Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2010., 03:14   #1
Kako odgovoriti (ili ne odgovoriti) na uvredu - tips & tricks konfrontacije

Kako reagirati kada te netko uvrijedi, provocira, namjerno spušta ili grubo vrijeđa?
Kakva su vaša mišljenja o tome kako je ispravno postupiti?

Ja bi se najradije samo okrenula i otišla jer ne vidim smisao u razgovoru s takvim osobama, ali nekada si u društvu i to nije moguće. A i nekada moraš biti kraj takvih osoba...

Zadnje uređivanje Ptica Trkačica : 02.07.2010. at 04:03.
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:08   #2
Evo da si ja sama sa sobom malo porazgovaram dok nitko ne odgovara.

najdostojanstvenije mi se čini ne odgovoriti, ali okolina je uglavnom tako jadna da te gledaju kao luzera ako nekome ne uzvratiš i komentiraju "al ti je spustio".

obično nekome tko je zatucan ništa ne znači ako mu kvalitetno spustiš ne spuštajući se na njegov nivo, jer taj jezik ne razumije, nego razumije samo "jebem ti mater u usta" i slično.

Zadnje uređivanje Ptica Trkačica : 02.07.2010. at 04:13.
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:13   #3
makni se i od takve okoline...
NextG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:14   #4
Quote:
NextG kaže: Pogledaj post
makni se i od takve okoline...
kuda? u šumu?
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:17   #5
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
Kako reagirati kada te netko uvrijedi, provocira, namjerno spušta ili grubo vrijeđa?
Kakva su vaša mišljenja o tome kako je ispravno postupiti?

Ja bi se najradije samo okrenula i otišla jer ne vidim smisao u razgovoru s takvim osobama, ali nekada si u društvu i to nije moguće. A i nekada moraš biti kraj takvih osoba...
Samo mu reci: svaka budala ima svoje veselje, pa tako i ti.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:19   #6
Quote:
Dvojba kaže: Pogledaj post
Samo mu reci: svaka budala ima svoje veselje, pa tako i ti.
odogovor:
"kaj sam ja sad budala? a? uuu pazi koji spust, svaka budala ima svjoje veselje... u... kaj nemoš nešt bolje smislit?
možd sam budala al makar nemam male sise... hahahahaha"

kao što vidiš, nema nekog smisla...
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:21   #7
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
Kako reagirati kada te netko uvrijedi, provocira, namjerno spušta ili grubo vrijeđa?
Kakva su vaša mišljenja o tome kako je ispravno postupiti?

Ja bi se najradije samo okrenula i otišla jer ne vidim smisao u razgovoru s takvim osobama, ali nekada si u društvu i to nije moguće. A i nekada moraš biti kraj takvih osoba...
možda neke ljude preozbiljno shvaćaš ako često imaš dojam da te vrijeđaju i provociraju.

inače, štajaznam, ne treba takve stvari uzimati osobno. ljudi koji namjerno vrijeđaju imaju svoje motive zašto to rade. žele nekako dospjeti 'iznad' tebe. ako vide da te ne diraju provokacije, tj. da tako ne mogu dođi do svog cilja, prestanu.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:23   #8
ma nemam dojam da me previše vrijeđaju i provociraju, imam smisao za zajebanciju.
(naravno da nekad nisi siguran jel te zajebavaju ili ne, ali pričam o krajnjim slučajevima kada je to očita zloba)

samo ne znam kako s neandertalcima izaći na kraj.
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:24   #9
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
kuda? u šumu?
nisu sve okoline takve. nisu sva društva takva u kojoj se samo međusobno jebu u nedostatku uistinu duhovitih dosjetki. postoji drustvo u kojem se uvijek nekog metne na pik i jebe ga se u glavu da bi se ostatak smijao i nebi im bilo dosadno.. s druge strane postoje i društva u kojima ima stvarno duhovitih, pametnih, i vrlo, vrlo kulturnih razgovora bez da se nekoga jebe u glavu. vjeruj mi.

ja sam se davnih dana ogradio od takvih maloumnih ljudi koji apsolutno neznaju opće načet temu neku pametniju od "spuštanja" sugovornika..

a da netko takav i uleti za stol u birtiji štajaznam, nebi dugo se osjecao dobrodoslim. i onaj ekstrem da svi ostali (moji prijatelji/ce) prihvate taj njegov nacin zajebancije, tada cu se ja dic i s takvima vise stvaaarrnooo nemam potrebu ic popit kavu. valjda sam lud sta mi je kultura na prvom mjestu.. nemam pojma,, totalno sam out 21.st.
NextG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:25   #10
ok, NextG, budi mi prijatelj...
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:26   #11
budući da si ptica trkačica,
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:26   #12
... evo sad cemo ti Aphex i ja prakticno demonstrirati... ... @Aphex, ju frst !
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:27   #13
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
ma nemam dojam da me previše vrijeđaju i provociraju, imam smisao za zajebanciju.
(naravno da nekad nisi siguran jel te zajebavaju ili ne, ali pričam o krajnjim slučajevima kada je to očita zloba)

samo ne znam kako s neandertalcima izaći na kraj.
ček, ti si žensko, oni su muški?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:27   #14
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... evo sad cemo ti Aphex i ja prakticno demonstrirati... ... @Apheks, ju frst !
nek ti mama prva demonstira
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:29   #15
Quote:
Ptica Trkačica kaže: Pogledaj post
Kako reagirati kada te netko uvrijedi, provocira, namjerno spušta ili grubo vrijeđa?
Kakva su vaša mišljenja o tome kako je ispravno postupiti?

Ja bi se najradije samo okrenula i otišla jer ne vidim smisao u razgovoru s takvim osobama, ali nekada si u društvu i to nije moguće. A i nekada moraš biti kraj takvih osoba...
pa ako te vrijedja itd a glupo ti je da odes.
onda moras se pokazati da si iznad njega, da te to ne dira.
i onda kad ti kaze nesto uvrijedljivo onda ti kazes "i sto jos, i sto jos?, ajde još, još, još......" i tako sve dok ne ispade budala.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:29   #16
okružiš se s ljudima sličnima tebi, ove ignoriraš...dok ti ne stanu na nogu pa ne možeš više
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:30   #17
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ček, ti si žensko, oni su muški?
ja sam žensko, ali ja ne pričam o nekom konkretnom. pričam općenito o takvim ljudima koje viđam posvuda. ima i ženskih i muških.

još jedan primjer je kada ti netko iz sebi poznatog razloga iz čista mira istrese hrpu psovki... ajde, šta sad s takvim...
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:32   #18
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
nek ti mama prva demonstira
... e prijavljen si !





... ma nisi... jos
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:33   #19
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
okružiš se s ljudima sličnima tebi, ove ignoriraš...dok ti ne stanu na nogu pa ne možeš više
okružujem se takvima, zato i jesam uglavnom bez nekog društva.

jedni su nekulturni neandertalci, drugi su zabrijali na neke magije, teorije zavjera, sve moguće pseudoznanosti i slične idiotarije, treći su teški nacionalisti... a neki su kombinacija svega toga.

a ja sjedim pred kompom i imam svoj forum.hr.
tu makar pozoveš moderatora kad vidiš neandertalca.
Ptica Trkačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 04:33   #20
Quote:
NextG kaže: Pogledaj post
nisu sve okoline takve. nisu sva društva takva u kojoj se samo međusobno jebu u nedostatku uistinu duhovitih dosjetki. postoji drustvo u kojem se uvijek nekog metne na pik i jebe ga se u glavu da bi se ostatak smijao i nebi im bilo dosadno.. s druge strane postoje i društva u kojima ima stvarno duhovitih, pametnih, i vrlo, vrlo kulturnih razgovora bez da se nekoga jebe u glavu. vjeruj mi.

ja sam se davnih dana ogradio od takvih maloumnih ljudi koji apsolutno neznaju opće načet temu neku pametniju od "spuštanja" sugovornika..

a da netko takav i uleti za stol u birtiji štajaznam, nebi dugo se osjecao dobrodoslim. i onaj ekstrem da svi ostali (moji prijatelji/ce) prihvate taj njegov nacin zajebancije, tada cu se ja dic i s takvima vise stvaaarrnooo nemam potrebu ic popit kavu. valjda sam lud sta mi je kultura na prvom mjestu.. nemam pojma,, totalno sam out 21.st.
slažem se da ima i normalnih drustva.
svjedok sam bio kako ima glupih, ispraznih itd drustva kojima je prcanje nekoga vrhunac itd.
to je tako jadno, nisko, uzas.
nikada nisam imap potrebu nekoga prcati, ne vidim u tome nikakvu smisao.
mislim, ako ne mozes normalno pricati bez toga onda si sirovima itd.
__________________
Nothing brings people together more than a mutual hatred.
taedium_vitae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.