima izgleda
__________________
The eyes chico, they never lie.
dianabuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 17:38   #5
Quote:
dianabuba kaže: Pogledaj post
Nisam znala da gubim mirovinu :SS
Hvala ti ^^ Iskemijat ću nešto s profesorima izgleda
Meni je isto bilo čudno, jer nisam baš onda skužio smisao mirovanja (osim što te neće bacit u izvanredne i nećeš platiti školarinu jer nisi ništa dao), ali tako sam čuo na primjeru istog slučaja.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 13:12   #6
Ja primam mirovinu po tati i kad mi je godina bila u mirovanju, normalno sam ju dobivala.. Tak da svakak provjeri informaciju, u mom slučaju je to bilo prošle godine.
Sretno i čestitke na bebici!
girlfromthetree is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 22:58   #7
Ovo su doduse iskustva iz druge ruke, od kolegica koje ne znam dobro... Objasni svakom profesoru pojedinacno situaciju (obicno su razumni oko toga, ili je tako barem bilo na mom faksu) i nastoj dolaziti na obaveznu nastavu koliko god zdravstveno mozes. (Ako nemas nepodnosljive mucnine i sad si u ranoj trudnoci, ovaj semestar bi trebao biti izvediv.) U vecini slucajeva pravi problem nastaje tek nakon sto rodis, ali ako imas kako rijesiti cuvanje djeteta i dijete je zdravo, i to je izvedivo.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 18:04   #8
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Imaš tri opcije. Jedna je mirovanje godine gdje gubiš neka prava (npr. pravo na obiteljsku mirovinu), druga je da kažeš kolegama da te potpisuju i vjeruješ im na riječ, a treće je da se dogovoriš sa profesorima, pri čemu možeš očekivati svašta. Neke neće biti briga, ali neki će te poslušat.
Nema neke procedure gdje bi te pustili da studiraš redovno, a da ne ideš na predavanja, osim kao što sam rekao, uz dogovor sa profesorima.
Mirovanje uz trudnoću prolazi bez problema čisto da znaš, ali moj savjet ti je i da razmisliš o tome da normalno studiraš do kad možeš, a realno možeš bez problema do 8. mjeseca trudnoće, ako ne i tad. Moj savjet, doduše ja nisam žena i ne znam kako je bit trudan, samo sam imao kolegicu u istoj situaciji.
Popravljaš hrvatski natalitet, pa zato ti hvala, a ne pljuvanje
Ovo je NETOČNO

Kad zamrzneš godinu IMAŠ i pravo dalje na obiteljsku mirovinu, na besplatno zdravstveno, mozes vaditi s referade potvrde da si redovna studentica kao i inaće ako ti treba za pokaz. Imaš i iksicu i dalje...

E sad,

Ako si nedavno zatrudnila ja ti savjetujem da ne zamrzavas jos nista--- znaci ako si sad trebala zapoceti REDOVNO novu akademsku godinu, zapocni ju, sve normalno...
Pokupi potpise (dakle odslusaj 10mj, 11mj, 12mj), 1mj..
I onda zamrzni godinu... kad ju zamrznes u 1mj ... neces nastaviti ici na predavanje i to je to... onda ces roditi dite...

dogodine na jesen opet odmrzni--JAKO VAZNO-- za odmrznuti godinu molbu saljes prije početka nastave .. dakle idi u izvidnicu kod referade sredinom 9mj.. dogodine- i uplatit ces samo 300kn upisninu (bez obzira koje si sad predmete polozila ili nisi)
dogodine kad odmrznes godinu ionako ces imat potpise koje si skupila ove godine, znat ces gradivo, imat materijale i sve
ako si sad nedavno zatrudnila--- rodit ces u 5mj 2016te ili prije toga...
stoga ces se moc djetetu posvetiti lijepo... na jesen imas potpise i neces ici na predavanja... i izađeš na ispite u 2mj 2017te..... dite bi dotada tribalo imati 8-9 mjeseci (ili vise ak si ranije zatrudnila)....
ti ces se uhodat s djetetom... i mozda ga moc i u jaslice upisati?
i porješavati faks do kraja :- )

Znam 2 cure koje su rodile i izbriljirale na faksu... sa peticama...
ne odustaj od faksa.. samo rasporedi vrime...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 18:49   #9
Hvala puno svima na odgovorima, Splićanko nadam se da ću uspjeti tako, drž'te fige! D
__________________
The eyes chico, they never lie.
dianabuba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.