Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2015., 12:54   #1
Studiranje u Zagrebu

Zivim u Bosni. Iduce godine idem na faks da studiram. Htjela sam u Zagrebu da upisem Akademiju dramskih umjetnosti. U Hrvatskoj nemam nikog od rodbine. Kako da se snadjem u Zagrebu? Koliko iznosi Fakultet i smjestaj (studentski dom)?
VukNadMjesecom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 00:11   #2
Na netu imaš sve potrebne informacije. Puno toga moraš saznati za snaći se u Zagrebu. To je velik grad, nije se lako snaći, ali istovremno pruža i puno mogućnosti. No, ipak nije tako velik da će ti za upoznavanje trebati godine. Početak je uvijek težak. Skompaj se s nekim iz svog kraja tko studira u zg, a i kad dođeš na fax upoznat ćeš puno ljudi iz raznih krajeva Hrvatske i BiH (doduše nisam baš upućen u situaciju na tvom faxu) i polako ćeš dobiti sve potrebne informacije.

Najbitnije je da se upišeš na fax, i riješiš smještaj, a onda ostalo. Prva godina za sve fakultete u Hrvatskoj je besplatna, a za dom se moraš izboriti preko natječaja i puno je jeftiniji od privatnog smještaja.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 15:32   #3
meni se cini da je dramska akademija besplatna kroz cijelo skolovanje jer je mala upisna kvota. tako je bar bilo prije nekoliko godina kad sam isla na prijemni tamo.

za smjestaj u studenstkom domu ne znam koja je procedura ako imas bosansko drzavljanstvo.. nisam vidjela natjecaj za strance. isto tako nisam sigurna da li stranci imaju pravo na prvu besplatnu godinu. ako imas hrvatsko drzavljanstvo nebi trebalo bit problema. cijena doma se krece od 200-600 kn
lydia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 17:06   #4
Quote:
lydia123 kaže: Pogledaj post
meni se cini da je dramska akademija besplatna kroz cijelo skolovanje jer je mala upisna kvota. tako je bar bilo prije nekoliko godina kad sam isla na prijemni tamo.

za smjestaj u studenstkom domu ne znam koja je procedura ako imas bosansko drzavljanstvo.. nisam vidjela natjecaj za strance. isto tako nisam sigurna da li stranci imaju pravo na prvu besplatnu godinu. ako imas hrvatsko drzavljanstvo nebi trebalo bit problema. cijena doma se krece od 200-600 kn
Mislim da dotična ima dvojno državljanstvo kao i većina iz BiH koji studiraju ovdje. Ako nema imat će velikih problema, jer studirati kao stranac je fakat skupo.
Što se tiče doma, znam jednu curu kojoj nisu jednako bodovali ocjene iz gimnazije u BiH kao onima iz Hrvatske, pa je jedva dobila dom iako je sva 4 razreda prošla s 5,0
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.