Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2008., 20:18   #1001
zato sto je ovo forum na kojem se vecinom skupljaju amateri koji se ne bave sportom, ni portretima, ni pejsazima, nego svime po malo... a i oni koji slikaju sport ce tu i tamo htjet napravit portret ili slikat necim sirim od 100mm...
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Old 24.12.2008., 08:52   #1002
Mislim da bi amaterima bolje pasao jedan superzoom kompakt nego dSLR s objektivom koji pokriva sve, nekim 18-270mm f/4-6.3
MOLOKAI is offline  
Old 24.12.2008., 10:41   #1003
Tebi se očito fest šeće naprijed nazad da dobiješ pravi kadar...
demosten is offline  
Old 24.12.2008., 12:05   #1004
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Tebi se očito fest šeće naprijed nazad da dobiješ pravi kadar...
e to! na to sam mislio! netko me shvatio

Muha_zg is offline  
Old 24.12.2008., 15:11   #1005
Quote:
demosten kaže: Pogledaj post
Tebi se očito fest šeće naprijed nazad da dobiješ pravi kadar...
S prajmovima covjek uci kompoziciju, ne sa zoomovima, slike sa zoomovima mi cesto djeluju snapshotish, mozda i zbog toga sto je najveca blenda na zoomu f/2.8 .
MOLOKAI is offline  
Old 26.12.2008., 08:35   #1006
Koliko vrijedi?
SIGMA ZOOM AF multi coated
1:2,8 - 3,5
f=75 - 200
macro 1,5
uz dodatak torbica + CPC phase 2 UV filter

Kupljen za MINOLTU 7000 i sada paše na SONY A...!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 26.12.2008., 10:47   #1007
vrijedi onoliko koliko si ti spreman dat za nju...nema neke reference po kojoj bi se mogao usmjerit...
Hondakepiran is offline  
Old 26.12.2008., 11:27   #1008
To mi je višak
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 26.12.2008., 13:11   #1009
Malo sam se zainteresirao za macro u zadnje vrijeme, a bilo bi lijepo isprobati (i koristiti) još neke vrste objektiva (prime, fisheye, ...) pa mi se M42 čini kao idealna opcija. A i okretanje kit objektiva naopako, držanje objektiva lijevom rukom, otvaranje blende kažiprstom, ... je fizički i psihički poprilično iscrpljujuće.

Imam strpljenja i nemam par k€ za isprobavanje

Često sam u Austiji, pa mi Ebay nije problem. Jel može netko dati kakav savjet u vezi adaptera i objektiva (M42 to K-Mount)

Hvala
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 27.12.2008., 13:29   #1010
Pozdrav ljudi!
Ja sam velika početnica u svijetu fotografije, ali me taj svijet totalno zanima, privlači i sve kaj ide uz to.
E sad, ne kužim se baš u to, tek slijedi tečaj, kupnja prvog fotića i to..
do sad sam radila fotografije s običnim digitalcem, ali mi se ubacuje odlična prilika za Canon eos 40d, za znatno manje novaca i mislim da bi bila šteta propustiti to jer je cijena i više nego mi prihvatljiva.
Od vas tražim pokoji savjet za objektiv. Pitanje je kaj bi slikala.. pošto se još upoznavam s tim kaj mi najbolje leži, ne bi znala točno navesti. Ali ajd, da izdvojim da mi je macro najbitniji.. pa portreti, pa pejzaž..
hm, navela bi možda ja još dosta informacija, ali kad sam tek početnik da veći ne mogu biti
a hoću iskoristiti ovu priliku jer ne znam kad će mi se opet nuditi.
Cijena bi mi bila prihvatljiva do kojih 2000, eventualno do 3000 kn.
Hvala vam svima.
madagascar_ is offline  
Old 27.12.2008., 14:09   #1011
za ove 3 stvari što si nabrojala ti treba 3 potpuno različita objektiva...počni sa jednim višenamjeskim u baznom rasponu i best buy u tom rangu je tarmon 17-50 f2.8...nema boljeg objektiva za te novce na tržištu...fiksna blenda i odlična oštrina...sa 40d isto nemožeš fulat...ja imam upravo tu kombinaciju...taj tamron + 40d i radi odlično...tamron košta 3100kn novi...ali rabljeni se da nać od 2000 do 2500...+nemaju toliko problema s back i front focusom kao sigme...
samo naprijed!!
Hondakepiran is offline  
Old 27.12.2008., 14:35   #1012
Quote:
madagascar_ kaže: Pogledaj post
Cijena bi mi bila prihvatljiva do kojih 2000, eventualno do 3000 kn.
Gle 3000 kuna ti je dosta malo novaca za DSLR vode. jednom kada uđeš to ti je skup sport tak da dva puta razmisli koliko novaca možeš izdvojiti. Jedno je kupiti samo tijelo ali onda dolaze objektivi koji su fest skupi...
demosten is offline  
Old 27.12.2008., 14:51   #1013
mislim da nisi skuzio...ona bi kupila 40d i onda još ima 2000 do 3000 za objektiv!!!! kužiš...što je sasvim dovoljno za početak...al sad možda sam i ja krivo pohvato...ali nebih rekao...
Hondakepiran is offline  
Old 27.12.2008., 14:53   #1014
Hondakepiran - hvala ti na svjetu..

demosten - tvoja preporuka, koja bi bila? Da, znam da je to dosta skupi hobi, ali jednog dana možda ne bude samo to. Sad si, nažalost, ne mogu priuštiti neke fkt skupe objektive, najkvalitetnije i to, a sad mi niti ne trebaju jer tek učim. Ali pošto imam prilike za 40d, htjela bi nabaviti i neki prosječni objektiv, polako ću s vremenom proširivati horizonte, tako i objektive.
Misliš da možda preporuka iznad nije okej ili da razmislim još jednom ak uopće hoću ulazit u svijet fotografije? Ulazit u to hoću svakako
madagascar_ is offline  
Old 27.12.2008., 14:54   #1015
da, tražim objektiv do 3000 kn..
madagascar_ is offline  
Old 27.12.2008., 15:03   #1016
što se mene tiče... http://www.njuskalo.hr/oglas271828 grlom u jagode
Hondakepiran is offline  
Old 27.12.2008., 15:05   #1017
Quote:
madagascar_ kaže: Pogledaj post
da, tražim objektiv do 3000 kn..
idi na M42 objektive. to su stari objektivi od analognih fotoaparata i možeš ih montirati uz pomoć adaptera koji košta 100-150 kn.

Objektivi su puno jeftiniji a može ih se naći u odličnom stanju. mana je što nemaju autofocus.

za 3000 kn možeš kupiti adapter i bar 4-5 stakala. kad naučiš i kad budeš imala novaca onda ćeš vidjeti što ti fali.

ili probaj par mjeseci fotkati sa kit objektivom... vidjet ćeš sama što ti nedostaje. Ja, recimo, sad ciljam na prime, pa macro, pa fisheye. O teleobjektivu još ne razmišljam ali bi volio imati nešto sa većim rasponom od dosadašnjih 18-55.

Kada sam si malo sračunao sve skupa, definitivno sam odlučio uzeti par M42 sa ebaya
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 27.12.2008., 16:07   #1018
Aha tijelo + 3000 kuna!.
Onda svakako odi... Ja sam ti isto početnik i imam fotić tek manje od mjesec dana. Jedino što sam do sada naučio glede fotića jest da ti je tijelo jedno a objektiv drugo. Ja ti imam dva objektiva. Jedan kit 18-55 i drugi 70-300. I do sada cijela investicija košta nekih 4,500 kuna. Prilično, ali sve novo. + sada bi još jedan objektiv koji mi je 400 eura. Tak da komplet računam za 1000 Eura.

Ja ti ne mogu dati savjete oko Canona i ostalih, samo sam ti želio napomenuti da se slučajno ne zezneš da misliš da je to jeftini sport. Kak kažeš 3000 kuna za objektive. Za pentax bi za te novce mogla kupiti dva nova objektiva i biti mirna neko vrijeme... Za Canon- ne znam. Valjda isto...
demosten is offline  
Old 27.12.2008., 16:08   #1019
Quote:
Hondakepiran kaže: Pogledaj post
što se mene tiče... http://www.njuskalo.hr/oglas271828 grlom u jagode
Šta se nije zeznuo i naručio za canon a dobio za pentax...
... Ja sada ciljam na taj objektiv- pentax verziju...
demosten is offline  
Old 27.12.2008., 16:19   #1020
Quote:
madagascar_ kaže: Pogledaj post
Misliš da možda preporuka iznad nije okej ili da razmislim još jednom ak uopće hoću ulazit u svijet fotografije? Ulazit u to hoću svakako
Ak misliš da češ si nabaviti par stakala za početak da pokriješ sve- to ti je ok. Za početak ti je dosta da si nabaviš osnovne objektive pa s vremenom (i novcima širiš horizont).
Najbolje fotke daju najbolji fotografi a ne najbolji objektivi.

Što se tiče hondine preporuke za tamronovo staklo. Da definitivno i ja planiram takvo nekakvo staklo. Ne znam za Canonovu verziju istog, ali u trolistu pentax, tamron i sigma to stako je jako dobro.

Kak si zaisugrno nova, pa pročitaj si ovu stranicu http://www.photozone.de

http://www.photozone.de/canon-eos/28...review?start=2

Ja sam novi i to mi je dosta pomoglo glede objektiva, a upravo glede Canonovih objektiva imaju ohoho testova...
demosten is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.